Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Φραουλίνα είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!Πήγα χθες γιατρό κι ο τράχηλος είναι ακόμα κλειστός αλλά πολύ μαλακός και το μωρό έχει εμπεδωθεί.Μου είπε ότι δε θα δυσκολευτουμε και σε πολυτοκο όπως εγώ ανοίγει πολύ εύκολα.Για να δούμε.. Εντωμεταξυ μετά την κολπική εξέταση είχα συσπάσεις ανά πεντάλεπτο με πολύ πόνο αλλά τελικά σταμάτησαν πάλι.Θα μας τρελάνει αυτός ο μπέμπης. @foroulina οι βλεννες είναι πολύ θετικό σημάδι.Εισαι πολύ κοντά πιστεύω 

@Φραουλίνα χθες ακριβώς το ίδιο κι εγώ!κλειστός ο τράχηλος και μου είπε ότι πρέπει να μαλακώσει λίγο και μου έβαλε η μαία ένα υποθετάκι για να βοηθήσει και φυσικά πολύ περπάτημα μέχρι αύριο που θα με ξαναδεί (αύριο 39 και 3)..Θα τσεκάρει συσπάσεις και τράχηλο και βλέπουμε!

Φανταστείτε κορίτσια σήμερα ήδη έχω περπατήσει παραλιακά πρωί πρωί 2.5 χιλιόμετρα και το απόγευμα για υποστήριξη θα έρθουν 2 φίλες μου να περπατήσουμε λίγο ακόμη μπας και γίνει το θαύμα πιο γρήγορα !!!εεε βρε τι τραβάμε!!εν τω μεταξύ έχει πάρει θέση μου είπε με το κεφαλάκι προς τα κάτω και με πίεζεί η κύστη μου σαν τρελή ώρες ώρες!!!:roll:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Ioannababy εγώ έχω σήμερα τρομερό πόνο στο ηβικό οστό και στους προσαγωγούς μετά το πρωινό περπάτημα..Φαντάζομαι ότι θα κατέβηκε ακόμα πιο χαμηλά.Για να δούμε τι θα γίνει 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

Χαιρετιζω ολα τα κοριτσια! Εχω πολυ καιρο να μπω και να σας διαβασω, ελπιζω να ειστε ολες καλα!

Δυστυχως η μικρη μου ενω ειχε παρει θεση απο νωρις κι ειχα χαρεί πολυ για αυτο, τελικα αποφασισε να ξαναγυρισει αναποδα.Ο γιατρος μου ειχε δωσει ενα περιθωριο μεχρι τις 36 εβδομαδες να παρει τη σωστη θεση αλλιως μετα δεν εχει χώρο πια να γυρίσει. Απ' οτι μου πε υπαρχει κι ενα πολυ μικρο ποσοστο γυρω στο 1% να γυρισει την τελευταια στιγμη (δλδ μια μερα πριν η την ωρα του τοκετου) αλλα να μην πολυβασιζομαι σε αυτο. Δεν ειχα καθολου προετοιμαστει ψυχολογικα για καισαρικη κι απο τοτε η διαθεση μου εχει πεσει κατακορυφα.Ειμαι απο τους ανθρώπους που αναρρωνουν πολυ δυσκολα απο μια επεμβαση μου παιρνει παντα τον διπλασιο χρονο απ οτι σε αλλους και τρεμω με τις βελονες και τα ραμματα... αχ βαχ κοριτσια

Εσεις που το περασατε ποσο καιρο σας πήρε να αναρρωσετε; οχι απο ΦΤ αλλα απο καισαρικη; Μπορω να παιρνω δυνατα παυσιπονα ενω θηλαζω η θα με ξεπεταξουν με ντεπον;

Φίλες μου λενε τα γνωστα συγκαταβατικά λόγια παρηγοριάς πως ολα περνουν κ πως θα χεις το μωρακι σου και θα ξεχνιεσαι, αλλα εγω με ξερω και χρειαζομαι πιο ρεαλιστικες απαντησεις! Οποιαδηποτε πληροφορια σας θα βοηθουσε να προετοιμαστω!

