Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Συνεχομενες αποβολες και ανεξηγητη υπογονιμοτητα


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα. Θα ηθελα την βοηθεια αν καποια απο εσας ειχε παρομοια ιστορια με εμενα. Δυστυχως μεχρι στιγμης εχω 3 αποβολες. Ολες οι εγκυμοσυνες εγιναν μετα απο εξωσωματικη λογω χαμηλης κινητικοτητας σπερματος και υψηλου dfi σπερματος 33% του συζυγου. Την τελευταια φορα η προσπαθεια μου απεβη ακαρπη γιατι ενω τα εμβρυα πηγαιναν εξαιρετικα εως την 4η μερα την 6 ειχαν σταματησει. Ο γιατρος ξαφνικα για αυτη την αποτυχια του την αιτιολογησε οτι φταει το σπερμα του συζυγου που σταματαει την αναπτυξη των εμβρυων λογω ενος πολυ μικρου ποσοστου μωσαικισμου που βρεθηκε στο dna του σπερματος του 5%. Υπαρχει καποιος που να ειδικευεται σε αυτα? Γνωριζεται καποιον γενετιστη? Εχετε ακουσει κατι αναλογο? Αν γνωριζετε το οτιδηποτε θα μου ηταν χρησιμο. Ευχαριστω προσπαθουμε 4 χρονια τωρα και εχω απελπιστει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

On 9/11/2019 at 12:38 ΠΜ, JO15 είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Θα ηθελα την βοηθεια αν καποια απο εσας ειχε παρομοια ιστορια με εμενα. Δυστυχως μεχρι στιγμης εχω 3 αποβολες. Ολες οι εγκυμοσυνες εγιναν μετα απο εξωσωματικη λογω χαμηλης κινητικοτητας σπερματος και υψηλου dfi σπερματος 33% του συζυγου. Την τελευταια φορα η προσπαθεια μου απεβη ακαρπη γιατι ενω τα εμβρυα πηγαιναν εξαιρετικα εως την 4η μερα την 6 ειχαν σταματησει. Ο γιατρος ξαφνικα για αυτη την αποτυχια του την αιτιολογησε οτι φταει το σπερμα του συζυγου που σταματαει την αναπτυξη των εμβρυων λογω ενος πολυ μικρου ποσοστου μωσαικισμου που βρεθηκε στο dna του σπερματος του 5%. Υπαρχει καποιος που να ειδικευεται σε αυτα? Γνωριζεται καποιον γενετιστη? Εχετε ακουσει κατι αναλογο? Αν γνωριζετε το οτιδηποτε θα μου ηταν χρησιμο. Ευχαριστω προσπαθουμε 4 χρονια τωρα και εχω απελπιστει

Καλησπέρα δυστυχώς άργησα να δω το μήνυμα σου...η ιστορία μας είναι περίπου ίδια....

Πρώτη εξωσωματικη μηδέν 

Δεύτερη παλλινδρομησε αλλά το έστειλα για καρυωτυπο κ ήταν τετρασωμια ( εξαιρετικά σπάνιο )

Τρίτη δίδυμα παλλινδρο.ηαε το ένα ( τρισωμια 17 ) κ παρέσυρε κ το υγιές ....

Τετάρτη κάνω την κόρη μου

Ακολούθησαν δύο ακόμα εμβριομεταφορες κατεψυγμένων που όμως παλλινδρομησαν( από αυτές δεν έψαξα τίποτα ) 

Μεταξύ της δεύτερης κ της Τετάρτης ζούσα ότι κι εσύ.

Εμείς βέβαια είμαστε ανεξήγητα υπογονιμοι χωρίς κανένα θέμα στο σπέρμα.

Πήγα στο χωραιμειο( στη διευθύντρια τους)

Πήγα στο άλφα Λαμπ 

Και φυσικά στον Πάγκαλο δύο φορές...τα κορυφαία κέντρα γενετικής ψάχνοντας να κάνω τον προεμφυτευτικο.Εγω δεν τον έκανα με σύσταση τους γιατι είχα χειροπιαστή στα χέρια μου τους καρυωτυπους μας κ των εμβρύων...φαινόταν τότε ότι είναι τυχαίο....βέβαια σήμερα πολύ αμφιβάλλω γιατί είχα κ τις δύο επόμενες.

Μην πανικοβαλεσαι ξέρω πως νιώθεις απόλυτα....όπως ήρθε η κόρη μου θα ρθει κ το δικό σου....

