Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Χωρις περιδεση


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Mommy2be είπε:

Κοριτσια χρονια πολλα και καλα!με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας!ηθελα να σας ρωτησω οσες ειχατε θεμα με τον τραχηλο ειχατε βλεννη ελαφρως ροζ;ειμαι 36+3 κ τα 2 τελευταια πρωινα βλεπω τετοια...σημαινει αραγε οτι εξαλειφεται ο τραχηλος;ο γιατρος μου ειπε απλα να το παρακολουθω

Χρονια πολλά κ με το καλό το μωράκι σου! Εγώ η αλήθεια είναι ότι δεν είχα κάτι τέτοιο.. αλλά μήπως υπάρχει περίπτωση να προετοιμάζεσαι σιγά σιγά για τοκετό αφού είσαι ήδη 36&3? 

Δεν ξέρω καθόλου απλά έχω διαβάσει στο Ίντερνετ ότι η βλέννη με λίγο ροζ είναι ένδειξη ότι ξεκινάει σιγά σιγά ο τοκετός!! Με το καλό εύχομαι!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agapakiii said:

Χρονια πολλά κ με το καλό το μωράκι σου! Εγώ η αλήθεια είναι ότι δεν είχα κάτι τέτοιο.. αλλά μήπως υπάρχει περίπτωση να προετοιμάζεσαι σιγά σιγά για τοκετό αφού είσαι ήδη 36&3? 

Δεν ξέρω καθόλου απλά έχω διαβάσει στο Ίντερνετ ότι η βλέννη με λίγο ροζ είναι ένδειξη ότι ξεκινάει σιγά σιγά ο τοκετός!! Με το καλό εύχομαι!!

Αχ αυτο φοβαμαι,οτι μπορει να ειναι θεμα ωρων!!βεβαια παλι καλα που εφτασα ως εδω, ειχα συσπασεις απο την 32,αλλα κ παλι νιωθω οτι ειναι νωρις...σε ευχαριστω πολυ και με το καλο και σε εσενα!!κ ευχομαι ολοψυχα να αργει ακομη πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:

Αχ αυτο φοβαμαι,οτι μπορει να ειναι θεμα ωρων!!βεβαια παλι καλα που εφτασα ως εδω, ειχα συσπασεις απο την 32,αλλα κ παλι νιωθω οτι ειναι νωρις...σε ευχαριστω πολυ και με το καλο και σε εσενα!!κ ευχομαι ολοψυχα να αργει ακομη πολυ!!

Μη φοβάσαι μπορεί να είναι κ θέμα εβδομάδας!! Δεν είναι απαραίτητο ότι θα γινει άμεσα!! Πάντως είσαι μια χαρά στις εβδομάδες , εύχομαι φυσικά να καθυστερήσει κ άλλο!! ❤️❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/12/2019 at 2:06 ΜΜ, Christy32 είπε:

Χρονια πολλα!! Καλα Χριστουγεννα!! Κοριτσια ευχομαι σε ολες μας υγεια, υγεια και υγεια. Με το καλο ολες μας.. 

Χρόνια πολλά κορίτσια εύχομαι υγεία πάνω από όλα να περάσει ο καιρός και να είναι τελειομηνα τα μωράκια μας.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα! Ολα καλα δοξα το Θεο! Σημερα η μικρη κανει σαν τρελη. Δεν μπορω να βολευτω πουθενα. Γιατι ειναι τοσο υπερκινητικη; Αυτες τις μερες συγκεντρωσα αρκετα πραγματα για το μαιευτηριο. Εσυ @Polly1 ολα καλα με την περιδεση; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Καλησπερα! Ολα καλα δοξα το Θεο! Σημερα η μικρη κανει σαν τρελη. Δεν μπορω να βολευτω πουθενα. Γιατι ειναι τοσο υπερκινητικη; Αυτες τις μερες συγκεντρωσα αρκετα πραγματα για το μαιευτηριο. Εσυ @Polly1 ολα καλα με την περιδεση; 

