Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @Fofi29 έχεις δίκιο , είναι μια πρωτόγνωρη εμπειρία κ λογικό να γυρίζουν στο κεφάλι σου διάφορα, κάνε ότι σε ηρεμεί !! 

@Elina444 εσύ πώς πας κορίτσι μου;

 

Καλημερα κοριτσια!! Ελπιζω να ειστε ολες καλα!.. Εγω εδω περιμενω αυριο να παω στον γιατρο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elina444 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Ελπιζω να ειστε ολες καλα!.. Εγω εδω περιμενω αυριο να παω στον γιατρο

αυριο είναι??τέλεια!!είχα την εντύπωση οτι ήταν πιο αργά!!Αντε όλα καλά θα πάνε , θετική σκέψη!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

αυριο είναι??τέλεια!!είχα την εντύπωση οτι ήταν πιο αργά!!Αντε όλα καλά θα πάνε , θετική σκέψη!!

Ναι αυριο ..σημερα εκανα και μια τελευταια χοριακη οπως μου ειπε και ο γιατρος και ειμαι ετοιμη να παω να ακουσω τι θα μου πει

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημεραα! @Elina444 με το καλό κορίτσι μου!!!

@Fofi29 μου το έχετε ανακοινώσει στους δικούς σας ή όχι ακομα; Επίσης για πες, έχεις καθόλου λιγουρες ή εναλλαγή στην διάθεση, νεύρα, χαρά, συγκίνηση κλπ που λένε ότι είναι συχνό στις εγκυουλες;

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Fofi29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....τι κάνετε?

Καλημέρα κορίτσι μου και σε όλα τα κορίτσια!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα για το άγχος απλά μην σε παρασύρει. Γέννησα μωρό λίγο πάνω από 4 κιλά, είχε κ περιτυλιξη. Μου είπαν όλοι μέσα στην αίθουσα πως γλίτωσα στο τσακ την καισαρική. Δεν κρίνω την μέθοδο προς Θεού. Κρίνω μόνο όταν την προτείνουν για το οικονομικό. Γεννουσαν στα σπίτια με μια μαμη άλλες γεννάνε μόνες τους. Μην ακούς τίποτα και αγχώνεσαι άλλωστε εκείνη την στιγμή αν δεν γίνεται φυσιολογικά γίνεται καισαρική. Όπως και να έχει να σκέφτεσαι πως θα ζήσεις την πιο όμορφη την πιο σημαντική στιγμή της ζωής σου.

Εγω εδώ με τον μικρό, θέλω να πάω σούπερ να μαγειρέψω να σιδερωσω...χαλαρά  χάχα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elina444 είπε:

Μετα τς 15.00 θα παρω τα αποτελεσματα ..

Άντε κορίτσι μου εύχομαι να έχεις μια τεράστια χοριακη.. Άντε αύριο θα έχουμε και οκ δύο νεακια από τα σπορακια μας...

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Άντε κορίτσι μου εύχομαι να έχεις μια τεράστια χοριακη.. Άντε αύριο θα έχουμε και οκ δύο νεακια από τα σπορακια μας...

Με το καλό κορίτσια! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημεραα! @Elina444 με το καλό κορίτσι μου!!!

@Fofi29 μου το έχετε ανακοινώσει στους δικούς σας ή όχι ακομα; Επίσης για πες, έχεις καθόλου λιγουρες ή εναλλαγή στην διάθεση, νεύρα, χαρά, συγκίνηση κλπ που λένε ότι είναι συχνό στις εγκυουλες;

Αρχικά κορίτσια μέχρι 3 μηνών λέω να μην πω τίποτα.. τουλαχιστ8ν σίγουρα όχι στο σόι του άντρα μου.στος δικούς μου λέω αν ακούσουμε καρδούλα σε 3 εβδομάδες μπορεί να το που με.. Επίσης έχω πολλά νεύρα μου φταίνε όλα και θέλω μόνο αλμυρά να τρώω όχι γλυκά διότι μου φέρνουν αναγούλα.γενικα όμως το βράδυ δεν τρώω τίποτα δεν έχω όρεξη.οτι φάω το πρωί.και τρώω και φρούτα αρκετά.. μου έρχεται πολλές φορές να κλάψω χωρίς λόγο αλλά κρατιέμαι και με έχει πιάσει ένας φόβος.. Αυτό βέβαια που παρατηρώ και δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό δεν θέλω να με αγγίζει ο άντρας μου η να με δει γυμνή.. Δεν ξέρω γιατί.. 

