Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Aangelika8 είπε:

      Μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα από τον προεμφυτευρικο κ δεν αφήνω τίποτα στην τύχη! Με μια εξέταση αίματος γίνονται όλες οι εξετάσεις για θρομβοφιλια? Τα αποτελέσματα αργούν να βγουν? 

      Ναι εξέταση αίματος είναι. Εμένα μου ειχαν πει 6 εργάσιμες αλλά βγήκαν νωρίτερα. Κορίτσια μόλις μίλησα με την οικονομ για το θέμα (ο γυναικολόγος δεν έχει επικοινωνήσει ακόμα). Εκείνη μου είπε πως συμφωνεί με τον γυναικολόγο στο ότι δεν είχα κανένα λόγο να μπω σε διαδικασία εξετάσεων για κληρονομική θρομβοφιλια. Το συγκεκριμένο γονιδιο  που με προβληματίζει δεν έχει καμία κλινική σημασια στην κύηση. Και ότι η χρήση ή όχι αντιπηκτικών εξαρτάται κυρίως απο το ιστορικό της γυναικασ και τη φάση της κύησης.. αυτό το τελευταίο δεν το καταλαβαίνω.. δηλαδή ποιος θα μου πει αν χρειάζομαι.. ο γυναικολόγος έλεγε όχι πριν τις εξετάσεις αυτές.. μου είπε αν θέλω να παω και στο Έλενα για περαιτέρω συζήτηση.. έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι γίνεται… 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Φραουλίνα είπε:

 @_marjio@foroulina πολύ ησυχία βλέπω..Είχαμε γεννητουρια;;Εγώ ακόμα στην αναμονη..Σήμερα έχω πάλι γιατρό να δούμε αν βλέπει φως στο τούνελ..χαχαχα

Γεια σου κοριτσάκι!

Για την @_marjio έχω ένα προαίσθημα ότι μπορεί να γέννησε!

Εγώ ακόμα εδώ...δεν την παλεύω άλλο...από εχθές όμως έχω βλεννη με αιμα...για να δούμε...

Εσύ πως είσαι φραουλακι?

Just now, Gianna! είπε:

Γεια σας κορίτσια! Πώς πάτε με τη ζέστη? Εγώ δε τη παλεύω καθόλου σε συνδυασμό κ με την υγρασία ζοριζομαι πάρα πολύ λίγο αέρα θέλω τώρα στο τέλος άλλες φορές φυσούσε βολή μέρα τώρα τελευταία τπτ δυσανασχετω κ με το κλιματιστικό νιώθω ότι μου κόβεται η αναπνοή κ το κλείνω πως θα τη παλέψω δε ξέρω σχεδόν όλη μέρα με ντουζ τη βγάζω αλλά μόλις στεγνώσω τα ίδια. Κ μετά να κάνω κ περπάτημα πφφφφφ. 

Δεν την παλεύω με την ζέστη ούτε εγώ!

Εγώ δεν κάνω καθόλου περπάτημα...βέβαια στο σπίτι δεν βάζω μώλο κάτω...άντε να δούμε...τις Έχω τις συσπασουλες μου όμως.

  • Μου αρέσει 2

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια μου.

.η @_marjio δεν έχει γεννήσει ακόμη.. Περιμένει ακόμη.. Δεν νομίζω να είχαμε ακόμη γεννητούρια αλλά είναι θέμα χρόνου για όλες μας..

@Gianna! Όντως η ζέστη σε συνδυασμό με την υγρασία δεν παλεύεται.. Αχ υπομονή σε όλες μας.. Αν και έχει βάλει αεράκι.. Εγώ περπατάω φουλ καθημερινά αλλά έχουν σταματήσει οι συσπάσεις που είχα τις προηγούμενες μέρες.. 

@foroulina μου έχεις βγάλει βλεννη; είσαι σε πολύ καλό δρόμο.. Από μέρα σε μέρα περιμένουμε νέα σου.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου.

.η @_marjio δεν έχει γεννήσει ακόμη.. Περιμένει ακόμη.. Δεν νομίζω να είχαμε ακόμη γεννητούρια αλλά είναι θέμα χρόνου για όλες μας..

@Gianna! Όντως η ζέστη σε συνδυασμό με την υγρασία δεν παλεύεται.. Αχ υπομονή σε όλες μας.. Αν και έχει βάλει αεράκι.. Εγώ περπατάω φουλ καθημερινά αλλά έχουν σταματήσει οι συσπάσεις που είχα τις προηγούμενες μέρες.. 

