Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

Που είστε βρε κορίτσια??Τι κάνετε??

@Emylia τι έγινε με την θερμοκρασία την εντόπισες την ωορρηξία?

λοιπόν έχω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως να πάω να κάνω κανα έλεγχο , σαλπιγγογραφια δεν ξέρω και τι άλλο κάνουν?? έχετε μιλήσει με τους γιατρούς σας για αυτο το θέμα??η δικιά μου γιατρός  η αλήθεια είναι τον Οκτώβριο που της είπα οτι σύντομα θα ξεκινήσω μου είπε ξεκάθαρα πριν κλείσω χρόνο προσπαθειών να μην της πω τίποτα..αλλά με τριγυρίζει η σκέψη έντονα!!

 

Καλά Ευγενία μου Εσύ?και εγώ λέω να μην μπεις ακόμη σε αυτή την διαδικασία γιατί μετά θα κολλήσει το μυαλό σου περισσότερο νομίζω.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi29 είπε:

Καλά Ευγενία μου Εσύ?και εγώ λέω να μην μπεις ακόμη σε αυτή την διαδικασία γιατί μετά θα κολλήσει το μυαλό σου περισσότερο νομίζω.. 

Αυτό σκέφτομαι κ εγώ η αλήθεια είναι και λέω περίμενε λίγο ακομα...Τι στο καλό αμα ήταν η γιατρός δεν θα μου έλεγε κάντο??

έρχεται κ το διαβολάκι όμως στο μυαλό μου και λέει μήπως να προλάβω κάτι αν υπάρχει??πφφφφφ

τι κάνεις εσύ εγκυούλα μου? πως πήγε η δοκιμή με το γιουβέτσι, το δέχτηκε το μπεμπακι?


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Αυτό σκέφτομαι κ εγώ η αλήθεια είναι και λέω περίμενε λίγο ακομα...Τι στο καλό αμα ήταν η γιατρός δεν θα μου έλεγε κάντο??

έρχεται κ το διαβολάκι όμως στο μυαλό μου και λέει μήπως να προλάβω κάτι αν υπάρχει??πφφφφφ

τι κάνεις εσύ εγκυούλα μου? πως πήγε η δοκιμή με το γιουβέτσι, το δέχτηκε το μπεμπακι?

Πιστεύω ότι πραγματικά αν το βγάλεις από το μυαλό θα σου έρθει.εγω λόγο ότι είχα σηκώσει 2 καναπέδες το είχα βγάλει από το μυαλό μου.μου ήρθε βέβαια έντονα τις ημέρες που περίμενα περίοδο αλλά η δουλειά είχε ήδη γίνει.....χαχα..το γιουβέτσι τέλειο άλλα κορίτσια από φαγητό τίποτα σχεδόν δεν τρώω.. Από την μια λέω μια χαρά δεν θα πάρω κιλά αλλά από την άλλη πονάει το στομάχι μου ελεεινά,πονάει η κοιλιά μου,έχω δυσκοιλιότητα και λίγο περπατάω και λαχανιαζω..Αλλά χαλάλι..Ανυπομονώ για την Δευτέρα που θα πάω στον γιατρό.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Αυτό σκέφτομαι κ εγώ η αλήθεια είναι και λέω περίμενε λίγο ακομα...Τι στο καλό αμα ήταν η γιατρός δεν θα μου έλεγε κάντο??

έρχεται κ το διαβολάκι όμως στο μυαλό μου και λέει μήπως να προλάβω κάτι αν υπάρχει??πφφφφφ

τι κάνεις εσύ εγκυούλα μου? πως πήγε η δοκιμή με το γιουβέτσι, το δέχτηκε το μπεμπακι?

Κορίτσι μου και γω τα ίδια σκέφτομαι!!! Λέω να περιμένω ένα χρόνο και μετά αν όντως υπάρχει κάποιο θέμα να περιμένω τσάμπα ένα χρονο!; Πάνω από 35 λένε σε ένα εξάμηνο. Η σαλπιγγογραφια πάντως είναι πιο διαδικασία από ένα σπερμοδιαγραμμα που γίνεται πιο εύκολα.

Just now, Fofi29 είπε:

Πιστεύω ότι πραγματικά αν το βγάλεις από το μυαλό θα σου έρθει.εγω λόγο ότι είχα σηκώσει 2 καναπέδες το είχα βγάλει από το μυαλό μου.μου ήρθε βέβαια έντονα τις ημέρες που περίμενα περίοδο αλλά η δουλειά είχε ήδη γίνει.....χαχα..το γιουβέτσι τέλειο άλλα κορίτσια από φαγητό τίποτα σχεδόν δεν τρώω.. Από την μια λέω μια χαρά δεν θα πάρω κιλά αλλά από την άλλη πονάει το στομάχι μου ελεεινά,πονάει η κοιλιά μου,έχω δυσκοιλιότητα και λίγο περπατάω και λαχανιαζω..Αλλά χαλάλι..Ανυπομονώ για την Δευτέρα που θα πάω στον γιατρό.. 