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Αρχικά κορίτσια μέχρι 3 μηνών λέω να μην πω τίποτα.. τουλαχιστ8ν σίγουρα όχι στο σόι του άντρα μου.στος δικούς μου λέω αν ακούσουμε καρδούλα σε 3 εβδομάδες μπορεί να το που με.. Επίσης έχω πολλά νεύρα μου φταίνε όλα και θέλω μόνο αλμυρά να τρώω όχι γλυκά διότι μου φέρνουν αναγούλα.γενικα όμως το βράδυ δεν τρώω τίποτα δεν έχω όρεξη.οτι φάω το πρωί.και τρώω και φρούτα αρκετά.. μου έρχεται πολλές φορές να κλάψω χωρίς λόγο αλλά κρατιέμαι και με έχει πιάσει ένας φόβος.. Αυτό βέβαια που παρατηρώ και δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό δεν θέλω να με αγγίζει ο άντρας μου η να με δει γυμνή.. Δεν ξέρω γιατί.. 

Ε είναι τα κλασσικά συμπτώματα... μόνο αυτό το τελευταίο δεν το ξέρω..  αλλά η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική στην κάθε γυναίκα. Προφανώς είσαι επηρεασμένη από όλα αυτά τα συναισθήματα που σε διακατέχουν αυτή τη περίοδο και σου βγαίνει έτσι..  τι να πω.. όσο για την ανακοίνωση καλά κάνετε. Αυτό το αποφασίζετε εσείς όταν θα νιώθετε σίγουροι και έτοιμοι!!! 

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Αρχικά κορίτσια μέχρι 3 μηνών λέω να μην πω τίποτα.. τουλαχιστ8ν σίγουρα όχι στο σόι του άντρα μου.στος δικούς μου λέω αν ακούσουμε καρδούλα σε 3 εβδομάδες μπορεί να το που με.. Επίσης έχω πολλά νεύρα μου φταίνε όλα και θέλω μόνο αλμυρά να τρώω όχι γλυκά διότι μου φέρνουν αναγούλα.γενικα όμως το βράδυ δεν τρώω τίποτα δεν έχω όρεξη.οτι φάω το πρωί.και τρώω και φρούτα αρκετά.. μου έρχεται πολλές φορές να κλάψω χωρίς λόγο αλλά κρατιέμαι και με έχει πιάσει ένας φόβος.. Αυτό βέβαια που παρατηρώ και δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό δεν θέλω να με αγγίζει ο άντρας μου η να με δει γυμνή.. Δεν ξέρω γιατί.. 

ρε κορίτσια αυτό με το κλαμα το έχω και εγώ όταν είμαι αδιάθετη, μπορώ να βάλω τα κλάματα για το τίποτα, που να μείνω και έγκυος δηλαδή!!

Ο κακομοίρης ο αντρούλης σου τι τραβάει , μια του λες οτι σου έρχεται αναγούλα με την επαφή , μια οτι δεν θες να σε αγγίζει  :-D!!(εννοείται κάνω πλάκα) οι ορμόνες σου κάνουν  πάρτυ οπότε προσπάθησε να χαλαρώνεις και όποτε νιώθεις κάποιο έντονο συναίσθημα να το σκέφτεσαι κάπως λογικά , να λές είναι λογικό αυτό που νιώθω ή μιλάνε οι ορμόνες??πολύ ωραία η ερώτηση της Βασως,! Δεν έχουν επαφή τα δύο σόγια?μην μαθευτεί κατά λάθος και παρεξηγηθούν!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...