Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ναι τρέχω για τις διαδικασιες του γάμου και έχω αγχωθεί αρκετά. Αλλά είμαι αρκετά αγχώδης και είμαι όπως είμαι κάθε μήνα. Δεν είναι ότι έγινε κάτι πολύ διαφορετικό για να αγχωθω τόσο. Τι να πω. Ίσως φταίει ότι το σκέφτομαι πολύ και ότι ανυπομονώ για μωράκι. Θα χαλαρώσω έτσι κ αλλιώς ξέρω ότι θα αδιαθετησω. Το νιώθω γιατί πονάω πάρα πολύ 

Βρε λες να μας κανεις καμια εκπληξη!! Καλα οτι πονας δε σημαινει κ κατι, εγω στα δυο παιδια δεν ειχα κανεναν πονο. Κ στο τριτο, ειχα πονους περιοδου κ δυνατους πανω απο τρεις μηνες.  Ελεγα στη μανα μου, αποκλειεται να ειμαι, ξερεις ποοοοσοο πολυ ποναω?!! Καθε πεντε λεπτα ετρεχα τουαλετα, κ σερβιετα φορουσα, χαμος!!! :-D

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Hliolousti είπε:

Καλημέρα κορίτσια! τί κάνετε;

Εγώ το βράδυ δεν κοιμήθηκα καθόλου!!!

Κατά τις 3 ένιωσα μια ενόχληση και θεώρησα πως κατουριεμαι και εκεί οφείλεται.Πηγα τουαλέτα,όντως κατουριομουν, αλλά επιστρέφοντας στο κρεβάτι νιώθω πολύ έντονη κοιλιακή κράμπα!!!!Η πιο έντονη που ένιωσα εδώ κ μια βδομάδα που ξέρω ότι είμαι έγκυος.Με χτυπούσε μέχρι τη μέση.

Δε μπορούσα με τίποτα να βολευτω,σηκώθηκα να περπατήσω,έτρεμαν τα πόδια μου,ο άντρας μου με πήρε ξανά στο κρεβάτι,με έπιασαν τα κλάματα από την τρομάρα και ξαφνικά πέρασε ο πόνος...Ο άντρας μου λέει πως κράτησε 5'..Εμένα αιώνας μου φάνηκε...

Τί λέτε να ήταν;Μήπως έγινε κάτι κακό όλο σκέφτομαι τώρα και χωρίς προσπάθεια κλαίω συνέχεια...

Κοριτσάκι μου , οτι και να νιώθεις να παίρνεις την γιατρό σου αμέσως!έχω και εγώ πόνους έντονους χαμηλά οι οποίοι σιγά σιγά ηρεμούν, έχεις δει αλλαγή στις συνήθειες σου οσον αφορά την τουαλέτα?γιατί εγώ πλέον πάω δύσκολα και νιώθω το εντεράκι μου να μου κάνει διάφορα!!μπορεί να ήταν από αυτό!!όλα καλά θα πάνε , προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και κυρίως όχι κλάματα, μόνο χαμόγελα!!

 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

Βρε λες να μας κανεις καμια εκπληξη!! Καλα οτι πονας δε σημαινει κ κατι, εγω στα δυο παιδια δεν ειχα κανεναν πονο. Κ στο τριτο, ειχα πονους περιοδου κ δυνατους πανω απο τρεις μηνες.  Ελεγα στη μανα μου, αποκλειεται να ειμαι, ξερεις ποοοοσοο πολυ ποναω?!! Καθε πεντε λεπτα ετρεχα τουαλετα, κ σερβιετα φορουσα, χαμος!!! :-D

Χαχαχα αν είμαι θα κάνω πάρτυ, το μονο σίγουρο :D Αλλά ξέρω ότι δεν είμαι για αυτό μου τη σπάει που αργεί γιατί έχω ελπίδες τώρα αν κ ξέρω ότι δεν υπάρχει περίπτωση κ εκνευριζομαι γιατί θα απογοητευτώ μόλις έρθει. Αλλά θα κάνω υπομονή μέχρι τον Ιούνιο που έχουμε πει πως θα ξεκινήσουμε προσπάθειες με το καλό. :D Για 3 μήνες δεν ήξερες ότι είσαι έγκυος;:o

@Elenhkon μου πως είσαι εσύ; Έχεις κανένα συμπτωμα;

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Κοριτσάκι μου , οτι και να νιώθεις να παίρνεις την γιατρό σου αμέσως!έχω και εγώ πόνους έντονους χαμηλά οι οποίοι σιγά σιγά ηρεμούν, έχεις δει αλλαγή στις συνήθειες σου οσον αφορά την τουαλέτα?γιατί εγώ πλέον πάω δύσκολα και νιώθω το εντεράκι μου να μου κάνει διάφορα!!μπορεί να ήταν από αυτό!!όλα καλά θα πάνε , προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και κυρίως όχι κλάματα, μόνο χαμόγελα!!