Ευχαριστώ κ συγνωμη για το σεντόνι

κι εγώ ανησυχούσα για την ανάρρωση επειδή δεν ήταν εύκολα στην πρώτη μου καισαρική αλλά από τότε φαίνεται άλλαξαν πάρα πολλά... το πρώτο που έχω να σου πω είναι ότι ναι και βέβαια μπορείς να παιρνεις παυσίπονα και να τα ζητήσεις... και φυσικά να έχεις ενημερώσει από πριν τη μαια σου και τον γιατρό σου ότι τα θέλεις για να δώσουν τις κατάλληλες οδηγίες... παυσίπονα και ενδοφλέβια με τον ορό και ενέσιμα, που είναι και τα καλύτερα... εξαιρετικά σημαντικό -για να μην σου πω το πιο σημαντικό- να περπατήσεις αμέσως μόλις σου πουν... και να περπατάς συνέχεια... θα δυσκολευτείς ίσως στα πρώτα βήματα αλλά μην το βάλεις κάτω... μόνο το περπάτημα και το νερό θα σε βοηθήσουν να αεριστείς και στη συνέχεια να ενεργηθείς... μόλις συμβούν αυτά τα δύο θα είναι σαν να μην πέρασες τίποτα... αλλαγές δεν πρόκειται να κάνεις εσύ στην τομή... μου έκαναν  2 φορές στο μαιευτήριο και στη συνέχεια αφαίρεσα το αυτοκόλλητο 1 βδομάδα μετά τη γέννα και έπρεπε να κρατήσω την τομή στεγνή για 24 ώρες... από κει και μετά ούτε που ξαναασχολήθηκα... να αποφύγεις ζώνες και λοιπα για τις καισαρικές... μόνο κακό κάνουν... θα σου πουν να αποφύγεις να σηκώνεις βαριά πράγματα και να σκύβεις... και να συνεχίσεις να περπατάς και γενικά να κινείσαι και στο σπίτι... σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και είτε γυρίσει τελικά το μωράκι σου είτε όχι να έχεις έναν πολύ εύκολο τοκετό... και να μην ανησυχείς... σήμερα υπάρχουν όλες οι εγγυήσεις για να μην πονάμε και να μην ταλαιπωρούμαστε...

  • Ευχαριστώ 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athinaa είπε:

κι εγώ ανησυχούσα για την ανάρρωση επειδή δεν ήταν εύκολα στην πρώτη μου καισαρική αλλά από τότε φαίνεται άλλαξαν πάρα πολλά... το πρώτο που έχω να σου πω είναι ότι ναι και βέβαια μπορείς να παιρνεις παυσίπονα και να τα ζητήσεις... και φυσικά να έχεις ενημερώσει από πριν τη μαια σου και τον γιατρό σου ότι τα θέλεις για να δώσουν τις κατάλληλες οδηγίες... παυσίπονα και ενδοφλέβια με τον ορό και ενέσιμα, που είναι και τα καλύτερα... εξαιρετικά σημαντικό -για να μην σου πω το πιο σημαντικό- να περπατήσεις αμέσως μόλις σου πουν... και να περπατάς συνέχεια... θα δυσκολευτείς ίσως στα πρώτα βήματα αλλά μην το βάλεις κάτω... μόνο το περπάτημα και το νερό θα σε βοηθήσουν να αεριστείς και στη συνέχεια να ενεργηθείς... μόλις συμβούν αυτά τα δύο θα είναι σαν να μην πέρασες τίποτα... αλλαγές δεν πρόκειται να κάνεις εσύ στην τομή... μου έκαναν  2 φορές στο μαιευτήριο και στη συνέχεια αφαίρεσα το αυτοκόλλητο 1 βδομάδα μετά τη γέννα και έπρεπε να κρατήσω την τομή στεγνή για 24 ώρες... από κει και μετά ούτε που ξαναασχολήθηκα... να αποφύγεις ζώνες και λοιπα για τις καισαρικές... μόνο κακό κάνουν... θα σου πουν να αποφύγεις να σηκώνεις βαριά πράγματα και να σκύβεις... και να συνεχίσεις να περπατάς και γενικά να κινείσαι και στο σπίτι... σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και είτε γυρίσει τελικά το μωράκι σου είτε όχι να έχεις έναν πολύ εύκολο τοκετό... και να μην ανησυχείς... σήμερα υπάρχουν όλες οι εγγυήσεις για να μην πονάμε και να μην ταλαιπωρούμαστε...