Μπαίνεις στον μήνα Σου ε;; Άντε με το καλο!! Ειμαι πολυ καλυτερα, αυριο θα κάνω και γενικές εξετάσεις αίματος και ούρων.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Καλησπερα! Ολα καλα δοξα το Θεο! Σημερα η μικρη κανει σαν τρελη. Δεν μπορω να βολευτω πουθενα. Γιατι ειναι τοσο υπερκινητικη; Αυτες τις μερες συγκεντρωσα αρκετα πραγματα για το μαιευτηριο. Εσυ @Polly1 ολα καλα με την περιδεση; 

Προσπαθεί να βολευτεί ! Έχει μεγαλώσει πια!! Μήπως εφαγες κάποιο παραπανω γλυκο; Εγω αυτές τις μερες που έχουμε γλυκά σπιτι, έφαγα! 

Το δωμάτιο της μικρής το ετοιμασες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η αληθεια ειναι πως εφαγα 2 μελομακαρονα χαχα, αλλα ειναι υπερκινητικη απο την ωρα που ξυπνησα! Το δωματιο οχι ακομα, μετα τη γεννα. Στην αρχη θα κοιμαται στο δωματιο μαζι μας. Δεν γινεται τωρα που ειμαι στο κρεβατι να φτιαξουμε το δωματιο. Αλλα μου ηρθαν ολα τα πραγματα καροτσακι, λικνο, κουνια, ριλαξ, αλαξιερα. Πηρα και τα πρωτα φορμακια, πανες, νυχτικα για μενα τα επλυνε η αδερφη μου και τα σιδερωσε. Στην αρχη ελεγα δεν θα παρω τπτ μεχρι να γεννησω, δεν ηθελα. Αλλα με πεισανε. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ χτες είχα συσπάσεις και πόνους στη μέση και από κάτω.... φύγαμε για ιπποκρατειο έκτακτα... τελικά ήταν προπαρασκευαστικές και οι πόνοι φυσιολογικοί. Κορίτσια κουράστηκα πολύ ψυχολογικά με όλα αυτά!!! Αντε να περάσουν οι βδομαδες να μπω στον μήνα μου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια εγώ χτες είχα συσπάσεις και πόνους στη μέση και από κάτω.... φύγαμε για ιπποκρατειο έκτακτα... τελικά ήταν προπαρασκευαστικές και οι πόνοι φυσιολογικοί. Κορίτσια κουράστηκα πολύ ψυχολογικά με όλα αυτά!!! Αντε να περάσουν οι βδομαδες να μπω στον μήνα μου 

Υπομονή!!! Πότε μπαίνεις εσυ;;;

Just now, Christy32 είπε:

Η αληθεια ειναι πως εφαγα 2 μελομακαρονα χαχα, αλλα ειναι υπερκινητικη απο την ωρα που ξυπνησα! Το δωματιο οχι ακομα, μετα τη γεννα. Στην αρχη θα κοιμαται στο δωματιο μαζι μας. Δεν γινεται τωρα που ειμαι στο κρεβατι να φτιαξουμε το δωματιο. Αλλα μου ηρθαν ολα τα πραγματα καροτσακι, λικνο, κουνια, ριλαξ, αλαξιερα. Πηρα και τα πρωτα φορμακια, πανες, νυχτικα για μενα τα επλυνε η αδερφη μου και τα σιδερωσε. Στην αρχη ελεγα δεν θα παρω τπτ μεχρι να γεννησω, δεν ηθελα. Αλλα με πεισανε. 

