Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα το πρωί δυστυχώς αδιαθέτησα... το περίμενα βέβαια γιατί είχα όλα τα συμπτώματα.....:( Αν και μου ήρθε 2 μέρες νωρίτερα απ ότι περίμενα! ήθελα να ρωτήσω πλέον από τότε που παίρνω τα χάπια και μετά έχω κύκλο 25 ημερών... είναι φυσιολογικό αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , IonSokolata είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα το πρωί δυστυχώς αδιαθέτησα... το περίμενα βέβαια γιατί είχα όλα τα συμπτώματα.....:( Αν και μου ήρθε 2 μέρες νωρίτερα απ ότι περίμενα! ήθελα να ρωτήσω πλέον από τότε που παίρνω τα χάπια και μετά έχω κύκλο 25 ημερών... είναι φυσιολογικό αυτό; 

Αν είναι σε σταθερή βάση ναι είναι φυσιολογικός ο κύκλος σου απλώς είναι μικρός. Αλλά αν αυτόν τον μήνα αδιαθετησες στις 23 μέρες τότε είναι μικρός. Ο γιατρος σου τι λέει; 

Θα σου συνιστούσα (οπως και σε ολες τις κοπελες που προσπαθούν) να κοιτάξεις την επιλογή γυμναστήριο. Χωρίς πλάκα. Ανεξαρτήτως αν είσαι αδύνατη η κανονική η βαριά η γυμναστική βοηθάει παααααρα πολύ στην αναπαραγωγική διαδικασία! Ίσως επειδή αιματώνεται καλυτερα η περιοχή. Παντως θυμάμαι πριν πολλά χρόνια στο χωριό μου που ξεκίνησε κάποιος γυμναστική για γυναίκες. Δεν πέρασε ένας χρόνος και είχαν μείνει οι μισές έγκυες. Και μάλιστα γυναίκες που προσπαθούσαν χρονια χωρίς τυχη. Και έλεγαν οι κακιες οι γλώσσες ότι κάτι ύποπτο τρέχει με αυτόν τον γυμναστή! Αλλά όχι, δεν είχε γίνει βρωμοδουλεια. Η γυμναστική είχε βοηθήσει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Αν είναι σε σταθερή βάση ναι είναι φυσιολογικός ο κύκλος σου απλώς είναι μικρός. Αλλά αν αυτόν τον μήνα αδιαθετησες στις 23 μέρες τότε είναι μικρός. Ο γιατρος σου τι λέει; 

Θα σου συνιστούσα (οπως και σε ολες τις κοπελες που προσπαθούν) να κοιτάξεις την επιλογή γυμναστήριο. Χωρίς πλάκα. Ανεξαρτήτως αν είσαι αδύνατη η κανονική η βαριά η γυμναστική βοηθάει παααααρα πολύ στην αναπαραγωγική διαδικασία! Ίσως επειδή αιματώνεται καλυτερα η περιοχή. Παντως θυμάμαι πριν πολλά χρόνια στο χωριό μου που ξεκίνησε κάποιος γυμναστική για γυναίκες. Δεν πέρασε ένας χρόνος και είχαν μείνει οι μισές έγκυες. Και μάλιστα γυναίκες που προσπαθούσαν χρονια χωρίς τυχη. Και έλεγαν οι κακιες οι γλώσσες ότι κάτι ύποπτο τρέχει με αυτόν τον γυμναστή! Αλλά όχι, δεν είχε γίνει βρωμοδουλεια. Η γυμναστική είχε βοηθήσει. 

Αδιαθετησα την 26η μερα ουσιαστικα... Δεν εχω προλαβει να το αναφερω στον γιατρο η αληθεια ειναι.. αυριο με το καλο που θα τον καλεσω για τις καθιερωμενες εξετασεις θα του το πω...:-P Παντα ειχα 28 μερες τωρα \ισως και απο τα χαπια... ποιος ξερει..

Γυμναζομουν ανεκαθεν μεχρι και τον Οκτωβρη που σταματησα λογω φορτου εργασιας ,δεν προλαβαινα καθολου...Η αληθεια ειναι οτι ειμαι αδυνατη ναι αλλα δεν εχεις και αδικο... η γυμναστικη μονο καλο κανει!  

