Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Χωρις περιδεση


Recommended Posts

Just now, Christy32 είπε:

Aχ @Sofaki00 μου σε ευχαριστω πολυ.. ευχομαι σε ολες μας να κρατησουμε τα μωρακια μας τελειομηνα και υγιεστατα. Ειμαι σιγουρη οτι ξαφνικα θα ξεχαστουν ολα, χαλαλι! 

@Mpimpikos, στην β επιπεδου ηταν 3,5 εκατοστα αλλα δεν θυμαμαι σε ποια εβδομαδα την ειχα κανει, 22η ισως! Η αληθεια ειναι οτι δεν καθομουν σε μια μερια αλλα ενιωθα τοσο καλα, που να ηξερα! Ναι, ειναι το πρωτο μου παιδακι και ειναι κοριτσακι. Εσενα;; θυμαμαι οτι ειναι το 2ο αλλα τι φυλλο;

Και εγώ έτσι ήμουν μέχρι την Β επιπέδου και να δούμε ότι ήταν κοντός ο τράχηλος! Λες να φταίει αυτό ; Εμένα με προβληματίζει για την επόμενη κύηση αν περάσω τα ίδια! Μέχρι τον 6ο μήνα ήμουν μια χαρά δεν είχα τίποτα έκανα τα πάντα όλα κανονικά μετά την Β επιπέδου και την νοσηλεία ξαπλα! 
ακομα και τώρα που είπε ο γιατρός να κινούμε φοβάμαι γιατί θέλω μια βδομάδα να μπω στον μήνα μου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mpimpikos είπε:

Έχει στοπ ναι. Το βιδωνω στην κρέμα και το γεμίζω μεχρι το στοπ. Ο γιατρός το μόνο που μου είπε ηταν μην την βάλω έξω έξω αλλά να προσπαθήσω μέσα... Και ντράπηκα να ρωτήσω μετά... (εδώ δεν ήξερα τι είναι το απλικατερ)... 

@Christy32 με το δάχτυλο? Αλήθεια.? Χτες που έβαλα πρώτη φορά ένιωθα λες κ θα έκανα χειρουργείο. Πιστεύω οι πρώτες φορές θα είναι δύσκολες μέχρι να μάθω... 2 μήνες θα το κάνω αυτό κάθε βράδυ μιυ είπε...

 

Σας ευχαριστώ πολύ που μου λύσατε την απορία κορίτσια... Εύχομαι να πάνε όλα καλά.. Εσεις ποτέ γεννατε? 

εγω την βάζω  οπως σ ειπα...κανε το ιδιο κ εσύ δεν είναι κάτι αγαπη...σε 1 2 μερες θα εισια οκ κ θα χεις συνηθίσει...εγω εχω πολύ ακομα για να γεννησω...με την βοήθεια τ Θεού θα φτάσουμε ολες στο τερμα ...φιλια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια εχω λιγες τυψεις που δεν προσεχα καθολου. Αο τον 1ο μεχρι τον 5ο εκανα μπανιο στη θαλασσα, πολυ περπατημα, δουλειες στο σπιτι, πολλα. Ο γιατρος βεβαια μετα καποιες κολπικες εξετασεις κατεληξε στο οτι ειναι θεμα ιστων, ειναι χαλαροι μου ειπε. Εχω ηδη κανει μια εγχειρηση κηλης και το ιδιο μου ειχε πει και ο χειρουργος τοτε.

Οσον αφορα τη 2η εγκυμοσυνη μην ανησυχεις. Μου ειπε οτι τωρα που το ξερουμε κανουμε περιδεση απο νωρις και απλα προσεχουμε, χωρις ακινησια..

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να ρωτήσω για την περιδεση αν ποναει? 

Στον γιατρό έκανε κ λίγο εντύπωση στο ότι στην 1η εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα θέμα με τν τράχηλο ή με οτιδήποτε (πλην της πίεσης που ανέβασα όταν ήμουν 39 εβδομάδες). 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω για την περιδεση αν ποναει? 

Στον γιατρό έκανε κ λίγο εντύπωση στο ότι στην 1η εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα θέμα με τν τράχηλο ή με οτιδήποτε (πλην της πίεσης που ανέβασα όταν ήμουν 39 εβδομάδες). 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις...

Καθόλου δεν πονάει, την έκανα 28η εβδομάδα!!! 

16 ώρες πρίν, Christy32 είπε:

Να σου πω την αληθεια εχω λιγες τυψεις που δεν προσεχα καθολου. Αο τον 1ο μεχρι τον 5ο εκανα μπανιο στη θαλασσα, πολυ περπατημα, δουλειες στο σπιτι, πολλα. Ο γιατρος βεβαια μετα καποιες κολπικες εξετασεις κατεληξε στο οτι ειναι θεμα ιστων, ειναι χαλαροι μου ειπε. Εχω ηδη κανει μια εγχειρηση κηλης και το ιδιο μου ειχε πει και ο χειρουργος τοτε.

Οσον αφορα τη 2η εγκυμοσυνη μην ανησυχεις. Μου ειπε οτι τωρα που το ξερουμε κανουμε περιδεση απο νωρις και απλα προσεχουμε, χωρις ακινησια..

