Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, _marjio είπε:

4580????? Μωρε μπραβοοοο!!! Να είναι καλά το μωρούλι να το χαίρονται!

Έχετε ζεστη εκεί?? Ή εσύ ζεσταινεσαι λόγω της καταστασης; εδώ ευτυχώς ακόμα καλά πάμε!!

 

Καλημέρα @_marjio μου!Να είσαι καλά για τις ευχούλες.

Όταν μου είπε τα νούμερα εντυπωσιάστηκα κι εγώ.Την είδα και σε φωτογραφία, μπεμπούλα με πιασίματα για ζούληγμα:x.

Αρχές Απριλίου μετακομίσαμε στη Νότια Γερμανία, κι εδώ το κλίμα είναι πιο ζεστό.Εγώ βέβαια ζεσταίνομαι λίγο παραπάνω και λόγω της κατάστασης.Ευτυχώς έβρεξε λιγάκι αυτές τις μέρες και μας δρόσισε.

Τον επόμενο μήνα μας περιμένουν ξενύχτια με ατελείωτους θηλασμούς κορίτσια...Θυμάμαι στον γιο μου τον 1ο μήνα κοιμόμουν 3 ώρες σπαστά το 24ωρο.Μέχρι να ομαλοποιηθεί η κατάσταση υπομονή κι όταν κοιμάται το μπεμπάκι να κοιμάστε κι εσείς.Αυτή είναι συμβουλή της μαμάς μου και θα την τηρήσω αυτή τη φορά.

  • Μου αρέσει 3

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@katerinafilip να σας ζήσει!!!!!! Να είναι πάντα γερή και καλότυχη!!! Το σημαντικότερο είναι ότι ήταν έτοιμη κ η μπέμπα!Αντε θα ηρεμήσεις κ θα ανακουφιστεις από όλα αυτά που σε ενοχλούσαν επιτελους. Καλή ανάρρωση!

6 ώρες πρίν, Μαρίαφi είπε:

@katerinafilip να σας ζήσει!!! Γερή και τυχερή να είναι!! Εσύ πώς είσαι; πώς νιώθεις;πονάς;

Κορίτσια εγώ βγήκα με τον άντρα μου και τους φίλους μου για κρασάκι και μεζεδάκια και τώρα γύρισα! Πολύ ωραία ήταν! Το μόνο που αυξησα το όριο των τσιγάρων μου, αλλά δεν πειράζει!!

Εντάξει για μια φορά καλά έκανες κ το απολαύσες κ εγώ όταν βγαίναμε προ κορωνοιου δεν αντιστεκομουν στο κρασι.. Το έπινα το ποτηράκι μου! Τι ωραία.. Με ξεσήκωσες! θέλω κ εγώ να βγούμε έτσι με φίλους.

Για την κλινική μην το συζυτας καθόλου! οπωσδήποτε καθισματακι. Είναι λίγο διπλωμένα τα νεογεννητα στην αρχή κ φαίνονται περίεργα σαν να μη βολεύονται αλλά ειναι ασφαλή. 

5 ώρες πρίν, Vila είπε:

Να της ζήσει της φίλης σου η μπεμπουλα!! Ψηλή και αφρατουλα ε?? Βρε λες να μην τα προλάβουμε καν να τα φορέσουμε τα 0-3 φορμακια??

Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας!!! Να είναι γερό και τυχερό!! Καλή ανάρρωση και σε εσένα! Πως νιώθεις??

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις για το καθισματακι αυτοκινήτου! Βασικά μια φίλη με έβαλε σε σκέψεις που μου έλεγε να μου δανείσει το αυγό που έχει μόνο και μόνο για τη μεταφορά από το δωμάτιο του μαιευτηρίου στο πάρκινγκ και εκεί να το βάλουμε το μωράκι στο καθισματακι αυτοκινήτου που θα έχουμε ήδη τοποθετημένο στο αμάξι.. αλλά μου φαίνεται λίγο χαζό να μη με αφήσουν να το πάω αγκαλιά μέχρι το πάρκινγκ..

