Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mvasi είπε:

Σε ευχαριστώ πάαααρα πολύ!!!θα κανω αναζήτηση να δω!η αλήθεια είναι ότι εδώ και 3 ημέρες κάθομαι σε μια συγκεκριμένη αμηχανη σταση που μου ειπε η μαια!και σε εσένα ο,τι καλύτερο!όλες μας να είμαστε καλά με τα μωράκια μας αγκαλιά!:x

Με το καλο σε όλες μας να έρθουν τα μωράκια μας γερα και δυνατά!!!

  • Μου αρέσει 5

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίαφi είπε:

Καλά! Πέμπτη γεννάω! Ανυπομονώ! Εσύ όλα καλά;

Αλήθεια!!!πω πω με το καλό και με ένα πόνο κοπέλα μου!Αχ μακάρι να έχω γεννήσει και εγώ μέχρι την Πέμπτη.χαχα

Καλά είμαι και εγώ...Ανυπομονώ όπως και εσύ.εχω αύριο καρδιοτοκογραφημα

 

  • Μου αρέσει 2

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη έχω εγώ nst.. Δεν έχω καταλάβει συσπασεις ακόμα.. Όσο για τη ζέστη, ανακουφιστηκα που είπατε κι εσείς ότι ζεσταίνεστε! Νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά με μενα. Κλιματιστικό και ανεμιστηρα παρακαλώ χαχσ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mammatobe είπε:

Την Πέμπτη έχω εγώ nst.. Δεν έχω καταλάβει συσπασεις ακόμα.. Όσο για τη ζέστη, ανακουφιστηκα που είπατε κι εσείς ότι ζεσταίνεστε! Νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά με μενα. Κλιματιστικό και ανεμιστηρα παρακαλώ χαχσ

Αχχχ πολυ ζορι αυτη η ζεστη!!εγω γενικα επειδη ιδρωνουν και τα χερια μου το καλοκαιρι ειχα θεμα αλλα τωρα δεν υποφερεται αυτη η ζεστη!γιατι εγω ημουν και κρυουλιαρα ειχα κουβερτα μεχρι τον μαιο αλλες φορες και τωρα απο αρχες μαιου κοιμομουν με ανοιχτη μπαλκονοπορτα και τιραντα!αλλα τωρα μονο με κλιματιστικο.και εγω την Πεμπτη εχω τωρα παλι γιατρο και nst για να δουμε θα εχω καμια συσπαση;

  • Μου αρέσει 4

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου, επειδή η @Vila που ξεκίνησε αυτή την ομάδα γέννησε και είναι αφοσιωμένη στο μωράκι της, γράφω τα γεννητούρια της περασμένης εβδομάδας, ώστε να μην χαθούμε με τις απανωτές γέννες που θα έρθουν σύντομα.. 

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️ γεννήσαμε 29/6

@EfiVsl 03/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 25/6!

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Fofou 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Τζινα38 09/07 κοριτσάκι! ♥️  γεννήσαμε 22/5!

@Μαρίαφi 09/07 κοριτσάκι! ♥️

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/07 αγοράκι! ♥️

@Φραουλίνα 10/07 αγοράκι! ♥️

@katerinafilip 10/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 05/06!

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️ γεννήσαμε 30/6

@FofiK 13/07 αγοράκι! ♥️

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Katerinaki32 14/7 διδυμακια αγοράκια! ♥️ 

@Αντζελίνα 30 18/07 κοριτσάκι! ♥️

@Σταυρούλα Γ 19/07 έκπληξη! ♥️

@Arabella 21/07 κοριτσάκι!♥️ 

@ntoremi 24/07 αγοράκι! ♥️

 @Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@Athinaa 26/07 αγοράκι! ♥️ γεννήσαμε 15/06!

