Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Τζινα38 είπε:

 

Θα σου κάνω αίτημα εγώ είμαι η gwgw dimpi έχω φωτο προφίλ παραμάνες.. εσύ τι φωτό έχεις;

Με βρήκες :wink::wink:

 

Just now, Annita tsoupani είπε:

Κ εγω τρελλες αυπνιες κοριτσια!!!εγω ειμαι η Annita Tsoupani Mateos!!!οποια θελει να μου στειλει

Σου έστειλα!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Γειά σας κοριτσάκια μου!!! Αν σας πω ότι μόλις ξύπνησα???? :P είπαμε να απολαύσουμε τις τελευταίες μέρες ύπνου! Βέβαια κοιμήθηκα αργά αλλά και πάλι..Αφού για να καταλάβετε πιάστηκα για τα καλά με τόσες ώρες!! 

Λοιπόν @_marjio μου τι καλή ιδέα με το φβ!! Μπαίνω να σου στείλω αίτημα και να κάνουμε εκεί ένα γκρουπ στο messenger όλες μαζί να τα λέμε ακόμα πιο εύκολα!! 

*Υ.Γ.  βλέπω στο τικερακι μου "1 day to go" και εκνευρίζομαι :wacko:

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!πως ειστε;;αμα σας πω οτι σκεφτομουν να κανουμε ομαδα στο φμπ για μεγαλυτετη ευκολια;απιστευτο.τι φαγακι εχετε σημερα;εγω εκανα κανελονια που τα λυμπιστηκα!!!!!Εγω στο φμπ ειμαι Κερασια-Μαρια Γουδη.οποιες εχετε γραψει τα ονοματα σας θα σας κανω αιτημα.

  • Μου αρέσει 2

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kerasia93 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!πως ειστε;;αμα σας πω οτι σκεφτομουν να κανουμε ομαδα στο φμπ για μεγαλυτετη ευκολια;απιστευτο.τι φαγακι εχετε σημερα;εγω εκανα κανελονια που τα λυμπιστηκα!!!!!Εγω στο φμπ ειμαι Κερασια-Μαρια Γουδη.οποιες εχετε γραψει τα ονοματα σας θα σας κανω αιτημα.

Δε με αφήνει να σου στείλω αίτημα... 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 26/6/2020 at 12:13 ΠΜ, Athinaa είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;;; αργώ να σας διαβάσω και μετά έχω 2-3 σελίδες να ξεφυλλίσω... αχαχαχαχαχαχα... και όχι δεν έχουν αυξηθεί οι δουλειές μου αλλά έχω μια αίσθηση ότι δεν μου φτάνει ο χρόνος πλέον... το μόνο που έχει αλλάξει στην καθημερινή μου ρουτινα με την περίοδο πριν τον τοκετό είναι η άντληση ανά 3ώρο -που δεν μου επιτρέπει να κοιμάμαι καλά- και η βόλτα μου κάθε μεσημέρι στο μαιευτήριο για δω το αντράκι μου στη ΜΕΝΝ... ο μπέμπης μου πάει πολύ καλά... κάθε μέρα του αυξάνουν τα cc γάλακτος... σήμερα έπαιρνε 15 cc και αύριο λογικά θα πάει 17 ή 18... έχει φτάσει τα γραμμάρια της γέννησης, τα 1700, τα οποία θεωρούνται καλά και θα μπορούσε να πάει στη ΜΕΝΝ 1 αλλά πρώτα πρέπει να σταματήσει τον ορό, και για να γίνει αυτό θα πρέπει να αυξηθεί η προσληψη γάλακτος ώστε να μη χρειάζεται τα θρεπτικά συστατικά του ορού... η αύξηση της ποσότητας γίνεται σταδιακά για να διαπιστώσουν να το δέχεται όλο και το χωνεύει καλά... και εκεί γυρω στα 1900 γρ και αφού έχει πάει στη ΜΕΝΝ 1 θα του αρχίσουν και το μπουκάλι... εμένα ωστόσο μου είπαν ότι θα μπορέσω να τον θηλάσω την προτελευταία μέρα πριν βγει... αυτό είναι πολύ εκνευριστικό αλλά μάλλον γίνεται για τον κορωνοϊό... και επειδή εγώ πηγαιοέρχομαι... γιατί ξέρω ότι οι μαμάδες που είναι ακόμα στο μαιευτήριο μπορούν να κάνουν αποκλειστικό θηλασμό και τις φωνάζουν κάτω ανά 2ωρο...

@katerinafilip γέννησες κι εσύ αρκετά πρόωρα έτσι;; μπήκε καθόλου το μωρό στη ΜΕΝΝ;;; και με τον θηλασμό τι έκανες ακριβώς;;; εγώ φοβάμαι ότι όταν θα είναι έτοιμος δεν θα το θέλει το στήθος και θα συνεχίσω επ' άπειρον την άντληση... η οποία βεβαίως κάπως καλυτέρεψε από χθες το βράδυ που προμηθεύτηκα το ειδικό μπουστάκι της medela... έχω πάρει το διπλό νοσοκομειακό κορίτσια για να κερδίζω χρόνο και μέχρι χθες το απόγευμα ήμουν μια απόλαυση με το να κρατάω τα μπουκάλια... αχαχαχαχαχ...