Vila μου δεν μας έλεγξαν σε κανένα από τα 2 μου παιδάκια στο γενεσις. Δεν ξέρω αν έτυχε αλλά δε νομίζω γιατί ούτε σε φίλες μου το έχουν κάνει, ούτε στην αδερφή μου. το έχω ακουσει κ εγώ όμως ότι γενικά πρέπει να ελέγχουν. Ισως επιλεκτικά.. Τι να πω. Τον μεγάλο οκ τον έβγαλα με το αυγό αλλά από το δωμάτιο στο ασανσέρ κ μετά έξω κατευθείαν. Δεν μας είδε κανείς. τον μικρό τον είχα αγκαλιά στην πανουλα του κ μια χαρά φύγαμε. Ούτως ή άλλως το 0-18 είναι κατάλληλο οπότε ας έρθουν στο αυτοκίνητο να το δουν αν θέλουν. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Vila είπε:

Να της ζήσει της φίλης σου η μπεμπουλα!! Ψηλή και αφρατουλα ε?? Βρε λες να μην τα προλάβουμε καν να τα φορέσουμε τα 0-3 φορμακια??

 

Να είσαι καλά @Vila μου!Ετοιμη για ζούληγμα βγήκε η μπεμπούλα με μαγουλάκια και μπουτάκια φουσκωτά.Εσύ έχεις και αγοράκι, που είθισται να γεννιούνται μεγαλύτερα.Θυμάμαι οτι κι εσύ είσαι ψηλή.Οπότε ετοιμάσου για το 62 νουμεράκι μετά το 15ημερο.

Δεν νομίζω να έχεις θέμα να μεταφέρεις το μωράκι στην αγκαλιά απο το δωμάτιο στο αυτοκίνητο.

8 ώρες πρίν, katerinafilip είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?Δεν πρόλαβα να σας ενημερώσω έγιναν όλα τόσο γρήγορα. Εχθές πήγα τα πρωί στο γιατρό έκανα τις εξετάσεις μου για το συκώτι και τα πράγματα δεν ήταν καθόλου καλά οπότε μπήκα εχθές στην κλινική και σήμερα γέννησα μια μπέμπα στις 35+1 ημέρες .Γεννήθηκε 2600 και 46 πόντους την έβαλαν στην θερμοκοιτίδα πιο πολύ προληπτικά για δύο ώρες ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Οπότε μην αγχώνεστε αν πρόλαβες να κάνεις την κορτιζόνη σου όλα θα πάνε καλά εγώ το δεύτερο σχήμα το έκανα εχθές το πρωί να φανταστείς . Λίγο με τον θηλασμό είναι δύσκολα γιατί είναι μικρούλα και κουράζεται αλλά ο παιδίατρος ήταν πολύ αισιόδοξος.Με το καλό όμως κορίτσι να φτάσεις όσο πιο μακριά μπορείς!!!

@katerinafilip να σας ζήσει κορίτσι μου!Να είναι γερή και καλότυχη στη ζωή της!Πάλεψε το με το θηλασμό γιατί αξίζει απο πολλές απόψεις.Ξέρω οτι είναι δύσκολα στην αρχή αλλά μετά απο λίγο καιρό θα περάσει ο πόνος και θα είναι μια ευχάριστη διαδικασία, που μόνο οφέλη θα έχει και για τις δυο σας.

  • Ευχαριστώ 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@EfiVsl 03/07 κοριτσάκι! ♥️

@Katerinasam 04/07

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Fofou 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Τζινα38 09/07 κοριτσάκι! ♥️  γεννήσαμε 22/5!!!

@Μαρίαφi 09/07 κοριτσάκι! ♥️

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/07 αγοράκι! ♥️

@Φραουλίνα 10/07 αγοράκι! ♥️

@katerinafilip 10/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 05/06!!

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️

@FofiK 13/07 αγοράκι! ♥️

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Katerinaki32 14/7 διδυμακια αγοράκια! ♥️

@Marva617/07

@Αντζελίνα 30 18/07 κοριτσάκι! ♥️

@Arabella 21/07 κοριτσάκι!♥️

@Giwta1411 21/07  

@ntoremi 24/07 αγοράκι! ♥️

 @Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️

@Tegan 26/07

@Athinaa 26/07 αγοράκι! ♥️

@Gianna! 26/07 αγοράκι! ♥️

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/07 αγορακι! ♥️

@V_baby 29/07 αγοράκι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  • Μου αρέσει 7

