Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Καλα είμαι κικη μου. Έχω πολλές αναγούλες και καποιες μέρες κάνω πολλούς εμετούς. Αλλά όχι κάθε μέρα. Αλλες Μέρες έχω μια μόνιμη αηδία στο στόμα. Δεν μπορώ να πιω ούτε νερό. Επισης είχα πολλές ημικρανίες τελευταία. Θέλω να πιστεύω πως όλα πάνε καλά αλλά ανησυχώ πολύ η αλήθεια είναι. Την επόμενη εβδομάδα έχω ραντεβου.. άντε να δούμε. Ανυπομονω να ξέρω πως πάει το ψυχουλι μου κι όλα τα αλλά είμαι σίγουρη ότι θα τα ξεχάσω γρήγορα. 

Εσυ πως είσαι; Η @HopeMe;Οι άλλες εγκυμονούσες τι κάνετε; Οι κοπέλες που περιμένετε;

Ολα θα πάνε καλά, καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου. Για τα συμπτώματα δεν το συζητώ είναι δύσκολο αλλά θυμάμαι που μου έλεγε ο γιατρός ότι χαίρεται που τα έχω! Μπας και έχεις αγοράκι..;;; Γερο να είναι ότι είναι ❤️

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 6/3/2020 at 11:38 ΠΜ, P.L.L. είπε:

Καλα είμαι κικη μου. Έχω πολλές αναγούλες και καποιες μέρες κάνω πολλούς εμετούς. Αλλά όχι κάθε μέρα. Αλλες Μέρες έχω μια μόνιμη αηδία στο στόμα. Δεν μπορώ να πιω ούτε νερό. Επισης είχα πολλές ημικρανίες τελευταία. Θέλω να πιστεύω πως όλα πάνε καλά αλλά ανησυχώ πολύ η αλήθεια είναι. Την επόμενη εβδομάδα έχω ραντεβου.. άντε να δούμε. Ανυπομονω να ξέρω πως πάει το ψυχουλι μου κι όλα τα αλλά είμαι σίγουρη ότι θα τα ξεχάσω γρήγορα. 

Εσυ πως είσαι; Η @HopeMe;Οι άλλες εγκυμονούσες τι κάνετε; Οι κοπέλες που περιμένετε;

Καλημέρα σε όλες κ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας. Σωματικά είμαι πολύ καλύτερα από την προηγούμενη απόξεση. Πόνο καθόλου (στην προηγούμενη είχα φρικτούς) και αίμα πολύ μόνο την 1η(στην προηγούμενη η αιμορραγία κράτησε περισσότερο). Ψυχικά επίσης καλύτερα. Ήταν πιο ανώδυνο σε σχέση με την προηγούμενη που το βλέπαμε να μεγαλώνει κ ακούσαμε 3 φορές καρδούλα. Τουλάχιστον τώρα δεν είδαμε κάτι.... Ο σύντροφός μου μου συμπαραστέκεται αρκετά αν κ τώρα λείπει λόγω δουλειάς. Οι μαύρες σκέψεις πέρασαν κ κάνουμε όνειρα για μας προς το παρόν. Τετάρτη πάω στο γυναικολόγο για να με δει κ να μου πει με τι εξετάσεις ξεκινάμε. Αρχές Απριλίου έχω ραντεβού με την αιματολογο στο Ελένα. Πρέπει να αρχίσω να ψάχνω κ δουλειά γιατί σε λίγες μέρες με απολύουν. Σχετικά καλά είμαι, έχω δει κ καλύτερες μέρες αλλά υπάρχουν συνάνθρωποι που υποφέρουν περισσότερο. Φιλιά σε ολες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2020 at 5:33 ΜΜ, ~Κική~ είπε:

Ολα θα πάνε καλά, καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου. Για τα συμπτώματα δεν το συζητώ είναι δύσκολο αλλά θυμάμαι που μου έλεγε ο γιατρός ότι χαίρεται που τα έχω! Μπας και έχεις αγοράκι..;;; Γερο να είναι ότι είναι ❤️

 

Τι να σου πω. Με την κόρη μου πάλι τα ίδια είχα. Αλλά ας είναι καλά κι ολα τα αλλά θα τα ξεχάσω. Εχω πολύ αγχος. 