 

Εγώ για έναν περίεργο λόγο ενώ είχα μεγάλη ευκολία(καταλαβαίνεις τί εννοώ) με την τουαλέτα απο την ωορρηξία και μέχρι προχθές,χθες άλλαξαν τα δεδομένα μου και δυσκόλεψε η κατάσταση!

Αλλά από ότι καταλαβαίνω είναι φυσικό επόμενο να μας συμβεί αυτό λόγω ορμονών...

Α δηλαδή εσύ ήδη νιώθεις να υποχωρούν οι πόνοι;;;Αυτό είναι πολύ καλό και ενθαρρυντικο θα έλεγα για μενα γιατί είναι κάπως αγχωτική η διαδικασία να πονάς ξαφνικά!Νομίζεις ότι δεν πάει κάτι καλά και ταράζεσαι!

Όχι άλλα κλάματα!!!Συνηλθα!!!:)

Εσύ πώς είσαι με τις αναγουλες; πώς ξύπνησες σήμερα;

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Χαχαχα αν είμαι θα κάνω πάρτυ, το μονο σίγουρο :D Αλλά ξέρω ότι δεν είμαι για αυτό μου τη σπάει που αργεί γιατί έχω ελπίδες τώρα αν κ ξέρω ότι δεν υπάρχει περίπτωση κ εκνευριζομαι γιατί θα απογοητευτώ μόλις έρθει. Αλλά θα κάνω υπομονή μέχρι τον Ιούνιο που έχουμε πει πως θα ξεκινήσουμε προσπάθειες με το καλό. :D Για 3 μήνες δεν ήξερες ότι είσαι έγκυος;:o

@Elenhkon μου πως είσαι εσύ; Έχεις κανένα συμπτωμα;

Οχι καλε, εγω ειχα ξεκινησει τα τεστ πριν την καθυστερηση, ειμαι ανυπομονη, κ επισης ης εχω κ θρομβοφιλια αρα  πρεπει να ξεκιναω αντιπηκτικες, πολυ νωρις. Τρεις τεσσερις μετα τη καθυστερηση μου εδειξε το τεστ θετικο. Αλλα οι πονοι περιοδου κρατησαν πανω απο τρεις μηνες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, gmnth03 είπε:

Οχι καλε, εγω ειχα ξεκινησει τα τεστ πριν την καθυστερηση, ειμαι ανυπομονη, κ επισης ης εχω κ θρομβοφιλια αρα  πρεπει να ξεκιναω αντιπηκτικες, πολυ νωρις. Τρεις τεσσερις μετα τη καθυστερηση μου εδειξε το τεστ θετικο. Αλλα οι πονοι περιοδου κρατησαν πανω απο τρεις μηνες

Ααα οκ γιατί έγραψες ότι έλεγες στη μαμά σου ότι αποκλείεται να είσαι έγκυος κ φορούσες κ σερβιετα μάλιστα. Ήξερες δλδ ότι είσαι έγκυος απλά λόγω πόνων δεν το πίστευες; :P


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Εγώ για έναν περίεργο λόγο ενώ είχα μεγάλη ευκολία(καταλαβαίνεις τί εννοώ) με την τουαλέτα απο την ωορρηξία και μέχρι προχθές,χθες άλλαξαν τα δεδομένα μου και δυσκόλεψε η κατάσταση!

Αλλά από ότι καταλαβαίνω είναι φυσικό επόμενο να μας συμβεί αυτό λόγω ορμονών...

Α δηλαδή εσύ ήδη νιώθεις να υποχωρούν οι πόνοι;;;Αυτό είναι πολύ καλό και ενθαρρυντικο θα έλεγα για μενα γιατί είναι κάπως αγχωτική η διαδικασία να πονάς ξαφνικά!Νομίζεις ότι δεν πάει κάτι καλά και ταράζεσαι!

Όχι άλλα κλάματα!!!Συνηλθα!!!:)

Εσύ πώς είσαι με τις αναγουλες; πώς ξύπνησες σήμερα;

Άσε και εγώ το ίδιο με την τουαλέτα,ήμουν ανετη και ωραία και τώρα μια φορά την ημέρα κ αν! είναι φυσιολογικό μου είπε η γιατρός οπότε μην ανησυχείς!!

