Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα!

      Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

      Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Τζινα38 είπε:

ενταξει απλα τραγικο.!! το ιδιο μου ειχε συμβει 2 βδομαδες πριν γεννησω σε σουπερ μαρκετ..μια κυρια (λεμε τωρα) με το ετσι θελω ηθελε να μου παρει την σειρα γιατι ελεγε η κυρια οτι εγω ηρθα μετα απο αυτην και απλα εκανε 2 βηματα πισω για να παρει κατι και δεν την ειδα... μολις το πηρε χαμπαρι η ταμειας με φωναξε να περασω και συνεχισε να το κανει θεμα οτι περιμενει ωρα και τι αν ειμαι εγκυος μου κανει καλο να ειμαι ορθια και τετοια χαζα μπηκε μπροστα μου δεν με αφηνε να βαλω τα ψωνια στο ταμειο και ζητουσε η μαλλον απαιτουσε να ερθει ο υπευθυνος.! μεχρι που ηρθε ο υπευθυνος και την πεταξε εξω απο το μαγαζι χωρις να παρει τα ψωνια της και της ειπε οπως απαιτησατε να ερθω ετσι και εγω απαιτω να μην ξανα ερθετε στο καταστημα τετοιους ανθρωπους δεν τους θελουμε στο καταστημα.!! αυτη εμεινε με ανοιχτο το στομα και ζητουσε συγνωμη

Εντάξει, το καταχάρηκα που την πέταξαν έξω! :grin:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τζινα38 είπε:

ενταξει απλα τραγικο.!! το ιδιο μου ειχε συμβει 2 βδομαδες πριν γεννησω σε σουπερ μαρκετ..μια κυρια (λεμε τωρα) με το ετσι θελω ηθελε να μου παρει την σειρα γιατι ελεγε η κυρια οτι εγω ηρθα μετα απο αυτην και απλα εκανε 2 βηματα πισω για να παρει κατι και δεν την ειδα... μολις το πηρε χαμπαρι η ταμειας με φωναξε να περασω και συνεχισε να το κανει θεμα οτι περιμενει ωρα και τι αν ειμαι εγκυος μου κανει καλο να ειμαι ορθια και τετοια χαζα μπηκε μπροστα μου δεν με αφηνε να βαλω τα ψωνια στο ταμειο και ζητουσε η μαλλον απαιτουσε να ερθει ο υπευθυνος.! μεχρι που ηρθε ο υπευθυνος και την πεταξε εξω απο το μαγαζι χωρις να παρει τα ψωνια της και της ειπε οπως απαιτησατε να ερθω ετσι και εγω απαιτω να μην ξανα ερθετε στο καταστημα τετοιους ανθρωπους δεν τους θελουμε στο καταστημα.!! αυτη εμεινε με ανοιχτο το στομα και ζητουσε συγνωμη

Αλήθεια τώρα; εντάξει δεν έχω λόγια για κάποιους ανθρώπους.. Καλά έκανε ο υπεύθυνος και την πέταξε έξω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι τραγικοι. Κυρίως γυναίκες δυστυχώς είναι αυτές που τα κάνουν αυτά. Εγώ στην αρχή δε μίλαγα αλλά πιο μετά όταν είδα το ποσο ανιωθοι ειναι έβγαινα μπροστά και δε τους άφηνα περιθώριο να βγάλουν κιχ. Από τις πιο σουρεαλ στιγμές που έχω ζήσει, ήταν όταν ήμουν κάπου στο δεύτερο τρίμηνο στις αρχές, με εμφανή κοιλίτσα γιατί μου είχε πεταχτεί από νωρίς, που σηκώθηκα στο μετρό για να δώσω τη θέση μου σε μια άλλη κοπέλα που ήταν σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη και κάνανε σα να μη τη βλέπανε...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Αλήθεια τώρα; εντάξει δεν έχω λόγια για κάποιους ανθρώπους.. Καλά έκανε ο υπεύθυνος και την πέταξε έξω.. 