Ειδες ομως φοβερο ε? Εχει πολλα οφελη η γυμναστικη ή μπορει και ο γυμναστης να ηταν γουρλης! Χαχαχα :roll:

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 2/14/2020 at 9:11 PM, Elenhkon said:

Κοριτσια μου τι κάνετε; Μόλις βγήκα από τη γυναικολόγο.. Όλα καλά η κύστη εξαφανίστηκε!! Ακούστε το κουλο! Είμαι στην 25η μέρα και βρήκαμε ωοθυλακιο έτοιμο να σπάσει!! 22cm !!σήμερα, αύριο θα κάνω ωορρηξια! Ήταν πολύ θετική και είναι και γουρλου μου είπε!χαχα! Λέτε να πιάσουμε το αγιοβαλεντινακι σήμερα;; Μάλλον λόγω της κύστης μου είπε ότι άλλαξε ο κύκλος μου και θα κάνω αργά ωορρηξία.

Μπραβο πολύ χαίρομαι, εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας. Εγω αδιαθέτησα τελικά με πολύ πόνο τη πρώτη μέρα. Μακάρι να μου έχει φύγει και μένα !

On 2/14/2020 at 12:44 AM, IonSokolata said:

Kαλως σας βρηκα κοριτσια!:) Προσπαθω οσο μπορω να μην  στεναχωριεμαι , την μια εχω θετικη ενεργεια και κανω μονο θετικες σκεψεις και την αλλη κανω αρνητικες σκεψεις οτι δε θα κανω ποτε παιδια και οτι θα μεινω μονη μου και και και... εχω παθει ψυχολογικο με αυτο το πραγμα ωρες ωρες φοβαμαι και ενω ειμαι αρκετα θετικος ανθρωπος πρωτη φορα σκεφτομαι τοσο αρνητικα.. τι να πω... περιμενω σε 5 μερες περιοδο.. μακαρι να μην ερθει πραγματικα.. Μακαρι το ευχομαι κι εγω να μας ερθει στον δρομο μασ οτι επιθυμια εχουμε...

Καλως σας βρηκα και παλι γλυκια μου !  Ασε καθε φορα πεφτω στα πατωματα και το χειροτερο ειναι οτι δεν θελω να το δειχνω το κραταω μεσα μου για να μην στεναχωρω τους γυρω μου... τελος παντων, ο γιατρος μου ειπε να κανει και ενα σπερμοδιαγραμμα αλλα το αφησα για τον επομενο μηνα και να σ πω την αληθεια δε πιστευω οτι θα εχει καποιο θεμα ο συζυγος απο την μερια του για καποιους λογους που γνωριζω... Ο γυναικολογος μου εδωσε αμεσως ην θεραπεια εφοσον βγηκαν τα αποτελεσματα τον Νοεμβριο δεν εχω παει σε ενδοκρινολογο και σκεφτομαι να παω για εναν υπερυχο καλου κακου λογω του θυρεοειδη... Φοβαμαι μηπως συμβαινει και τιποτ αλλο δεν ξερω... πεφτω ψυχολογικα και σκεφτομαι τα χειροτερα σεναρια! Σε λιγες μερες περιμενω... για να δουμε!! Μακαρι να μας πανε ολα καλα ! :wub:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου, ναι φυσικα! μακαρι να φερουμε ολες γουρι η μια στην αλλη!!

Και γω δίνω συνεχώς μια μάχη να ρυθμίσω τις ορμόνες καθώς έχω πολυκυστικές και θυρεοειδή, πρόβλημα κιλών δεν έχω απλά έχω πολύ άστατο κύκλο. Εφόσον εσύ έχεις ρυθμίσει τώρα το προβλημα που είχες νομίζω ότι το μόνο που μένει είναι να χαλαρώσεις και θα έρθει μόνο του. Σε έχει πάρει πολύ από κάτω και δε σε βοηθάει αυτο...Ευχομαι σύντομα να έχεις αυτό που ποθείς <3

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, IOANNAGEN είπε:

Μπραβο πολύ χαίρομαι, εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας. Εγω αδιαθέτησα τελικά με πολύ πόνο τη πρώτη μέρα. Μακάρι να μου έχει φύγει και μένα !

Και γω δίνω συνεχώς μια μάχη να ρυθμίσω τις ορμόνες καθώς έχω πολυκυστικές και θυρεοειδή, πρόβλημα κιλών δεν έχω απλά έχω πολύ άστατο κύκλο. Εφόσον εσύ έχεις ρυθμίσει τώρα το προβλημα που είχες νομίζω ότι το μόνο που μένει είναι να χαλαρώσεις και θα έρθει μόνο του. Σε έχει πάρει πολύ από κάτω και δε σε βοηθάει αυτο...Ευχομαι σύντομα να έχεις αυτό που ποθείς <3