ναι την προηγούμενη εβδομάδα είχα φουλ πόνους περιόδου , εδω και 2-3 μέρες εχω μόνο πονάκια που έρχονται κ φεύγουν,οι αναγούλες είναι πιο έντονες το πρωί έφαγα με το ζόρι μισό γιαούρτι με φρυγανιές, νερό πίνω γουλίτσα γουλίτσα ,χθες το βράδυ έφτιαξα κοτοσουπίτσα κ μου ηρέμησαν κάπως!!έτσι όπως πάω θα κάνω κορμάρα!!:tongue:

ότι χρειάζεσαι εδώ είμαστε εμείς, να ρωτάς να μην μας αγχώνεσαι!! πόσο είσαι εσύ τώρα βάσει της περιόδου?? έχεις άλλα συμπτώματα?

 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ααα οκ γιατί έγραψες ότι έλεγες στη μαμά σου ότι αποκλείεται να είσαι έγκυος κ φορούσες κ σερβιετα μάλιστα. Ήξερες δλδ ότι είσαι έγκυος απλά λόγω πόνων δεν το πίστευες; :P

Ετσι οπως τα γραφω λογικο να μη τα καταλαβαινεις, συγνωμη. 

Πονουσα δυο τρεις μερες πριν την αναμενομενη, ελεγα θα αδιαθετησω νωριτερα, μια μερα πριν πονουσα πιο πολυ κ εβαλα σερβιετα, κ την κρατησα μεχρι να δω το θετικο τεστ, δηλ συνολο 5με εξι μερες. Γιατι ελεγα αρνητικο τεστ , συν πονοι περιοδου δεν μπιρει θα ερθει!! Βεβαια μεχρι τοτε, καθυστερηση δεν ειχα ποτε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

Ετσι οπως τα γραφω λογικο να μη τα καταλαβαινεις, συγνωμη. 

Πονουσα δυο τρεις μερες πριν την αναμενομενη, ελεγα θα αδιαθετησω νωριτερα, μια μερα πριν πονουσα πιο πολυ κ εβαλα σερβιετα, κ την κρατησα μεχρι να δω το θετικο τεστ, δηλ συνολο 5με εξι μερες. Γιατι ελεγα αρνητικο τεστ , συν πονοι περιοδου δεν μπιρει θα ερθει!! Βεβαια μεχρι τοτε, καθυστερηση δεν ειχα ποτε. 

Κατάλαβα κορίτσι μου. Τώρα πόσο μηνών εισαι; Δεν γέννησες ακόμα ετσι;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κατάλαβα κορίτσι μου. Τώρα πόσο μηνών εισαι; Δεν γέννησες ακόμα ετσι;

Αα τι ωραια θα ηταν να ημουν κ εγω μαζι σας, που τετοια τυχη!!! Ειναι 4χρονων το μπουμπουκακι μου!! 

Κ μου λεει μαμμα να τρως πολυυυ να μεγαλωσει η κοιλια σου, για να κανεις το μωρο μου!! Της λεω στο πατερα σου πες τα!!!  (κοριτσια δεν πτοειται με τιποτα:mad:

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, gmnth03 είπε:

Αα τι ωραια θα ηταν να ημουν κ εγω μαζι σας, που τετοια τυχη!!! Ειναι 4χρονων το μπουμπουκακι μου!! 

Κ μου λεει μαμμα να τρως πολυυυ να μεγαλωσει η κοιλια σου, για να κανεις το μωρο μου!! Της λεω στο πατερα σου πες τα!!!  (κοριτσια δεν πτοειται με τιποτα:mad:

Χαχαχα το γλυκούλι!!! Να το χαίρεσαι!!! Πόσα παιδάκια έχεις; 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Άσε και εγώ το ίδιο με την τουαλέτα,ήμουν ανετη και ωραία και τώρα μια φορά την ημέρα κ αν! είναι φυσιολογικό μου είπε η γιατρός οπότε μην ανησυχείς!!

ναι την προηγούμενη εβδομάδα είχα φουλ πόνους περιόδου , εδω και 2-3 μέρες εχω μόνο πονάκια που έρχονται κ φεύγουν,οι αναγούλες είναι πιο έντονες το πρωί έφαγα με το ζόρι μισό γιαούρτι με φρυγανιές, νερό πίνω γουλίτσα γουλίτσα ,χθες το βράδυ έφτιαξα κοτοσουπίτσα κ μου ηρέμησαν κάπως!!έτσι όπως πάω θα κάνω κορμάρα!!:tongue:

ότι χρειάζεσαι εδώ είμαστε εμείς, να ρωτάς να μην μας αγχώνεσαι!! πόσο είσαι εσύ τώρα βάσει της περιόδου?? έχεις άλλα συμπτώματα?