2 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Καλημέρα σε όλες κ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας. Σωματικά είμαι πολύ καλύτερα από την προηγούμενη απόξεση. Πόνο καθόλου (στην προηγούμενη είχα φρικτούς) και αίμα πολύ μόνο την 1η(στην προηγούμενη η αιμορραγία κράτησε περισσότερο). Ψυχικά επίσης καλύτερα. Ήταν πιο ανώδυνο σε σχέση με την προηγούμενη που το βλέπαμε να μεγαλώνει κ ακούσαμε 3 φορές καρδούλα. Τουλάχιστον τώρα δεν είδαμε κάτι.... Ο σύντροφός μου μου συμπαραστέκεται αρκετά αν κ τώρα λείπει λόγω δουλειάς. Οι μαύρες σκέψεις πέρασαν κ κάνουμε όνειρα για μας προς το παρόν. Τετάρτη πάω στο γυναικολόγο για να με δει κ να μου πει με τι εξετάσεις ξεκινάμε. Αρχές Απριλίου έχω ραντεβού με την αιματολογο στο Ελένα. Πρέπει να αρχίσω να ψάχνω κ δουλειά γιατί σε λίγες μέρες με απολύουν. Σχετικά καλά είμαι, έχω δει κ καλύτερες μέρες αλλά υπάρχουν συνάνθρωποι που υποφέρουν περισσότερο. Φιλιά σε ολες

Να ξέρεις παντως την κόρη μου έναν μήνα μετά από την απόξεση την επιασα και είναι το αστέρι μου. Και τώρα πάλι έναν μήνα μετά από απόξεση το επιασα αλλά αυτό δεν ξέρω πως θα πάει. Ελπίζω καλά...! Σύντομα θα γυρίσει ο τροχός κορίτσι μου και θα ερθει υο ουράνιο τόξο σου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσι με το καλό!!

εγω τίποτα εδώ στον αγώνα τίποτα νεότερο ακόμη 

Just now, P.L.L. είπε:

Κορίτσια πως είστε; Εμείς είδαμε το μωρό μας σήμερα! Μεγάλωσε πολύ! Κουνιόταν κιολας! Είμαστε πολύ ικανοποιημένοι! 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!! Ελπίζω να είστε όλες καλά !! Είχα σταματήσει να πολυγράφω αν και σας παρακολουθουσα γιατί προσπαθούσα να μην σκέφτομαι τόσο το θέμα εγκυμοσυνης!

Κορίτσια σήμερα όμως μετά από κάποιες μέρες καθυστέρησης έκανα τεστ και είναι θετικό!! Δεν μπορώ να το πιστέψω!!Δεν μπορούσα να μην σας το πω φυσικά γιατί είμαστε παρέα σε όλο αυτό!!Προσπαθώ να μην αγχώνομαι λόγω της κατάστασης και να το πιστέψω ότι είμαι... Είναι και σήμερα αργία και δεν μπορώ να πάω για χοριακη...

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!! Ελπίζω να είστε όλες καλά !! Είχα σταματήσει να πολυγράφω αν και σας παρακολουθουσα γιατί προσπαθούσα να μην σκέφτομαι τόσο το θέμα εγκυμοσυνης!

Κορίτσια σήμερα όμως μετά από κάποιες μέρες καθυστέρησης έκανα τεστ και είναι θετικό!! Δεν μπορώ να το πιστέψω!!Δεν μπορούσα να μην σας το πω φυσικά γιατί είμαστε παρέα σε όλο αυτό!!Προσπαθώ να μην αγχώνομαι λόγω της κατάστασης και να το πιστέψω ότι είμαι... Είναι και σήμερα αργία και δεν μπορώ να πάω για χοριακη...

Ελέν η Μου Καλημέρα.. μπράβο πολύ χαίρομαι...με το καλό και θα πανε όλα καλά.......