Προσπαθώ να χαλαρώνω και να μην τα παίρνω τόσο βαριά γενικά τα πράγματα. Αυτή τη φορά ας πούμε είμαι πολύ πιο χαλαρή... δεν στεναχωριέμαι όπως τις άλλες φορές και έτσι πρέπει κανονικά μπας και χαλαρώσω... Ευχαριστώ παρα πολύ συνονόματη!! :wub: Είμαι σίγουρη πως θα φτιάξουν όλα και σε εσένα και στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γίνει σύντομα αυτό που επιθυμείς! Όπως και σε όλα τα κορίτσια! Παίρνεις Τ4 κι εσυ; Είσαι σε καλό δρόμο με τη θεραπεία; :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, IonSokolata said:

Προσπαθώ να χαλαρώνω και να μην τα παίρνω τόσο βαριά γενικά τα πράγματα. Αυτή τη φορά ας πούμε είμαι πολύ πιο χαλαρή... δεν στεναχωριέμαι όπως τις άλλες φορές και έτσι πρέπει κανονικά μπας και χαλαρώσω... Ευχαριστώ παρα πολύ συνονόματη!! :wub: Είμαι σίγουρη πως θα φτιάξουν όλα και σε εσένα και στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γίνει σύντομα αυτό που επιθυμείς! Όπως και σε όλα τα κορίτσια! Παίρνεις Τ4 κι εσυ; Είσαι σε καλό δρόμο με τη θεραπεία; :)

Συνονόματη ευχαριστώ πολύυυ και γω :-) παίρνω medithyrox γιατί μόνο η TSH είναι ανεβασμένη. Η αλήθεια είναι ότι προσπαθούμε 2 μήνες μόνο αλλά γνωρίζοντας ότι δεν έχω σταθερό κύκλο μετά σκέφτεσαι ότι υπάρχει πρόβλημα και αγχώνεσαι. Προσπαθώ πάρα πολύ να το καταπολεμήσω όπως και συ. Τώρα αυτή την εβδομάδα θα κάνω επανέλεγχο να δω αν κατέβηκε έστω λίγο και βλέπουμε. Ας μας βοηθήσει η Παναγίτσα όλες τις γυναίκες.  Εσύ είσαι και μικρούλα βρε μην αγχωνεσαι. Εγώ έκλεισα φετος τα 29.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, IOANNAGEN είπε:

Συνονόματη ευχαριστώ πολύυυ και γω :-) παίρνω medithyrox γιατί μόνο η TSH είναι ανεβασμένη. Η αλήθεια είναι ότι προσπαθούμε 2 μήνες μόνο αλλά γνωρίζοντας ότι δεν έχω σταθερό κύκλο μετά σκέφτεσαι ότι υπάρχει πρόβλημα και αγχώνεσαι. Προσπαθώ πάρα πολύ να το καταπολεμήσω όπως και συ. Τώρα αυτή την εβδομάδα θα κάνω επανέλεγχο να δω αν κατέβηκε έστω λίγο και βλέπουμε. Ας μας βοηθήσει η Παναγίτσα όλες τις γυναίκες.  Εσύ είσαι και μικρούλα βρε μην αγχωνεσαι. Εγώ έκλεισα φετος τα 29.

Γιατί εσυ είσαι μεγάλη καλε; Τι λες τώρα μικρή κοπέλα είσαι κι εσυ... 2 μήνες μόνο κορίτσι μου δεν είναι τίποτα πίστεψε με! Είμαι σίγουρη σε πολύ λίγο καιρό θα έχουμε τέλεια νέα για εσένα... είναι θέμα χρόνου! Όπως και για όλες τις γυναίκες που το επιθυμούν αυτό εύχομαι :) Εγώ 2 χρόνια και βάλε το προσπαθούσαμε βέβαια χωρίς να γνωρίζω το θέμα μου με τις ορμόνες... τώρα θα ξανά κάνω επαναληπτικές κι εγώ...Άντε να δούμε! Προσπάθησε να διώξεις όλες τις κακές σκέψεις και τα άγχη από το μυαλό σου... σκέφτομαι να ξεκινήσω ξανά και γυμναστική για να χαλαρώνω και από την πίεση της δουλειάς... ;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, IonSokolata said:

Γιατί εσυ είσαι μεγάλη καλε; Τι λες τώρα μικρή κοπέλα είσαι κι εσυ... 2 μήνες μόνο κορίτσι μου δεν είναι τίποτα πίστεψε με! Είμαι σίγουρη σε πολύ λίγο καιρό θα έχουμε τέλεια νέα για εσένα... είναι θέμα χρόνου! Όπως και για όλες τις γυναίκες που το επιθυμούν αυτό εύχομαι :) Εγώ 2 χρόνια και βάλε το προσπαθούσαμε βέβαια χωρίς να γνωρίζω το θέμα μου με τις ορμόνες... τώρα θα ξανά κάνω επαναληπτικές κι εγώ...Άντε να δούμε! Προσπάθησε να διώξεις όλες τις κακές σκέψεις και τα άγχη από το μυαλό σου... σκέφτομαι να ξεκινήσω ξανά και γυμναστική για να χαλαρώνω και από την πίεση της δουλειάς... ;-)

