Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Zouzelaki είπε:

22 η μέρα..εκανα το τεστ εχθές αλλα βγήκε αρνητικό...αλλα εχω κάτι ζαλαδες

28 

Κορίτσι μου έκανες πολύ νωρίς το τεστ. Καλύτερα να το κάνεις με δύο μέρες καθυστέρηση αλλιώς την η μέρα που περιμένεις να σου έρθει! Εύχομαι να είναι θετικό!!

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Βρήκες άνθρωπο να σε βοηθήσει έχω 13μερες καθυστέρηση ένα αρνητικό τεστ πριν καμιά δεκαριά μέρες και απλά περιμενω να δω συπτωματα τίποτα ούτε εγκυμοσύνης ούτε περιόδου που πάντα είχα ακόμα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.....

Εύχομαι να είσαι κορίτσι μου...

Κορίτσι μου μήπως να κανεις μια χοριακη; Γιατί μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη και να μην έδειξε το τεστ.Εχεις σταθερό κύκλο; Επίσης λένε ότι και στην ίδια γυναίκα κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει, οπότε δεν σημαίνει ότι θα έχεις τα ίδια συμπτώματα με την προηγούμενη.

Σου εύχομαι ευχάριστα νέα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα 

Εμεις προσπαθουμε και τωρα εν  ειμαι στην 20η μερα κυκλου απο την 17η παρατηρω σταγονα σαν αιματακι ροζ υγρο σημερα που ειμαι στην 20η καφε κηλιδα μικρη με κατι υγρα. Στηθος τουμπανο και πονοι περιοδου χτες ειχαν σαν συσπαση στην μητρα και πριν ωρες εναν στιγμιαιο δυνατο πονο χαμηλα. Να σημειωθει οτι ποναει η μεση κ η πλατη υπαρχει λετε περιπτωση ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, G-E-O-R είπε:

Κοριτσια καλησπερα 

Εμεις προσπαθουμε και τωρα εν  ειμαι στην 20η μερα κυκλου απο την 17η παρατηρω σταγονα σαν αιματακι ροζ υγρο σημερα που ειμαι στην 20η καφε κηλιδα μικρη με κατι υγρα. Στηθος τουμπανο και πονοι περιοδου χτες ειχαν σαν συσπαση στην μητρα και πριν ωρες εναν στιγμιαιο δυνατο πονο χαμηλα. Να σημειωθει οτι ποναει η μεση κ η πλατη υπαρχει λετε περιπτωση ;

Τι κύκλο έχεις? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Blonde είπε:

Θα μπορούσε να ήταν αυτό το αιματακι εμφυτευσης που λέμε!! Υπομονη λίγες μέρες να κάνεις ένα τεστακι!! Εύχομαι να έχεις θετικά νεακια!

Αχ αυτη η υπομονη ειναι που με σκοτωνει..  δυστηχως ... ευχατιστω παντωςς

Link to comment
Share on other sites

Just now, G-E-O-R είπε:

Αχ αυτη η υπομονη ειναι που με σκοτωνει..  δυστηχως ... ευχατιστω παντωςς

 καταλαβαίνω όλες έχουμε περάσει από αυτό αλλά δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και αλλιώς!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι από καρδιάς όλες σύντομα με ένα μωράκι αγκαλιά!

Προσπαθώ 2 χρόνια για μωράκι αλλά ανεπιτυχώς, το Νοέμβριο έκανα λαμπαροσκοπικο χειρουργείο -αφαιρεση ινομυώματων!

Όπως καταλαβαίνετε περίμενα και εγώ με ανυπομονησία ότι μετά το χειρουργείο θα ερχόταν πιο εύκολα το επιθυμητό αποτέλεσμα αλλά ακόμα δυστυχώς τίποτα:sad:

Περιμένω περιοδο σε μια η δυο μέρες 

Έκανα τεστ σήμερα Όχι με τα πρωινά αλλά βγήκε αρνητικο ,η θερμοκρασία μου είναι γύρο στο 37 ,έχει καμία κοπέλα εμπειρία από ψευδή αρνητικο τεστ !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Κορίτσι μου έκανες πολύ νωρίς το τεστ. Καλύτερα να το κάνεις με δύο μέρες καθυστέρηση αλλιώς την η μέρα που περιμένεις να σου έρθει! Εύχομαι να είναι θετικό!!

