Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

Χωρις περιδεση


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια ευτυχώς όλα καλά ο τράχηλος φαίνεται να έχει μεγαλώσει λίγο και δεν κάνει χωνί ευτυχώς. Παρόλα αυτά συνεχίζουμε ξαπλα και ξανά πάμε την άλλη βδομάδα για εξέταση τραχήλου και υπέρηχο της μικρής ίσως και dopler.μου είπε να έχω μαζί μου τις ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμόνια και γενικότερα αν συμβεί κάτι να τις έχω στο σπίτι !! Αισιόδοξος ήταν σήμερα αρκετ αλλά δεν παίρνω θαρρος

Τα απλά παίρνω όχι τα max

Καλημερα!!Τέλεια νεα!!! Είχε αποτέλεσμα η ξαπλα!! Κι εγώ το άλλο Σάββατο εχω ξανα μέτρηση και ειμαι πολυ περιεργη να δω την τιμη γιατι οι 2 προηγουμενες μετρησεις που εγιναν κολπικα είχαν 0,6 αποκλιση μεταξυ τους! Εσεις κοριτσια τον μετρατε κολπικα ή κοιλιακα;; Οταν μετρηθηκε κοιλιακα σε μενα 1 φορα εδειξε ακριβως ο,τι και η πρωτη κολπικη μετρηση δηλαδή 2,7. Μαλλον τοτε θα κάνω κι εγώ την ένεση κορτιζόνης για παν ενδεχόμενο γιατι ειμαι ακομη 27η.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια μου! Ετσι, ευχαριστα νεα να ακουω να παιρνω θαρρος! Εμενα κολπικα τον μετραει τον τραχηλο.. @Sofaki00, εχεις ηδη κανει ενεσεις κορτιζονης και αν χρειαστει θα ξανα κανεις; η δεν εχεις κανει καθολου; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ! Δεν τις είχα κάνει τελικά και χθες που πήγα λέει αν έχει μικρύνει να τις κάνουμε τελικά δεν χρειάστηκε χτες αλλά συμφωνήσαμε να κάνουμε δυο την επόμενη βδομάδα και αν όλα πανε καλά να κάνουμε πάλι όταν μπω στον μήνα μου. Κολπικά κορίτσια το μετράει εμένα κοιλιακά δεν είναι σίγουρος για το αποτέλεσμα! Και ο εμβρυολογος στη Β επίπεδο κολπικά το μέτρησε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!

ειμαι μια μαμα που εκανε περιδεση στην 26η βδομαδα με τραχηλο 11 χιλιοστα

Πολυ δυσκολη η ψυχολογια, τα φαρμακα, οι μετρησεις ολα. Γεννησα 36+5 και το μωρο μια χαρα!

Δεν ξερω αν θα την εβγαζα χωρις περιδεση, θελει πολυ υπομονη κ μεγαλο κουραγιο!

ευχομαι ενα αισιο τελος σε ολες με υγιη μωρακια! Καλες γιορτες!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, samiam είπε:

Κοριτσια καλημερα!

ειμαι μια μαμα που εκανε περιδεση στην 26η βδομαδα με τραχηλο 11 χιλιοστα

Πολυ δυσκολη η ψυχολογια, τα φαρμακα, οι μετρησεις ολα. Γεννησα 36+5 και το μωρο μια χαρα!

Δεν ξερω αν θα την εβγαζα χωρις περιδεση, θελει πολυ υπομονη κ μεγαλο κουραγιο!

ευχομαι ενα αισιο τελος σε ολες με υγιη μωρακια! Καλες γιορτες!!

Άλλη μια μανούλα που μας επιβεβαιώνει ότι όλα θα πανε καλά! Να σε ρωτήσω τι άλλο έκανες εκτός από περίδεση;;; Ξάπλα ultrogestan? Να χαίρεσαι το μωράκι σου!!!

Επεξεργάστηκαν by Sofaki00
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofaki00 είπε:

Καλημερα ! Δεν τις είχα κάνει τελικά και χθες που πήγα λέει αν έχει μικρύνει να τις κάνουμε τελικά δεν χρειάστηκε χτες αλλά συμφωνήσαμε να κάνουμε δυο την επόμενη βδομάδα και αν όλα πανε καλά να κάνουμε πάλι όταν μπω στον μήνα μου. Κολπικά κορίτσια το μετράει εμένα κοιλιακά δεν είναι σίγουρος για το αποτέλεσμα! Και ο εμβρυολογος στη Β επίπεδο κολπικά το μέτρησε 

Σε ρωτησα γτ εμενα μ ειπε να μην τις επαναλαβουμε και οτι μια δοση ειναι αρκετη. Τι να πω, κατι θα ξερει αυτος παραπανω.. 