@foroulina μου έχεις βγάλει βλεννη; είσαι σε πολύ καλό δρόμο.. Από μέρα σε μέρα περιμένουμε νέα σου.. 

Και έλεγα αφού δεν έχει μπει να γράψει νέα ίσως γέννησε...

Ναι σιγά σιγά θα γεμίσουμε μωρουδιλα!

Ναι και εγώ αυτό λέω...Για να δούμε...Εσύ πόσο εβδομάδων είσαι?

 


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, foroulina είπε:

Και έλεγα αφού δεν έχει μπει να γράψει νέα ίσως γέννησε...

Ναι σιγά σιγά θα γεμίσουμε μωρουδιλα!

Ναι και εγώ αυτό λέω...Για να δούμε...Εσύ πόσο εβδομάδων είσαι?

 

Eιμαι 38 και 5..εχω λίγο ακόμη.. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό... Αχ πλησιάζει ο καιρός για όλες μας. Εχεις και πονακια συχνα εσύ; είχες γράψει ότι πήγες και στο νοσοκομείο κια ήταν λάθος ο συναγερμός; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Gianna! είπε:

Γεια σας κορίτσια! Πώς πάτε με τη ζέστη? Εγώ δε τη παλεύω καθόλου σε συνδυασμό κ με την υγρασία ζοριζομαι πάρα πολύ λίγο αέρα θέλω τώρα στο τέλος άλλες φορές φυσούσε βολή μέρα τώρα τελευταία τπτ δυσανασχετω κ με το κλιματιστικό νιώθω ότι μου κόβεται η αναπνοή κ το κλείνω πως θα τη παλέψω δε ξέρω σχεδόν όλη μέρα με ντουζ τη βγάζω αλλά μόλις στεγνώσω τα ίδια. Κ μετά να κάνω κ περπάτημα πφφφφφ. 

κ γω με τη ζεστη ζοριζομαι!!εχω ανεμιστηρα που χτυπαει πανω μ γτ το κλιματιστικό ειναι στο δωματιο της κορης μου ,οποτε για να φτασει σε εμας πρεπει να κατεβει αρκετα πραγμα αδυνατον γτ θα παγώσει το παιδι...τωρα με το 2ο που δε θα μπορω να εχω ανεμιστήρα δε ξερω τι θα κανω...

@foroulina κατω σημαδι οι βλεννες!!αντε να ερθει με το καλο...

εμεις για 17/7 παμε...ενα θεμα εχει δημιουργηθειμε την αναισθησιολογο κ περιμενω να επιστρέψει ο γυναικολογο να δουμε τι θα γίνει...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Eιμαι 38 και 5..εχω λίγο ακόμη.. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό... Αχ πλησιάζει ο καιρός για όλες μας. Εχεις και πονακια συχνα εσύ; είχες γράψει ότι πήγες και στο νοσοκομείο κια ήταν λάθος ο συναγερμός; 

Αχ άντε και εσύ με το καλό!

Ναι ναι...είχα συσπάσεις αλλά ακανόνιστες!βέβαια πριν πάω είχα καταλάβει ότι δεν είναι γιατί σταμάτησαν τα πονακια.απο το απόγευμα προς βραδάκι με πιάνουν συνήθως.

Just now, elenakii22 είπε:

κ γω με τη ζεστη ζοριζομαι!!εχω ανεμιστηρα που χτυπαει πανω μ γτ το κλιματιστικό ειναι στο δωματιο της κορης μου ,οποτε για να φτασει σε εμας πρεπει να κατεβει αρκετα πραγμα αδυνατον γτ θα παγώσει το παιδι...τωρα με το 2ο που δε θα μπορω να εχω ανεμιστήρα δε ξερω τι θα κανω...

@foroulina κατω σημαδι οι βλεννες!!αντε να ερθει με το καλο...

εμεις για 17/7 παμε...ενα θεμα εχει δημιουργηθειμε την αναισθησιολογο κ περιμενω να επιστρέψει ο γυναικολογο να δουμε τι θα γίνει...

Αχ μακάρι.και εσύ με το καλό!

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, foroulina είπε:

Ναι σιγά σιγά θα γεμίσουμε μωρουδιλα!

Εμείς γεννηθηκαμε εδώ και μια εβδομάδα ... Τελικά είναι μωρό Ιουνίου..30 του μήνα για την ακρίβεια!! 

