Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Ioannababy είπε:

@_marjio έκανε δουλίτσα ,μαλακώσε ο τράχηλος αλλά μου είπε επειδή δεν έχω συσπάσεις πολλές στο nst δεν θέλει να με πιέσει με πρόκληση κλπ,και την Δευτέρα το βράδυ αργά έχω ραντεβού στο ιατρείο του να με δεί εκτός απροόπτου φυσικά,μια και η Τρίτη είναι τελευταία πιθανή ημερομηνία και βλέπουμε!

Δεν θέλει να βγει το μικρουλάκι μου ,σου λέει καλά είμαι εδώ μέσα!!!!Χαχα!!

@Φραουλίνα να σας ζήσει το αγοράκι σας!!γερό και δυνατό !!!:x

 

Με το καλο με εναν πονο να το παρεις αγκαλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, Φραουλίνα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Γεννησα κι εγώ σήμερα το πρωί φυσιολογικά και πολύ γρήγορα το αγοράκι μου!!Μπήκα με πρόκληση τελικά και σε δύο ωρίτσες χωρίς να καταλάβω τίποτα τον είχα στην αγκαλιά μου 

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Εύχομαι να είναι γερός, τυχερός και όλα τα καλά!!! Πολύ χαίρομαι που ήταν εύκολος ο τοκετός...

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια...νιωθω σμρ,τωρα το απογευμα βασικα, αρκετες συσπασεις...πονο οχι ιδιαιτερα αλλα αρκετες συσπασεις...φανταζομαι πως αφου δεν εχω εντονο πονο δε χρειαζεται να ανησυχω ε?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, annamariag77 είπε:

Με το καλο με εναν πονο να το παρεις αγκαλια

@annamariag77 ευχαριστώ πολύ!!!!για να δούμε σήμερα τι θα μας πεί ο doctor !

Βέβαια από χθες έχω κάτι κολπικές εκκρίσεις που είναι κίτρινο καφέ ,δεν μπορώ εύκολα να τις προσδιορίσω ,ίσως με προετοιμάζει το μικρουλάκι μου!!!

Just now, Ioannababy είπε:

@annamariag77 ευχαριστώ πολύ!!!!για να δούμε σήμερα τι θα μας πεί ο doctor !

Βέβαια από χθες έχω κάτι κολπικές εκκρίσεις που είναι κίτρινο καφέ ,δεν μπορώ εύκολα να τις προσδιορίσω ,ίσως με προετοιμάζει το μικρουλάκι μου!!!

Σήμερα 39εβδ. και 6 ημερών !!πότε έφτασε δεν το κατάλαβα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε βρε κοριτσια γιατι τοση ερημια;Κάποτε δεν σας προλάβαινα και τώρα εχει ελλατωθει απογοητευτικά η επισκεψιμότητα:huh:

Να σας ρωτήσω κατι;Στην καισαρικη χρειαζεται να πληρώσεις και να φέρεις την προσωπική σου μαία; Ή αρκεί η μαία που θα ειναι εκεί βάρδια ούτως η άλλως;Στον ΦΤ, το καταλαβαίνω να είναι εκεί και να βοηθάει, αλλα στην ΚΤ ποια η χρησιμότητα εφοσον είναι επεμβαση;;

Διαφωτίστε πλιζ!!:roll:


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Ελλάκι είπε:

Τι εγινε βρε κοριτσια γιατι τοση ερημια;Κάποτε δεν σας προλάβαινα και τώρα εχει ελλατωθει απογοητευτικά η επισκεψιμότητα:huh:

Να σας ρωτήσω κατι;Στην καισαρικη χρειαζεται να πληρώσεις και να φέρεις την προσωπική σου μαία; Ή αρκεί η μαία που θα ειναι εκεί βάρδια ούτως η άλλως;Στον ΦΤ, το καταλαβαίνω να είναι εκεί και να βοηθάει, αλλα στην ΚΤ ποια η χρησιμότητα εφοσον είναι επεμβαση;;

Διαφωτίστε πλιζ!!:roll:

@Ελλάκι μου.. Νομίζω δεν χρειάζεται προσωπική μαία στην καισαρικη.. Φίλες μου που έκαναν καισαρική δεν χρειάστηκαν δική τους μαία.. Τώρα εσύ τι νομίζεις.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια !! Τα μωράκια σας πόσες φορές τη μέρα έχουν λοξυγγα ;; Εμένα έχει τουλάχιστον 5-6 φορές τη μέρα και ήθελα να δω αν είναι φυσιολογικό . Είμαι 36 εβδομάδων 

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε σήμερα? Πώς είστε με τη ζέστη? Εγώ δε τη παλεύω καθόλου. Σήμερα είχα γιατρό για NST αλλά έλειπε η γιατρός μου κ δε μου έκαναν υπέρηχο ελπίζω να μην έχει αλλάξει θέση. Έκανα μια καλή σύσπαση αλλά όχι κάτι περισσότερο για να τους ανησυχήσει τη Δευτέρα πάλι πρώτα ο Θεός εκτός απροόπτου

