Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, gmnth03 είπε:

Τρια. 16, 14κ 4 το μικρο. 

Εχω κανει κ στα τρια καισαρικη. Σημερα πηγαμε κ εκοψε τα ραμματα ο συζυγος, γιατι ειχε κανει χειρουργειο κηλη. Τωρα μπορεί καπως να μας καταλαβει. Κ μου λεει εχεις περασει τετοιο πραγμα, κ θελεις κ αλλο!!?? Δεν πας καλα. Οχι το δεχομαι δε βαζω μυαλο!!! Ευτυχως που μεγαλωνω, κ σε λιγο θελω δε θελω θα το παρω αποφαση :wink:

Να τα χαίρεσαι όλα τα παιδάκια σου!!! Να τα δεις όπως επιθυμείς, να μεγαλώνουν γερά και ευτυχισμένα!!! Μπράβο σου που θες να κάνεις κ αλλο!!! Είναι ότι πιο όμορφο κ ας έχει πολύ πόνο και παιδεμα. Είναι ευλογία κάθε παιδάκι που έρχεται!!! Χαχαχα καλά οι άντρες τείνουν να τα μεγαλοποιουν όλα και δεν μπορούν να καταλάβουν σε καμία περίπτωση πως είναι να έχεις μια ζωή μέσα σου κ ας πονάς κ ας υποφέρεις χαχα. Περαστικά στον άντρα σου!!! Σιδερενιος!!! Σου εύχομαι με το καλό μια 4η εγκυμοσύνη εφόσον το επιθυμείς!!! :wub:


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hliolousti είπε:

Χαχαχαχα να και το θετικό!!!!Δε βάζεις κιλά έτσι!Θέλεις ελαφριά φαγητακια τώρα για να είναι το στομαχακι σου ήρεμο!

Εγώ βάση περιόδου είμαι 5+1...Μπήκα και σε όλες τις εφαρμογές που σου υπολογίζουν την κύηση και αυτό μου βγάζουν όλες..

Από συμπτώματα έχω τους πόνους χαμηλά,έχω λίγα υγρά διάφανα,έχω πολύ πρησμένο στήθος με εξαιρετικά ευαίσθητες θηλές,έχω φούσκωμα στην κοιλιά λες και πίνω μπύρες,οι φλέβες σε όλο μου το σώμα έχουν πεταχτεί από την αύξηση ροής αίματος λογικα,ξυπνάω το βράδυ για τσισα ενώ δε το έκανα ποτέ πιο πριν και κλάμα!χαχαχα!το κλάμα στο τσεπακι!

Είναι πολλά λες για τόσο νωρις;:lol:

Βασικά ακόμα το ψάχνω, χθες στην δουλειά έφαγα ένα αχλάδι και κατεύθείαν μου ήρθε να το βγάλω,το μεσημέρι έφαγα 3 bake rolls και κάπως συνήλθα.απ΄οτι καταλαβαίνω εγώ η γλυκατζού και σοκολατού, μόλις μυρίσω γλυκό αναγουλιάζω!

Aχ είμαστε πολύ κοντά!!εγώ είμαι 5+2!!!:wub: μια χαρά πας πολύ καλα!!!τα ίδια συμπτώματα έχουμε εκτός από τις φλέβες αυτό δεν το έχω παρατηρήσει ομολογώ, 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Να τα χαίρεσαι όλα τα παιδάκια σου!!! Να τα δεις όπως επιθυμείς, να μεγαλώνουν γερά και ευτυχισμένα!!! Μπράβο σου που θες να κάνεις κ αλλο!!! Είναι ότι πιο όμορφο κ ας έχει πολύ πόνο και παιδεμα. Είναι ευλογία κάθε παιδάκι που έρχεται!!! Χαχαχα καλά οι άντρες τείνουν να τα μεγαλοποιουν όλα και δεν μπορούν να καταλάβουν σε καμία περίπτωση πως είναι να έχεις μια ζωή μέσα σου κ ας πονάς κ ας υποφέρεις χαχα. Περαστικά στον άντρα σου!!! Σιδερενιος!!! Σου εύχομαι με το καλό μια 4η εγκυμοσύνη εφόσον το επιθυμείς!!! :wub:

