Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Elenhkon είπε:

Μου είπε να ξανακάνω χοριακή στις 27. Πιστεύω ότι το είπε για να το αποκλείσει στα σίγουρα.Αλλα δεν είμαι βρε κορίτσια...

Για την καθυστέρηση τόσες μέρες τι σου είπε?


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Για την καθυστέρηση τόσες μέρες τι σου είπε?

Δεν μίλησα με τη γυναικολόγο γιατί εξέταζε. Την ενημέρωσε η κοπελα και αυτό που μου είπε είναι να κάνω χοριακη στις 27 και να με δει στις 30 του μήνα.Δεν είχε κ πιο άμεσο ραντεβού να βολεύει.

Εγώ βρε κορίτσια έχω πόνους χαμηλά που και που που μοιάζουν με περίοδο.Δεν είχα ποτέ πόνους πριν την περίοδο. Πάντα μου ερχόταν και μετά πονούσαν τη πρώτη μετά μόνο λιγο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Δεν μίλησα με τη γυναικολόγο γιατί εξέταζε. Την ενημέρωσε η κοπελα και αυτό που μου είπε είναι να κάνω χοριακη στις 27 και να με δει στις 30 του μήνα.Δεν είχε κ πιο άμεσο ραντεβού να βολεύει.

Εγώ βρε κορίτσια έχω πόνους χαμηλά που και που που μοιάζουν με περίοδο.Δεν είχα ποτέ πόνους πριν την περίοδο. Πάντα μου ερχόταν και μετά πονούσαν τη πρώτη μετά μόνο λιγο

Γενικά στην περίοδο σου έχεις συμπτώματα?πρήξιμο, φούσκωμα ,δυσκοιλιότητα κάτι να συγκρίνεις με την τωρινή κατάσταση??


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Γενικά στην περίοδο σου έχεις συμπτώματα?πρήξιμο, φούσκωμα ,δυσκοιλιότητα κάτι να συγκρίνεις με την τωρινή κατάσταση??

Στην περίοδο έχω μόνο πρησμένο στήθος μια εβδομάδα πριν. Αυτή τη φορά δεν είχα.

Just now, Elenhkon είπε:

Στην περίοδο έχω μόνο πρησμένο στήθος μια εβδομάδα πριν. Αυτή τη φορά δεν είχα.

+Πόνο

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!! 

Τι κάνετε;;;

Εγώ στην ίδια κατάσταση.....

Περιμένω.... Και τίποτα....

Μέχρι που σκέφτομαι να κάνω  ένα τεστ που είχα πάρει και δεν πρόλαβα να κανω....

Είμαι σίγουρη ότι δεν είμαι αλλά μου κλείνει το μάτι....χαχα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα κορίτσι μου!!!

εγώ σήμερα 13η ημέρα κύκλου έκανα τεστ ωορρηξίας και βγήκε αρνητικό , αφού το έκανα είδα οτι λέει να μην το κάνω πρωί αλλά μεσημεράκι, οπότε θα ξανακάνω το απόγευμα να δούμε.....

Αν υποθέσουμε οτι είχες ωορρηξία μετά την 20η ημέρα αφού τα τεστ ωορρηξίας σου ήταν αρνητικά , το τεστ πρέπει να γίνει μετα την 36η ημέρα αν τα υπολογίζω καλα, οπότε κάντο βρε παιδάκι μου να δούμε τι θα βγει!!!!!!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Kαλημέρα κορίτσι μου!!!

εγώ σήμερα 13η ημέρα κύκλου έκανα τεστ ωορρηξίας και βγήκε αρνητικό , αφού το έκανα είδα οτι λέει να μην το κάνω πρωί αλλά μεσημεράκι, οπότε θα ξανακάνω το απόγευμα να δούμε.....

Αν υποθέσουμε οτι είχες ωορρηξία μετά την 20η ημέρα αφού τα τεστ ωορρηξίας σου ήταν αρνητικά , το τεστ πρέπει να γίνει μετα την 36η ημέρα αν τα υπολογίζω καλα, οπότε κάντο βρε παιδάκι μου να δούμε τι θα βγει!!!!!!!

Σχετικά με τεστ ωορρηξίας δεν πρέπει να έχεις πιει και πολλά υγρά πριν. Τα one step έχεις ε;

Όπως κοιτάω την εφαρμογή που έχω στο κινητό έχω σημειώσει ότι από την 23η -27η ημέρα είχα υγρά και μια μέρα και ημικρανία με εμετούς. Βεβαια ποτέ μου πριν ξεκινήσω προσπάθειες δεν τα σημείωνα όλα αυτά οπότε δεν ξέρω αν όντως στέκουν απόλυτα. Επισης, οι τελευταίοι κύκλοι μου από τον Αύγουστο είναι 33,36,33,32 μέρες και σε αυτόν έχω φτάσει 39η μέρα. Η χοριακη έγινε στη 37η μέρα..προσπαθώ κάπως να τα ξεδιαλυνω και γω στο μυαλό μου.