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, katerinafilip είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?Δεν πρόλαβα να σας ενημερώσω έγιναν όλα τόσο γρήγορα. Εχθές πήγα τα πρωί στο γιατρό έκανα τις εξετάσεις μου για το συκώτι και τα πράγματα δεν ήταν καθόλου καλά οπότε μπήκα εχθές στην κλινική και σήμερα γέννησα μια μπέμπα στις 35+1 ημέρες .Γεννήθηκε 2600 και 46 πόντους την έβαλαν στην θερμοκοιτίδα πιο πολύ προληπτικά για δύο ώρες ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Οπότε μην αγχώνεστε αν πρόλαβες να κάνεις την κορτιζόνη σου όλα θα πάνε καλά εγώ το δεύτερο σχήμα το έκανα εχθές το πρωί να φανταστείς . Λίγο με τον θηλασμό είναι δύσκολα γιατί είναι μικρούλα και κουράζεται αλλά ο παιδίατρος ήταν πολύ αισιόδοξος.Με το καλό όμως κορίτσι να φτάσεις όσο πιο μακριά μπορείς!!!

 

7 ώρες πρίν, katerinafilip είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Εγώ ταλαιπωρήθηκα αρκετά με την πρόκληση τοκετού αλλά τελικά καταφέραμε και γέννησα φυσιολογικά ο γιατρός μου με περίμενε πολύ ώρα και έλεγε μπορείς Κατερίνα κρίμα να φας το μαχαίρι τώρα και είχε απόλυτο δίκιο. Κατά τα άλλα έφαγα σήμερα το απόγευμα γεμιστά που είχε η κλινική μετά από 3.5 μήνες που έτρωγα σχεδόν μόνο μακαρόνια.Ηπια όσο νερό θέλω χωρίς να το βγάλω.Κοιμηθηκα γιατί είχα να κοιμηθώ από την Τρίτη !Ενταξει η φαγούρα από το συκώτι υπάρχει αλλά σε πιο ήπιο βαθμό. Τώρα περιμένω να περάσει το πρώτο 24ωρο της μπέμπας για να την έχω και στο δωμάτιο μου ♥️

Ευχαριστώ πολύ με το καλό να έρθουν και τα υπόλοιπα μωράκια της παρέας!!!

Ευχαριστώ πολύ 

 

Ευχαριστούμε πολύ !!! Ταλαιπωρήθηκα με την πρόκληση αλλά τελικά γέννησα φυσιολογικά. Είμαι πολύ καλά μου έκαναν και μια παυσίπονη ένεση όταν έφυγε η επισκληριδιος και έχω ελάχιστα πονακια!!

Πωπώ τέλεια... ξεκίνησαν τα γεννητούρια και στο δικό μας παρεάκι... να δούμε ποια θα είναι η 3η;;; με όλο τον Ιούνιο ακόμα μπροστά... αχαχαχαχαχα... η μικρή σου γεννήθηκε τέλεια σε κιλά... μπράβο της και μπράβο σου... και πόσο ανακουφιστικό για όλες μας ότι δεν χρειάστηκε ΜΕΝΝ στις 35 εβδομάδες... καταπληκτικά νέα... εγώ δεν έχω κολλήσει τόσο με τη ΜΕΝΝ, όσο με το να τον πάρω μαζί μου φεύγοντας... κι ενώ όλα πάνε μια χαρά με εξετάσεις κλπ και ξεπρήστικαν και οι αστράγαλοι, τον νιώθω πολύ έντονα από χθες... και χαμηλά κάποιες φορές, σαν να κάνει αντίχτυπο στον κόλπο... δεν έχω ιδέα καν που βρίσκεται τώρα... πριν λίγο ένιωθα κουνήματα και έβλεπα να κουνιέται η κοιλιά ψηλά και δεξιά... 

θα σε ζήλευα τρελά με τα γεμιστά αν δεν είχα το ελεύθερο από την περασμένη εβδομάδα να χλαπακιάζω "κακούς" υδατάνθρακες... το μόνο κακό ρε κορίτσια είναι ότι έκανα το λάθος να ψάξω στο γκουγκλ τις τροφές που επιτρέπονται και απαγορεύονται στο ουρικό οξύ και τις μισές απ' αυτές οι μισοί τις έχουν στις επιτρεπόμενες και οι άλλοι μισοί στις απαγορευμένες... :shock::shock::shock::shock: καλύτερα να καθόμουν στα αυγά μου και στη λίστα που μου έδωσε η ενδοκρινολόγος μου... αχαχαχαχαχααχαχα... 

