Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Just now, Emylia είπε:

Θα τα παραγγείλω !!εσεις ποιο πακέτο τηςhometest πήρατε;;

λετε να μην έκανα ωορηξια αυτόν το μήνα;;να μην έχω ελπίδες 

Γιατί να μην έκανες καλέ ωορρηξια; Επειδή δεν ανέβηκε η θερμοκρασία σου; Δεν έχει λογική αυτό! Μη το σκέφτεσαι...! Πάρε καλύτερα τεστακια αν θες. Εγώ τα πήρα από το "mother to be" και πήρα 30 τεστ ωορρηξίας και 10 τεστ εγκυμοσύνης.Τα πήρα γύρω στα 20€ μαζί με μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Γιατί να μην έκανες καλέ ωορρηξια; Επειδή δεν ανέβηκε η θερμοκρασία σου; Δεν έχει λογική αυτό! Μη το σκέφτεσαι...! Πάρε καλύτερα τεστακια αν θες. Εγώ τα πήρα από το "mother to be" και πήρα 30 τεστ ωορρηξίας και 10 τεστ εγκυμοσύνης.Τα πήρα γύρω στα 20€ μαζί με μεταφορικά.

Πλάκα κανεις τόσα λίγα θα τα πάρω ναι Ευχαριστω πολύ για τη πληροφορία 

 

λεει ότι ένα έχεις ανεβασμένη θερμοκρασία κάτω από 11 μέρες δεν κανεις καλή ωορηξια και δεν γίνεται εγκυμοσύνη 

αν αδιαθετήσω στην ώρα μου θα είναι σίγουρα κάτω από 11 και εγώ έχω παρά πολύ σταθερό κυκλο 

Ευγενία εγώ νομίζω είναι νωρίς να μπεις στη διαδικασία εξετάσεων !!αν κ γω σαλπιγγογραφια έχω κάνει αλλά επειδή μ χε δει κάτι στον υπέρηχο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Πλάκα κανεις τόσα λίγα θα τα πάρω ναι Ευχαριστω πολύ για τη πληροφορία 

 

λεει ότι ένα έχεις ανεβασμένη θερμοκρασία κάτω από 11 μέρες δεν κανεις καλή ωορηξια και δεν γίνεται εγκυμοσύνη 

αν αδιαθετήσω στην ώρα μου θα είναι σίγουρα κάτω από 11 και εγώ έχω παρά πολύ σταθερό κυκλο 

Ευγενία εγώ νομίζω είναι νωρίς να μπεις στη διαδικασία εξετάσεων !!αν κ γω σαλπιγγογραφια έχω κάνει αλλά επειδή μ χε δει κάτι στον υπέρηχο 

Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να θεωρηθεί 100% αξιόπιστο αυτό από μια θερμομετρηση. Ρώτα τη γυναικολόγο σου. Με υπέρηχο για παράδειγμα τη σωστή μέρα φαίνεται εάν έχει γίνει ωορρηξια. Επίσης , με ορμονολογικες εξετάσεις όταν είμαστε σε περίοδο μπορούμε να δούμε π.χ. αν έχουμε αρκετά ωάρια..Γιατί ακόμα και τα τεστ ωορρηξίας μπορεί να  ανιχνεύσουν την ορμόνη που αυξάνεται πριν την ωορρηξία αλλά τελικά για κάποιο λόγο να μην γίνει ωορρηξια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Πλάκα κανεις τόσα λίγα θα τα πάρω ναι Ευχαριστω πολύ για τη πληροφορία 

 

λεει ότι ένα έχεις ανεβασμένη θερμοκρασία κάτω από 11 μέρες δεν κανεις καλή ωορηξια και δεν γίνεται εγκυμοσύνη 

αν αδιαθετήσω στην ώρα μου θα είναι σίγουρα κάτω από 11 και εγώ έχω παρά πολύ σταθερό κυκλο 