Άντε τέλεια να μας πεις τα νέα σου !!! Πρέπει να βρει τροφές που δεν σε ενοχλούν γιατί δεν γίνεται να μην τρως και τίποτα. Αυτό είναι χειρότερο

Να σας πω εγώ βρε κορίτσια ένα προβληματισμό μου; Μετά την επαφη συμβαίνει σε εσάς να υπάρχει απώλεια σπέρματος από τον κόλπο;( συγνώμη για την περιγραφή).Δεν σηκώνομαι από το κρεβάτι μετά την επαφή.Το έχω ψάξει γενικά και θεωρείται φυσιολογικό, ότι το σπέρμα βρίσκει το δρόμο του και είναι τόσα πολλά τα σπερματοζωάρια που μια μικρή απώλεια δεν σημαίνει τιποτα. Αλλά αν όλο τελικά έμενε μέσα δεν θα ήταν καλύτερο;;; Μήπως να ξεκινήσω κατακόρυφο σαν την Σοσό στα εγκλήματα;; Χαχαχα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Πιστεύω ότι πραγματικά αν το βγάλεις από το μυαλό θα σου έρθει.εγω λόγο ότι είχα σηκώσει 2 καναπέδες το είχα βγάλει από το μυαλό μου.μου ήρθε βέβαια έντονα τις ημέρες που περίμενα περίοδο αλλά η δουλειά είχε ήδη γίνει.....χαχα..το γιουβέτσι τέλειο άλλα κορίτσια από φαγητό τίποτα σχεδόν δεν τρώω.. Από την μια λέω μια χαρά δεν θα πάρω κιλά αλλά από την άλλη πονάει το στομάχι μου ελεεινά,πονάει η κοιλιά μου,έχω δυσκοιλιότητα και λίγο περπατάω και λαχανιαζω..Αλλά χαλάλι..Ανυπομονώ για την Δευτέρα που θα πάω στον γιατρό.. 

υπομονή μωρε κορίτσι μου λογικά μετά τους 3 μήνες θα ηρεμήσεις.δοκίμασε μακαρόνια σκέτα χωρίς σαλτσα ή λίγο τυρακι γιατί είναι ταλαιπωρία μς το στομ΄ψι έχεις απόλυτο δίκιο.

@Elenhkon το ίδιο συζητούσα με μια φιλενάδα μου που είναι στην ίδια φάση και λεγαμε τι να κάνουμε να βάλουμε τάπα για να μην φέυγουν??:mrgreen:

είναι φυσιολογικό , σε όλες συμβαίνει, και εγω να πω την αλήθεια δεν σηκώνομαι αμέσως αλλά μεταξύ μας δεν νομίζω οτι παίζει και κάποιο ρόλο, απλά για ψυχολογικούς λόγους το κάνουμε!βέβαια μου έχει πει και μια κοπέλα οτι καθόταν μπρουμυτα γιατι η μήτρα της είχε εμπρόσθια κλίση..Μας βλέπω να κρεμιόμαστε απο το ταβάνι!!!

  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Elenhkon είπε:

Κορίτσι μου και γω τα ίδια σκέφτομαι!!! Λέω να περιμένω ένα χρόνο και μετά αν όντως υπάρχει κάποιο θέμα να περιμένω τσάμπα ένα χρονο!; Πάνω από 35 λένε σε ένα εξάμηνο. Η σαλπιγγογραφια πάντως είναι πιο διαδικασία από ένα σπερμοδιαγραμμα που γίνεται πιο εύκολα.

Άντε τέλεια να μας πεις τα νέα σου !!! Πρέπει να βρει τροφές που δεν σε ενοχλούν γιατί δεν γίνεται να μην τρως και τίποτα. Αυτό είναι χειρότερο

Να σας πω εγώ βρε κορίτσια ένα προβληματισμό μου; Μετά την επαφη συμβαίνει σε εσάς να υπάρχει απώλεια σπέρματος από τον κόλπο;( συγνώμη για την περιγραφή).Δεν σηκώνομαι από το κρεβάτι μετά την επαφή.Το έχω ψάξει γενικά και θεωρείται φυσιολογικό, ότι το σπέρμα βρίσκει το δρόμο του και είναι τόσα πολλά τα σπερματοζωάρια που μια μικρή απώλεια δεν σημαίνει τιποτα. Αλλά αν όλο τελικά έμενε μέσα δεν θα ήταν καλύτερο;;; Μήπως να ξεκινήσω κατακόρυφο σαν την Σοσό στα εγκλήματα;; Χαχαχα!!