@samiam, να σου ζησει το παιδακι σου !!! Ειναι πολυ δυσκολο αλλα εσυ που ηδη κρατας το μωρακι σου στην αγκαλια σου ξερεις οτι αξιζει ο κοπος. Εσπασαν τα νερα και γεννησες; ειχες ηδη βγαλει τα ραμματα τοτε; 

Link to comment
Share on other sites

Εκανα περιδεση κ επαιρνα utro εννοειται κ παντα κολπικα

Κ ο γιατρος παντα κολπικα με εξεταζε με μεγαλη προσοχη για να εχει καθαρη εικονα

Οχι δεν επαιζε με τοσο τραχηλο να βγαλω ραμματα πριν μπω στο μηνα μου(γεννησα 36+5). Ξεκινησαν εμτονες συσπασεις ανα εικοσαλεπτο κ ειδοποιησα κ πηγα μαιευτηριο για να μη σπασει το ραμμα

Ξαπλα φουλ, να σκεφτειτε ηταν καλοκαιρι γιατι γεννησα Αυγουστο κ βγηκα στο μπαλκονι μονο δυο φορες

Μπανιο καθιστη σε σκαμπο, κρεβατι καναπε κ στο γιατρο. Τπτ αλλο


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, samiam είπε:

Εκανα περιδεση κ επαιρνα utro εννοειται κ παντα κολπικα

Κ ο γιατρος παντα κολπικα με εξεταζε με μεγαλη προσοχη για να εχει καθαρη εικονα

Οχι δεν επαιζε με τοσο τραχηλο να βγαλω ραμματα πριν μπω στο μηνα μου(γεννησα 36+5). Ξεκινησαν εμτονες συσπασεις ανα εικοσαλεπτο κ ειδοποιησα κ πηγα μαιευτηριο για να μη σπασει το ραμμα

Ξαπλα φουλ, να σκεφτειτε ηταν καλοκαιρι γιατι γεννησα Αυγουστο κ βγηκα στο μπαλκονι μονο δυο φορες

Μπανιο καθιστη σε σκαμπο, κρεβατι καναπε κ στο γιατρο. Τπτ αλλο

Πέρασες δύσκολα και εσυ!!! Αλλά τέλος καλό όλα καλά και κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Πέρασες δύσκολα και εσυ!!! Αλλά τέλος καλό όλα καλά και κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά!!

Δυσκολα δε λες τπτ!!

δε θελω να σκεφτομαι για εγκυμοσυνη τπτ!! Αλλα εβγαλα τη μικρη μου αγωνιστρια κ ειμαι τοσο περηφανη που ολα περασαν!!!


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, samiam είπε:

Εκανα περιδεση κ επαιρνα utro εννοειται κ παντα κολπικα

Κ ο γιατρος παντα κολπικα με εξεταζε με μεγαλη προσοχη για να εχει καθαρη εικονα

Οχι δεν επαιζε με τοσο τραχηλο να βγαλω ραμματα πριν μπω στο μηνα μου(γεννησα 36+5). Ξεκινησαν εμτονες συσπασεις ανα εικοσαλεπτο κ ειδοποιησα κ πηγα μαιευτηριο για να μη σπασει το ραμμα

Ξαπλα φουλ, να σκεφτειτε ηταν καλοκαιρι γιατι γεννησα Αυγουστο κ βγηκα στο μπαλκονι μονο δυο φορες

Μπανιο καθιστη σε σκαμπο, κρεβατι καναπε κ στο γιατρο. Τπτ αλλο

Συγχαρητηρια για το κουραγιο σου.. ειστε και οι 2 αγωνιστριες.. να ειστε γερες και ευτυχισμενες.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , Christy32 είπε:

Συγχαρητηρια για το κουραγιο σου.. ειστε και οι 2 αγωνιστριες.. να ειστε γερες και ευτυχισμενες.. 

Κ σε σενα κοριτσι μου ευχομαι να πανε ολα τελεια και κατ ευχην!

Να ξερεις οτι μας ερχεται ο,τι μπορουμε να αντιμετωπισουμε οσο θαρραλεα μπορουμε!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κανετε; Εγω από το πρωί έχω πόνους περιόδου πολυ ήπιους αλλα συνεχόμενους.  Πήρα γιατρό τηλ και μου είπε να τους παρακολουθώ και αυριο το πρωί αν συνεχίσουν να πάω να με δει. Τρελό αγχος!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Κορίτσια τι κανετε; Εγω από το πρωί έχω πόνους περιόδου πολυ ήπιους αλλα συνεχόμενους.  Πήρα γιατρό τηλ και μου είπε να τους παρακολουθώ και αυριο το πρωί αν συνεχίσουν να πάω να με δει. Τρελό αγχος!

Να μην αγχωνεσαι και το χειροτερευεις! Φυσιολογικοι θα ειναι οι πονοι, θα δεις. Αλλες μας εχουμε παρομοιους πονους. Να χαλαρωσεις και ολα θα ειναι καλα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

 

Παράθεση
Just now, Christy32 είπε:

Να μην αγχωνεσαι και το χειροτερευεις! Φυσιολογικοι θα ειναι οι πονοι, θα δεις. Αλλες μας εχουμε παρομοιους πονους. Να χαλαρωσεις και ολα θα ειναι καλα.

 

Just now, Sofaki00 είπε:

Μην αγχώνεσαι είναι φυσιολογικό θεωρώ και εγώ... αλλά σε καταλαβαινω που αγχώνεσαι!! Όλα θα πανε καλά και θα στο πει και αύριο ο γιατρός! 

Ευχαριστώ κορίτσια!! Θα μου μετρήσει τον τράχηλο από ο τι κατάλαβα!! Φοβάμαι το νούμερο! Το ένιωθα όταν άλλαζα βδομαδα αλλα Όχι συνεχόμενα! 

Ειμαι ξαπλα τωρα! Και δεν κουραστηκα σημερα! Γενικά δεν κουράζομαι! Ευχαριστώ πολυ!! Πρώτη φορά κάνω και παράθεση 2 σχολίων ταυτόχρονα!! Όπως να Ναι τα έγραψα! Συγγνώμη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...