10 ώρες πρίν, Μαρίαφi είπε:

@katerinafilip να σας ζήσει!!! Γερή και τυχερή να είναι!! Εσύ πώς είσαι; πώς νιώθεις;πονάς;

Κορίτσια εγώ βγήκα με τον άντρα μου και τους φίλους μου για κρασάκι και μεζεδάκια και τώρα γύρισα! Πολύ ωραία ήταν! Το μόνο που αυξησα το όριο των τσιγάρων μου, αλλά δεν πειράζει!!

κι εγώ ξεφεύγω με το τσιγάρο πολλές φορές... αλλά το προτιμώ από το να σκάσω... ειδικά με τόσες επιπλοκές κατάθλιψη θα είχα πάθει... τον παρακολουθώ βέβεια στενά και με doppler και με τους υπέρηχους καρδιάς και όσο πάνε όλα καλά καθησυχάζομαι... με τον θηλασμό δεν ξέρω πώς θα καταφέρω να το κόψω...

  • Μου αρέσει 2

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Athinaa πριν 7 χρόνια διέκοψα μόνη μου το κάπνισμα.Αυτό που έκανα εγώ ήταν να διαβάσω στο ίντερνετ πολλά επιστημονικά άρθρα που αναφέρονταν στις επιπτώσεις του καπνίσματος στην υγεία.Αφού λοιπόν έκανα μια καλή τοποθέτηση της σκέψης και του μυαλού μου γύρω απο το θέμα, έψαξα να βρώ και τρόπους πρακτικούς για να αντιμετωπίσω τις πρώτες μέρες της διακοπής, όπου το σύνδρομο στέρησης είναι έντονο.Η λύση ήταν το νερό, άφθονο νερό.Μετά απο 10 μέρες δεν είχα κανένα σύνδρομο στέρησης. Οι αλλαγές μετά την διακοπή τεράστιες.Αυξήθηκαν οι αντοχές μου και ο καφές απέκτησε ξαφνικά υπέροχη γεύση.Το μωράκι σου είναι ένα ισχυρό κίνητρο για να κάνεις αυτό το δώρο στον εαυτό σου.Η ζωή χωρίς τσιγάρο είναι σούπερ!!!!

  • Μου αρέσει 4

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Arabella είπε:

@Athinaa πριν 7 χρόνια διέκοψα μόνη μου το κάπνισμα.Αυτό που έκανα εγώ ήταν να διαβάσω στο ίντερνετ πολλά επιστημονικά άρθρα που αναφέρονταν στις επιπτώσεις του καπνίσματος στην υγεία.Αφού λοιπόν έκανα μια καλή τοποθέτηση της σκέψης και του μυαλού μου γύρω απο το θέμα, έψαξα να βρώ και τρόπους πρακτικούς για να αντιμετωπίσω τις πρώτες μέρες της διακοπής, όπου το σύνδρομο στέρησης είναι έντονο.Η λύση ήταν το νερό, άφθονο νερό.Μετά απο 10 μέρες δεν είχα κανένα σύνδρομο στέρησης. Οι αλλαγές μετά την διακοπή τεράστιες.Αυξήθηκαν οι αντοχές μου και ο καφές απέκτησε ξαφνικά υπέροχη γεύση.Το μωράκι σου είναι ένα ισχυρό κίνητρο για να κάνεις αυτό το δώρο στον εαυτό σου.Η ζωή χωρίς τσιγάρο είναι σούπερ!!!!

το ξέρω ήδη... το είχα κόψει για 7 χρόνια... το είχα όμως αποφασίσει σοβαρά και πήγα σε ιατρείο διακοπής καπνίσματος... πήρα τα χάπια και δεν είχα κανένα στερητικό από την πρώτη στιγμή... ούτε ζήλευα όταν κάπνιζαν δίπλα μου... ωστόσο πριν 2 χρόνια και ενώ είχα πολλά νεύρα αγόρασα πακέτο για να κάνω κάνα δυο... δυστυχώς έκανα παραπάνω και επαληθεύτηκε αυτό που λένε ότι αν κάνεις 3 ξαναεθίζεται ο εγκέφαλος... ξαναπήρα τα χάπια 2-3 φορές αλλά είχαν αλλάξει πλέον οι συναναστροφές και δεν ολοκλήρωσα την προσπάθεια... όντως η ζωή είναι υπέροχη χωρίς τσιγάρο... και από αντοχές και από μυρωδιά... και μόνο που σκεφτόμουν πόσο βρώμαγα τσιγαρίλα εγώ και τα ρούχα μου έφριτα... έμπαινε η μαμά μου στο αυτοκίνητο και δεν μπορούσα να πάρω ανάσα... έχω σκοπό να ξανακάνω προσπάθεια διακοπής με τα χάπια, αμέσως μόλις μπορέσω... 