Αυτο λεω κ εγω , κατι ξερει ο θεος!! Διαφορετικα θα εβαζε τους αντρες να τα γεννανε!! :P

Ελεγα σε μια φιλη μου, κ στον ιδιο τα ειπα... Εμεις γενναμε ποναμε, συν ολους αυτους τους μηνες που εχουν προηγηθει, με το βαρος κουραση ορμονες κτλ.  Κ εχουμε να φροντισουμε, μωρο η μωρα, το μαγειρεμα, σπιτι γενικοτερα, θηλασμους, τον συζυγο. Συν οτι ειμαστε απο χειρουργειο, οσες εχουν κανει καισαρικη. Κ ο αντρας μου, ειναι τοσο σκληρος στη δουλεια, δουλευει παρα πολλες ωρες κ εφτα μερες τη βδομαδα, τοσα βαρυ (εξου κ η κηλη, καποια στιγμη θα γινοταν) κ  τις πρωτες μερες τον κρατουσα για να σηκωθει απ το κρεββατι, κ δεν ειναι ανθρωπος που χαιδευεται!! Η οντως ποναει η ειναι φοβιτσιαρης!! Τι να πω !!?? 

Just now, EugenJen είπε:

Βασικά ακόμα το ψάχνω, χθες στην δουλειά έφαγα ένα αχλάδι και κατεύθείαν μου ήρθε να το βγάλω,το μεσημέρι έφαγα 3 bake rolls και κάπως συνήλθα.απ΄οτι καταλαβαίνω εγώ η γλυκατζού και σοκολατού, μόλις μυρίσω γλυκό αναγουλιάζω!

Aχ είμαστε πολύ κοντά!!εγώ είμαι 5+2!!!:wub: μια χαρά πας πολύ καλα!!!τα ίδια συμπτώματα έχουμε εκτός από τις φλέβες αυτό δεν το έχω παρατηρήσει ομολογώ, 

Νωρις ξεκινησαν κ σε σενα τα συμπτωματα!! Ευχομαι να μεινεις σ αυτα κ να μην ξεκινησουν οι εμετοι!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Βασικά ακόμα το ψάχνω, χθες στην δουλειά έφαγα ένα αχλάδι και κατεύθείαν μου ήρθε να το βγάλω,το μεσημέρι έφαγα 3 bake rolls και κάπως συνήλθα.απ΄οτι καταλαβαίνω εγώ η γλυκατζού και σοκολατού, μόλις μυρίσω γλυκό αναγουλιάζω!

Aχ είμαστε πολύ κοντά!!εγώ είμαι 5+2!!!:wub: μια χαρά πας πολύ καλα!!!τα ίδια συμπτώματα έχουμε εκτός από τις φλέβες αυτό δεν το έχω παρατηρήσει ομολογώ, 

Ε ναι τώρα για τις αναγουλες θέλεις όσο γίνεται πιο ξηρές τροφές δηλαδή παξιμάδια,φρυγανιτσες κλπ για να τραβάνε τα υγρα...Απλά καλά κάνεις και το προσπαθείς με τα φρουτάκια και με το νερο γιατί πρέπει να βοηθηθεις και με τη δυσκοιλιότητα!!!!

Εγώ την τρίτη που θα πάω με το καλό στη γιατρό θα μάθω ακριβώς σε ποια εβδομάδα και μέρα είμαι και θα σου πω!Όμως σίγουρα είμαστε πολύ πολύ κοντά!!!!!!:)

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

Αυτο λεω κ εγω , κατι ξερει ο θεος!! Διαφορετικα θα εβαζε τους αντρες να τα γεννανε!! :P

