Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Χωρις περιδεση


Recommended Posts

Κορίτσια πως είστε ;; Εγώ με φρικτό πόνο στη μέση... η δεξιά πλευρά ειδικά με πεθαίνει! Δεν μπορώ να κοιμηθώ ούτε να βολευτω.... έχουν αρχίσει και οι καούρες.... και επειδή τρωω και κάθομαι η ξαπλώνω είναι χειρότερα τα πράγματα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια πως είστε ;; Εγώ με φρικτό πόνο στη μέση... η δεξιά πλευρά ειδικά με πεθαίνει! Δεν μπορώ να κοιμηθώ ούτε να βολευτω.... έχουν αρχίσει και οι καούρες.... και επειδή τρωω και κάθομαι η ξαπλώνω είναι χειρότερα τα πράγματα 

Καλημέρα !! Και εγώ υποφέρω από τις καούρες ειδικά σε συνδυασμό με την ξάπλα !!! Εγώ νιωθω φοβερή πίεση χαμηλά κορίτσια εδώ και 2-3 μέρες και το μωρό κουνιέται πολύ έντονα , που νομίζω παλεύει να βγει! Δεν ξέρω φοβάμαι λίγο και παλιά ένιωθα πίεση αλλά με την ξάπλα μου είχε περάσει για ένα διάστημα! Τώρα όχι μόνο επέστρεψε αλλά είναι κ συχνότερη ‘


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Agapakiii, μην αγχωνεσαι νομιζω ειναι φυσιολοφικο. Μεγαλωσε το μωρακι, κοντευεις κι ολας! Νομιζω ειναι ολα νορμαλ. Εμενα η αριστερη μου μερια με πεθαινει πλατη, μεση και γοφος. Νιωθω θα κοπω στ 2. Αυτα ειναι αποτελεσματα της κατακλισης. Κ δεν εφτανε αυτο σημερα κοιμηθηκα 4 ωρες γτ εχω φοβερο στομαχοπονο και παω συνεχεια τουαλετα, κατι με πειραξε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Christy32 είπε:

@Agapakiii, μην αγχωνεσαι νομιζω ειναι φυσιολοφικο. Μεγαλωσε το μωρακι, κοντευεις κι ολας! Νομιζω ειναι ολα νορμαλ. Εμενα η αριστερη μου μερια με πεθαινει πλατη, μεση και γοφος. Νιωθω θα κοπω στ 2. Αυτα ειναι αποτελεσματα της κατακλισης. Κ δεν εφτανε αυτο σημερα κοιμηθηκα 4 ωρες γτ εχω φοβερο στομαχοπονο και παω συνεχεια τουαλετα, κατι με πειραξε. 

Και εγώ θεωρώ @Agapakiii ότι δεν πρέπει να αγχώνεσαι. Βέβαια ένα τηλέφωνο στον γιατρό θα σε καθησυχάσει. Δεν είμαι η μόνη που είναι τόσο χάλια @Christy32 .εμενα με πεθαίνει η δεξιά ούτε να κοιμηθώ δεν μπορώ... πηρα ένα παυσίπονο τώρα σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού είμαι κάπως καλύτερα. Θα ρωτήσω και στο φαρμακείο για μια κρέμα για τις αρθρώσεις και τους πόνους που κάνει για την εγκυμοσύνη 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Πινω κ εγω παυσιπονο που και που. Βαζω και το συζυγο να με τριβει αλλα μην φανταστεις. Εν τω μεταξυ δεν με βολευει και η δεξια να πεις οτι ξεκουραζω την αριστερη. Καποια βραδια ξυπναω και ειμαι ανασκελα, αθελα μου αλλα τι  να σου κανει κ αυτο το κορμι. Ασχετο αλλα την τελευταια βδομαδα θελω να τρωω συνεχεια γλυκα, λιγο οι γιορτες λιγο η εγκυμοσυνη τα απογευματα τρελαινομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christy32 είπε:

Πινω κ εγω παυσιπονο που και που. Βαζω και το συζυγο να με τριβει αλλα μην φανταστεις. Εν τω μεταξυ δεν με βολευει και η δεξια να πεις οτι ξεκουραζω την αριστερη. Καποια βραδια ξυπναω και ειμαι ανασκελα, αθελα μου αλλα τι  να σου κανει κ αυτο το κορμι. Ασχετο αλλα την τελευταια βδομαδα θελω να τρωω συνεχεια γλυκα, λιγο οι γιορτες λιγο η εγκυμοσυνη τα απογευματα τρελαινομαι!

Και εγώ με τα γλυκα έχω εθισμό και προσπαθώ να τα αποφεύγω αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα!! Από την άλλη σκέφτομαι τώρα είναι ότι είναι ας φάω ότι λιγουρευομαι γιατί μετά θα πρέπει να το ράψω θέλω δε θέλω!!

εγω κορίτσια έχω αρχίσει να φοβάμαι για τον τοκετό! Νομίζω πως έχω αγχωθεί πολύ το σκέφτομαι κ δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι δεν ξέρω τι θα κάνω όταν έρθει η ώρα πρώτα ο Θεός!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει κιλα απ οταν εμεινα στ κρεβατι κ προσπαθω να προσεχω αλλα ματαια! Να δω πως θα φυγουν μετα. 

Πιστευω πως εκεινη την ωρα ολα γινονται ενστικτωδως. Θα πονεσουμε σιιιογουρα αλλα θα ξεχαστουν οι πονοι μετα. Εμπιστοσυνη στο γιατρο κ ψυχραιμια. Και ολα αυτα τα λεω βεβαια εγω που βλεπω ενεση και λιποθυμω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Εχω παρει κιλα απ οταν εμεινα στ κρεβατι κ προσπαθω να προσεχω αλλα ματαια! Να δω πως θα φυγουν μετα. 

Πιστευω πως εκεινη την ωρα ολα γινονται ενστικτωδως. Θα πονεσουμε σιιιογουρα αλλα θα ξεχαστουν οι πονοι μετα. Εμπιστοσυνη στο γιατρο κ ψυχραιμια. Και ολα αυτα τα λεω βεβαια εγω που βλεπω ενεση και λιποθυμω. 

Και εγώ έτσι από την ξάπλα πήρα ότι πήρα !! Πριν πάλι Καλά δεν είχα πολλά κιλά! Αλλά προσπαθώ να προσέχω και από τηβ άλλη όλη μέρα ακίνητη είναι λογικό να μπαίνουν κιλάκια!! 

Οσο για τη γεννα κ εγώ λιποθυμάω κ με ένεση κ με όρο κ με τα πάντα!!! Από την μια ανυπομονώ να δω το μωράκι μου κ από την άλλη φοβάμαι τόσο πολυ


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ μέχρι τον 6ο είχα πάρει 3 κιλά .... μετά που άρχισα την ξαπλα έχασα την μπάλα , δεν ζυγιζομαι καν πλέον. Ευτυχώς δεν έχω θέμα με το ζάχαρο και τρωω ότι θέλω. Αλλά τώρα με τις καούρες το σκέφτομαι και να φάω αυτό που λαχταρώ....ευτυχώς με το παυσίπονο πέρασε ο πόνος, αλλά ο γιατρός μου είπε να το παρακολουθήσουμε.... να σας πω την αλήθεια με τόσο άγχος που περάσαμε στην εγκυμοσύνη μόνο τον τοκετό δεν φοβάμαι.... ποοοσο να πονέσεις ;; Αλλά και να πονέσεις τότε ξέρεις ότι ήρθε η ώρα σου .... όχι όπως όλους αυτούς τους μήνες που πονούσε κάτι και έκλαιγα και έλεγα ας μην είναι πόνος γεννάς δεν πρέπει να γεννήσω είναι νωρίς ακόμα.....