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Fofi29 είπε:

Ελέν η Μου Καλημέρα.. μπράβο πολύ χαίρομαι...με το καλό και θα πανε όλα καλά.......

Φώφη μου σε ευχαριστώ πολύ!!!εύχομαι να είσαι καλά και εσύ και όλα τα κορίτσια! Καλή δύναμη και προσοχή ! Θα περάσει και αυτό που ζούμε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elenhkon είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!! Ελπίζω να είστε όλες καλά !! Είχα σταματήσει να πολυγράφω αν και σας παρακολουθουσα γιατί προσπαθούσα να μην σκέφτομαι τόσο το θέμα εγκυμοσυνης!

Κορίτσια σήμερα όμως μετά από κάποιες μέρες καθυστέρησης έκανα τεστ και είναι θετικό!! Δεν μπορώ να το πιστέψω!!Δεν μπορούσα να μην σας το πω φυσικά γιατί είμαστε παρέα σε όλο αυτό!!Προσπαθώ να μην αγχώνομαι λόγω της κατάστασης και να το πιστέψω ότι είμαι... Είναι και σήμερα αργία και δεν μπορώ να πάω για χοριακη...

Χριστουλη μου τι ευχάριστα νέα είναι αυτά;;;; Μπράβο κοριτσάκι μου , δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι!!! Όλα τέλεια να σου πάνε, να προσέχεις ,να μην αγχώνεσαι κ όπως λέμε πάντα ,θετική σκέψη να κυλήσουν όλα ρόδινα! 

 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elenhkon είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!! Ελπίζω να είστε όλες καλά !! Είχα σταματήσει να πολυγράφω αν και σας παρακολουθουσα γιατί προσπαθούσα να μην σκέφτομαι τόσο το θέμα εγκυμοσυνης!

Κορίτσια σήμερα όμως μετά από κάποιες μέρες καθυστέρησης έκανα τεστ και είναι θετικό!! Δεν μπορώ να το πιστέψω!!Δεν μπορούσα να μην σας το πω φυσικά γιατί είμαστε παρέα σε όλο αυτό!!Προσπαθώ να μην αγχώνομαι λόγω της κατάστασης και να το πιστέψω ότι είμαι... Είναι και σήμερα αργία και δεν μπορώ να πάω για χοριακη...

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Όλα να πάνε τέλεια και σε λίγους μήνες να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιέστατο αγγελουδακι. Χαλάρωσε κ απόλαυσε το μαγικό ταξίδι που ξεκίνησε!!! Χάρηκα πολύ για σένα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elenhkon είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!! Ελπίζω να είστε όλες καλά !! Είχα σταματήσει να πολυγράφω αν και σας παρακολουθουσα γιατί προσπαθούσα να μην σκέφτομαι τόσο το θέμα εγκυμοσυνης!

Κορίτσια σήμερα όμως μετά από κάποιες μέρες καθυστέρησης έκανα τεστ και είναι θετικό!! Δεν μπορώ να το πιστέψω!!Δεν μπορούσα να μην σας το πω φυσικά γιατί είμαστε παρέα σε όλο αυτό!!Προσπαθώ να μην αγχώνομαι λόγω της κατάστασης και να το πιστέψω ότι είμαι... Είναι και σήμερα αργία και δεν μπορώ να πάω για χοριακη...

Μπράβο κορίτσι μου! Τα θερμά μου συγχαρητηρια! Να πάνε όλα τελεια και σε 8 μήνες Μα εχθές αγκαλιά το παιδάκι σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλες πάρα πολύ κορίτσια!!! Περιμένω πως και πως την αυριανή ημέρα!! Σύντομα εύχομαι και στα κορίτσια που περιμένουν να μας πουν ευχάριστα και οι εγγυούλες να κρατήσουν γερά μωράκια!Οι εγκυμονούσες τι κάνετε;; Τι κάνουν τα μπεμπακια σας; Οι υπόλοιπες;; Ποσες  έχουν μείνει..;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...