@Athinaa είσαι φοβερή!! Σ'ευχαριστώ πολύ μου δίνεις κουράγιο!!:oops:

Να σου ζήσει το μωρούλι σου:x

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Φραουλίνα είπε:

@Ioannababy εγώ έχω σήμερα τρομερό πόνο στο ηβικό οστό και στους προσαγωγούς μετά το πρωινό περπάτημα..Φαντάζομαι ότι θα κατέβηκε ακόμα πιο χαμηλά.Για να δούμε τι θα γίνει 

Κι εγώ σήμερα με το πρωινό περπάτημα αισθάνθηκα ότι με πίεζε χαμηλά εννοώ πριν είχα φροντίσει να αδειάσω την κύστη μου κλπ...εγώ έχω γιατρό σήμερα το μεσημεράκι  για να δούμε τι θα μου πει!!!

13 ώρες πρίν, Φραουλίνα είπε:

@Ioannababy εγώ έχω σήμερα τρομερό πόνο στο ηβικό οστό και στους προσαγωγούς μετά το πρωινό περπάτημα..Φαντάζομαι ότι θα κατέβηκε ακόμα πιο χαμηλά.Για να δούμε τι θα γίνει 

Πότε έχεις γιατρό να σε δει;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!

@Ελλάκι κι όμως υπάρχουν ελπίδες να γυρίσει το μωράκι σου! Σου είπε αν δε γυρίσει ποτέ έχει σκοπό να σε βάλει για καισαρικη;

Εγώ ακόμα εδώ... Εκανα χθες υπέρηχο, φαίνεται να έχει βολευτεί για τα καλά στη φωλιά του! Το αμνιακό μου είναι καλό το ντοπλερ επίσης, και τα nst είναι πολύ καλά, το βάρος του υπολογίζεται στα 4100 και εγώ κοντεύω να σαλταρω που δεν έχει βγει ακόμα!!

@Ioannababy τι εγινε; έκανε δουλειά το υποθετο;;

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, επειδή η @Vila που ξεκίνησε αυτή την ομάδα γέννησε και είναι αφοσιωμένη στο μωράκι της, γράφω τα γεννητούρια που έρχονται, ώστε να μην χαθούμε με τις απανωτές γέννες που θα έρθουν σύντομα.. 

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️ γεννήσαμε 29/06!

@EfiVsl 03/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 30/6!

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 25/6! 

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Fofou 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Τζινα38 09/07 κοριτσάκι! ♥️  γεννήσαμε 22/5!

@Μαρίαφi 09/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 9/7!

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/07 αγοράκι! ♥️

@Φραουλίνα 10/07 αγοράκι! ♥️

@katerinafilip 10/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 05/06!

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️ γεννήσαμε 30/6!

@FofiK 13/07 αγοράκι! ♥️

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Katerinaki32 14/7 διδυμακια αγοράκια! ♥️ 

@Αντζελίνα 30 18/07 κοριτσάκι! ♥️

@Σταυρούλα Γ 19/07 έκπληξη! ♥️

@Arabella 21/07 κοριτσάκι!♥️ 

@ntoremi 24/07 αγοράκι! ♥️

 @Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@Athinaa 26/07 αγοράκι! ♥️ γεννήσαμε 15/06!

@Gianna! 26/07 αγοράκι! ♥️

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/07 αγοράκι! ♥️

@V_baby 29/07 αγοράκι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Mammatobe 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Frogie 09/08 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε και οι υπόλοιπες αγκαλίτσα τα μωράκια μας!!