Κορίτσια μου δύσκολες οι πρώτες ημέρες, να έχετε υπομονή! Αλλά πιστέψτε με το συναίσθημα δεν υπάρχει.. είναι λες και σου χαρίζουν τον κόσμο όλο!! Καλά γεννητουρια..με το καλό να δεχτείτε τα μικρακια σας!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, επειδή η @Vila που ξεκίνησε αυτή την ομάδα γέννησε και είναι αφοσιωμένη στο μωράκι της, γράφω τα γεννητούρια της περασμένης εβδομάδας, ώστε να μην χαθούμε με τις απανωτές γέννες που θα έρθουν σύντομα.. 

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️ γεννήσαμε 29/06!

@EfiVsl 03/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 30/6!

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 25/6! 

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Fofou 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Τζινα38 09/07 κοριτσάκι! ♥️  γεννήσαμε 22/5!

@Μαρίαφi 09/07 κοριτσάκι! ♥️

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/07 αγοράκι! ♥️

@Φραουλίνα 10/07 αγοράκι! ♥️

@katerinafilip 10/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 05/06!

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️ γεννήσαμε 30/6!

@FofiK 13/07 αγοράκι! ♥️

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Katerinaki32 14/7 διδυμακια αγοράκια! ♥️ 

@Αντζελίνα 30 18/07 κοριτσάκι! ♥️

@Σταυρούλα Γ 19/07 έκπληξη! ♥️

@Arabella 21/07 κοριτσάκι!♥️ 

@ntoremi 24/07 αγοράκι! ♥️

 @Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@Athinaa 26/07 αγοράκι! ♥️ γεννήσαμε 15/06!

@Gianna! 26/07 αγοράκι! ♥️

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/07 αγοράκι! ♥️

@V_baby 29/07 αγοράκι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Mammatobe 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Frogie 09/08 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε και οι υπόλοιπες αγκαλίτσα τα μωράκια μας!!

ι @EfiVsl να σου ζήσει κορίτσι μου.. Γερο και ευτυχισμένο να είναι.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Πήγα χθες γιατρό κι ο τράχηλος είναι ακόμα κλειστός αλλά πολύ μαλακός και το μωρό έχει εμπεδωθεί.Μου είπε ότι δε θα δυσκολευτουμε και σε πολυτοκο όπως εγώ ανοίγει πολύ εύκολα.Για να δούμε.. Εντωμεταξυ μετά την κολπική εξέταση είχα συσπάσεις ανά πεντάλεπτο με πολύ πόνο αλλά τελικά σταμάτησαν πάλι.Θα μας τρελάνει αυτός ο μπέμπης. @foroulina οι βλεννες είναι πολύ θετικό σημάδι.Εισαι πολύ κοντά πιστεύω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, EfiVsl είπε:

Εμείς γεννηθηκαμε εδώ και μια εβδομάδα ... Τελικά είναι μωρό Ιουνίου..30 του μήνα για την ακρίβεια!! 

Κορίτσια μου δύσκολες οι πρώτες ημέρες, να έχετε υπομονή! Αλλά πιστέψτε με το συναίσθημα δεν υπάρχει.. είναι λες και σου χαρίζουν τον κόσμο όλο!! Καλά γεννητουρια..με το καλό να δεχτείτε τα μικρακια σας!! 

να σου ζησει η κουκλα σου κοριτσι μου γερο και φωτεισμενο το κοριτσακι σου

  • Ευχαριστώ 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EfiVsl είπε:

Εμείς γεννηθηκαμε εδώ και μια εβδομάδα ... Τελικά είναι μωρό Ιουνίου..30 του μήνα για την ακρίβεια!! 

Κορίτσια μου δύσκολες οι πρώτες ημέρες, να έχετε υπομονή! Αλλά πιστέψτε με το συναίσθημα δεν υπάρχει.. είναι λες και σου χαρίζουν τον κόσμο όλο!! Καλά γεννητουρια..με το καλό να δεχτείτε τα μικρακια σας!! 

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Να είναι γερό, τυχερό και χαρούμενο στη ζωή του!!! Εύχομαι τα καλύτερα και με το καλό και στα υπόλοιπα κορίτσια!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, EfiVsl είπε:

Εμείς γεννηθηκαμε εδώ και μια εβδομάδα ... Τελικά είναι μωρό Ιουνίου..30 του μήνα για την ακρίβεια!! 

Κορίτσια μου δύσκολες οι πρώτες ημέρες, να έχετε υπομονή! Αλλά πιστέψτε με το συναίσθημα δεν υπάρχει.. είναι λες και σου χαρίζουν τον κόσμο όλο!! Καλά γεννητουρια..με το καλό να δεχτείτε τα μικρακια σας!! 

