Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Χωρις περιδεση


Recommended Posts

Νομιζω μολις ολοκληρωνουμε την 36η γι αυτο λεω 11/1 οτι μπαινω στον μηνα μου. Στην αδερφη μου τα παρηγγειλα τα περισσοτερα, χαχα.. βασικα χαζεψα sites και πηγε η αδερφη μου και τα πηρε. Τα καλυτερα κοριτσια τα βρηκαμε στο ηρα, κυριως οι πανες αγκαλιας ηταν πολυ καλης ποιοτητας. Πηρα και λιγα απο orchestra και prena tal. Και αποστειρωτη θα μου φερει η κουνιαδα μου. Αφρολουτρα, κρέμες κλπ θα παραγγειλω απο ηλεκτρονικο φαρμακειο. Εμενα παλι καλα ο αντρας μου δεν δειχνει καθολου αγχωμενος και κουρασμενος. Στενοχωριεμαι που τετοιες μερες ειναι κλεισμενος μεσα αλλα γενικα δεν μου δειχνει ταλαιπωρημενος. Εγω παλι κανω κατι σκεψεις κατι φορες, ααααστα απο την κουραση και μονο ψυχικη και σωματικη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Christy32 είπε:

Νομιζω μολις ολοκληρωνουμε την 36η γι αυτο λεω 11/1 οτι μπαινω στον μηνα μου. Στην αδερφη μου τα παρηγγειλα τα περισσοτερα, χαχα.. βασικα χαζεψα sites και πηγε η αδερφη μου και τα πηρε. Τα καλυτερα κοριτσια τα βρηκαμε στο ηρα, κυριως οι πανες αγκαλιας ηταν πολυ καλης ποιοτητας. Πηρα και λιγα απο orchestra και prena tal. Και αποστειρωτη θα μου φερει η κουνιαδα μου. Αφρολουτρα, κρέμες κλπ θα παραγγειλω απο ηλεκτρονικο φαρμακειο. Εμενα παλι καλα ο αντρας μου δεν δειχνει καθολου αγχωμενος και κουρασμενος. Στενοχωριεμαι που τετοιες μερες ειναι κλεισμενος μεσα αλλα γενικα δεν μου δειχνει ταλαιπωρημενος. Εγω παλι κανω κατι σκεψεις κατι φορες, ααααστα απο την κουραση και μονο ψυχικη και σωματικη. 

Απο Ηρα και καρότσι και ρουχα;; Το inglesina το aptica? Το σκεφτόμαστε και αυτο!!Κι εμένα με πιάνουν αγωνίες για το πόσο θα τα καταφέρω μετά με τη φροντίδα του μωρου!!

Just now, Sofaki00 είπε:

Στις 10 του μήνα ! Αλλά ρε κορίτσια έχω μια απορία ολοκληρώνουμε την 36η βδομάδα και μπαίνουμε στον μήνα μας; Η μόλις ξεκινήσουμε να την διανύουμε ;;; Εμείς καρότσι πήραμε το peg perego 3 σε 1 .. και στην αρχή λίκνο θα έχω δίπλα μου μετά θα βάλουμε το κρεβατακι. Όλα έτοιμα είναι και η βαλίτσα μου ακόμα την οποία την πήγαμε χτες για δεύτερη φορά και γύρισε πίσω 

Από που παρηγγειλες ρουχαλάκια ;; Πες μας site ... άποστειρωτη πήρατε ; Εμένα αυτό μου λείπει. Μπανιέρα πηρα Fischer price αλλαξιέρα μια σκληρή θα την έχω πάνω σε μια συρταριερα ..και εγώ έβαζα μαξιλαράκια αλλά πραγματικά κουράστηκα ψυχολογικά με αυτό το άγχος ο αντρας μου ένα ερείπιο είναι από το άγχος.... χτες προσπαθούσα να είμαι ψύχραιμη και να γελάω γιατί δεν θέλω να τον αγχώνω 

Πρέπει να ολοκληρωθεί η 36η!!Κορίτσια τιποτα δε σας έμεινε!! Σε λιγότερο από 2 βδομάδες μπαίνετε στον 9ο!! Να είστε περήφανες που τα καταφέρατε και εσείς και τα μωρά σας!!! Να παίρνετε κουράγιο από αυτο! Θα περάσουν οι γιορτές και μετά Τέλος!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Απο Ηρα και καρότσι και ρουχα;; Το inglesina το aptica? Το σκεφτόμαστε και αυτο!!Κι εμένα με πιάνουν αγωνίες για το πόσο θα τα καταφέρω μετά με τη φροντίδα του μωρου!!

