Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Δυστυχώς όχι δεν μπορώ να λείψω ούτε μια μέρα.. σκέψου και όταν γεννήσω στις 20 μέρες πρέπει να επιστρέψω...

Τι 20 μέρες καλέ;;; Οκ κ εμένα υπάρχει ίδια πίεση αλλά όχι κ 20 μέρες, καλά καλά δεν θα έχεις προλαβει να προσαρμοστείς..

Γι'αυτό βρε κορίτσι μου αφού κ τώρα είναι δύσκολο να λείπεις μιλά με τον γιατρό σου μήπως κάτι κάνεις κ ηρεμήσεις την ναυτια, δοκίμασε και τσίχλα μετά το φαγητό η δοκίμασε να φας βραστή πατάτα βοηθάνε.

Έγκυος δεν είμαι αλλά έχω μάθει όλα τα μυστικά χαχαχχα

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΈΡΑ Ευγενία μου..σκεψου ότι στον γάμο μου μετά από μια μέρα πήγα για δουλειά....:mad: βραστή πατάτα δοκίμασα αλλά μετά δεν έκλεισα μάτι όλη την ώρα ανακατευομουν...Ένα θα σας πω ξεκίνησα 61.5 κιλά και σήμερα που ζυγιστικα είμαι 58....Σήμερα ζητάμε γουβετσακι να δούμε θα αρέσει στο μωρό.. χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

ΚΑΛΗΜΈΡΑ Ευγενία μου..σκεψου ότι στον γάμο μου μετά από μια μέρα πήγα για δουλειά....:mad: βραστή πατάτα δοκίμασα αλλά μετά δεν έκλεισα μάτι όλη την ώρα ανακατευομουν...Ένα θα σας πω ξεκίνησα 61.5 κιλά και σήμερα που ζυγιστικα είμαι 58....Σήμερα ζητάμε γουβετσακι να δούμε θα αρέσει στο μωρό.. χαχαχα

Καλημέρα! Κάνε υπομονή και σκέψου ότι είναι θετικό το ότι έχεις συμπτώματα. Σημαίνει ότι πάει καλά! Εμενα παντως με είχαν βοηθήσει τα βραχιολάκια κατά της ναυτίας. Από το φαρμακείο. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

ΚΑΛΗΜΈΡΑ Ευγενία μου..σκεψου ότι στον γάμο μου μετά από μια μέρα πήγα για δουλειά....:mad: βραστή πατάτα δοκίμασα αλλά μετά δεν έκλεισα μάτι όλη την ώρα ανακατευομουν...Ένα θα σας πω ξεκίνησα 61.5 κιλά και σήμερα που ζυγιστικα είμαι 58....Σήμερα ζητάμε γουβετσακι να δούμε θα αρέσει στο μωρό.. χαχαχα

Χαχα!! Εσύ αδυνατισες αντί να παχύνεις!! Εντάξει τώρα στην αρχή που ανακατεύεται κλπ είναι λογικο. Να τρως καλά και υγιεινά εσύ και όλα μια χαρά θα είναι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

ΚΑΛΗΜΈΡΑ Ευγενία μου..σκεψου ότι στον γάμο μου μετά από μια μέρα πήγα για δουλειά....:mad: βραστή πατάτα δοκίμασα αλλά μετά δεν έκλεισα μάτι όλη την ώρα ανακατευομουν...Ένα θα σας πω ξεκίνησα 61.5 κιλά και σήμερα που ζυγιστικα είμαι 58....Σήμερα ζητάμε γουβετσακι να δούμε θα αρέσει στο μωρό.. χαχαχα

Πραγματικά γίνομαι έξαλλη με τέτοιους εργοδότες!αυτοί οι άνθρωποι οικογένεια δεν έχουν? :mad: και νόμιζα οτι εγώ είμαι σε άσχημη κατάσταση επειδή δεν παίρνω όλη την άδεια που δικαιούμαι, αλλά όχι στο γάμο μου και πριν έλειψα 4 μέρες και μετά χτύπησα μια βδομάδουλα για το honeymoon!