@Μαριάφi να σου ζήσει η μπεμπούλα σου.. Ευχομαι όλα τα καλά και όμορφα στη ζωή της.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, _marjio είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

@Ελλάκι κι όμως υπάρχουν ελπίδες να γυρίσει το μωράκι σου! Σου είπε αν δε γυρίσει ποτέ έχει σκοπό να σε βάλει για καισαρικη;

Εγώ ακόμα εδώ... Εκανα χθες υπέρηχο, φαίνεται να έχει βολευτεί για τα καλά στη φωλιά του! Το αμνιακό μου είναι καλό το ντοπλερ επίσης, και τα nst είναι πολύ καλά, το βάρος του υπολογίζεται στα 4100 και εγώ κοντεύω να σαλταρω που δεν έχει βγει ακόμα!!

@Ioannababy τι εγινε; έκανε δουλειά το υποθετο;;

@_marjio ναι, μου πε πως η πιθανοτητα να γυρισει τωρα πια ειναι μικρη και για να μην τραυματιστω ατσαλα καλυτερα να κανω καισαρικη.

4100 !! Χορταστικό το μικρουλάκι σου! Μπραβο!!

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Πολύ ζέστη κ σήμερα με λίγο αεράκι ευτυχώς χθες βράδυ είχε αεράκι κ δροσιά κ δε χρειάστηκε ο ανεμιστήρας αλλά αρχίζω κ ζοριζομαι με το ζόρι γυρνάω από το ένα πλευρό στο άλλο κ ανασηκωνομαι άσε που μας έχουν πει να κοιμόμαστε στα αριστερά κ πιανομαι. Σήμερα μπήκα στις 38 βδομάδες κ καταλαβαίνω τον εαυτό μου ότι όσο περνάνε οι μέρες θα ζοριζομαι κ πιο πολύ δε βολευεται κ ο πιτσιρίκος :D:D:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

@Ελλάκι κι όμως υπάρχουν ελπίδες να γυρίσει το μωράκι σου! Σου είπε αν δε γυρίσει ποτέ έχει σκοπό να σε βάλει για καισαρικη;

Εγώ ακόμα εδώ... Εκανα χθες υπέρηχο, φαίνεται να έχει βολευτεί για τα καλά στη φωλιά του! Το αμνιακό μου είναι καλό το ντοπλερ επίσης, και τα nst είναι πολύ καλά, το βάρος του υπολογίζεται στα 4100 και εγώ κοντεύω να σαλταρω που δεν έχει βγει ακόμα!!

@Ioannababy τι εγινε; έκανε δουλειά το υποθετο;;

Πω πω ένα μωράκι για φάγωμα! Εγώ έκανα το πρώτο nst και δεν έιχα καθόλου συσπάσεις στις 36+4. Σε δέκα μέρες πάλι! 2900 το μωράκι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια.Γεννησα κι εγώ σήμερα το πρωί φυσιολογικά και πολύ γρήγορα το αγοράκι μου!!Μπήκα με πρόκληση τελικά και σε δύο ωρίτσες χωρίς να καταλάβω τίποτα τον είχα στην αγκαλιά μου 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Γεννησα κι εγώ σήμερα το πρωί φυσιολογικά και πολύ γρήγορα το αγοράκι μου!!Μπήκα με πρόκληση τελικά και σε δύο ωρίτσες χωρίς να καταλάβω τίποτα τον είχα στην αγκαλιά μου 

Κορίτσι μου να σου ζήσει ο μπουμπουκος σου!!! Γερός και καλότυχος να είναι!! 

Μπράβο πολύ χαίρομαι που ακούω ότι είχες εύκολη γέννα!!! Θύμησε μου το πρώτο σου είναι; Εμένα Δευτέρα είναι η Πητ μου κανονικά αλλά ο κύριος έχει βολευτει, κ κοντεύει και τα 4 κιλακια:grin:


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, επειδή η @Vila που ξεκίνησε αυτή την ομάδα γέννησε και είναι αφοσιωμένη στο μωράκι της, γράφω τα γεννητούρια που έρχονται, ώστε να μην χαθούμε με τις απανωτές γέννες που θα έρθουν σύντομα.. 