1. Εάν δεν κάνατε καρυωτυπο κ εσύ κ ο άντρας σου να κάνεις οπωσδήποτε( γίνεται κ δωρεάν στο κέντρο υγείας παιδιού) 

2 θα επισκεφτείς γενετιστές ...ο πιο ακριβός στο ραντεβού είναι ο Πάγκαλος να δεις μήπως πρέπει να κάνεις προεμφυτευτικο 

3 εμένα τόσα χρόνια( κι ας με διορθωσει οποία ξέρει καλύτερα)μου έλεγαν ότι όταν είναι θέμα σπέρματος δε φτάνεις βλαστοκυστες..σταματούν 3 μέρα...διότι μετά το ωάριο διορθώνει τθγχον λάθη του σπέρματος...μου κάνει εντύπωση που έφταναν 6 μέρα κ το ρίχνουν στο σπέρμα...επίσης γιατί 6 μέρα κι όχι 5?

Αυτά αν μπορώ να βοηθήσω κάπου στείλε μου μήνυμα..ειλικρινά μιλάς μέσα στην ψυχή μου αλλά όπως ήρθε η δική μου θα έρθει κι το δικό σου μωρό...δεν ξεχνάς βέβαια αλλά δεν πονάει τοσο

Link to comment
Share on other sites

@JO15Υπάρχει και το τμήμα καθ΄ έξιν αποβολών του Έλενα για να διερευνήσεις το θέμα. Το ζήτημα των αποβολών εμπλέκει πολλές ιατρικές ειδικότητες και πολλές εξετάσεις, που γίνονται όλες δωρεάν εκεί. Θέλει μόνο λίγη υπομονή και επιμονή για να κλείσεις ραντεβού μέσα από το 1535...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 11/30/2019 at 11:53 PM, island1 said:

Καλησπέρα δυστυχώς άργησα να δω το μήνυμα σου...η ιστορία μας είναι περίπου ίδια....

Πρώτη εξωσωματικη μηδέν 

Δεύτερη παλλινδρομησε αλλά το έστειλα για καρυωτυπο κ ήταν τετρασωμια ( εξαιρετικά σπάνιο )

Τρίτη δίδυμα παλλινδρο.ηαε το ένα ( τρισωμια 17 ) κ παρέσυρε κ το υγιές ....

Τετάρτη κάνω την κόρη μου

Ακολούθησαν δύο ακόμα εμβριομεταφορες κατεψυγμένων που όμως παλλινδρομησαν( από αυτές δεν έψαξα τίποτα ) 

Μεταξύ της δεύτερης κ της Τετάρτης ζούσα ότι κι εσύ.

Εμείς βέβαια είμαστε ανεξήγητα υπογονιμοι χωρίς κανένα θέμα στο σπέρμα.

Πήγα στο χωραιμειο( στη διευθύντρια τους)

Πήγα στο άλφα Λαμπ 

Και φυσικά στον Πάγκαλο δύο φορές...τα κορυφαία κέντρα γενετικής ψάχνοντας να κάνω τον προεμφυτευτικο.Εγω δεν τον έκανα με σύσταση τους γιατι είχα χειροπιαστή στα χέρια μου τους καρυωτυπους μας κ των εμβρύων...φαινόταν τότε ότι είναι τυχαίο....βέβαια σήμερα πολύ αμφιβάλλω γιατί είχα κ τις δύο επόμενες.

Μην πανικοβαλεσαι ξέρω πως νιώθεις απόλυτα....όπως ήρθε η κόρη μου θα ρθει κ το δικό σου....

1. Εάν δεν κάνατε καρυωτυπο κ εσύ κ ο άντρας σου να κάνεις οπωσδήποτε( γίνεται κ δωρεάν στο κέντρο υγείας παιδιού) 

2 θα επισκεφτείς γενετιστές ...ο πιο ακριβός στο ραντεβού είναι ο Πάγκαλος να δεις μήπως πρέπει να κάνεις προεμφυτευτικο 

3 εμένα τόσα χρόνια( κι ας με διορθωσει οποία ξέρει καλύτερα)μου έλεγαν ότι όταν είναι θέμα σπέρματος δε φτάνεις βλαστοκυστες..σταματούν 3 μέρα...διότι μετά το ωάριο διορθώνει τθγχον λάθη του σπέρματος...μου κάνει εντύπωση που έφταναν 6 μέρα κ το ρίχνουν στο σπέρμα...επίσης γιατί 6 μέρα κι όχι 5?

Αυτά αν μπορώ να βοηθήσω κάπου στείλε μου μήνυμα..ειλικρινά μιλάς μέσα στην ψυχή μου αλλά όπως ήρθε η δική μου θα έρθει κι το δικό σου μωρό...δεν ξεχνάς βέβαια αλλά δεν πονάει τοσο

Σε ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου για ολα οσα μου εγραψες μου δινεις κουραγιο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...