Πώπωωωω γιουβετσάκι ,φαγητάρα στείλε μας κ εμάς τίποτα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε όλες!! Τι κάνετε; Εγώ είμαι στη δουλειά!! Είναι ένα θέμα αυτό που λέτε με τη δουλειά στην εγκυμοσύνη. Εμένα ευτυχώς δεν είναι ετσι. Γιατί τόσο αυστηρά βρε κορίτσια; Δεν παίρνουν άλλη στη θέση σας μέχρι να επιστρέψετε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Καλημερα σε όλες!! Τι κάνετε; Εγώ είμαι στη δουλειά!! Είναι ένα θέμα αυτό που λέτε με τη δουλειά στην εγκυμοσύνη. Εμένα ευτυχώς δεν είναι ετσι. Γιατί τόσο αυστηρά βρε κορίτσια; Δεν παίρνουν άλλη στη θέση σας μέχρι να επιστρέψετε;

Όχι καμμία Δυστυχώς.. διαχειρίζομαι και τράπεζες και χρήματα και οργάνων όλο το λογιστήριο οπότε δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλά περιθώρια...Και από λεφτά....Μην σας πω καλύτερα...Τίποτα....


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Elenhkon είπε:

Καλημερα σε όλες!! Τι κάνετε; Εγώ είμαι στη δουλειά!! Είναι ένα θέμα αυτό που λέτε με τη δουλειά στην εγκυμοσύνη. Εμένα ευτυχώς δεν είναι ετσι. Γιατί τόσο αυστηρά βρε κορίτσια; Δεν παίρνουν άλλη στη θέση σας μέχρι να επιστρέψετε;

Δυστυχώς και ευτυχώς ταυτόχρονα στην δουλειά μου είμαι υπεύθυνη για ότι συμβαίνει στο γραφείο, όλα περνάνε από το χέρι μου,επίσης κάποιοι πελάτες μιλάνε μόνο μαζί μου γιατί γνωρίζω τα θέματα τους και κ μου έχουν μια εμπιστοσύνη παραπάνω.  Σκέψου οταν έκανα το χειρουργείο η γιατρός μου έδωσε 10 μέρες άδεια και εγώ γύρισα νωρίτερα γιατί  με έπαιρναν τηλέφωνο και μου έστελναν στο messenger ερωτήσεις :shock:  το θετικό με εμένα είναι οτι η δουλειά μου είναι γραφείου που προφανώς είμαι σε καλύτερη κατάσταση από κοπελές που είναι με την κοιλιά τούρλα και έχουν και ορθοστασία! Τώρα τι θα γίνει όταν με το καλό έρθει η ευλογημένη ώρα άγνωστο!Ας έρθει το μπεμπακι και θα την βρω την λύση!

@Fofi29 Καλέ είμαστε συνάδελφοι??? :wub:   εμένα  τουλάχιστον για ο μισθός  είναι σε φυσιολογική κατάσταση  σε σχέση με αυτά που βλέπω γύρω μου! 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας αγάπες χαίρομαι που είστε όλες καλά! 

Στις εγκύουλες με αναγούλες έχω να πω απλά ΥΠΟΜΟΝΗ! Μόνες θα σας βρείτε τι σας βοηθάει γτ να ξέρετε ότι ανέχεται η μία δεν σημαίνει ότι το μπορεί κ η άλλη. Είναι καθαρά υποκειμενικό. Εμένα με βοήθησαν μόνο τα βραχιολακια που είχα πάρει από το ίντερνετ. Δεν άντεχα τίποτα από φαγητό μέχρι αίμα έβγαζα από τους εμετούς. Από υγρά αντε καμία σούπα ή τσάι ανεχομουν. Στο τρίμηνο θα συνέλθετε τελείως. Μετά έβγαλα το άχτι μου και έτρωγα τα πάντα και έπινα και το κρασάκι μου ένα ποτηράκι και όλα μια χαρά ευχαριστήθηκα την εγκυμοσύνη χωρίς υστερίες και φόβο. Επίσης ευχαριστηθείτε τώρα τον ύπνο! ♥️

Στα υπόλοιπα κορίτσια ρίχνω πολυυυ μπεμπεδόσκονη! ♥️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

εμενα κΆι καλά μου έχει πει ότι σωστή υπάλληλος είναι αυτή που γυρνάει και δε παίρνει την άδεια κτλ πάνω σε συζήτηση φυσικα δεν έχω πει ότι είμαι σε φάση που προσπαθω!!αλλα δεν παιζει εγώ θα κάτσω όσο χρειαστεί!!