  • Μου αρέσει 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Arabella είπε:

Να είσαι καλά @Vila μου!Ετοιμη για ζούληγμα βγήκε η μπεμπούλα με μαγουλάκια και μπουτάκια φουσκωτά.Εσύ έχεις και αγοράκι, που είθισται να γεννιούνται μεγαλύτερα.Θυμάμαι οτι κι εσύ είσαι ψηλή.Οπότε ετοιμάσου για το 62 νουμεράκι μετά το 15ημερο.

Δεν νομίζω να έχεις θέμα να μεταφέρεις το μωράκι στην αγκαλιά απο το δωμάτιο στο αυτοκίνητο.

@katerinafilip να σας ζήσει κορίτσι μου!Να είναι γερή και καλότυχη στη ζωή της!Πάλεψε το με το θηλασμό γιατί αξίζει απο πολλές απόψεις.Ξέρω οτι είναι δύσκολα στην αρχή αλλά μετά απο λίγο καιρό θα περάσει ο πόνος και θα είναι μια ευχάριστη διαδικασία, που μόνο οφέλη θα έχει και για τις δυο σας.

Ευχαριστούμε πολύ!Το παλεύουμε αλλά δίνουν και συμπλήρωμα δύο φορές την ημέρα περίπου σπου 15ml .Με την μεγάλη κόρη θηλαζαμε μέχρι να χρονισει απλά αυτή τώρα είναι πολύ μικρούλα κουράζεται παρά πολύ εύκολα στο στήθος και με αγχωνει πολύ .

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Athinaa είπε:

το ξέρω ήδη... το είχα κόψει για 7 χρόνια... το είχα όμως αποφασίσει σοβαρά και πήγα σε ιατρείο διακοπής καπνίσματος... πήρα τα χάπια και δεν είχα κανένα στερητικό από την πρώτη στιγμή... ούτε ζήλευα όταν κάπνιζαν δίπλα μου... ωστόσο πριν 2 χρόνια και ενώ είχα πολλά νεύρα αγόρασα πακέτο για να κάνω κάνα δυο... δυστυχώς έκανα παραπάνω και επαληθεύτηκε αυτό που λένε ότι αν κάνεις 3 ξαναεθίζεται ο εγκέφαλος... ξαναπήρα τα χάπια 2-3 φορές αλλά είχαν αλλάξει πλέον οι συναναστροφές και δεν ολοκλήρωσα την προσπάθεια... όντως η ζωή είναι υπέροχη χωρίς τσιγάρο... και από αντοχές και από μυρωδιά... και μόνο που σκεφτόμουν πόσο βρώμαγα τσιγαρίλα εγώ και τα ρούχα μου έφριτα... έμπαινε η μαμά μου στο αυτοκίνητο και δεν μπορούσα να πάρω ανάσα... έχω σκοπό να ξανακάνω προσπάθεια διακοπής με τα χάπια, αμέσως μόλις μπορέσω... 

Καλημέρα @Athinaa ,χαίρομαι που έχεις αποφασίσει να το διακόψεις πάλι.Αφού τα κατάφερες μια φορά, τώρα θα είναι ακόμη πιο εύκολο.Σε ότι αφορά την μυρωδιά, κι εγώ αναρωτιόμουν, όταν το είχα κόψει, μα καλά μύριζα τόσο άσχημα; Κι όμως μύριζα!!!Τώρα δεν αντέχω τη μυρωδιά, ακόμη κι έξω, όταν κάποιος καπνίζει δίπλα μου.

9 ώρες πρίν, katerinafilip είπε:

Ευχαριστούμε πολύ!Το παλεύουμε αλλά δίνουν και συμπλήρωμα δύο φορές την ημέρα περίπου σπου 15ml .Με την μεγάλη κόρη θηλαζαμε μέχρι να χρονισει απλά αυτή τώρα είναι πολύ μικρούλα κουράζεται παρά πολύ εύκολα στο στήθος και με αγχωνει πολύ .