Κορίτσι μου μήπως να κανεις μια χοριακη; Γιατί μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη και να μην έδειξε το τεστ.Εχεις σταθερό κύκλο; Επίσης λένε ότι και στην ίδια γυναίκα κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει, οπότε δεν σημαίνει ότι θα έχεις τα ίδια συμπτώματα με την προηγούμενη.

Σου εύχομαι ευχάριστω

 

Καλησπέρα ο κύκλος μου 28... 

πρίν από 19 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κοπέλα μου συγνώμη. Για την προλακτινη εννοούσα πως μπορεί να ανεβαίνει από αγχος και να εμποδίζει την σύλληψη. Για την προγεστερονη δεν ξέρω! Καλό σημάδι παντως ακούγεται για εγκυμοσύνη το να ανεβαίνει. Ξανακανε τεστ σε τρεις τέσσερις μέρες!

 

Και εγώ αυτό πιστεύω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Elenhkon είπε:

Κορίτσι μου έκανες πολύ νωρίς το τεστ. Καλύτερα να το κάνεις με δύο μέρες καθυστέρηση αλλιώς την η μέρα που περιμένεις να σου έρθει! Εύχομαι να είναι θετικό!!

Κορίτσι μου μήπως να κανεις μια χοριακη; Γιατί μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη και να μην έδειξε το τεστ.Εχεις σταθερό κύκλο; Επίσης λένε ότι και στην ίδια γυναίκα κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει, οπότε δεν σημαίνει ότι θα έχεις τα ίδια συμπτώματα με την προηγούμενη.

Σου εύχομαι ευχάριστα νέα!

Μου ήρθε κορίτσι μου δεν πηραζει οπότε θέλει ας έρθει.....μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μου ήρθε κορίτσι μου δεν πηραζει οπότε θέλει ας έρθει.....μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι....

Οοο κατάλαβα....κοιτα μην το βάζεις κάτω..Γιατί Και η μαμα μου σε εμένα είχε κανονικά περίοδο και με πηρε χαμπάρι  6 μηνών αλλα ήταν όλα φυσιολογικά σαν να μην είναι έγκυος 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι από καρδιάς όλες σύντομα με ένα μωράκι αγκαλιά!

Προσπαθώ 2 χρόνια για μωράκι αλλά ανεπιτυχώς, το Νοέμβριο έκανα λαμπαροσκοπικο χειρουργείο -αφαιρεση ινομυώματων!

Όπως καταλαβαίνετε περίμενα και εγώ με ανυπομονησία ότι μετά το χειρουργείο θα ερχόταν πιο εύκολα το επιθυμητό αποτέλεσμα αλλά ακόμα δυστυχώς τίποτα:sad:

Περιμένω περιοδο σε μια η δυο μέρες 

Έκανα τεστ σήμερα Όχι με τα πρωινά αλλά βγήκε αρνητικο ,η θερμοκρασία μου είναι γύρο στο 37 ,έχει καμία κοπέλα εμπειρία από ψευδή αρνητικο τεστ !

Κορίτσι μου περίμενε ακόμα δυο μέρες και ξανακανε. Ισως είναι νωρίς ακόμα. Καλή τυχη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Κορίτσι μου περίμενε ακόμα δυο μέρες και ξανακανε. Ισως είναι νωρίς ακόμα. Καλή τυχη!

Σε ευχαριστώ πολύ..εγώ πιστεύω δεν θα βγει κάτι αλλο απο αυτο που βγηκε στο πρώτο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...