Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, HopeMe είπε:

Μιλα με τον γιατρό σου. Όλα καλά θα πανε

Εντάξει τον πήρα και είπε τα γνωστά ουτροτζεσταν και ξεκούραση. Είμαι καλυτερα νομίζω τώρα. Έχει ελαττωθεί. Εσυ πως είσαι; Ποτε ξαναπάς για υπέρηχο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, P.L.L. είπε:

Εντάξει τον πήρα και είπε τα γνωστά ουτροτζεσταν και ξεκούραση. Είμαι καλυτερα νομίζω τώρα. Έχει ελαττωθεί. Εσυ πως είσαι; Ποτε ξαναπάς για υπέρηχο;

Καλά εκανες. Μπραβο. Αύριο εύχομαι να είσαι περδικι. Εγώ πάω αυριο το πρωί, Πρώτα στον ιδιώτη κ μετά στο νοσοκομειο να προχωρήσουμε αν κ οι 2 δεν δουν εξελιξη

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Κικη μου να σου πω εγώ τι νέο έχω να μου ότι κι εσυ την γνώμη σου; Εχθές πήγα σουπερ μάρκετ και γινόταν ΧΑΜΟΣ! Έπρεπε να περιμένω 40 λεπτά στο ταμείο για να πληρώσω! Είχα και τη μικρή στο καρότσι κι έπρεπε να είμαι όρθια. Κουράστηκα πολύ και μετά το βράδυ βλέπω στο εσώρουχο καφέ αίμα. Και στο σκούπισμα. Δεν πήρα τον γιατρό γιατί ήξερα τι θα μου πει. Πήρα ουτροτζεσταν και ταβλιαστηκα. Το πρωί είχα πάλι στο σκούπισμα. Τώρα δεν τολμάω να πάω να δω. Ουφ.. ελπιζω να μην έγινε κανένα πρόβλημα.. Ευτυχως τουλάχιστον ήταν καφέ. Λες να ήταν από την κούραση; 

Τώρα είδα το μνμ αγάπη μου. Και εγώ είχα στην αρχή και ξανά είχα κάπου στην ίδια εβδομάδα με εσένα δεν θυμάμαι ακριβώς και κράτησε κάνα δύο μέρες. Ήταν καφέ όχι κόκκινο και ο γιατρός δεν είχε ανησυχήσει καθόλου. Μπορείς να πάρεις κ τρία ουτρο πρωί μεσημέρι βράδυ αλλιώς πρωί βράδυ. Είναι περιπτώσεις που όταν αλλάζεις μήνα βγάζεις λίγο. Δες το κ αύριο κ ενημερώνεις αν είναι. Ξεκουρασου και λίγο. 

 

 

Just now, HopeMe είπε:

Καλά εκανες. Μπραβο. Αύριο εύχομαι να είσαι περδικι. Εγώ πάω αυριο το πρωί, Πρώτα στον ιδιώτη κ μετά στο νοσοκομειο να προχωρήσουμε αν κ οι 2 δεν δουν εξελιξη

Περιμένουμε νέα, έχεις την σκέψη και την ευχή μου για το καλύτερο.Ότι είναι για καλό κοριτσάκι μου 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Καλά εκανες. Μπραβο. Αύριο εύχομαι να είσαι περδικι. Εγώ πάω αυριο το πρωί, Πρώτα στον ιδιώτη κ μετά στο νοσοκομειο να προχωρήσουμε αν κ οι 2 δεν δουν εξελιξη

Καλή τυχη κορίτσι μου. Να μας ενημερώσεις! Εύχομαι για ένα θαύμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Ενώ στον υπέρηχο φάνηκε ελαφρώς μεγαλύτερος ο σάκος χωρίς να έχει μεγαλώσει ο λεκιθικος ασκός, η χοριακη από 1250 έπεσε στις 1000. Άρα πήρε τον κατήφορο. Σήμερα ο γιατρός μου έλειπε εκτάκτως κ δεν ήθελα να με αναλάβει ο εφημερεύων. Περιμένω από το γιατρό τηλ σήμερα ή αύριο να κανονίσουμε την απόξεση εκτός κ αν δω αίμα ή νιώσω πόνο. Εύχομαι μόνο ευχάριστα από όλες!!!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, HopeMe είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ενώ στον υπέρηχο φάνηκε ελαφρώς μεγαλύτερος ο σάκος χωρίς να έχει μεγαλώσει ο λεκιθικος ασκός, η χοριακη από 1250 έπεσε στις 1000. Άρα πήρε τον κατήφορο. Σήμερα ο γιατρός μου έλειπε εκτάκτως κ δεν ήθελα να με αναλάβει ο εφημερεύων. Περιμένω από το γιατρό τηλ σήμερα ή αύριο να κανονίσουμε την απόξεση εκτός κ αν δω αίμα ή νιώσω πόνο. Εύχομαι μόνο ευχάριστα από όλες!!!