Πρέπει να ολοκληρωθεί η 36η!!Κορίτσια τιποτα δε σας έμεινε!! Σε λιγότερο από 2 βδομάδες μπαίνετε στον 9ο!! Να είστε περήφανες που τα καταφέρατε και εσείς και τα μωρά σας!!! Να παίρνετε κουράγιο από αυτο! Θα περάσουν οι γιορτές και μετά Τέλος!! 

Άρα μπαίνω στις 17/1 ..... πωωωω μου φαίνεται τοοοοσο μακριά!!!! Το iglesina μου φάνηκε ότι σηκώνεται δύσκολα για να ανέβεις ένα πεζοδρόμιο... τεσπα αυτά δεν αξίζουν τίποτα μπροστά σε ότι έχουμε κάνει και θα κάνουμε για τα παιδάκια μας!!! Το θέμα είναι ότι προσπαθήσαμε να κάνουμε το καλύτερο δυνατό για να κερδίσουν χρόνο μέσα μας και να βγουν υγιή! Για αυτό προσεύχομαι κάθε μέρα!! 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το aptica! Κοριτσια το πηρα σε μπλε. Μου αρεσε περισσοτερο απ ολα τ αλλα. Απο το σκρουτζ το πηρα, απο το ηρα μονο ρουχαλακια. Δεν εχω προβλημα να μεινω στο κρεβατι, αρκει να μεινω. Εμενα το αγχος μου ειναι μη γεννησω αυριο.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Ναι το aptica! Κοριτσια το πηρα σε μπλε. Μου αρεσε περισσοτερο απ ολα τ αλλα. Απο το σκρουτζ το πηρα, απο το ηρα μονο ρουχαλακια. Δεν εχω προβλημα να μεινω στο κρεβατι, αρκει να μεινω. Εμενα το αγχος μου ειναι μη γεννησω αυριο.. 

Καλορίζικο να είναι και να το χαρείτε!!! Μετράς 12 μερες ακόμα για να μπεις στον μήνα σου !!  Εγώ είπα χτες ότι μου είπαν πι γιατροί έκανα έμεινα ξαπλα τόσο καιρό τι να κάνω άλλο;; Αν βιάζεται να βγει ας βγει. Αν και δεν άνοιξε ο τράχηλος ακόμα και ευτυχώς κορίτσια μένει σταθερός! Σήμερα δεν έκανα συσπάσεις .... παίρνω και κάτι αλλά φάρμακα για συσπάσεις... έχουμε γεμίσει φάρμακα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christy32 είπε:

Ναι το aptica! Κοριτσια το πηρα σε μπλε. Μου αρεσε περισσοτερο απ ολα τ αλλα. Απο το σκρουτζ το πηρα, απο το ηρα μονο ρουχαλακια. Δεν εχω προβλημα να μεινω στο κρεβατι, αρκει να μεινω. Εμενα το αγχος μου ειναι μη γεννησω αυριο.. 

Έχει απίστευτη κυληση, το σπρώχνεις με 2 δάχτυλα, πάει μόνο του!! Με το καλό οι βόλτες!! Όλα καλά θα πανε, όπως και να εξελιχθεί!! Στη βδομαδα που είσαι κανένας κίνδυνος πλέον!! Να μην αγχώνεσαι!!

Just now, Sofaki00 είπε:

Άρα μπαίνω στις 17/1 ..... πωωωω μου φαίνεται τοοοοσο μακριά!!!! Το iglesina μου φάνηκε ότι σηκώνεται δύσκολα για να ανέβεις ένα πεζοδρόμιο... τεσπα αυτά δεν αξίζουν τίποτα μπροστά σε ότι έχουμε κάνει και θα κάνουμε για τα παιδάκια μας!!! Το θέμα είναι ότι προσπαθήσαμε να κάνουμε το καλύτερο δυνατό για να κερδίσουν χρόνο μέσα μας και ναξ βγουν υγιή! Για αυτό προσεύχομαι κάθε μέρα!! 