@Gianna! 26/07 αγοράκι! ♥️

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/07 αγοράκι! ♥️

@V_baby 29/07 αγοράκι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Mammatobe 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Frogie 09/08 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mvasi είπε:

Ααααχ ευλογημένος αυτός που ανακάλυψε το air condition!!!!!!Είμαι 37εβδομάδα! Έχεις δίκιο, έτσι μου είπε κ η μαια αλλά και ο γιατρός...δυστυχώς όμως είμαι μικρόσωμη και δεν θα υπάρχει ιδιαίτερος χώρος από δω και πέρα να γυρίσει!η κοιλιά μου και γενικά ο οργανισμός μου εχει ζοριστεί πολύ λόγω χώρου!δεν με νοιάζει να αποφύγουμε το χειρουργείο...θέλω μόνο να είμαστε και οι δυο μας καλά!!!

Και εμένα ο γιατρός μου έκανε έλεγχο και ενω εκανε μέτρηση της κοιλιάς του μωρού ξαφνικά τον ακούω να λέει "βρε ένα κεφαλάκι σε λάθος θέσηηηη" @kerasia93 ακριβώς το ίδιο μου ειπε,για τον ομφάλιο λώρο και φυσικά δεν τον προτείνει να το κάνουμε,απλά με ενημέρωσε ότι γενικά υπάρχει τρόπος,απλα μη αποδεκτός!

Απλά κορίτσια είναι ταλαιπωρία γιατι χτυπάει με το κεφάλι της συνέχεια το στομάχι μου και το διάφραγμα!

Ναι φανταζομαι!σκεψου οτι εμενα που ειναι με το κεφαλι κατω μονο και μονο επειδη ειναι ακομη ψηλα το μωρο και η μητρα με πιανει σαν δυσπνοια! Ευχομαι ολα να πανε καλα και τελευταια στιγμη να γυρισει!!


vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kerasia93 είπε:

Ναι φανταζομαι!σκεψου οτι εμενα που ειναι με το κεφαλι κατω μονο και μονο επειδη ειναι ακομη ψηλα το μωρο και η μητρα με πιανει σαν δυσπνοια! Ευχομαι ολα να πανε καλα και τελευταια στιγμη να γυρισει!!

 


vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε αυτή η ζέστη δε παλεύεται πήγε να δροσίσει κ μου φαίνεται το μετάνιωσε κ εμείς σήμερα θα κοιμηθούμε με τα πάντα ανοιχτά κ τον ανεμιστήρα πιστεύω πιο βράδυ να δροσίσει κ να τον κλείσω γιατί δε κάνει κ καλό όλη νύχτα αλλά δε τη παλεύω κ αλλιώς.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια μου, επειδή η @Vila που ξεκίνησε αυτή την ομάδα γέννησε και είναι αφοσιωμένη στο μωράκι της, γράφω τα γεννητούρια της περασμένης εβδομάδας, ώστε να μην χαθούμε με τις απανωτές γέννες που θα έρθουν σύντομα.. 

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️ γεννήσαμε 29/6

@EfiVsl 03/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 25/6!

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Fofou 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Τζινα38 09/07 κοριτσάκι! ♥️  γεννήσαμε 22/5!

@Μαρίαφi 09/07 κοριτσάκι! ♥️

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/07 αγοράκι! ♥️

@Φραουλίνα 10/07 αγοράκι! ♥️

@katerinafilip 10/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 05/06!

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️ γεννήσαμε 30/6

@FofiK 13/07 αγοράκι! ♥️

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Katerinaki32 14/7 διδυμακια αγοράκια! ♥️ 

@Αντζελίνα 30 18/07 κοριτσάκι! ♥️

@Σταυρούλα Γ 19/07 έκπληξη! ♥️

@Arabella 21/07 κοριτσάκι!♥️ 

@ntoremi 24/07 αγοράκι! ♥️

 @Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@Athinaa 26/07 αγοράκι! ♥️ γεννήσαμε 15/06!

@Gianna! 26/07 αγοράκι! ♥️

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/07 αγοράκι! ♥️

@V_baby 29/07 αγοράκι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Mammatobe 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Frogie 09/08 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! 

Άντε κορίτσια ΜΟΥ!!Να παίρνουμε σειρά!!!πρώτον γιατί η ζέστη και το πρήξιμο δεν παλεύεται και δεύτερον ανυπομονώωωωω!