ναι παιδι μου και το χειροτερο γυναικα το εκανε ολο και οχι μεγαλη να πεις οτι οκ ειναι γιαγια δεν βαριεσαι.. ηταν δεν ηταν 50-55

 

Just now, FofiK είπε:

Καλά είναι τραγικοι. Κυρίως γυναίκες δυστυχώς είναι αυτές που τα κάνουν αυτά. Εγώ στην αρχή δε μίλαγα αλλά πιο μετά όταν είδα το ποσο ανιωθοι ειναι έβγαινα μπροστά και δε τους άφηνα περιθώριο να βγάλουν κιχ. Από τις πιο σουρεαλ στιγμές που έχω ζήσει, ήταν όταν ήμουν κάπου στο δεύτερο τρίμηνο στις αρχές, με εμφανή κοιλίτσα γιατί μου είχε πεταχτεί από νωρίς, που σηκώθηκα στο μετρό για να δώσω τη θέση μου σε μια άλλη κοπέλα που ήταν σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη και κάνανε σα να μη τη βλέπανε...

ενταξει και αυτο αν δεν ειναι τραγικο.. η εγκυος σηκωθηκε να δωσει την θεση του σε εγκυο.!! 


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Gianna! είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δε λέει να δροσίσει έστω λίγο κ τώρα άρχισε κ η υγρασία κ ζοριζομαι περισσότερο δε ξέρω αν είναι κ σε σας εκεί το ίδιο αλλά εδώ Κρήτη δε παλεύεται ούτε να περπατάω δε μπορώ με αυτό το καιρό όλη μέρα ντουζ είμαι κ ανεμιστήρα κ το μεσημέρι λίγο κλιματιστικό γιατί δε το δέχομαι πολύ ώρα πφφφφ θα λιωσουμε. Πιστεύω αύριο που έχω γιατρό να είναι δροσιά έξω έστω λίγο.

Θα δω κ εγώ στο NST αν κάνω τπτ συσπάσεις γιατί εγώ μπορεί εδώ στο σπίτι να μην μπορώ να τις καταλάβω κ πιστεύω ο πιτσιρίκος να κουνιέται γιατί κάθε φορά που πάω κάνει ότι κοιμάται κ μετά στον υπέρηχο δεν αφήνει να τον μετρήσουν :P:P:P

Απλά ταυτίζομαι μαζί σου !μια από τα ίδια και εγώ !δεν την παλεύω με την ζέστη και οι ορμόνες μας παίζουν πάνω κάτω!!!:wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας φουσκωμένες κοιλίτσες!

Δυστυχώς τρόπους καλής κοινωνικής συμπεριφοράς δεν συναντάς εύκολα στους ανθρώπους στις μέρες μας.Πόσο μάλλον στην Ελλάδα που δεν καλλιεργούνται απο ένα μεγάλο ποσοστό ανθρώπων.Ευγενικός άνθρωπος με καλοσύνη και τρόπους καλής συμπεριφοράς γίνεσαι, εφόσον οι γονείς, που είναι τα πρόσωπα αναφοράς, φροντίσουν να σου τα εμφυσήσουν.

Τώρα στα της εγκυμοσύνης!Συμπάσχω με το θέμα της ζέστης που διαβάζω οτι σας ταλαιπωρεί, αν και ζω στα εξωτερικά.Έχει κι εδώ ζέστη που δεν αντέχεται .Υπομονή λίγο ακόμα μας έμεινε!!!

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα νιώθω ότι ζοριζομαι πολύ τώρα λόγω ζέστης κ υγρασίας λόγω του μικρού δε ξέρω πιστεύω με το ζόρι έκανα μπάνιο αύριο που έχω γιατρό να μην έχω κάποιο απρόοπτο νέο δεν είμαι ψυχολογικά έτοιμη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ ακόμα εδώ.. στην αναμονή!

Εμένα ο καρδιοτοκογραφος την Κυριακή και τη περασμένη Δευτέρα καταγράφει 100αρες συσπασεις τις οποίες φυσικά έχω κάθε μέρα πολύ συχνά, αλλά δε προχωράει το πράμα.. περιμένω λοιπόν!!!