Ελεγα σε μια φιλη μου, κ στον ιδιο τα ειπα... Εμεις γενναμε ποναμε, συν ολους αυτους τους μηνες που εχουν προηγηθει, με το βαρος κουραση ορμονες κτλ.  Κ εχουμε να φροντισουμε, μωρο η μωρα, το μαγειρεμα, σπιτι γενικοτερα, θηλασμους, τον συζυγο. Συν οτι ειμαστε απο χειρουργειο, οσες εχουν κανει καισαρικη. Κ ο αντρας μου, ειναι τοσο σκληρος στη δουλεια, δουλευει παρα πολλες ωρες κ εφτα μερες τη βδομαδα, τοσα βαρυ (εξου κ η κηλη, καποια στιγμη θα γινοταν) κ  τις πρωτες μερες τον κρατουσα για να σηκωθει απ το κρεββατι, κ δεν ειναι ανθρωπος που χαιδευεται!! Η οντως ποναει η ειναι φοβιτσιαρης!! Τι να πω !!?? 

Νωρις ξεκινησαν κ σε σενα τα συμπτωματα!! Ευχομαι να μεινεις σ αυτα κ να μην ξεκινησουν οι εμετοι!!! 

καλέ ολοι οι άντρες έτσι είναι μόλις αρρωστήσουν θελουν φροντίδα σαν παιδάκια!!περαστικά στον αντρούλη σου , και τι να πω?μπραβο σου για την αντοχή την υπομονή και την θέληση και για 4ο σε θαυμάζω πραγματικα!!! 

κ εγώ αυτό έυχομαι γιατί αμα αρχίσουν οι εμετοί τι θα κάνω με την δουλειά??θα έχω κουβαδακι δίπλα μου!!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, IOANNAGEN είπε:

Αυτή τη στιγμή έχω 4,2 από 2,6 που τον ρύθμιζα. Προσπαθώ να τον ξανακατεβάσω τώρα με medithyrox των 100. Εχεις και συ?

Εγω εχω 0,06..ταρταρα.. Μου μειωσε τη δοση του thyrohormone..ατιμο πραμα ο θυρεοειδης. Με hashimoto ξεκινησες? Εως 5 ειναι οκ η tsh αλλα για εγκυμοσυνη πρεπει να εισαι κατω του 2. Απο τ3 τ4 πως πας? Anti- tpo εχεις κοιταξει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Vaso11.4.11 είπε:

Χαχαχα αν είμαι θα κάνω πάρτυ, το μονο σίγουρο :D Αλλά ξέρω ότι δεν είμαι για αυτό μου τη σπάει που αργεί γιατί έχω ελπίδες τώρα αν κ ξέρω ότι δεν υπάρχει περίπτωση κ εκνευριζομαι γιατί θα απογοητευτώ μόλις έρθει. Αλλά θα κάνω υπομονή μέχρι τον Ιούνιο που έχουμε πει πως θα ξεκινήσουμε προσπάθειες με το καλό. :D Για 3 μήνες δεν ήξερες ότι είσαι έγκυος;:o

@Elenhkon μου πως είσαι εσύ; Έχεις κανένα συμπτωμα;

Χαχα!! Άμα είσαι και εγώ θα κάνω πάρτυ μαζί σου!!! 

Εγώ τι να σου πω νιώθω ότι νιώθω πάντα. Απλά αυτή τη φορά πονάει το στήθος μου από τα μέσα του κύκλου ενώ άλλες φορές μια εβδομάδα πριν τη περίοδο.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Σας ευχαριστώ όλες για της ευχές!  Εκλεισα 6 Απρίλη για τροφοβλαστη και σε δυο εβδομαδες για τον πρώτο υπέρηχο. Μέχρι τότε να έχουμε μάθει κι αλλά ευχάριστα! Άντε να δούμε τι θα γίνει αυτόν τον μήνα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , gmnth03 είπε:

Αυτο λεω κ εγω , κατι ξερει ο θεος!! Διαφορετικα θα εβαζε τους αντρες να τα γεννανε!! :P