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️ γεννήσαμε 29/06!

@EfiVsl 03/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 30/6!

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 25/6! 

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Fofou 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Τζινα38 09/07 κοριτσάκι! ♥️  γεννήσαμε 22/5!

@Μαρίαφi 09/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 9/7!

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/07 αγοράκι! ♥️

@Φραουλίνα 10/07 αγοράκι! ♥️ γεννήσαμε 11/7!

@katerinafilip 10/07 κοριτσάκι! ♥️ γεννήσαμε 05/06!

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️ γεννήσαμε 30/6!

@FofiK 13/07 αγοράκι! ♥️

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Katerinaki32 14/7 διδυμακια αγοράκια! ♥️ 

@Αντζελίνα 30 18/07 κοριτσάκι! ♥️

@Σταυρούλα Γ 19/07 έκπληξη! ♥️

@Arabella 21/07 κοριτσάκι!♥️ 

@ntoremi 24/07 αγοράκι! ♥️

 @Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️ 

@Athinaa 26/07 αγοράκι! ♥️ γεννήσαμε 15/06!

@Gianna! 26/07 αγοράκι! ♥️

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/07 αγοράκι! ♥️

@V_baby 29/07 αγοράκι! ♥️

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Mammatobe 31/07 κοριτσάκι! ♥️

@Frogie 09/08 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε και οι υπόλοιπες αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! 

@Φραουλίνα μου να σου ζήσει το μωράκι.. Χαίρομαι που είχες εύκολο τοκετό.. Γερό και ευτυχισμένο να είναι.. 

 

  •  
  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2020 at 7:55 ΜΜ, _marjio είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

@Ελλάκι κι όμως υπάρχουν ελπίδες να γυρίσει το μωράκι σου! Σου είπε αν δε γυρίσει ποτέ έχει σκοπό να σε βάλει για καισαρικη;

Εγώ ακόμα εδώ... Εκανα χθες υπέρηχο, φαίνεται να έχει βολευτεί για τα καλά στη φωλιά του! Το αμνιακό μου είναι καλό το ντοπλερ επίσης, και τα nst είναι πολύ καλά, το βάρος του υπολογίζεται στα 4100 και εγώ κοντεύω να σαλταρω που δεν έχει βγει ακόμα!!

@Ioannababy τι εγινε; έκανε δουλειά το υποθετο;;

@_marjio έκανε δουλίτσα ,μαλακώσε ο τράχηλος αλλά μου είπε επειδή δεν έχω συσπάσεις πολλές στο nst δεν θέλει να με πιέσει με πρόκληση κλπ,και την Δευτέρα το βράδυ αργά έχω ραντεβού στο ιατρείο του να με δεί εκτός απροόπτου φυσικά,μια και η Τρίτη είναι τελευταία πιθανή ημερομηνία και βλέπουμε!

Δεν θέλει να βγει το μικρουλάκι μου ,σου λέει καλά είμαι εδώ μέσα!!!!Χαχα!!

Just now, Ioannababy είπε:

@_marjio έκανε δουλίτσα ,μαλακώσε ο τράχηλος αλλά μου είπε επειδή δεν έχω συσπάσεις πολλές στο nst δεν θέλει να με πιέσει με πρόκληση κλπ,και την Δευτέρα το βράδυ αργά έχω ραντεβού στο ιατρείο του να με δεί εκτός απροόπτου φυσικά,μια και η Τρίτη είναι τελευταία πιθανή ημερομηνία και βλέπουμε!

Δεν θέλει να βγει το μικρουλάκι μου ,σου λέει καλά είμαι εδώ μέσα!!!!Χαχα!!

@Φραουλίνα να σας ζήσει το αγοράκι σας!!γερό και δυνατό !!!:x

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...