Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, evi1996 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι 34+3 και νιώθω το μωρό να έχει κατέβει και η κοιλιά μου σα να έπεσε . Δεν είναι λίγο νωρίς ;;

Κοριτσι μου ειναι λιγο νωρις ποτε δεν ξέρεις αν έχεις και πονακια ισως να ηταν καλυτερο να ενημερώσεις τον γυναικολόγο σου. Εμενα είχε κατεβει η κοιλιά μου όταν ήταν να γεννήσω μονο..

Link to comment
Share on other sites

@Gianna! γάλα βγάζει και εμένα το στήθος μου καιρό τώρα!! Φυσιολογικό είναι,  ολόκληρο το σώμα μας προετοιμάζεται ❤

@Ani!! εγώ δε τον ξέρω τον γιατρό..  στο ίντερνετ δεν έχει τα στοιχεία του; Ή μήπως να επικοινωνήσεις με το νοσοκομείο!!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Κοριτσια συγνωμη που μπαίνω σφήνα στο θέμα....μα σκεφτηκα ,μηπως ,μπορείτε να με βοηθησετε. Είμαι έγκυος στο 2ο παιδι μου και στην πρώτη μου γεννά ειχα τον κό Σουλο του Έλενα. Μου χάλασε ομως το παλιό κινητό μου κ δεν εχω το αριθμο του κινητό του και θελω  να κλείσω το πρώτο ραντεβού Επισης μιας και ξερω πως και ο ιδιος έχει κ καλη σχεση με Viber και θα μου απαντούσε άμεσα. Σας παρακαλώ πολύ μηπως το εχει καποια κοπελα;; να μου το στείλει σε προσωπικό μηνυμα;;;

Κορίτσι πάρε τηλ στο Έλενα να σου δώσουν το τηλέφωνο του ιατρείου του (μπορεί να έχουν και το κινητό του δε ξέρω). Μετά καλεσε στο γραφείο του και εξήγησε σε όποια κοπέλα το σηκώσει τη κατασταση και θα στο δώσουν το τηλ. Δεν έχω το Σούλο, άλλον είχα αλλά επειδή κι εγώ έψαχνα το νούμερο στις αρχές που δε μου το χε δώσει είχα κάνει αυτό που σου περιγράφω παραπάνω. Με το καλό το μωράκι σου!


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, _marjio είπε:

@Gianna! γάλα βγάζει και εμένα το στήθος μου καιρό τώρα!! Φυσιολογικό είναι,  ολόκληρο το σώμα μας προετοιμάζεται ❤

@Ani!! εγώ δε τον ξέρω τον γιατρό..  στο ίντερνετ δεν έχει τα στοιχεία του; Ή μήπως να επικοινωνήσεις με το νοσοκομείο!!

@_marjio καλημερα! Πάντως το είπα κ στη γιατρό μου κ μου είπε ότι είναι καλό που άρχισε να γίνεται αυτό οπότε όλα καλά ;);)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Gianna! είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε? Πολύ ζέστη κ σήμερα. Σήμερα είχα γιατρό μια χαρά ο μικρός μεγαλώνει σιγά σιγά έχουμε φτάσει τα 2800.

Να σας κάνω μια ερώτηση από χθες το βραδυ έχει αρχίσει το στήθος κ εκκρίνει γάλα να το πω δε ξέρω. Έπρεπε να το αναφέρω στη γιατρό γιατί το ξέχασα ή δεν έχει να κάνει?

Ειναι απολύτως φυσιολογικό κοπέλα μου!! Άλλες κοπέλες έχουν γαλακτοροια από τον τέταρτο πέμπτο μήνα. Όπως έγραψε και η marijio, όλο το σύστημα προετοιμάζεται! Κι εγώ είχα από νωρίς, όχι σε μεγάλη ποσότητα αλλά λίγο.

Καλημέρα και καλό μηνα!!

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Ειναι απολύτως φυσιολογικό κοπέλα μου!! Άλλες κοπέλες έχουν γαλακτοροια από τον τέταρτο πέμπτο μήνα. Όπως έγραψε και η marijio, όλο το σύστημα προετοιμάζεται! Κι εγώ είχα από νωρίς, όχι σε μεγάλη ποσότητα αλλά λίγο.

Καλημέρα και καλό μηνα!!

@FofiK Καλημέρα. Χθες το πρωί είχα λερώσει τη μπλούζα μου σήμερα δεν είδα ποσότητα αλλά εντάξει όλα είναι φυσιολογικά από εδώ κ πέρα προετοιμαζόμαστε σιγά σιγά μπαίνουμε οι περισσότερες στη τελική ευθεία!! :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Δεν είχαμε κανένα γεννητουρι αυτή την εβδομάδα;;;Εμένα γιατρός και σύζυγος έχουν φαγωθεί να μπω την Παρασκευή με πρόκληση.Θα είμαι 39+1..Δεν πολυθελω αλλά το σκέφτομαι.Τα τρίτα παιδιά και σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα οι γέννες έρχονται γρήγορα μου έλεγαν...Αμ δε..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

@_marjio καλημερα! Πάντως το είπα κ στη γιατρό μου κ μου είπε ότι είναι καλό που άρχισε να γίνεται αυτό οπότε όλα καλά ;);)

Ευχαριστώ πολύ τελικα το βρήκα απο μια παλιά μου συνομιλια! 