Εγώ έχω την Τετάρτη γιατρό και ελπίζω να μου πει επιτέλους  ότι στον καρδιοτοκογράφο ότι έχουμε συσπάσεις και να πλησιάζει η ώρα..! Θα είμαι 38 και 6 αυριο και την ημέρα της εξέτασης 39 και 1 !την προηγούμενη Τετάρτη κοιτάξαμε και τράχηλο και το μόνο που μου είπε  είναι να κάνω περπάτημα χιλιόμετρα!!το μπεμπε ζυγιζε 3450 και λογικά θα εχει πάρει αλλα 200 μέχρι Τετάρτη..για να δούμε!!Έχω βαρύνει όμως πολύ και ζεσταίνομαι και δεν μπορώ κάθε μέρα..Άσε που όταν περπατάω ,ταυτόχρονα κοιτάω στην παραλία να κάνουν μπάνιο και εγώ τίποτα..κλάψ!!!δεν με αφήνει καθόλου ο doctor!!

Αύριο θα κάνω και το covidtest γιατί το ζητάνε από το μαιευτήριο και σιγά σιγά μπαίνουμε στο mood!!

Υπομονή  σε όλες μας κορίτσια μου !!!:x

 

 

 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. Δε λέει να δροσίσει έστω λίγο κ τώρα άρχισε κ η υγρασία κ ζοριζομαι περισσότερο δε ξέρω αν είναι κ σε σας εκεί το ίδιο αλλά εδώ Κρήτη δε παλεύεται ούτε να περπατάω δε μπορώ με αυτό το καιρό όλη μέρα ντουζ είμαι κ ανεμιστήρα κ το μεσημέρι λίγο κλιματιστικό γιατί δε το δέχομαι πολύ ώρα πφφφφ θα λιωσουμε. Πιστεύω αύριο που έχω γιατρό να είναι δροσιά έξω έστω λίγο.

Θα δω κ εγώ στο NST αν κάνω τπτ συσπάσεις γιατί εγώ μπορεί εδώ στο σπίτι να μην μπορώ να τις καταλάβω κ πιστεύω ο πιτσιρίκος να κουνιέται γιατί κάθε φορά που πάω κάνει ότι κοιμάται κ μετά στον υπέρηχο δεν αφήνει να τον μετρήσουν :P:P:P

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δε λέει να δροσίσει έστω λίγο κ τώρα άρχισε κ η υγρασία κ ζοριζομαι περισσότερο δε ξέρω αν είναι κ σε σας εκεί το ίδιο αλλά εδώ Κρήτη δε παλεύεται ούτε να περπατάω δε μπορώ με αυτό το καιρό όλη μέρα ντουζ είμαι κ ανεμιστήρα κ το μεσημέρι λίγο κλιματιστικό γιατί δε το δέχομαι πολύ ώρα πφφφφ θα λιωσουμε. Πιστεύω αύριο που έχω γιατρό να είναι δροσιά έξω έστω λίγο.

Θα δω κ εγώ στο NST αν κάνω τπτ συσπάσεις γιατί εγώ μπορεί εδώ στο σπίτι να μην μπορώ να τις καταλάβω κ πιστεύω ο πιτσιρίκος να κουνιέται γιατί κάθε φορά που πάω κάνει ότι κοιμάται κ μετά στον υπέρηχο δεν αφήνει να τον μετρήσουν :P:P:P

Καλημερα Γιαννα!!σημερα εδω εβγαλε αερακι στα βορεια και μεχρι στιγμης ειναι καλα!!καλα εκει σε εσας σιγουρα κατι παραπανω που ειστε νοτια και λογω θαλασσας εχετε και την υγρασια!επειδη και μενα ετσι ηταν το πρωτη φορα στο nst περιπου μιση ωρα πριν την εξεταση τρωω πρωινο!!γιατι μου ειπε πως θελει περιπου 20-30 λεπτα να παει με τη ροη του αιματος το φαγητο στο μωρο!!οποτε λιγο πριν φυγουμε για την γιατρο τρωω το τοστακι μου πινω τον χυμουλη μου και παω εκει μεχρι να μπουμε στο καρδιοτοκογραφο κλπ γινεται χαμος απο κινησεις!!!