Μακρια το 17/1???? Εγω 1 μήνα πιο μετά από σενα!! Χαχαχαχα!! Αυτο κι αν ειναι μακρια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Η αληθεια ειναι οτι αν μου ελεγαν τον οκτωβριο που μαθαμε για τον τραχηλο οτι θα φτασω μεχρι τελη δεκεμβρη δεν θα το πιστευα. Και προχωραμε.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Η αληθεια ειναι οτι αν μου ελεγαν τον οκτωβριο που μαθαμε για τον τραχηλο οτι θα φτασω μεχρι τελη δεκεμβρη δεν θα το πιστευα. Και προχωραμε.. 

Ούτε και εγώ το πίστευα κορίτσι μου αλλά τα καταφέρνουμε μια χαρά! Λίγες μερες μας έμειναν.... ο γιατρός είπε θα μου κόψει την προγεστερονη σιγά-σιγά από την νέα χρονιά! Εσένα σου έδωσε οδηγίες για μετά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Η αληθεια ειναι οτι αν μου ελεγαν τον οκτωβριο που μαθαμε για τον τραχηλο οτι θα φτασω μεχρι τελη δεκεμβρη δεν θα το πιστευα. Και προχωραμε.. 

Καλημέρα @Christy32 ❤️❤️❤️

Και να δεις που τελικά θα φτάσεις καο στον μήνα σου! Κ εγώ μια από τα ίδια δεν το περίμενα και να που τώρα λέω άντε να γεννήσω!! Με το καλό ευχομαι❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι χαρα ειναι αυτη; οταν εχεις προσπαθησει και τα καταφερνεις!! Κουραγιο λιγο ακομα κοριτσια και θα εχουμε 100% επιτυχια! @Sofaki00, και εμενα μου ειπε οτι θα τα σταματησουμε τα outro και οτι θα σηκωθω δειλα δειλα οταν μπω στον μηνα μου. Περιμενω το επομενο ραντεβου. Να σου πω, δεν θεκω να τα σταματησω. Αγχωνομαι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , Christy32 είπε:

Τι χαρα ειναι αυτη; οταν εχεις προσπαθησει και τα καταφερνεις!! Κουραγιο λιγο ακομα κοριτσια και θα εχουμε 100% επιτυχια! @Sofaki00, και εμενα μου ειπε οτι θα τα σταματησουμε τα outro και οτι θα σηκωθω δειλα δειλα οταν μπω στον μηνα μου. Περιμενω το επομενο ραντεβου. Να σου πω, δεν θεκω να τα σταματησω. Αγχωνομαι.. 

Εμένα μετά τις συσπάσεις μου έδωσε κάτι αλλά χάπια και μου είπε να μειώσω τα ultrogestan από 200αρια σε 100αρια.... όχι του λέω μέχρι να μπω στο. Μήνα μου θα τα παίρνω... ας προφυλαχτούμε λίγο ακόμα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια κοριτσια!! Το 2020 θα μας φερει το πολυτιμοτερο δωρο, να ειναι τυχερο και ευλογημενο. Υγεια και ευτυχια σε ολες μας και με το καλο τα μωρακια μας..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλη χρόνια σε ολες σας..μπαίνω συχνά κ σας διαβάζω κ χαίρομαι τοσο πολυ που συνεχίζεται όλες δυναμικά! σας νιώθω στο έπακρο,  καθότι κγω ήμουν χωρις περιδεση κ με αυστηρή κατακλιση! κ ολα πήγαν καλα, κ γεννησα με πρόκληση παρακαλώ στις 12 ωρες καθότι ο τράχηλος εν τέλη ήταν ψηλα κ σκληρός!!! μάλλον με τοση προγεστερόνη ειχε γίνει τουρμπο!

Σας εύχομαι ολόψυχα να πάνε ολα καλα κ να κρατήσετε τα θαυματακια σας αγκαλίτσα στην ωρα τους! καλη δύναμη σε ολες! 

  • Μου αρέσει 2

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...