Να σας ζήσει κορίτσι μου!!! Όλα τα καλά να έχει, με υγεία και χαμόγελα!!!

 

Εγώ κορίτσια ακόμα εδώ :grin:

Χθες είχα πάλι nst το οποίο ήταν πολύ καλό, η διαστολή μου ξεκίνησε είναι στο 1.5 και ο τράχηλος έχει αρχίσει να λεπταινει! Το κακό είναι πως με ταλαιπωρεί μια αιμοροιδα και δε μπορώ να περπατήσω για να βοηθήσω τη κατάσταση.. οπότε υπομονή!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, EfiVsl είπε:

Εμείς γεννηθηκαμε εδώ και μια εβδομάδα ... Τελικά είναι μωρό Ιουνίου..30 του μήνα για την ακρίβεια!! 

Κορίτσια μου δύσκολες οι πρώτες ημέρες, να έχετε υπομονή! Αλλά πιστέψτε με το συναίσθημα δεν υπάρχει.. είναι λες και σου χαρίζουν τον κόσμο όλο!! Καλά γεννητουρια..με το καλό να δεχτείτε τα μικρακια σας!! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!Να είναι γερό και καλότυχο το μωράκι σου!

Εγώ ως δευτερομανούλα ξέρω πόσο δύσκολες είναι οι πρώτες μέρες αλλά γρήγορα όλα αυτά περνουν και οι ρυθμοί της καθημερινότητας στρώνουν.

Πως ήταν η εμπειρία του τοκετού; 


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

"Να σας ζήσει το μωράκι!Να έχει την ευλογία Του Θεού στη ζωή του!Να το χαιροσαστε!"

Οι πρώτες μέρες όντως είναι δύσκολες αν και απολαυστικές, αλλά σιγά σιγά θα βρείτε το ρυθμο σας.Ακομη και η κούραση είναι γλυκειά.Λιγη υπομονή.Αλλωστε και για το μωράκι μας όλα είναι τόσο πρωτόγνωρα! Μέχρι πριν λίγο ήταν στην κοιλίτσα της μαμάς!Δε γνώριζε ούτε τι θα πει ζεστή, ούτε κρύο,ούτε κολικοί, ούτε πείνα.

Απλά με την πρώτη ευκαιρία πρέπει να ξεκουραζόμαστε,για να ανακτουμε  τις δυνάμεις μας.Ας μην απελπιζομαστε,όταν υπάρχει καλή θέληση και προσπάθεια,θα δώσει ο Θεός και όλα καλά θα πάνε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω ολα τα κοριτσια! Εχω πολυ καιρο να μπω και να σας διαβασω, ελπιζω να ειστε ολες καλα!

Δυστυχως η μικρη μου ενω ειχε παρει θεση απο νωρις κι ειχα χαρεί πολυ για αυτο, τελικα αποφασισε να ξαναγυρισει αναποδα.Ο γιατρος μου ειχε δωσει ενα περιθωριο μεχρι τις 36 εβδομαδες να παρει τη σωστη θεση αλλιως μετα δεν εχει χώρο πια να γυρίσει. Απ' οτι μου πε υπαρχει κι ενα πολυ μικρο ποσοστο γυρω στο 1% να γυρισει την τελευταια στιγμη (δλδ μια μερα πριν η την ωρα του τοκετου) αλλα να μην πολυβασιζομαι σε αυτο. Δεν ειχα καθολου προετοιμαστει ψυχολογικα για καισαρικη κι απο τοτε η διαθεση μου εχει πεσει κατακορυφα.Ειμαι απο τους ανθρώπους που αναρρωνουν πολυ δυσκολα απο μια επεμβαση μου παιρνει παντα τον διπλασιο χρονο απ οτι σε αλλους και τρεμω με τις βελονες και τα ραμματα... αχ βαχ κοριτσια

Εσεις που το περασατε ποσο καιρο σας πήρε να αναρρωσετε; οχι απο ΦΤ αλλα απο καισαρικη; Μπορω να παιρνω δυνατα παυσιπονα ενω θηλαζω η θα με ξεπεταξουν με ντεπον;

Φίλες μου λενε τα γνωστα συγκαταβατικά λόγια παρηγοριάς πως ολα περνουν κ πως θα χεις το μωρακι σου και θα ξεχνιεσαι, αλλα εγω με ξερω και χρειαζομαι πιο ρεαλιστικες απαντησεις! Οποιαδηποτε πληροφορια σας θα βοηθουσε να προετοιμαστω!

Ευχαριστώ κ συγνωμη για το σεντόνι


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...