Αχ, για πες!! Ποιο καρότσι;;Έχει και πορτ μπεμπε; Εγω κλείνω σε ένα mama's and Pappas αλλα χωρίς πορτ μπεμπέ, επειδή οριζοντιωνεται πλήρως η θέση και είναι κατάλληλο από νεογέννητο! Κάπως έτσι το σκέφτομαι.Ελπιζω να βολέψει. Σε λίκνο κι εγώ στην αρχή! Καλά εκανες και τα ετοιμασες!!Μην έχεις και Αυτό στο μυαλό σου μετα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα της inglesina νομιζω οτι θα με βολεψει πολυ. Κουνια πηρς μικρη ( ετσι μ λενε ολοι, οτι ειναι μικρη ) γτ δεν θα αργησω να την βαλω στο κρεβατι. Πορτ μπεμπε μου εδωσε η κουνιαδα μου. Το ριλαξ και το μπανακι-αλλαξιερα ειναι lorelli. Τα πιο ωραια ρε κοριτσια ειναι τα ρουχαλακια, ξετρελαθηκα. Εκανα μεγαλη προσπαθεια να μην παραγγειλω ενα σωρο. @Sofaki00 εγω βαζω μαξιλαρακια. Το 1ο ειναι τα μπει ο νεος χρονος, το 2ο 3/1 που θα παω στο γιατρο, το 3ο (αν ολα ειναι καλα) να μπω στον μηνα μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Υπομονή!!! Πότε μπαίνεις εσυ;;;

Αχ, για πες!! Ποιο καρότσι;;Έχει και πορτ μπεμπε; Εγω κλείνω σε ένα mama's and Pappas αλλα χωρίς πορτ μπεμπέ, επειδή οριζοντιωνεται πλήρως η θέση και είναι κατάλληλο από νεογέννητο! Κάπως έτσι το σκέφτομαι.Ελπιζω να βολέψει. Σε λίκνο κι εγώ στην αρχή! Καλά εκανες και τα ετοιμασες!!Μην έχεις και Αυτό στο μυαλό σου μετα!!!

Στις 10 του μήνα ! Αλλά ρε κορίτσια έχω μια απορία ολοκληρώνουμε την 36η βδομάδα και μπαίνουμε στον μήνα μας; Η μόλις ξεκινήσουμε να την διανύουμε ;;; Εμείς καρότσι πήραμε το peg perego 3 σε 1 .. και στην αρχή λίκνο θα έχω δίπλα μου μετά θα βάλουμε το κρεβατακι. Όλα έτοιμα είναι και η βαλίτσα μου ακόμα την οποία την πήγαμε χτες για δεύτερη φορά και γύρισε πίσω 

Just now, Christy32 είπε:

Πηρα ενα της inglesina νομιζω οτι θα με βολεψει πολυ. Κουνια πηρς μικρη ( ετσι μ λενε ολοι, οτι ειναι μικρη ) γτ δεν θα αργησω να την βαλω στο κρεβατι. Πορτ μπεμπε μου εδωσε η κουνιαδα μου. Το ριλαξ και το μπανακι-αλλαξιερα ειναι lorelli. Τα πιο ωραια ρε κοριτσια ειναι τα ρουχαλακια, ξετρελαθηκα. Εκανα μεγαλη προσπαθεια να μην παραγγειλω ενα σωρο. @Sofaki00 εγω βαζω μαξιλαρακια. Το 1ο ειναι τα μπει ο νεος χρονος, το 2ο 3/1 που θα παω στο γιατρο, το 3ο (αν ολα ειναι καλα) να μπω στον μηνα μου. 

Από που παρηγγειλες ρουχαλάκια ;; Πες μας site ... άποστειρωτη πήρατε ; Εμένα αυτό μου λείπει. Μπανιέρα πηρα Fischer price αλλαξιέρα μια σκληρή θα την έχω πάνω σε μια συρταριερα ..και εγώ έβαζα μαξιλαράκια αλλά πραγματικά κουράστηκα ψυχολογικά με αυτό το άγχος ο αντρας μου ένα ερείπιο είναι από το άγχος.... χτες προσπαθούσα να είμαι ψύχραιμη και να γελάω γιατί δεν θέλω να τον αγχώνω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...