Ευγενία εγώ νομίζω είναι νωρίς να μπεις στη διαδικασία εξετάσεων !!αν κ γω σαλπιγγογραφια έχω κάνει αλλά επειδή μ χε δει κάτι στον υπέρηχο 

Κ εγώ τα ίδια με την Ελένη πήρα αλλά τα midstream όχι τις σκετες ταινίες γιατί είμαι λίγο κουλη :mrgreen: είναι λίγο πιο ακριβά αν θυμάμαι καλά τα πήρα 18 ευρώ τα 10 συν 3 τεστ εγκυμοσύνης


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Καλή εβδομάδα να έχουμε!! Εμυλία, Ευγενία πως είστε;; Μακάρι να είναι ο τυχερός σας μήνας!!! Ευγενία εσύ λογικά με βάση την ωορρηξια ΔΕΝ περιμένεις την Παρασκευή έτσι;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Σας παρακολουθώ περιπου 2 βδομάδες και μου αρέσει η παρέα σας!   Ηρθε και η δικιά μου μέρα περιμένω να αδιαθετησω σήμερα ..προς ωρας ομως τίποτα!!! Εύχομαι να ειμαι εγγυουλα έχω περάσει και μια ανεμβρυικη κύηση πριν 1 χρονο και έχω αγχωθεί!!! Αλλά νιώθω ότι είστε πολύ τυχερές κορίτσια!! Να είστε όλες καλα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Σας παρακολουθώ περιπου 2 βδομάδες και μου αρέσει η παρέα σας!   Ηρθε και η δικιά μου μέρα περιμένω να αδιαθετησω σήμερα ..προς ωρας ομως τίποτα!!! Εύχομαι να ειμαι εγγυουλα έχω περάσει και μια ανεμβρυικη κύηση πριν 1 χρονο και έχω αγχωθεί!!! Αλλά νιώθω ότι είστε πολύ τυχερές κορίτσια!! Να είστε όλες καλα

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!! Λυπάμαι για την ανεμβρυακη κύηση! Μην αγχώνεσαι όμως θα δεις που θα έρθει και θα πάνε όλα τέλεια αυτή τη φορά! Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα πραγματικά!!Να μην σου έρθει για 9 μήνες η κόκκινη κυρία !!!Νομίζω φέρνουμε γούρι!!! Να μας πεις τα ευχάριστα! Θετική σκεψηηηηη!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μενα κορίτσια!!

μαρακι στο ευχομαι και περιμένουμε τα ευχάριστα!!

λοιπον εγώ είμαι στην 18η και ανέβηκε η θερμοκρασία νομίζω ότι δε θα συνεχίσω τον άλλο μήνα με θερμοκρασιες είναι λίγο περίεργο!!

Λέτε να έκανα αργά ωορηξια;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια, εμένα η εβδομάδα δεν ξεκίνησε κ τόσο καλά, ελπίζω να φτιάξει όσο περνάει!

@Elenhkon σωστά  κορίτσι μου, βάσει ωορρηξίας είναι να έρθει Πέμπτη , κανονικά ήταν για Σάββατο! δυστυχώς δεν έχω κ ελπίδες έχω όλα τα συμπτώματα περιόδου, τίποτα το διαφορετικό.

@Emylia αφού ανέβηκε λογικά έκανες αργά ωορρηξία συνέχισε να μετράς μέχρι να σου έρθει (η να μην έρθει) τουλάχιστον να δεις πως λειτουργεί ο οργανισμός σου

@Mariamaraki καλώς ήρθες κοπέλα μου, εύχομαι να είμαστε όντως γουρλιδικη ομάδα να έχεις καλά νέα μας πεις!!πόσο καιρό προσπαθείς μετά την ατυχία σου;;