Just now, Christy32 είπε:

Πινω κ εγω παυσιπονο που και που. Βαζω και το συζυγο να με τριβει αλλα μην φανταστεις. Εν τω μεταξυ δεν με βολευει και η δεξια να πεις οτι ξεκουραζω την αριστερη. Καποια βραδια ξυπναω και ειμαι ανασκελα, αθελα μου αλλα τι  να σου κανει κ αυτο το κορμι. Ασχετο αλλα την τελευταια βδομαδα θελω να τρωω συνεχεια γλυκα, λιγο οι γιορτες λιγο η εγκυμοσυνη τα απογευματα τρελαινομαι!

Εγώ ένα βραδυ κοιμόμουν μπρούμυτα! Μου λέει ο αντρας μου τι κάνεις ;;;;; Είσαι σοβαρή ;; Ήμουν σε στάση όπως τεντώνονται τα σκυλιά! Η κοιλιά μου δεν ακουμπούσε κάτω αλλά το κεφάλι μου ήταν στο μαξιλάρι!!! Η δύναμη της συνήθειας μάλλον! 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλο κολπο να μην ζυγιζεσαι αλλα ειμαι περιεργη. Την προηγουμενη βδομαδα πηρα 2 κιλα. Συνολικα εχω παρει 13 τοσα επρεπε να παρω συνολικα, χαιρετισματα! Δεν ειχα κιλα αρχικα κ ειμαι σχετικα ψηλη αλλα δεν θελω να ανεβει η πιεση λογω αρτηριας. Μεχρι και την ολικη ναρκωση ειχα σκεφτει αλλα πραγματικα τωρα δεν με νοιαζει ουτε πονος ουτε τπτ. Ας πανε ολα καλα και ας πονεσω, θα περασει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα σήμερα πήγα πάλι στον γιατρό μέτρησε τον τράχηλο και είχε ανέβει πήγε στο 25.6mm 

Προβληματίστηκα πριν 15 μερες ηταν 19mm την προηγουμενη δευτερα πήγε 11mm και σήμερα 25.6 

Περίεργο δεν ειναι;; βεβαια είμαι κρεβάτι οπως σίγουρα και εσεις στα ποδια του κρεβατιου μου εχουν βαλει 12 ποντους τακους (ειμαι λες και κανω σουζα).....για να μην ακουμπαει το μωρο στον τραχηλο μαγνησια προγεστερονες κλπ μια σακουλα....

Τώρα μου είπε θα συνεχίσω το ξάπλα πιο ήπια βέβαια και μπορώ να κάθομαι και καμία ώρα καναπέ ή καρέκλα.

Υπάρχει κάποια κοπέλα που να το εχει ζήσει να αλλάξουν οι τιμές προς το καλύτερο....;;;

Το μόνο που φανταζόμουν ή να μείνει σταθερό ή να πέσει να ανέβει έτσι δεν το πιστευα....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Family4 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα πήγα πάλι στον γιατρό μέτρησε τον τράχηλο και είχε ανέβει πήγε στο 25.6mm 

Προβληματίστηκα πριν 15 μερες ηταν 19mm την προηγουμενη δευτερα πήγε 11mm και σήμερα 25.6 

Περίεργο δεν ειναι;; βεβαια είμαι κρεβάτι οπως σίγουρα και εσεις στα ποδια του κρεβατιου μου εχουν βαλει 12 ποντους τακους (ειμαι λες και κανω σουζα).....για να μην ακουμπαει το μωρο στον τραχηλο μαγνησια προγεστερονες κλπ μια σακουλα....

Τώρα μου είπε θα συνεχίσω το ξάπλα πιο ήπια βέβαια και μπορώ να κάθομαι και καμία ώρα καναπέ ή καρέκλα.

Υπάρχει κάποια κοπέλα που να το εχει ζήσει να αλλάξουν οι τιμές προς το καλύτερο....;;;

Το μόνο που φανταζόμουν ή να μείνει σταθερό ή να πέσει να ανέβει έτσι δεν το πιστευα....