 

Χαχαχαχα να και το θετικό!!!!Δε βάζεις κιλά έτσι!Θέλεις ελαφριά φαγητακια τώρα για να είναι το στομαχακι σου ήρεμο!

Εγώ βάση περιόδου είμαι 5+1...Μπήκα και σε όλες τις εφαρμογές που σου υπολογίζουν την κύηση και αυτό μου βγάζουν όλες..

Από συμπτώματα έχω τους πόνους χαμηλά,έχω λίγα υγρά διάφανα,έχω πολύ πρησμένο στήθος με εξαιρετικά ευαίσθητες θηλές,έχω φούσκωμα στην κοιλιά λες και πίνω μπύρες,οι φλέβες σε όλο μου το σώμα έχουν πεταχτεί από την αύξηση ροής αίματος λογικα,ξυπνάω το βράδυ για τσισα ενώ δε το έκανα ποτέ πιο πριν και κλάμα!χαχαχα!το κλάμα στο τσεπακι!

Είναι πολλά λες για τόσο νωρις;:lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Χαχαχα το γλυκούλι!!! Να το χαίρεσαι!!! Πόσα παιδάκια έχεις; 

Τρια. 16, 14κ 4 το μικρο. 

Εχω κανει κ στα τρια καισαρικη. Σημερα πηγαμε κ εκοψε τα ραμματα ο συζυγος, γιατι ειχε κανει χειρουργειο κηλη. Τωρα μπορεί καπως να μας καταλαβει. Κ μου λεει εχεις περασει τετοιο πραγμα, κ θελεις κ αλλο!!?? Δεν πας καλα. Οχι το δεχομαι δε βαζω μυαλο!!! Ευτυχως που μεγαλωνω, κ σε λιγο θελω δε θελω θα το παρω αποφαση :wink:

Just now, Hliolousti είπε:

Χαχαχαχα να και το θετικό!!!!Δε βάζεις κιλά έτσι!Θέλεις ελαφριά φαγητακια τώρα για να είναι το στομαχακι σου ήρεμο!

Εγώ βάση περιόδου είμαι 5+1...Μπήκα και σε όλες τις εφαρμογές που σου υπολογίζουν την κύηση και αυτό μου βγάζουν όλες..

Από συμπτώματα έχω τους πόνους χαμηλά,έχω λίγα υγρά διάφανα,έχω πολύ πρησμένο στήθος με εξαιρετικά ευαίσθητες θηλές,έχω φούσκωμα στην κοιλιά λες και πίνω μπύρες,οι φλέβες σε όλο μου το σώμα έχουν πεταχτεί από την αύξηση ροής αίματος λογικα,ξυπνάω το βράδυ για τσισα ενώ δε το έκανα ποτέ πιο πριν και κλάμα!χαχαχα!το κλάμα στο τσεπακι!

Είναι πολλά λες για τόσο νωρις;:lol:

Νομιζω εισαι σε πολυ καλο δρομο!! :)

Καλη εγκυμοσυνη!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

Τρια. 16, 14κ 4 το μικρο. 

Εχω κανει κ στα τρια καισαρικη. Σημερα πηγαμε κ εκοψε τα ραμματα ο συζυγος, γιατι ειχε κανει χειρουργειο κηλη. Τωρα μπορεί καπως να μας καταλαβει. Κ μου λεει εχεις περασει τετοιο πραγμα, κ θελεις κ αλλο!!?? Δεν πας καλα. Οχι το δεχομαι δε βαζω μυαλο!!! Ευτυχως που μεγαλωνω, κ σε λιγο θελω δε θελω θα το παρω αποφαση :wink:

Νομιζω εισαι σε πολυ καλο δρομο!! :)

Καλη εγκυμοσυνη!!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Περαστικά στον αντρουλη σου και σου εύχομαι ο,τι άλλο ποθείς να το αποκτήσεις!

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου να είναι υγιή και ευλογημένα!


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Περαστικά στον αντρουλη σου και σου εύχομαι ο,τι άλλο ποθείς να το αποκτήσεις!

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου να είναι υγιή και ευλογημένα!

Απ το στομα σου κ στου θεου τ αυτι!!! 

Να σαι καλα!!!! Ολα τα παιδακια του κοσμου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...