Just now, FofiK είπε:

Κορίτσι πάρε τηλ στο Έλενα να σου δώσουν το τηλέφωνο του ιατρείου του (μπορεί να έχουν και το κινητό του δε ξέρω). Μετά καλεσε στο γραφείο του και εξήγησε σε όποια κοπέλα το σηκώσει τη κατασταση και θα στο δώσουν το τηλ. Δεν έχω το Σούλο, άλλον είχα αλλά επειδή κι εγώ έψαχνα το νούμερο στις αρχές που δε μου το χε δώσει είχα κάνει αυτό που σου περιγράφω παραπάνω. Με το καλό το μωράκι σου!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Με το καλό κ εσένα το μωράκι σου το βρήκα κ εκλεισα κ ραντεβού!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνα είπε:

Καλημέρα!!Δεν είχαμε κανένα γεννητουρι αυτή την εβδομάδα;;;Εμένα γιατρός και σύζυγος έχουν φαγωθεί να μπω την Παρασκευή με πρόκληση.Θα είμαι 39+1..Δεν πολυθελω αλλά το σκέφτομαι.Τα τρίτα παιδιά και σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα οι γέννες έρχονται γρήγορα μου έλεγαν...Αμ δε..

Ναι και εγώ τα ίδια πίστευα πως το 3ο θα έρθει νωρίς... Αλλά θέλει το χρόνο του μάλλον!! Είμαι 39+3, ο δεύτερος είχε γεννηθεί 39 και η πρώτη με πρόκληση 39+4!!! Για να δούμε τώρα!!!

Εγώ πάντως δε θα σκεφτόμουν τη πρόκληση όση ανυπομονησία και να έχω..  είναι κάτι που πρότεινε ο γιατρος; Για να γίνει πρόκληση πρέπει να υπάρχει κάποιος λόγος που να πρέπει το μωρό να αποχωριστεί τη μήτρα!!!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίνα είπε:

Καλημέρα!!Δεν είχαμε κανένα γεννητουρι αυτή την εβδομάδα;;;Εμένα γιατρός και σύζυγος έχουν φαγωθεί να μπω την Παρασκευή με πρόκληση.Θα είμαι 39+1..Δεν πολυθελω αλλά το σκέφτομαι.Τα τρίτα παιδιά και σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα οι γέννες έρχονται γρήγορα μου έλεγαν...Αμ δε..

Αν δε συντρέχει κάποιος λόγος, γιατί να μπαίνετε μαμά και μωρό σε αυτή τη διαδικασία; Εμένα η μαμα μου έκανε 6 παιδιά και όλα πήραμε και τις 40 εβδομάδες! Ο άντρας μου είναι τρία αδέρφια και εκείνοι το ίδιο. Κάνε λιγάκι υπομονή και δώσε χρόνο στο μπεμπακι σου, εκείνο ξέρει πότε είναι η ώρα. Φυσικά συζήτησε το και με το γιατρό!


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Ani!! said:

Κοριτσι μου ειναι λιγο νωρις ποτε δεν ξέρεις αν έχεις και πονακια ισως να ηταν καλυτερο να ενημερώσεις τον γυναικολόγο σου. Εμενα είχε κατεβει η κοιλιά μου όταν ήταν να γεννήσω μονο..

σ ευχαριστω κοριτσι μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλιτσες τι κάνετε? Τι ζέστη είναι αυτή ρε παιδιά θα λιώσω ζοριζομαι πολύ έλεγα ότι μπορεί να μην με πιάσουν οι πολλές ζέστες αλλά δε το βλέπω έχω κλειστεί στο σπίτι μήπως κ δε ζεστενομαι αλλά τπτ είναι κ ο πιτσιρίκος ζωηρουλης. Το απογευμα άμα δεν έχει αεράκι βλέπω ότι έχει θάλασσα οπωσδήποτε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέρα κοιλιτσες τι κάνετε? Τι ζέστη είναι αυτή ρε παιδιά θα λιώσω ζοριζομαι πολύ έλεγα ότι μπορεί να μην με πιάσουν οι πολλές ζέστες αλλά δε το βλέπω έχω κλειστεί στο σπίτι μήπως κ δε ζεστενομαι αλλά τπτ είναι κ ο πιτσιρίκος ζωηρουλης. Το απογευμα άμα δεν έχει αεράκι βλέπω ότι έχει θάλασσα οπωσδήποτε...

κ εγω ετσι ελεγα με τη ζεστη αλλα ελα που δε τη γλιτωσαμε!!μολις περπατησω λιγο στον ηλιο μετα ζαλιζομαι....παραλια με ενα δίχρονο ουτε καν,ευτυχως την πανε οι γονεις μου...συνεχιζω τη δουλεια ακομα κ εχω ολη μερα κλιματιστικό γτ δεν την παλευω!αρχιζω να μετράω αντιστροφα,15 μερες εμειναν...αντε γτ πολυ ζεστη πλακωσε!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Gianna! Και @elenakii22 γειά σας κορίτσια.. Να ξέρετε δεν υπάρχει πολλη κινητικότητα εδώ γιατί έχει φτιαχτεί συνομιλία στο messenger και η ομάδα γράφει εκεί πιο πολύ.. Αν θέλετε ακολουθήστε κάποια από μας αν έχετε φεις να σας βάλουμε στην ομάδα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...