  • Μου αρέσει 2

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kerasia93 είπε:

Καλημερα Γιαννα!!σημερα εδω εβγαλε αερακι στα βορεια και μεχρι στιγμης ειναι καλα!!καλα εκει σε εσας σιγουρα κατι παραπανω που ειστε νοτια και λογω θαλασσας εχετε και την υγρασια!επειδη και μενα ετσι ηταν το πρωτη φορα στο nst περιπου μιση ωρα πριν την εξεταση τρωω πρωινο!!γιατι μου ειπε πως θελει περιπου 20-30 λεπτα να παει με τη ροη του αιματος το φαγητο στο μωρο!!οποτε λιγο πριν φυγουμε για την γιατρο τρωω το τοστακι μου πινω τον χυμουλη μου και παω εκει μεχρι να μπουμε στο καρδιοτοκογραφο κλπ γινεται χαμος απο κινησεις!!!

Καλημέρα @kerasia κ εγώ τρώω κ λίγη σοκολάτα μέχρι να μπω κάνει τα δικά του με το που μπαίνω δε ξέρω τι παθαίνει είναι μεγάλη μαφία του λέω εγώ :P. Ναι μέχρι να έρθει εδώ η δροσιά μπορεί να περάσουν λίγες μέρες παραπάνω από εσάς αλλά εντάξει θα τη βγάλω που θα πάει..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπρεπε να πάω τράπεζα.. Μου έδωσαν όλοι τη σειρά τους εκτός από μια μπιιιιιιπ γριά που γύρισε με θράσος να πει ότι η ορθοστασία μου κάνει καλό! Ευτυχώς οι άλλοι έπεσαν να τη φάνε αλλά και ο υπάλληλος στην πόρτα μου έκανε νόημα να μπω. Τι άνθρωποι υπάρχουν βρε σεις.. Εχει αλλάξει η ψυχολογία μου και ανυπομονώ για τη γέννα αντί να φοβάμαι! Πιστεύω ότι το μυαλό μας μπορεί πολύ να μας βοηθήσει! 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mammatobe είπε:

Σήμερα έπρεπε να πάω τράπεζα.. Μου έδωσαν όλοι τη σειρά τους εκτός από μια μπιιιιιιπ γριά που γύρισε με θράσος να πει ότι η ορθοστασία μου κάνει καλό! Ευτυχώς οι άλλοι έπεσαν να τη φάνε αλλά και ο υπάλληλος στην πόρτα μου έκανε νόημα να μπω. Τι άνθρωποι υπάρχουν βρε σεις.. Εχει αλλάξει η ψυχολογία μου και ανυπομονώ για τη γέννα αντί να φοβάμαι! Πιστεύω ότι το μυαλό μας μπορεί πολύ να μας βοηθήσει! 

ενταξει απλα τραγικο.!! το ιδιο μου ειχε συμβει 2 βδομαδες πριν γεννησω σε σουπερ μαρκετ..μια κυρια (λεμε τωρα) με το ετσι θελω ηθελε να μου παρει την σειρα γιατι ελεγε η κυρια οτι εγω ηρθα μετα απο αυτην και απλα εκανε 2 βηματα πισω για να παρει κατι και δεν την ειδα... μολις το πηρε χαμπαρι η ταμειας με φωναξε να περασω και συνεχισε να το κανει θεμα οτι περιμενει ωρα και τι αν ειμαι εγκυος μου κανει καλο να ειμαι ορθια και τετοια χαζα μπηκε μπροστα μου δεν με αφηνε να βαλω τα ψωνια στο ταμειο και ζητουσε η μαλλον απαιτουσε να ερθει ο υπευθυνος.! μεχρι που ηρθε ο υπευθυνος και την πεταξε εξω απο το μαγαζι χωρις να παρει τα ψωνια της και της ειπε οπως απαιτησατε να ερθω ετσι και εγω απαιτω να μην ξανα ερθετε στο καταστημα τετοιους ανθρωπους δεν τους θελουμε στο καταστημα.!! αυτη εμεινε με ανοιχτο το στομα και ζητουσε συγνωμη

  • Μου αρέσει 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...