Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

On 4/11/2020 at 4:49 ΜΜ, evi1996 είπε:

Καλησπερa κοριτσια! ο μπεμπης ειναι σχεδον 3 μηνων. χθες μας επεσε κατω ετσι οπως πηγαμε να σηκωσουμε  το καθισματακι του για το αμαξι δεν τον ειχαμε δεσει και εφυγε μπροστα με τα μουτρα πανω στο χαλι . Εκλαψε και τρομαξε. Ο γιατρος μας ειπε δεν ειναι ανησυχητικο αλλα εγω το σκεφτομαι συνεχεια. το εχει παθει καμια??

Καλημέρα!!Μου επεσε εμενα ο μπεμπης 5 μηνων κατω απ το κρεβατι μας κ μαλιστα ηταν απο ύψος αρκετό!!Δν έπαθε κάτι!!Λενε ότι ως 12 μηνων έχουν μαλακό κεφαλάκι γι αυτό τον λόγο σε περίπτωση που πέφτουν να μην  χτυπουν!!Εχε τον νου σου για ένα 24ωρο αν δεις κ΄'αποια αλλαγή όπως πολύ υπνηλία ή όχι όρεξη για γάλαφαγητό αλλά τίποτα δν θα έπαθε μην φοβάσαι!!Αααα έπεσε κ στον άντρα μου απ το κρεββάτι 6 μηνων δηλ 2 φορές!!είναι ζωηρός κ υποτιμήσαμε τις ικανότητες τους!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου κορίτσι μου καλη χρονιά! Εμένα η μπεμπουλα μου την άλλη βδομάδα γίνεται 6 μηνών κ τρώει για δεκατιανό φρουτα και μεσημεριανό λαχανικά. Κάθε 3 μέρες εισάγουμε κ κάτι καινουριο. Εσείς ποσο είστε; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και παλι κοριτσια! Κι εμεις 6μιση μηνων πρωινο φρουτα, μεσημεριανο λαχανικα με κρεας και απογευματινο δημητριακο.Ξεκινησα κι εγω με κοτοπουλο ομως διαβασα πως πρεπει το μωρο να τρωει αναιμικα κρεατα για να παιρνει σιδηρο που εχει αναγκη. Αρα αλλαξα το κοτοπουλο με μοσχαρι. Επισης απογευματινο δινω κεχρι σκετο κρεμουλα ή με φρουτα. Το λατρευει!

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δίνεις δηλαδή κάθε μέρα κρέας; εγώ δίνω κοτόπουλο ή μοσχάρι κάποιες φορές, δίνω και σκέτα λαχανικά, σπανακορυζο και έχω δώσει κ μια φορά φακες. Τις τελευταίες μέρες όμως δε τρώει πολυ καλα ενώ έτρωγε με πολλη ορεξη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2021 at 11:54 ΜΜ, Christina90 είπε:

Δίνεις δηλαδή κάθε μέρα κρέας; εγώ δίνω κοτόπουλο ή μοσχάρι κάποιες φορές, δίνω και σκέτα λαχανικά, σπανακορυζο και έχω δώσει κ μια φορά φακες. Τις τελευταίες μέρες όμως δε τρώει πολυ καλα ενώ έτρωγε με πολλη ορεξη. 

Ναι καθημερινα δινω σε εναλλαγη κρεας και ψαρι. Το κρεας σε διαφορετικη μορφη.δλδ εχω δωσει και μικρο μπιφτεκακι μοσχαρισιο αλλα και μοσχαρι σε πολτο με κουταλι. Σκεφτομαι να ακολουθησω την μεθοδο blw και στρωνω εδαφος σιγα σιγα:-o

Κι εμεις με φοβερη ορεξη ξεκινησαμε αλλα λιγο μου χει φρεναρει τωρα. Μονο το κεχρι καταβροχθιζει! Της βαζω και λιγο αβοκαντο μεσα λιωμενο με πιρουνι τρωει κανοντας μιαμ μιαμ κι εγω γελαω

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι να αρχίσω να της δίνω πιο συστηματικά κομμάτια, αλλά απογοητευτηκα γιατί την μπανάνα δεν την ήθελε καθόλου και βρασμένο καροτο που της έδωσα το κατάπιε αμασητο-_-σκεφτομαι να της φτιάξω μαλακα μπισκότα ή pancakes..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια ομαδα blw στο facebook αν θελεις να ενημερωθείς για το πως πρεπει να κόβεις τα κομμάτια σε καθε φαγητο ώστε και να ειναι ασφαλής η σίτιση αλλά και να είναι εύκολο να τα διαχειριστεί.Κι εγω στην αρχη ειχα απογοητευτει που τα ελιωνε με τα χερια της ή τα πέταγε απλά κάτω, αλλά κι αυτό είναι μέρος της διαδικασίας blw, θελει λιγη υπομονή εκ μέρους μας και σύντομα θα δικαιωθούμε! :tongue:


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...