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

Τι εγινε βρε κοριτσια γιατι τοση ερημια;Κάποτε δεν σας προλάβαινα και τώρα εχει ελλατωθει απογοητευτικά η επισκεψιμότητα:huh:

Να σας ρωτήσω κατι;Στην καισαρικη χρειαζεται να πληρώσεις και να φέρεις την προσωπική σου μαία; Ή αρκεί η μαία που θα ειναι εκεί βάρδια ούτως η άλλως;Στον ΦΤ, το καταλαβαίνω να είναι εκεί και να βοηθάει, αλλα στην ΚΤ ποια η χρησιμότητα εφοσον είναι επεμβαση;;

Διαφωτίστε πλιζ!!:roll:

Καλησπέρα!!! Νομίζω ως προς την καισαρική ότι όχι δεν μπορεί να σε βοηθήσει κάπου ιδιαίτερα. Εκτός και αν δεν έχεις καθόλου βοήθεια, δλδ ο άντρας σου θα δουλευει και δεν μπορεί να είναι μαζί σου κλπ και θες ουσιαστικά κάποια σαν αποκλειστική τύπου μαζί σου. Αλλά η μαία βοηθάει όπως και να έχει στον θηλασμό. Αν θέλεις να θηλάσεις μπορεί να σε καθοδηγήσει και να πάτε όσο πιο καλά γίνεται από την αρχή. Βέβαια μπορείς να δεις πως πάει ο θηλασμός τις πρώτες μερες και αν δεις οτι δυσκολεύεσαι καλεις καποια να έρθει στο σπίτι. 

πρίν από 12 λεπτά , evi1996 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Τα μωράκια σας πόσες φορές τη μέρα έχουν λοξυγγα ;; Εμένα έχει τουλάχιστον 5-6 φορές τη μέρα και ήθελα να δω αν είναι φυσιολογικό . Είμαι 36 εβδομάδων 

Πολύ συχνά και εμένα, 2-3 φορές συνήθως μέσα στη μέρα. Έχει πολύ πλάκα. Αλλά μετά νευριάζει και κουνιέται. Αυτό καλό είναι, δεν είναι κάτι ανησυχητικό.

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι φουσκωτούλες και μαμάδες ήδη!!!

Μόλις γύρισα από τον γιατρό (40η εβδομάδα σήμερα έκλεισα σημειωτέον!!!)και το μικρουλάκι μας δεν λέει να βγεί !μετρήσαμε τράχηλο και είναι 5εκ ,οπότε 2 υποθετάκια στην σειρά πήραν την θέση τους για να μαλακώσει κι άλλο!!!!Αύριο την ίδια ώρα ραντεβού και αν δεν ...τότε την Πέμπτη γεννάμεεεεε!!!!

Πάντως αυτή η αναμονή δεν παλεύεται!!!!!:-P:shock:

Just now, V_baby είπε:

Καλησπέρα!!! Νομίζω ως προς την καισαρική ότι όχι δεν μπορεί να σε βοηθήσει κάπου ιδιαίτερα. Εκτός και αν δεν έχεις καθόλου βοήθεια, δλδ ο άντρας σου θα δουλευει και δεν μπορεί να είναι μαζί σου κλπ και θες ουσιαστικά κάποια σαν αποκλειστική τύπου μαζί σου. Αλλά η μαία βοηθάει όπως και να έχει στον θηλασμό. Αν θέλεις να θηλάσεις μπορεί να σε καθοδηγήσει και να πάτε όσο πιο καλά γίνεται από την αρχή. Βέβαια μπορείς να δεις πως πάει ο θηλασμός τις πρώτες μερες και αν δεις οτι δυσκολεύεσαι καλεις καποια να έρθει στο σπίτι. 

Πολύ συχνά και εμένα, 2-3 φορές συνήθως μέσα στη μέρα. Έχει πολύ πλάκα. Αλλά μετά νευριάζει και κουνιέται. Αυτό καλό είναι, δεν είναι κάτι ανησυχητικό.

Πολύ φυσιολογικό και υγιές!!μην μου αγχώνεσαι!!!Χαχα!απόλαυσε Το!!!κι εμένα μια απο τα ίδια κάνει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Τι κάνετε σήμερα? Πώς είστε με τη ζέστη? Εγώ δε τη παλεύω καθόλου. Σήμερα είχα γιατρό για NST αλλά έλειπε η γιατρός μου κ δε μου έκαναν υπέρηχο ελπίζω να μην έχει αλλάξει θέση. Έκανα μια καλή σύσπαση αλλά όχι κάτι περισσότερο για να τους ανησυχήσει τη Δευτέρα πάλι πρώτα ο Θεός εκτός απροόπτου

Εδώ που είμαι εγώ σήμερα έχουμε δροσιά και αέρα!! Και εγώ πήγα για nst και έχω 3 διαστολή. Συσπάσεις βέβαια δεν κατέγραψε πολλές το μηχάνημα αλλά κάνω κατά τη διάρκεια της μέρας. Πιστεύω πως σύντομα θα έρθει ο μπέμπης, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!! Θα πάω αύριο και εγώ για υπέρηχο να δούμε πόσα γραμμάρια είναι, γιατί κατά τ'αλλα είναι χαμηλά το μωρό.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...