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα! Χάθηκα λίγο γιατί έχω πολλά τρεχάματα με τη δουλειά και το γάμο τώρα. Μπαίνω όμως και βλέπω τα νέα σας! @Mariamaraki καλή τύχη σου εύχομαι κοπέλα μου, να είσαι εγκυουλα και να πανε όλα τέλεια!!! @Elenhkon @EugenJen εσείς κορίτσια μου πως πατε; @Emylia μου σου προτείνω κ εγώ να σταματήσεις την θερμομετρηση μόνο και μόνο γιατί από μόνη της είναι κουραστικη και σε βάζει σε μια διαδικασία αγχους χωρίς λόγο. Και εγώ όταν ξεκινήσω τις προσπάθειες με το καλό δεν νομίζω να κάνω ποτέ μου θερμομετρηση. Θα με κουράσει πιστεύω όλο αυτό. Άσε που με το ζόρι ξυπνάω το πρωί, αυτό θα χω στο μυαλό μου;:P Ευχαριστησου τον έρωτα με τον άντρα σου και θα γίνουν όλα! 

Τελικά στο μυαλό είναι ολα! Εγώ άκουσα τη συμβουλή σας και επικεντρώθηκα στον γάμο μου, έτσι ξεαγχωθηκα κάπως με το θέμα του μωρού και την ανυπομονησία μου να ξεκινήσω προσπάθειες. Βέβαια τώρα αγχώθηκα με τον γάμο χαχαχα με κάτι πρέπει να αγχωθουμε, δεν γίνεται :D:P Σαφώς και θέλω να κάνω μωράκι αλλά με το να αγχώνομαι και πόσο μάλλον πριν την ώρα μου στη δική μου περίπτωση, δεν καταφέρνω κάτι. Οπότε και εσείς ξεαχγωθειτε κ απλά χαρείτε αυτή τη περίοδο της προσπάθειας που σε λίγο καιρό θα είναι μια γλυκιά ανάμνηση! :wub:

  • Μου αρέσει 4

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κορίτσια, σαν καινούργια και γω εδώ να σας πω την ιστορία μου.

Εμείς προσπαθούμε για μωράκι από τον Σεπτέμβριο αλλά επειδή έχω πολυκυστικές και θυρεοειδή έχω πολύ ακατάστατο και πολλέσ φορές ανοωρρυκτικό κύκλο. Χάλια μάυρα δλδ.

Ο Γυναικολόγος μου μου συνέστησε να πάρω serpafar-ovitrelle   και τώρα είμαι στο 2ο κύκλο προσπαθειών και ελπίζω να νιώσω και γω αυτό το θαύμα που λέτε όλες σας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Fofi29 Φώφη μου εσύ πως είσαι με τα συμπτώματα; Βλέπω ότι σε ταλαιπωρούν λίγο, γιατί μπαίνω κάθε μέρα και βλέπω τα νέα σας. Υπομονή, είναι αυτή η περιοδος που όμως αξίζει να την περάσουμε όλες οι γυναίκες και ας μας ταλαιπωρήσει!

Just now, IOANNAGEN είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια, σαν καινούργια και γω εδώ να σας πω την ιστορία μου.

Εμείς προσπαθούμε για μωράκι από τον Σεπτέμβριο αλλά επειδή έχω πολυκυστικές και θυρεοειδή έχω πολύ ακατάστατο και πολλέσ φορές ανοωρρυκτικό κύκλο. Χάλια μάυρα δλδ.

Ο Γυναικολόγος μου μου συνέστησε να πάρω serpafar-ovitrelle   και τώρα είμαι στο 2ο κύκλο προσπαθειών και ελπίζω να νιώσω και γω αυτό το θαύμα που λέτε όλες σας.

Καλησπέρα Ιωάννα μου και καλώς ήρθες! Είναι δύσκολη όλη αυτή η αναμονή, το φαντάζομαι και ας μην έχω ξεκινήσει εγώ ακόμα τις προσπάθειες! Κάθε μωράκι έρχεται στην ώρα του και στην πιο κατάλληλη στιγμή, όποτε θα έρθει και για σας και για όλες τις κοπέλες εδώ! Εγώ πάντως σου εύχομαι από καρδιάς να πραγματοποιηθεί το όνειρο σας και να κρατήσετε σύντομα ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σας!!! :wub:


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, IOANNAGEN είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια, σαν καινούργια και γω εδώ να σας πω την ιστορία μου.