 Θα έρθει αυτό που επιθυμείς θα δεις. Λυπάμαι ξέρω πως νιώθεις καλή μου αλλά θα συνεχίσεις με πείσμα μην σταματάς πουθενά θα πάνε όλα καλά! Πίστη, δύναμη και αισιοδοξία ❤️ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2020 at 12:37 ΠΜ, HopeMe είπε:

Το έχω ήδη ψάξει γιατί μετά την παλλίνδρομη έχασα και την προηγούμενη δουλειά μου, το αφεντικό μας ήθελε στειρωμένες. Και τώρα δυστυχώς έπεσα ξανά σε περίεργη χωρίς βέβαια να ενημερώσω ότι προσπαθώ. Δυστυχώς υπάρχει τυφλή εμπιστοσύνη σε αυτή από τον εργοδότη και δεν είχα ούτε την ευκαιρία να του μιλήσω. Είδωμεν....

Σ ευχαριστώ, σου εύχομαι τα καλύτερα!

Πλησιάζουν οι γόνιμές σου δηλαδή! Ξέρεις...:rolleyes:  (κάτι έμαθα στα 38 μου :mrgreen: τελικά)

 

On 4/2/2020 at 11:56 ΜΜ, HopeMe είπε:

Άκυρο, δεν ξέρω τι πήγα να κάνω και ξανάφερα παλιό ποστ στα πρόσφατα. Δεν ξέρω να το χειρίζομαι ακόμη.....Κανένα νέο έχουμε? :)

 

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2020 at 5:07 ΜΜ, HopeMe είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ενώ στον υπέρηχο φάνηκε ελαφρώς μεγαλύτερος ο σάκος χωρίς να έχει μεγαλώσει ο λεκιθικος ασκός, η χοριακη από 1250 έπεσε στις 1000. Άρα πήρε τον κατήφορο. Σήμερα ο γιατρός μου έλειπε εκτάκτως κ δεν ήθελα να με αναλάβει ο εφημερεύων. Περιμένω από το γιατρό τηλ σήμερα ή αύριο να κανονίσουμε την απόξεση εκτός κ αν δω αίμα ή νιώσω πόνο. Εύχομαι μόνο ευχάριστα από όλες!!!

Λυπάμαι κορίτσι μου αλλά μην ανησυχεις. Παρα πολύ σύντομα θα εχεις ένα θετικό τεστ στα χέρια σου και εύχομαι να είναι και το τυχερό σου! Αφού πέφτει η χοριακη και σε τρεις τεσσερις μέρες θα έχει μηδενίσει γιατι δεν περιμένεις να γλιτώσεις και το χειρουργειο; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αυτός ο κύκλος έκλεισε για εμένα. Από χθες είχα λίγο αίμα που σήμερα ξεκίνησε μικρή αιμορραγία, οπότε έκανα απόξεση. Το παράδοξο κ ευχάριστο είναι ότι την προηγούμενη φορά είχα φρικτούς πόνους την 1η μέρα, αυτή τη φορά δεν νιώθω το παραμικρό. Προς το παρόν προσπαθώ να ηρεμήσω κ να αναρρωσω. Ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Καλησπέρα, αυτός ο κύκλος έκλεισε για εμένα. Από χθες είχα λίγο αίμα που σήμερα ξεκίνησε μικρή αιμορραγία, οπότε έκανα απόξεση. Το παράδοξο κ ευχάριστο είναι ότι την προηγούμενη φορά είχα φρικτούς πόνους την 1η μέρα, αυτή τη φορά δεν νιώθω το παραμικρό. Προς το παρόν προσπαθώ να ηρεμήσω κ να αναρρωσω. Ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση

Οκ κορίτσι μου. Ελπίζω σύντομα να νιώσεις καλυτερα και να μας ενημερώσεις για τις επόμενες κινήσεις σου. Εύχομαι τα καλυτερα μέσα από την καρδιά μου. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 hours ago, HopeMe said:

Καλησπέρα, αυτός ο κύκλος έκλεισε για εμένα. Από χθες είχα λίγο αίμα που σήμερα ξεκίνησε μικρή αιμορραγία, οπότε έκανα απόξεση. Το παράδοξο κ ευχάριστο είναι ότι την προηγούμενη φορά είχα φρικτούς πόνους την 1η μέρα, αυτή τη φορά δεν νιώθω το παραμικρό. Προς το παρόν προσπαθώ να ηρεμήσω κ να αναρρωσω. Ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση

Σου εύχομαι περαστικά και καλό κουράγιο! Έχω κάνει 2 αποξέσεις, και οι 2 παλίνδρομες και καταλαβαίνω απόλυτα πώς μπορεί να νιώθεις. Να θυμάσαι ότι είσαι πιο δυνατή απ' όσο νομίζεις και να ξέρεις ότι υπάρχει ελπίδα. Μετά από αυτές τις 2 ατυχίες που πέρασα σήμερα κλέινω την 30η εβδομάδα. Το μικρό μου θαύμα απέχει λίγες εβδομάδες από το να έρθει στον κόσμο. Μεσα σπό την καρδιά μου σου εύχομαι ένα θετικό τεστ, μια τελειόμην εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου.

  • Μου αρέσει 4

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μαρία_Λ είπε:

Σου εύχομαι περαστικά και καλό κουράγιο! Έχω κάνει 2 αποξέσεις, και οι 2 παλίνδρομες και καταλαβαίνω απόλυτα πώς μπορεί να νιώθεις. Να θυμάσαι ότι είσαι πιο δυνατή απ' όσο νομίζεις και να ξέρεις ότι υπάρχει ελπίδα. Μετά από αυτές τις 2 ατυχίες που πέρασα σήμερα κλέινω την 30η εβδομάδα. Το μικρό μου θαύμα απέχει λίγες εβδομάδες από το να έρθει στον κόσμο. Μεσα σπό την καρδιά μου σου εύχομαι ένα θετικό τεστ, μια τελειόμην εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου.

Σ ευχαριστώ πολύ και με το καλό το μωράκι σου. Μετά τις 2 παλινδρομες κάνατε εξετάσεις; Έδειξαν κάτι;

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, HopeMe said:

Σ ευχαριστώ πολύ και με το καλό το μωράκι σου. Μετά τις 2 παλινδρομες κάνατε εξετάσεις; Έδειξαν κάτι;

Σε ευχαριστώ πολύ! Κάναμε με τον άντρα μου καρυότυπο (τον κλασικό), έκανα εξετάσεις θυρεοειδή, αιματολογικές γενικές και για θρομβοφιλία και επίσης γονιδιακές εξετάσεις. Όλα βγήκαν καθαρά. Κανένα πρόβλημα. Ο γιατρός μου (άλλαξα στο ενδιάμεσο) επέμενε ότι ήταν 2 τυχαία περιστατικά. Μου έδωσε κάτι βιταμίνες τις inofolic έτσι λέγονται εδώ αλλά υπάρχουν και στη Ελλάδα με άλλο όνομα νομίζω. Έχουν ουσιαστικά φολικό οξύ και μυοινοσιτόλη η οποία είναι πολύ σημαντική για το μεταβολισμό της γλυκόζης και συνδέεται με τη σωστή ωρίμανση των ωαρίων και συνεπώς στην καλή τους ποιότητα. 4 Ιουλίου έκανα τη 2η απόξεση. Αδιαθέτησα στις 10/8 και μετά έμεινα έγκυος. Μετά τη 2η ατυχία αποφάσισα να διασκεδάσω στις διακοπές μου, να περάσω καλά και να μη σκέφτομαι ένα μωρό που δεν ήρθε. Δεν ξέρω αν βοήθησαν οι βιταμίνες. Σίγουρα με βοήθησαν ψυχολογικά. 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ~Κική~ είπε:

Καλημέρα! Τι κάνετε οι εγκύουλες έχετε καιρό να γράψετε κ υποψιάζομαι ότι σας ταλαιπωρούν οι ναυτιες♥️ 

@P.L.L. Πως πας;;

@HopeMeΕίσαι καλύτερα; 

Καλα είμαι κικη μου. Έχω πολλές αναγούλες και καποιες μέρες κάνω πολλούς εμετούς. Αλλά όχι κάθε μέρα. Αλλες Μέρες έχω μια μόνιμη αηδία στο στόμα. Δεν μπορώ να πιω ούτε νερό. Επισης είχα πολλές ημικρανίες τελευταία. Θέλω να πιστεύω πως όλα πάνε καλά αλλά ανησυχώ πολύ η αλήθεια είναι. Την επόμενη εβδομάδα έχω ραντεβου.. άντε να δούμε. Ανυπομονω να ξέρω πως πάει το ψυχουλι μου κι όλα τα αλλά είμαι σίγουρη ότι θα τα ξεχάσω γρήγορα. 

Εσυ πως είσαι; Η @HopeMe;Οι άλλες εγκυμονούσες τι κάνετε; Οι κοπέλες που περιμένετε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...