Ο καιρός μπορεί να δροσισε λιιιιιιγο αλλά όχι κάτι φοβερό.. καλοκαιράκι που φέτος δε το "χαιρόμαστε" αλλά μας ταλαιπωρεί ;)


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ ακόμα εδώ.. στην αναμονή!

Εμένα ο καρδιοτοκογραφος την Κυριακή και τη περασμένη Δευτέρα καταγράφει 100αρες συσπασεις τις οποίες φυσικά έχω κάθε μέρα πολύ συχνά, αλλά δε προχωράει το πράμα.. περιμένω λοιπόν!!!

Ο καιρός μπορεί να δροσισε λιιιιιιγο αλλά όχι κάτι φοβερό.. καλοκαιράκι που φέτος δε το "χαιρόμαστε" αλλά μας ταλαιπωρεί ;)

Και φαντάσου και λένε πως δεύτερο τρίτο είναι πιο γρήγορα ε?

Και εγώ έχω αναμονή...Όλες που ήταν κοντά με εμένα λέει ο γιατρός έχουν γεννήσει.

Φαντάσου εχτες το μεσημέρι είχα πολλές συσπάσεις και πήγα στο μαιευτήριο αλλά ήταν λάθος συναγερμός...χαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε? Τώρα γύρισα από γιατρό στο NST ο μικρός έκανε το δύσκολο μάλλον δε του αρέσουν κ τόσο τα νοσοκομεία από ότι έχω καταλάβει κ δε κουνιέται ή το μηχάνημα κάτι τέλος πάντων δε του αρέσει :P:Pσυσπάσεις λίγες κ μικρές. Κάναμε κ υπέρηχο ανάσκελα έχει γυρίσει η μαφία κ είμαστε 3123 :P:P περπάτημα τουλάχιστον 3χιλιομετρα κ της λέω καλά το λες εσύ εγώ πως θα μπορέσω κ μου λέει για να σε βοηθήσει λέω το ξέρω θα προσπαθώ περισσότερο. Την άλλη Τρίτη πάλι κ βλέπουμε όπως πάει θα πάμε στη ΠΗΤ εκτός απροόπτου(δική μου εκτίμηση) :):)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, foroulina είπε:

Και φαντάσου και λένε πως δεύτερο τρίτο είναι πιο γρήγορα ε?

Και εγώ έχω αναμονή...Όλες που ήταν κοντά με εμένα λέει ο γιατρός έχουν γεννήσει.

Φαντάσου εχτες το μεσημέρι είχα πολλές συσπάσεις και πήγα στο μαιευτήριο αλλά ήταν λάθος συναγερμός...χαχα

Ναι αυτό περίμενα και εγώ, πως θα έρθει νωρίτερα αλλά τελικά κάθε μωρό θέλει το χρόνο του!! Υπομονή λοιπόν!!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ' όλες!

Πήγαμε το πρωί στον γιατρό.

Το μωράκι μας δοξα το Θεό είναι καλά και είναι 3.000 με 3.100 γρ

Εγώ  περπατάω ελάχιστα και όχι κάθε μέρα.Εξαντλουμαι πάρα πολύ μετά, είμαι χάλια.Δεν υπάρχουν πολλές δυνάμεις, οπότε προτιμώ να είμαι καλά και να  κρατήσω δυνάμεις για τον τοκετό!

 

On 4/7/2020 at 8:59 ΜΜ, Koalaki87 είπε:

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Πώς πάτε με τη ζέστη? Εγώ δε τη παλεύω καθόλου σε συνδυασμό κ με την υγρασία ζοριζομαι πάρα πολύ λίγο αέρα θέλω τώρα στο τέλος άλλες φορές φυσούσε βολή μέρα τώρα τελευταία τπτ δυσανασχετω κ με το κλιματιστικό νιώθω ότι μου κόβεται η αναπνοή κ το κλείνω πως θα τη παλέψω δε ξέρω σχεδόν όλη μέρα με ντουζ τη βγάζω αλλά μόλις στεγνώσω τα ίδια. Κ μετά να κάνω κ περπάτημα πφφφφφ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...