Το ίδιο σκεφτομουν κι εγώ και γύριζα κι έβαζα τα πόδια στον τοίχο για κανα τέταρτο! Μετά όμως μου είπαν πως αυτό το υγρό που αποβάλλεται δεν μας ενδιαφέρει πια. Υπήρχε μόνο και μόνο για να κολυμπήσουν μέσα του τα σπερματοζωάρια και αφού αυτά πήραν τον δρόμο τους κάπως πρέπει να αποβληθεί κι αυτό! Οποτε μην σας αγχώνει! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είναι φυσιολογικό να φεύγει μια ποσοτητα είναι ο νόμος της βαρύτητας χαχα και γω το είχα ψάξει!!

Λοιπόν είμαι στην 15η μέρα του κύκλου κσι δεν έχει ανεβεί ακόμη η θερμοκρασία  είχα πονάκια ωορηξιας και έντονα αλλά δεν ανέβηκε ακόμη λέτε να μην κάνω ωορηξια;;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Emylia είπε:

Κορίτσια είναι φυσιολογικό να φεύγει μια ποσοτητα είναι ο νόμος της βαρύτητας χαχα και γω το είχα ψάξει!!

Λοιπόν είμαι στην 15η μέρα του κύκλου κσι δεν έχει ανεβεί ακόμη η θερμοκρασία  είχα πονάκια ωορηξιας και έντονα αλλά δεν ανέβηκε ακόμη λέτε να μην κάνω ωορηξια;;

Εσύ συνέχισε να μετράς μέχρι να δεις περίοδο η θετικό τεστ! Κρατάς σημειώσεις πέρα από θερμοκρασία τα συμπτώματα;Τα πονάκια ποια μέρα τα είχες;;Τι κύκλο έχεις;γιατί για να έχεις ωορρηξία την 14η σημαίνει ότι έχεις 28 κύκλο..Γενικά παρατηρώ ότι αυτό τον μήνα  σε όλες έχει αποσυντονιστει ο κύκλος μας! Εγώ έκανα ωορρηξία 3 μέρες νωρίτερα κ η Ελένη αδιαθετησε νωρίτερα..


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Εσύ συνέχισε να μετράς μέχρι να δεις περίοδο η θετικό τεστ! Κρατάς σημειώσεις πέρα από θερμοκρασία τα συμπτώματα;Τα πονάκια ποια μέρα τα είχες;;Τι κύκλο έχεις;γιατί για να έχεις ωορρηξία την 14η σημαίνει ότι έχεις 28 κύκλο..Γενικά παρατηρώ ότι αυτό τον μήνα  σε όλες έχει αποσυντονιστει ο κύκλος μας! Εγώ έκανα ωορρηξία 3 μέρες νωρίτερα κ η Ελένη αδιαθετησε νωρίτερα..

Καλημέρα ναι τα σημειώνω στο fertility friend 

έχω 26 ημερών κυκλο κ η θερμοκρασία 16η μέρα είναι 36 τι να πω μεγάλο μπέρδεμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Emylia είπε:

Καλημέρα ναι τα σημειώνω στο fertility friend 

έχω 26 ημερών κυκλο κ η θερμοκρασία 16η μέρα είναι 36 τι να πω μεγάλο μπέρδεμα 

Καλημέρα σε όλες!! Καλό σαββατοκύριακο σε όλες και αναμένω για θετικά τεστακια!!!!

Εμυλία μου από την  πρώτη μέρα του κύκλου σου η θερμοκρασία σου είναι 36; Δεν χρειάζεται να ανέβει στους 37. Αν στην αρχή του κύκλου σου είναι 35, 35και κάτι και τώρα 36,36 και κάτι είσαι μια χαρα

πρίν από 39 λεπτά , Emylia είπε:

Καλημέρα ναι τα σημειώνω στο fertility friend 

έχω 26 ημερών κυκλο κ η θερμοκρασία 16η μέρα είναι 36 τι να πω μεγάλο μπέρδεμα 

Επίσης με κύκλο 26 ημερών κάνεις λογικά ωορρηξία την 12η μέρα. Αν έχεις σταθερό κύκλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια από την αρχή του κύκλου είναι 36 με 36,1 μόνο μια μέρα την 8η ανέβηκε 36,5 κ την επόμενη έπεσε πάλι στο 36,1 όποτε δεν θα ήταν ωορηξια δε ξέρω τι γίνεται είχα πονάκια κ υγρά αλλά θερμοκρασία τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ποια περιμένει θετικό τεστ??Ελέν η μου??? Αιμιλία γιατί δεν χρησιμοποιείς τα τεστ ωορρηξίας να είσαι σίγουρη??Η τουλάχιστον γιατί δεν καθένας κάθε μέρα καλά με τον σύζυγό όπως έκανα εγώ και όπως έρθει...