Μακάρι μακάρι μακάαριιι. Βοηθάει πολύ η γυμναστική να ξέρεις. Και με το θέμα των ορμονών χρειάζεται και καλή διατροφή. Εγώ παίρνω και συμπληρώματα όπως λυγαριά και inofert plus ή combi. Μου φτιάξανε κάπωσ τον κύκλο αλλά ήρθε ο θερεοειδής και μου τον ρήμαξε παλι χαχαχα. Το καλό είναι ότι ξερεις τι έχεις οπότε και τι να διορθώσεις ;-)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, IOANNAGEN είπε:

Μακάρι μακάρι μακάαριιι. Βοηθάει πολύ η γυμναστική να ξέρεις. Και με το θέμα των ορμονών χρειάζεται και καλή διατροφή. Εγώ παίρνω και συμπληρώματα όπως λυγαριά και inofert plus ή combi. Μου φτιάξανε κάπωσ τον κύκλο αλλά ήρθε ο θερεοειδής και μου τον ρήμαξε παλι χαχαχα. Το καλό είναι ότι ξερεις τι έχεις οπότε και τι να διορθώσεις ;-)

 

Σωστό κι αυτό.. :) Ναι ισχύει πρέπει να κάνουμε σωστή διατροφή... Εγώ δεν παίρνω κάποιο συμπλήρωμα... δεν μου είπε κάτι ο γιατρός αν κ έχω ακούσει για την λυγαριά! Αυτός ο άτιμος ο θυρεοειδής βρε συ... να σε ρωτήσω.. ξερεις κανέναν καλό ενδοκρινολόγο στην Αθήνα; Γιατί πρέπει οπωσδήποτε να πάω το συντομότερο για έναν υπέρηχο κ για να δει κ ο ίδιος τις εξετάσεις! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, IonSokolata said:

Σωστό κι αυτό.. :) Ναι ισχύει πρέπει να κάνουμε σωστή διατροφή... Εγώ δεν παίρνω κάποιο συμπλήρωμα... δεν μου είπε κάτι ο γιατρός αν κ έχω ακούσει για την λυγαριά! Αυτός ο άτιμος ο θυρεοειδής βρε συ... να σε ρωτήσω.. ξερεις κανέναν καλό ενδοκρινολόγο στην Αθήνα; Γιατί πρέπει οπωσδήποτε να πάω το συντομότερο για έναν υπέρηχο κ για να δει κ ο ίδιος τις εξετάσεις! 

ΑΧ δε ξέρω κανένα γιατρό από Αθήνα, είμαι από Κρήτη. Μέσω γνωστών μόνο αν βρεις ή από εδω μέσα αν σε βοηθήσει κάποια κοπέλα. Πάντως είναι από τις πρωτες εξετάσεις που πρέπει να κάνεις για τη ρύθμιση ορμονών.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, IOANNAGEN είπε:

ΑΧ δε ξέρω κανένα γιατρό από Αθήνα, είμαι από Κρήτη. Μέσω γνωστών μόνο αν βρεις ή από εδω μέσα αν σε βοηθήσει κάποια κοπέλα. Πάντως είναι από τις πρωτες εξετάσεις που πρέπει να κάνεις για τη ρύθμιση ορμονών.

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μ!! Το ξέρω... και το καθυστέρησα ήδη απλά επειδή ειδα ότι έφτιαχναν οι ορμόνες λέω εντάξει ας το αφήσω με την νέα χρονια... Θα μιλήσω τώρα με τον γυναικολόγο μήπως έχει να Μου προτείνει καποιον δικό του :wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν την έχω επισκεφτεί αλλά έχω ακούσει για μια πολυ καλή στον Πειραιά. Μια φορά που είχα πάρει για τη μαμα μου όμως είχε αναμονή τρεις μήνες! Ιδιωτικά φαντάσου. Αν θες πες να σου στείλω πμ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Εγώ δεν την έχω επισκεφτεί αλλά έχω ακούσει για μια πολυ καλή στον Πειραιά. Μια φορά που είχα πάρει για τη μαμα μου όμως είχε αναμονή τρεις μήνες! Ιδιωτικά φαντάσου. Αν θες πες να σου στείλω πμ!

Κοπέλα μου αν μπορείς στείλε μου πμ γιατί με βολεύει στον Πειραιά ! Ευχαριστώ πολύ!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...