τώρα σε άλλα, όσον αφορά εμένα σήμερα δεν αισθάνομαι πολύ καλά... σαν να έχω ατονία ένα πράγμα... το έριξα αρχικά στην αϋπνία αλλά τώρα το απόγευμα έκανα και δέκατα με 37,5 , οπότε αναγκαστικά το συνέδεσα και με τη διάρροια 3 μέρες τώρα... η οποία βέβαια χθες και προχθές ήταν μόνο από μία φορά αλλά πολύ έντονη και με άφησε εξουθενωμένη... τεσπα επικοινώνησα με τη μαία μου τις έδωσα όλες τις πληροφορίες και μάλλον έχω ίωση... μου είπε να πάρω ντεπόν για να μην ανέβει παραπάνω η θερμοκρασια και γίνει πυρετός και θα είμαστε σε επαφή και με έναν ένα από τους παθολόγους που με παρακολουθούσαν στην εγκυμοσύνη... με τον ειδικό... μάλλον δεν είμαι ακόμα σε απελπιστική κατασταση για να φτάσουμε στους λοιμωξιολόγους... αχαχαχαχαχαχαχαχα...  πάντως δεν πιστευω ότι είναι κάτι σοβαρό... έκανα και εξετάσεις την Τρίτη και είναι εξαιρετικές οι τιμές μου... το ουρικό έπεσε και είναι μονο μια μοναδα πάνω από το όριο... λογικό, δεν γίνεται να φτάσει 3 ή 4 μέσα σε μια βδομάδα... ο αιματοκρίτης μου ξαναπήγε 39 από 35 που είχα μετά την καισαρική... όλες οι βιοχημικές οκ... 

Καλησπέρα χαίρομαι που πηγαίνει τι μωράκι τόσο καλά!!!Εγώ γέννησα στις 35 εβδομάδες όμως η μπεμπαρινα μου ήταν 2600 οπότε δεν μπήκε καθόλου στην Μενν. Μόνο μπήκε ένα 24ωρο στις λάμπες για τον ίκτερο .Με το θηλασμό δεν έκανα κάτι διαφορετικό απλά την είχα όλη μέρα στο στήθος και κυνηγούσα τις μαίες να μην δίνουν πολύ μπουκάλι. Πήρε βέβαια όσο ήμασταν στο μαιευτήριο συμπλήρωμα αλλά από την ώρα που γυρίσαμε σπίτι μόνο στήθος.Να σου πω την αλήθεια από δική μου ανασφάλεια προσπάθησα να δώσω και στο σπίτι λίγο συμπλήρωμα αλλά η μικρή μου δεν το πήρε ποτέ τι έφτυνε. Γενικά δεν θέλει το μπιμπερο με το δικό μου γάλα ίσως πιεί λίγο αν πεινάει πολύ.Μην ανησυχείς όταν γυρίσετε σπίτι θα την βάζεις στο στήθος συνέχεια και θα προσπαθείς να έχετε επαφή δέρμα με δέρμα και όλα θα πάνε καλά ♥️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Γειά σας κοριτσάκια μου!!! Αν σας πω ότι μόλις ξύπνησα???? :P είπαμε να απολαύσουμε τις τελευταίες μέρες ύπνου! Βέβαια κοιμήθηκα αργά αλλά και πάλι..Αφού για να καταλάβετε πιάστηκα για τα καλά με τόσες ώρες!! 

Λοιπόν @_marjio μου τι καλή ιδέα με το φβ!! Μπαίνω να σου στείλω αίτημα και να κάνουμε εκεί ένα γκρουπ στο messenger όλες μαζί να τα λέμε ακόμα πιο εύκολα!! 

*Υ.Γ.  βλέπω στο τικερακι μου "1 day to go" και εκνευρίζομαι :wacko:

Κ πολυ καλα εκανες κοριτσι μου!! Μας ταραζεις ομως..χαχαχχα..ελααα..αντε να ναι 2 μερες το πολυ..σιγααα παειιι!!! Μπορει να γινει κ σήμερα !

Just now, kerasia93 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!πως ειστε;;αμα σας πω οτι σκεφτομουν να κανουμε ομαδα στο φμπ για μεγαλυτετη ευκολια;απιστευτο.τι φαγακι εχετε σημερα;εγω εκανα κανελονια που τα λυμπιστηκα!!!!!Εγω στο φμπ ειμαι Κερασια-Μαρια Γουδη.οποιες εχετε γραψει τα ονοματα σας θα σας κανω αιτημα.

Γιαμιι καννελονια!! Εμεινα η μανουλιτσα σημεραθα μου δωσει φαγητο..ρολο κιμα!! Ναι ναι στο φμπ θα ναι οντως πιο ευκολο!!

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...