Link to comment
Share on other sites

Τα home test έχω, το διάβασα οτι δεν πρέπει να έχω πιει υγρά γιαυτό το έκανα πρωί πρωί αλλά είδα μετά οτι έλεγε να γίνεται μεσημέρι !

άρα  αν υποθέσουμε οτι στο διάστημα 23-27η ήμερα έγινε η ωορρηξία οπότε και η σύλληψη , τα τέστ λένε να γίνονται τουλάχιστον 10 ημέρες μετά την επαφή,αρα θεωρητικά αν κάνεις θα φανεί...Εσύ στο διάστηνα 23-27η ημέρα είχες επαφές? 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Elenhkon είπε:

Μου είπε να ξανακάνω χοριακή στις 27. Πιστεύω ότι το είπε για να το αποκλείσει στα σίγουρα.Αλλα δεν είμαι βρε κορίτσια...

αν δεν υπηρχε περιπτωση θα σ το απεκλειε απ την αρχη..για να σου ξαναζηταει χοριακη σημαινει οτι μπορει κατι να γινεται...φαινεται οτι κατι παει ή πηγε να γινει....μπορει να θελει να δει αν μηδενισε κιολας η χοριακη..και να βγαλει συμπερασματα .δεν σου εξηγησε κατι??τι σου ειπε???

στις 27 εχω γενεθλια...ελπιζω να σου φερω γουρι.....:wub:

 

τωρα ειδα οτι δεν μιλησες με την ιδια τη γυναικολογο...εγω παντως δεν θα περιμενα τοσες μερες....θα ξαναπηγαινα για χοριακη στις 2 μερες για να δω εξελιξη...το τεστ δεν θα το εκαν γιατι μεσα στις 2 μερες μπορει απο 3,20 να μην εχει ανεβει τοσο ωστε να ειναι ανιχνευσιμη απ τα ουρα

στην εγκυμοσυνη μου ειχα 64 χοριακη και μια μερα πριν το τεστ ηταν τοσο αχνο που εμεινα με ερωτηματικα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Τα home test έχω, το διάβασα οτι δεν πρέπει να έχω πιει υγρά γιαυτό το έκανα πρωί πρωί αλλά είδα μετά οτι έλεγε να γίνεται μεσημέρι !

άρα  αν υποθέσουμε οτι στο διάστημα 23-27η ήμερα έγινε η ωορρηξία οπότε και η σύλληψη , τα τέστ λένε να γίνονται τουλάχιστον 10 ημέρες μετά την επαφή,αρα θεωρητικά αν κάνεις θα φανεί...Εσύ στο διάστηνα 23-27η ημέρα είχες επαφές? 

Και γω τα ίδια τεστ ωορρηξίας είχα πάρει κ δεν την πέτυχα....Τι να πω..

Είχα 20,23, και 26 επαφές  στο διάστημα αυτών των ημερών.

Just now, vals είπε:

αν δεν υπηρχε περιπτωση θα σ το απεκλειε απ την αρχη..για να σου ξαναζηταει χοριακη σημαινει οτι μπορει κατι να γινεται...φαινεται οτι κατι παει ή πηγε να γινει....μπορει να θελει να δει αν μηδενισε κιολας η χοριακη..και να βγαλει συμπερασματα .δεν σου εξηγησε κατι??τι σου ειπε???

στις 27 εχω γενεθλια...ελπιζω να σου φερω γουρι.....:wub:

 

τωρα ειδα οτι δεν μιλησες με την ιδια τη γυναικολογο...εγω παντως δεν θα περιμενα τοσες μερες....θα ξαναπηγαινα για χοριακη στις 2 μερες για να δω εξελιξη...το τεστ δεν θα το εκαν γιατι μεσα στις 2 μερες μπορει απο 3,20 να μην εχει ανεβει τοσο ωστε να ειναι ανιχνευσιμη απ τα ουρα

στην εγκυμοσυνη μου ειχα 64 χοριακη και μια μερα πριν το τεστ ηταν τοσο αχνο που εμεινα με ερωτηματικα...

Ναι έχεις δίκιο...το σκέφτηκα να κάνω χοριακη κ πιο νωρίς γιατί αν δείξει ότι κατεβαίνει ή είναι στάσιμο εκεί κοντά να το αποκλείσω παντελώς και να ηρεμήσω πια!