Καλημέρα @katerinafilip, είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρετε με τον θηλασμό.Η πρότερη εμπειρία που έχεις θα σε βοηθήσει.Τώρα, καταλαβαίνω τις δυσκολίες της μικρούλας λόγω της προωρότητας.Πιστεύω οτι σε αυτό, εφόσον δεν θέλεις να διακόψεις τον θηλασμό, μπορεί να σε βοηθήσει μια έμπειρη μαία ή σύμβουλος θηλασμού.

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !! Ελπίζω να είστε όλες καλα!

 @katerinafilip υπομονή με το θηλασμό, σίγουρα είναι λιγάκι πιο δύσκολο για εσάς  αφού είναι μικρούλα, όμως μερα με τη μέρα θα δυναμώνει το κορίτσι σου και με επιμονή και σωστους χειρισμούς θα τα καταφέρετε!!!

 

  • Μου αρέσει 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια γλυκα τι κάνετε;

Τι κάνουν οι κοιλιτσες; Εμείς σήμερα πολλές δουλειές, είχαν έρθει και τα πεθερικά μου και βοήθησαν! Άρχισαν τα πράγματα να μπαίνουν σε μια σειρά και πολύ χαίρομαι!

  • Μου αρέσει 3

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου, 

Πως ειστε;;;εγω παλι σημερα χαιρεταω τον 8ο κ μπαινω στον 9ο πιααα..κ ειμαι κ καπως σημερα..νιωθω περισσοτερο βάρος στη κοιλια σαν να πετρωνει συχνα..σαν να μη μπορω να κατσω ορθια..δεν μπορω να καταλαβω..να μην ανησυχησω ε;;σκεφτηκα μήπως ειναι επειδη αλλαζω μηνα βδομαδα..ξερω γω..

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Emma9 κάθε μέρα πια είμαι έτσι εγώ, πολλές συσπασεις, περπατάω και κρατάω τη κοιλιά από κάτω γιατί έχω την αίσθηση ότι πέφτει :confused::confused: Χθές που πήγαμε τα παιδιά βόλτα και παρόλο που καθόμουν σε παγκάκι, σηκώνοντας ένιωθα μεγάλο βάρος χαμηλά.. Κανει προετοιμασία το σώμα μας !!

@FofiK πλησιαζει ο καιρός!! Αφού έχεις και βοήθεια μια χαρά είσαι!!!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εγώ αυτό το βάρος νιώθω κ έντονη πίεση λες κ πρέπει να κατουρησω αμέσως. Αλλά συσπασεις καθόλου. Τι να πω λέτε να πάω έτσι κάνα μήνα κ τζάμπα προετοιμαζομαι ψυχολογικά? Την Τρίτη ξαναέχω γιατρό αν βρω ραντεβού γιατι ξέχασα να κλείσω κ θα μας πει τα νεότερα. Ήρθαμε για ψαράκια κ μεζεδάκια με τον άντρα μου δίπλα στη θάλασσα.. Είναι πολύ ωραία! @Emma9 ο γιατρός μου είχε πει ότι στην αλλαγή νιώθουμε έντονα κάποια συμπτώματα

πρίν από 53 λεπτά , FofiK είπε:

Κοριτσακια γλυκα τι κάνετε;

Τι κάνουν οι κοιλιτσες; Εμείς σήμερα πολλές δουλειές, είχαν έρθει και τα πεθερικά μου και βοήθησαν! Άρχισαν τα πράγματα να μπαίνουν σε μια σειρά και πολύ χαίρομαι!

Τι ωραία.. Άλλη αίσθηση όταν τα βλέπουμε πια στη θέση τους!!!! 

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εύχομαι να περνάτε τέλεια το τριημερακι σας!!!

Εμείς τα ίδια εδω στο σπίτι. Χθες κατά το βραδάκι είχα πάρα πολύ πόνο κάτω στην μήτρα που φοβήθηκα πολύ. Αν συνέχιζε θα έπαιρνα τηλ τον γιατρό!!! Ευτυχώς το άφησα και μετά από κάποιες ώρες πέρασε σταδιακά. Κατά τ'αλλα το κλασικό βάρος και κάποια χτυπήματα του μπεμπη κάτω συνεχίζουν καθώς και κάτι συσπασουλες αλλά καθόλου πόνο προς το παρόν. Ανυπομονώ να περάσει το τριημερο να πάω στον γιατρό να δούμε που βρισκόμαστε... 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...