ελενακι εσυ πλησιάζεις Ε; Νιώθεις τίποτα;;

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Δυστυχώς και ευτυχώς ταυτόχρονα στην δουλειά μου είμαι υπεύθυνη για ότι συμβαίνει στο γραφείο, όλα περνάνε από το χέρι μου,επίσης κάποιοι πελάτες μιλάνε μόνο μαζί μου γιατί γνωρίζω τα θέματα τους και κ μου έχουν μια εμπιστοσύνη παραπάνω.  Σκέψου οταν έκανα το χειρουργείο η γιατρός μου έδωσε 10 μέρες άδεια και εγώ γύρισα νωρίτερα γιατί  με έπαιρναν τηλέφωνο και μου έστελναν στο messenger ερωτήσεις :shock:  το θετικό με εμένα είναι οτι η δουλειά μου είναι γραφείου που προφανώς είμαι σε καλύτερη κατάσταση από κοπελές που είναι με την κοιλιά τούρλα και έχουν και ορθοστασία! Τώρα τι θα γίνει όταν με το καλό έρθει η ευλογημένη ώρα άγνωστο!Ας έρθει το μπεμπακι και θα την βρω την λύση!

@Fofi29 Καλέ είμαστε συνάδελφοι??? :wub:   εμένα  τουλάχιστον για ο μισθός  είναι σε φυσιολογική κατάσταση  σε σχέση με αυτά που βλέπω γύρω μου! 

Συνάδελφοι από ότι φαίνεται...Όπως τα λες οι περισσότεροι πελάτες ζητούν εμένα,εγώ τα φτιάχνω όλα...άσε..

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

εμενα κΆι καλά μου έχει πει ότι σωστή υπάλληλος είναι αυτή που γυρνάει και δε παίρνει την άδεια κτλ πάνω σε συζήτηση φυσικα δεν έχω πει ότι είμαι σε φάση που προσπαθω!!αλλα δεν παιζει εγώ θα κάτσω όσο χρειαστεί!!

ελενακι εσυ πλησιάζεις Ε; Νιώθεις τίποτα;;

Βεεεεβαια πες του το σωστό αφεντικό είναι αυτό που δίνει στην υπάλληλο του όλη την άδεια που δικαιούται από τον Νόμο!!!Με το δικό του σκεπτικό εσύ πρέπει να πας κατευθείαν από το μαιευτήριο στην δουλειά!

Θα μας τρελάνουν!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά εγώ αδιαθετησα νωρίτερα λόγω μάλλον του προηγούμενου κύκλου που επαθε κοκομπλοκο! Τώρα θα περιμένω την 3η μέρα για να κάνω τις ορμονολογικες που μου έγραψε η γιατρός. Τώρα περιμένω ξανά γύρω στις 21/2 περίπου. Πάντως το τεστ ωορρηξίας έπεσε μέσα γιατι μετά από 14 μέρες ήρθε ακριβώς η περίοδος!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Κορίτσια μου γλυκά εγώ αδιαθετησα νωρίτερα λόγω μάλλον του προηγούμενου κύκλου που επαθε κοκομπλοκο! Τώρα θα περιμένω την 3η μέρα για να κάνω τις ορμονολογικες που μου έγραψε η γιατρός. Τώρα περιμένω ξανά γύρω στις 21/2 περίπου. Πάντως το τεστ ωορρηξίας έπεσε μέσα γιατι μετά από 14 μέρες ήρθε ακριβώς η περίοδος!

Δεν πείραζει  Ελενίτσα ,πάμε δυναμικά για Φλεβάρη!Τι εξετάσεις σου είχε γράψει;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...