Γιατί δεν μου είπε να το κάνω σε δύο μέρες όμως;Εκτός αν στην περίπτωση που λέμε τώρα  ότι είμαι να μου το είπε για να μην χρειαζοταν να ξανακάνω;

θα το αφήσω μεχρι τη Δευτέρα και αν δεν μου έρθει μπορεί να κάνω και Δευτέρα.

 

 

πρίν από 1 λεπτό , EugenJen είπε:

Τα home test έχω, το διάβασα οτι δεν πρέπει να έχω πιει υγρά γιαυτό το έκανα πρωί πρωί αλλά είδα μετά οτι έλεγε να γίνεται μεσημέρι !

άρα  αν υποθέσουμε οτι στο διάστημα 23-27η ήμερα έγινε η ωορρηξία οπότε και η σύλληψη , τα τέστ λένε να γίνονται τουλάχιστον 10 ημέρες μετά την επαφή,αρα θεωρητικά αν κάνεις θα φανεί...Εσύ στο διάστηνα 23-27η ημέρα είχες επαφές? 

21 όχι 20 του μήνα είχα επαφές. 23 και 26 στο διάστημα αυτών των ημερών

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elenhkon είπε:

Ναι έχεις δίκιο...το σκέφτηκα να κάνω χοριακη κ πιο νωρίς γιατί αν δείξει ότι κατεβαίνει ή είναι στάσιμο εκεί κοντά να το αποκλείσω παντελώς και να ηρεμήσω πια!

Γιατί δεν μου είπε να το κάνω σε δύο μέρες όμως;Εκτός αν στην περίπτωση που λέμε τώρα  ότι είμαι να μου το είπε για να μην χρειαζοταν να ξανακάνω;

θα το αφήσω μεχρι τη Δευτέρα και αν δεν μου έρθει μπορεί να κάνω και Δευτέρα.

κοιτα για να δει σε υπερηχο αν υπαρχει σακος πρεπει οι μοναδες πρεπει να ειναι 1500-2000 για να επιβεβαιωσει φυσιολογικη εγκυμοσυνη...θελει ενα χρονικο διαστημα για να φανει (εξαρταται απ το ποσο ανεβαινει η χοριακη...).ισως να σου το ειπε γι αυτο..δεν ξερω..

εμενα παντως μου γινεται μεγαλο το χρονικο διαστημα..κανε αυριο...προχθες δεν εκανες χοριακη??

παντως παντα ζητανε 2-3- χοριακες για να βλεπουν διπλασιασμους

Link to comment
Share on other sites

Just now, vals είπε:

κοιτα για να δει σε υπερηχο αν υπαρχει σακος πρεπει οι μοναδες πρεπει να ειναι 1500-2000 για να επιβεβαιωσει φυσιολογικη εγκυμοσυνη...θελει ενα χρονικο διαστημα για να φανει (εξαρταται απ το ποσο ανεβαινει η χοριακη...).ισως να σου το ειπε γι αυτο..δεν ξερω..

εμενα παντως μου γινεται μεγαλο το χρονικο διαστημα..κανε αυριο...προχθες δεν εκανες χοριακη??

παντως παντα ζητανε 2-3- χοριακες για να βλεπουν διπλασιασμους

Σας ευχαριστώ κορίτσια όλες για τη θετική σας σκέψη και συμπαράσταση! 

Ναι έτσι λέω. Να ξανακάνω νωρίτερα αν δεν μου έρθει μέχρι τη Δευτέρα...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Elenhkon είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια όλες για τη θετική σας σκέψη και συμπαράσταση! 

Ναι έτσι λέω. Να ξανακάνω νωρίτερα αν δεν μου έρθει μέχρι τη Δευτέρα...

Δεν ξέρω την διαδικασία και το κόστος της εξέτασης αλλά αν δεν είναι κάτι τρομερό κάνε μια και ξανακάνεις αν είναι όταν σου είπε η γιατρός.

Την Δευτέρα ποια μέρα θα είναι??41η???


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Δεν ξέρω την διαδικασία και το κόστος της εξέτασης αλλά αν δεν είναι κάτι τρομερό κάνε μια και ξανακάνεις αν είναι όταν σου είπε η γιατρός.

Την Δευτέρα ποια μέρα θα είναι??41η???

43η! Αν δεν μου έρθει μέχρι τοτε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι και γω θα έκανα μη σου πω κ το τεστ θα έκανα 

παντως αν έχεις τεστ ωορηξιας μπορείς να κανεις για να μη χαλασεις το εγκυμοσύνης!!

ξερω ότι βγαίνουν θετικά τα ωορηξιας εάν είσαι έγκυος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...