 

Καλησπέρα! Κι εμένα από 2.7 πηγε στο 3.3 αλλα ο γιατρός μου είπε ότι παίζει ρόλο εκεινη τη στιγμή η τονικότητα της μήτρας Και η θέση του μωρου. Από ο τι κατάλαβα δηλαδή δεν ανεβαίνει! Αλλά φυσικά είναι τέλειο που δεν έπεσε!! Συνέχισε έτσι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Παίζουν πολλά ρόλο , ακόμα και αν κατουριεσαι. Επίσης μιλαμε για χιλιοστά όποτε είναι πολύ μικρές αυτές οι διάφορες.... το σημαντικό είναι ότι δεν μικραίνει και δεν ανοίγει.... και η ξεκούραση οντως κάνει θαύματα ...!!! Εμένα βέβαια με αφήνει να κάθομαι και στο κρεβάτι και στο καναπέ όχι να είμαι εντελώς ξαπλα δηλαδή. Αν και αυτό με τους τάκους στο κρεβάτι δεν το είχα ακούσει αλλά φαίνεται αποτελεσματικό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Sofaki00 είπε:

Παίζουν πολλά ρόλο , ακόμα και αν κατουριεσαι. Επίσης μιλαμε για χιλιοστά όποτε είναι πολύ μικρές αυτές οι διάφορες.... το σημαντικό είναι ότι δεν μικραίνει και δεν ανοίγει.... και η ξεκούραση οντως κάνει θαύματα ...!!! Εμένα βέβαια με αφήνει να κάθομαι και στο κρεβάτι και στο καναπέ όχι να είμαι εντελώς ξαπλα δηλαδή. Αν και αυτό με τους τάκους στο κρεβάτι δεν το είχα ακούσει αλλά φαίνεται αποτελεσματικό 

Sofaki00 πιστεύω πραγματικά ότι έχει βοηθήσει πολύ αλλά έτσι για να  γελάσουμε λίγο μετά από τόσο κλάμα.....Εμείς σαλόνι υπνοδωμάτιο έχουμε κάνει σούζα κρεβάτι καναπέ.....

Όποιος θέλει κάνει και τσουλήθρα....

Περιμένω βέβαια την επόμενη μέτρηση σε 15 μέρες για να έχω έναν μπούσουλα. 

Εσύ πόσο καιρό είσαι ξαπλα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Family4 είπε:

Sofaki00 πιστεύω πραγματικά ότι έχει βοηθήσει πολύ αλλά έτσι για να  γελάσουμε λίγο μετά από τόσο κλάμα.....Εμείς σαλόνι υπνοδωμάτιο έχουμε κάνει σούζα κρεβάτι καναπέ.....

Όποιος θέλει κάνει και τσουλήθρα....

Περιμένω βέβαια την επόμενη μέτρηση σε 15 μέρες για να έχω έναν μπούσουλα. 

Εσύ πόσο καιρό είσαι ξαπλα;

Από τις 15 Οκτωβρίου μετά για ένα διάστημα σηκώθηκα κάπως μην φανταστείς τίποτα τρελό... και από Τίς 26 Νοεμβρίου αυστηρά ξαπλα καθιστή σε κρεβάτι και καναπέ χωρίς να κάνω καμία δραστηριότητα εντός σπιτιού αλλά και εκτός. Η έξοδος μου είναι η εβδομαδιαία επίσκεψη στον γιατρό μου .... αφήστε κορίτσια τα Χριστούγεννα αρραβωνιαζεται η αδερφή μου και ελπίζω να είμαι καλά να πάω. Εκτός αυτού στεναχωριέμαι που δεν την έχω βοηθήσει καθόλου με τις προετοιμασίες και συνεχίζει να με βοηθάει αυτή .και τώρα κοιμάται στο σαλόνι γιατί ο αντρας μου δουλεύει βραδυ και δεν ένιωθα πολύ καλά μόνη μου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...