Εμείς προσπαθούμε για μωράκι από τον Σεπτέμβριο αλλά επειδή έχω πολυκυστικές και θυρεοειδή έχω πολύ ακατάστατο και πολλέσ φορές ανοωρρυκτικό κύκλο. Χάλια μάυρα δλδ.

Ο Γυναικολόγος μου μου συνέστησε να πάρω serpafar-ovitrelle   και τώρα είμαι στο 2ο κύκλο προσπαθειών και ελπίζω να νιώσω και γω αυτό το θαύμα που λέτε όλες σας.

Κορίτσι μου καλώς ήρθες και εσυ! Εγώ ξέρω πολλές γυναίκες με πολυκυστικες και θυρεοειδή και έχουν κάνει μια χαρά παιδάκια και πολύ γρήγορα μάλιστα! Είσαι ακόμα στην αρχή και εσύ! Μην αγχώνεσαι! Μπορείς να παρακολουθείς την ωορρηξια σου με υπέρηχο στον γυναικολόγο ή τεστακια ωορρηξιας. Αυτά που σου έδωσε ο γιατρός θα σε βοηθήσουν πιστεύω. Θετική σκέψη και θα γίνει το θαυματακι μας σύντομα!! Εδώ θα λέμε τα νέα μας!! 

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα! Χάθηκα λίγο γιατί έχω πολλά τρεχάματα με τη δουλειά και το γάμο τώρα. Μπαίνω όμως και βλέπω τα νέα σας! @Mariamaraki καλή τύχη σου εύχομαι κοπέλα μου, να είσαι εγκυουλα και να πανε όλα τέλεια!!! @Elenhkon @EugenJen εσείς κορίτσια μου πως πατε; @Emylia μου σου προτείνω κ εγώ να σταματήσεις την θερμομετρηση μόνο και μόνο γιατί από μόνη της είναι κουραστικη και σε βάζει σε μια διαδικασία αγχους χωρίς λόγο. Και εγώ όταν ξεκινήσω τις προσπάθειες με το καλό δεν νομίζω να κάνω ποτέ μου θερμομετρηση. Θα με κουράσει πιστεύω όλο αυτό. Άσε που με το ζόρι ξυπνάω το πρωί, αυτό θα χω στο μυαλό μου;:P Ευχαριστησου τον έρωτα με τον άντρα σου και θα γίνουν όλα! 

Τελικά στο μυαλό είναι ολα! Εγώ άκουσα τη συμβουλή σας και επικεντρώθηκα στον γάμο μου, έτσι ξεαγχωθηκα κάπως με το θέμα του μωρού και την ανυπομονησία μου να ξεκινήσω προσπάθειες. Βέβαια τώρα αγχώθηκα με τον γάμο χαχαχα με κάτι πρέπει να αγχωθουμε, δεν γίνεται :D:P Σαφώς και θέλω να κάνω μωράκι αλλά με το να αγχώνομαι και πόσο μάλλον πριν την ώρα μου στη δική μου περίπτωση, δεν καταφέρνω κάτι. Οπότε και εσείς ξεαχγωθειτε κ απλά χαρείτε αυτή τη περίοδο της προσπάθειας που σε λίγο καιρό θα είναι μια γλυκιά ανάμνηση! :wub:

Έχεις δίκιο κορίτσι μου!! Πρέπει να χαλαρώσουμε! Και εσύ προσπάθησε να απολαύσεις αυτή τη περίοδο προετοιμασίας του γάμου!Όλες οι φάσεις της ζωής έχουν άγχος τελικά απλά πάντα το αποτέλεσμα μας ανταμοίβει και θα τα θυμόμαστε μετά με νοσταλγία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...