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Κορίτσια από την αρχή του κύκλου είναι 36 με 36,1 μόνο μια μέρα την 8η ανέβηκε 36,5 κ την επόμενη έπεσε πάλι στο 36,1 όποτε δεν θα ήταν ωορηξια δε ξέρω τι γίνεται είχα πονάκια κ υγρά αλλά θερμοκρασία τίποτα 

Τι να πω βρε κορίτσι μου. Καλύτερα να πάρεις τεστ ωορρηξίας πάντως παρά να παιδευεσαι με την θερμοκρασία. Δεν ξέρω πόσο αξιόπιστη είναι.

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια ποια περιμένει θετικό τεστ??Ελέν η μου??? Αιμιλία γιατί δεν χρησιμοποιείς τα τεστ ωορρηξίας να είσαι σίγουρη??Η τουλάχιστον γιατί δεν καθένας κάθε μέρα καλά με τον σύζυγό όπως έκανα εγώ και όπως έρθει...

Εγώ αδιαθετησα νωρίτερα όπως σας είχα πει στις 21 του μήνα. Ωστόσο να σας πω ότι και εμείς είχαμε επαφές σε όλο το κύκλο και μάλιστα τις μέρες εκείνες που ήταν θετικό το τεστ ωορρηξίας κάθε μέρα. Οπότε ή κάποιο θέμα εχουμε ή απλά ήμασταν άτυχοι !! Τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Τι να πω βρε κορίτσι μου. Καλύτερα να πάρεις τεστ ωορρηξίας πάντως παρά να παιδευεσαι με την θερμοκρασία. Δεν ξέρω πόσο αξιόπιστη είναι.

Εγώ αδιαθετησα νωρίτερα όπως σας είχα πει στις 21 του μήνα. Ωστόσο να σας πω ότι και εμείς είχαμε επαφές σε όλο το κύκλο και μάλιστα τις μέρες εκείνες που ήταν θετικό το τεστ ωορρηξίας κάθε μέρα. Οπότε ή κάποιο θέμα εχουμε ή απλά ήμασταν άτυχοι !! Τι να πω!

Θέμα δεν θα έχεις ΕΛΈΝΗ ΜΟΥ απλά είναι που το σκεφτόμαστε όλη την ώρα.θα σου φέρω ένα προσωπικό μου παράδειγμα τον Νοέμβριο που ξεκίνησα προσπάθειες και απογοητεύτηκα και εγώ μια μέρα πριν την ωορρηξία μου,την οποία περίμενα σαν τρελή για να ξεκινήσω,έμαθα ότι ένα πολύ δικό μου πρόσωπο δεν ήταν καλά.. παρόλο αυτά την επόμενη μέρα που δεν είχα καθόλου ψυχολογία λέω ας μην χάσω αυτόν τον μήνα πράγμα που δεν μου έκατσε και λογικό διότι το έκανα απλά για να μην χάσω την ημέρα μου και λάθος.ενω τον επόμενο μήνα που όλα πήγαν καλά και δεν το είχα πιθανό με τίποτα να είμαι έγκυος τσουπ ήρθε το σπορακι..οπότε γνώμη μου μην μετράτε θερμοκρασίες και ώρες.. ας ξέρετε περίπου ποιες είναι οι γόνιμες και κάντε κάθε μέρα ΈΡΩΤΑ με τον άντρα σας..

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Τι να πω βρε κορίτσι μου. Καλύτερα να πάρεις τεστ ωορρηξίας πάντως παρά να παιδευεσαι με την θερμοκρασία. Δεν ξέρω πόσο αξιόπιστη είναι.

Εγώ αδιαθετησα νωρίτερα όπως σας είχα πει στις 21 του μήνα. Ωστόσο να σας πω ότι και εμείς είχαμε επαφές σε όλο το κύκλο και μάλιστα τις μέρες εκείνες που ήταν θετικό το τεστ ωορρηξίας κάθε μέρα. Οπότε ή κάποιο θέμα εχουμε ή απλά ήμασταν άτυχοι !! Τι να πω!

Όχι βρε κορίτσι μου τπτ δεν έχετε! Είναι κ θέμα τύχης κ ψυχολογίας κ όλα μαζί! υπομονη κ θετική σκέψη!!

3 ώρες πρίν, Emylia είπε:

Καλημέρα ναι τα σημειώνω στο fertility friend 

έχω 26 ημερών κυκλο κ η θερμοκρασία 16η μέρα είναι 36 τι να πω μεγάλο μπέρδεμα 

Η θερμοκρασία είναι μεγάλο μπέρδεμα πρέπει να σημειώνεις κάθε λεπτομέρεια κ όχι για ένα μήνα μόνο...πάρε τα τεστακια να ησυχάσεις 

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...