Ελεγα σε μια φιλη μου, κ στον ιδιο τα ειπα... Εμεις γενναμε ποναμε, συν ολους αυτους τους μηνες που εχουν προηγηθει, με το βαρος κουραση ορμονες κτλ.  Κ εχουμε να φροντισουμε, μωρο η μωρα, το μαγειρεμα, σπιτι γενικοτερα, θηλασμους, τον συζυγο. Συν οτι ειμαστε απο χειρουργειο, οσες εχουν κανει καισαρικη. Κ ο αντρας μου, ειναι τοσο σκληρος στη δουλεια, δουλευει παρα πολλες ωρες κ εφτα μερες τη βδομαδα, τοσα βαρυ (εξου κ η κηλη, καποια στιγμη θα γινοταν) κ  τις πρωτες μερες τον κρατουσα για να σηκωθει απ το κρεββατι, κ δεν ειναι ανθρωπος που χαιδευεται!! Η οντως ποναει η ειναι φοβιτσιαρης!! Τι να πω !!?? 

Ε λογικά θα πονάει ο άνθρωπος. Η κήλη πονάει. Είχε κ ένας γνωστός μου. Είναι λίγο παιδεμα. 

Έτσι είναι.. Η γυναίκα τραβάει πολλά άλλα είναι πολύ δυνατή!!! :)

Just now, Elenhkon είπε:

Χαχα!! Άμα είσαι και εγώ θα κάνω πάρτυ μαζί σου!!! 

Εγώ τι να σου πω νιώθω ότι νιώθω πάντα. Απλά αυτή τη φορά πονάει το στήθος μου από τα μέσα του κύκλου ενώ άλλες φορές μια εβδομάδα πριν τη περίοδο.

Αχ μακάρι να είμαι! Πήρα τεστ να κάνω αύριο το πρωί αν δεν έρθει μέχρι το βραδυ! Πιο πολυ για να μου φύγει η ιδέα, να ξεαγχωθω κ να μου έρθει επιτέλους η περιοδος γιατί νομίζω ότι απ'το άγχος την έχω μπλοκάρει. Εσύ θα είσαι πιστεύω!!! Αυτός ο μήνας θα πάει καλά για όλες!!! Έχε ελπίδες :wub:

  • Μου αρέσει 4

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ε λογικά θα πονάει ο άνθρωπος. Η κήλη πονάει. Είχε κ ένας γνωστός μου. Είναι λίγο παιδεμα. 

Έτσι είναι.. Η γυναίκα τραβάει πολλά άλλα είναι πολύ δυνατή!!! :)

Αχ μακάρι να είμαι! Πήρα τεστ να κάνω αύριο το πρωί αν δεν έρθει μέχρι το βραδυ! Πιο πολυ για να μου φύγει η ιδέα, να ξεαγχωθω κ να μου έρθει επιτέλους η περιοδος γιατί νομίζω ότι απ'το άγχος την έχω μπλοκάρει. Εσύ θα είσαι πιστεύω!!! Αυτός ο μήνας θα πάει καλά για όλες!!! Έχε ελπίδες :wub:

Μακαρι Βάσω μου αφού το θες να είσαι!!

αντε κορίτσια σας διαβάζω όλες λίγο λίγο από το πρωί 

περιμενω πολλά νέα από όλες!!

εγω αύριο περιμενω τα τεστακια ωορηξιας τα παρηγγειλα από το σάιτ που μου είπε η ελενη Ποτε λέτε να τα ξενινησω την 10η μέρα;;έχω κυκλο 26 ημερών 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emylia είπε:

Μακαρι Βάσω μου αφού το θες να είσαι!!

αντε κορίτσια σας διαβάζω όλες λίγο λίγο από το πρωί 

περιμενω πολλά νέα από όλες!!

εγω αύριο περιμενω τα τεστακια ωορηξιας τα παρηγγειλα από το σάιτ που μου είπε η ελενη Ποτε λέτε να τα ξενινησω την 10η μέρα;;έχω κυκλο 26 ημερών 

Σε ευχαριστώ πολύ Αιμιλία μου!!! Θα σας πω αύριο το πρωί. Αν κ όπως είπα δεν θα είμαι. Αλλά ας έχω μια μικρή ελπίδα. Δεν πειράζει :rolleyes: Αχ εγώ δεν έχω καθόλου εμπειρία από τεστ ωορρηξίας για να σου πω..

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Μακαρι Βάσω μου αφού το θες να είσαι!!

αντε κορίτσια σας διαβάζω όλες λίγο λίγο από το πρωί 

περιμενω πολλά νέα από όλες!!

εγω αύριο περιμενω τα τεστακια ωορηξιας τα παρηγγειλα από το σάιτ που μου είπε η ελενη Ποτε λέτε να τα ξενινησω την 10η μέρα;;έχω κυκλο 26 ημερών 

νομίζω 10η καλά είναι, αλλά να "ακους " και το σωματάκι σου μήπως σου δώσει σημάδια νωρίτερα οπότε να τα αρχίσεις νωρίτερα!

Εύχομαι τα τεστάκια να είναι τυχερά και να είναι κ ο πρώτος κ τελευταίος μήνας που τα χρησιμοποιείς!!! 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ κ κανα μισάωρο έναν πόνο χαμηλά αλλά από αριστερά. Όχι δεξιά. Παίζει κανένα ρόλο λετε; γενικά έχω κ συχνοουρια και νιώθω αδυναμία. Είχα ψιλοκρυωσει κ όλας το Σ/Κ. Αλλά κράτησε 1-2 μέρες με λίγη ενόχληση στο λαιμό κ κομμαρες. Θα φανεί αν είναι ιδέα μ ή οφείλονται κάπου.. Τι να πω.. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Μακαρι Βάσω μου αφού το θες να είσαι!!

αντε κορίτσια σας διαβάζω όλες λίγο λίγο από το πρωί 

περιμενω πολλά νέα από όλες!!

εγω αύριο περιμενω τα τεστακια ωορηξιας τα παρηγγειλα από το σάιτ που μου είπε η ελενη Ποτε λέτε να τα ξενινησω την 10η μέρα;;έχω κυκλο 26 ημερών 

Εγώ θα ξεκινούσα από την 9η μέρα γιατί μπορεί να κανεις και 16 μέρες πριν την περιοδο ωορρηξία. Οποτε με τόσο μικρό κύκλο θα είναι κρίμα να το χάσεις για μια μέρα! Ωστόσο εσυ μην περιμένεις να σεις θετικό τεστ για να «τα πείτε» με τον άντρα σου. Από την 8η-9η μέρα κάντε κάθε δυο τρεις μέρες και θα υπάρχει άφθονο σπερμα όταν θα χρειαστεί! 

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Έχω εδώ κ κανα μισάωρο έναν πόνο χαμηλά αλλά από αριστερά. Όχι δεξιά. Παίζει κανένα ρόλο λετε; γενικά έχω κ συχνοουρια και νιώθω αδυναμία. Είχα ψιλοκρυωσει κ όλας το Σ/Κ. Αλλά κράτησε 1-2 μέρες με λίγη ενόχληση στο λαιμό κ κομμαρες. Θα φανεί αν είναι ιδέα μ ή οφείλονται κάπου.. Τι να πω.. 

Κάνε καλε ένα τεστ. Με τόση καθυστέρηση θα δείξει σίγουρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Εγώ θα ξεκινούσα από την 9η μέρα γιατί μπορεί να κανεις και 16 μέρες πριν την περιοδο ωορρηξία. Οποτε με τόσο μικρό κύκλο θα είναι κρίμα να το χάσεις για μια μέρα! Ωστόσο εσυ μην περιμένεις να σεις θετικό τεστ για να «τα πείτε» με τον άντρα σου. Από την 8η-9η μέρα κάντε κάθε δυο τρεις μέρες και θα υπάρχει άφθονο σπερμα όταν θα χρειαστεί! 

Κάνε καλε ένα τεστ. Με τόση καθυστέρηση θα δείξει σίγουρα!

Ναι θα κάνω αύριο το πρωί. Αγόρασα πριν.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...