Ναι έχω ακούσει ότι σε μικρή εβδομάδα η περιδεση είναι πολύ πιο χαλαρή!! Πολυ το σκέφτομαι για 2ο! Πώς θα είναι με ένα νήπιο συν περιδεση; Αλλά ας κάνουμε το πρώτο και βλέπουμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mpimpikos είπε:

Κορίτσια σε ποιο νοσοκομείο θα γεννησετε? Το θέμα με τν τράχηλο προμηνύει και καισαρική? Ή όχι? Αν γνωρίζει καμία. 

Στο Μητέρα εγώ!! Ο γιατρος μου μού είπε ότι δεν έχει σχέση η περιδεση με τον τρόπο τοκετού 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεννησα μια κουκλα 2.700!! Τρελη εμπειρια, φ.τ. , απο τις 5 μεχρι τις 11, αμεσως γεννησα. Ειδα ροζ σταγονα το μεσημερι στο εσωρουχο και πηγα στον γιατρο, ειχα 2 διαστολη συις 4.30. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Κοριτσια μου γεννησα μια κουκλα 2.700!! Τρελη εμπειρια, φ.τ. , απο τις 5 μεχρι τις 11, αμεσως γεννησα. Ειδα ροζ σταγονα το μεσημερι στο εσωρουχο και πηγα στον γιατρο, ειχα 2 διαστολη συις 4.30. 

Κοριτσάκι μου να σου ζήσει!!! Γερο και καλοτυχο!!!Πώς ήταν η εμπειρια;;Έκανες εποσκληρηδειο; Αχ πολυ χαίρομαι!!!Ακριβώς όταν μπήκες στον μήνα Σου ε;; Άντε και στα δικά μας στον δικό μας μήνα!!!

Καλή ξεκουραση!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοπελα μου. Σε ολες ευχομαι υγιεστατα μωρα..

Ηθελα 28 μερες για την πητ μου.. με το που μπηκα στο μηνα μου δλδ. Η εμπειρια ηταν τελεια. Εκανα επισκληρηδειο με 7 διαστολη. Ολα εγιναν πολυ γρηγορα γτ πηγαινε σφαιρα η διαδικαδια οπως ειπε κ ο γιατρος. Κοιτα, πονουσα ναι αλλα υποφερτα. Μην φανταζεσαι τρελα πραγματα. Καμια σχεση με το οπως το ειχα στο μυαλο μου..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Christy32 είπε:

Ευχαριστω κοπελα μου. Σε ολες ευχομαι υγιεστατα μωρα..

Ηθελα 28 μερες για την πητ μου.. με το που μπηκα στο μηνα μου δλδ. Η εμπειρια ηταν τελεια. Εκανα επισκληρηδειο με 7 διαστολη. Ολα εγιναν πολυ γρηγορα γτ πηγαινε σφαιρα η διαδικαδια οπως ειπε κ ο γιατρος. Κοιτα, πονουσα ναι αλλα υποφερτα. Μην φανταζεσαι τρελα πραγματα. Καμια σχεση με το οπως το ειχα στο μυαλο μου..

Να σου ζήσει. Γερό και καλότυχο να είναι. Και γω έτσι γρήγορα είχα γεννήσει στο 1ο παιδάκι μου 9κ30 το πρωί μπήκα με πόνους και 13κ20 γέννησα. Με το καλό σε όλες κορίτσια. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Christy32 είπε:

Κοριτσια μου γεννησα μια κουκλα 2.700!! Τρελη εμπειρια, φ.τ. , απο τις 5 μεχρι τις 11, αμεσως γεννησα. Ειδα ροζ σταγονα το μεσημερι στο εσωρουχο και πηγα στον γιατρο, ειχα 2 διαστολη συις 4.30. 

Να σου ζήσει η κουκλα σου κορίτσι μου να είναι γερή κ ευλογημένη!!! Πολύ χάρηκα που πήγαν όλα καλά!! Καλή αναρρωση να έχεις ❤️❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Christy32 είπε:

Κοριτσια μου γεννησα μια κουκλα 2.700!! Τρελη εμπειρια, φ.τ. , απο τις 5 μεχρι τις 11, αμεσως γεννησα. Ειδα ροζ σταγονα το μεσημερι στο εσωρουχο και πηγα στον γιατρο, ειχα 2 διαστολη συις 4.30. 

Μπραβο κοριτσι μου....Να σου ζήσει γερή  και καλότυχη η κούκλα σου... ❤❤❤❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Christy32 κούκλα τι τελεια νέα !!! Να σου ζήσει γερή και τυχερή να είναι η Μπέμπα σου!!! Μου αρέσει που λένε ότι δεν θα ανοίγει ο τράχηλος μας μετά από τόση προγεστερονη.... η μικρή σου καλά ;; Δεν μπήκε θερμοκοιτίδα  λογικά .... 

να μας λες από εδώ τα νέα σου...

λες να είμαι η επόμενη; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Christy32 είπε:

Ευχαριστω κοπελα μου. Σε ολες ευχομαι υγιεστατα μωρα..

Ηθελα 28 μερες για την πητ μου.. με το που μπηκα στο μηνα μου δλδ. Η εμπειρια ηταν τελεια. Εκανα επισκληρηδειο με 7 διαστολη. Ολα εγιναν πολυ γρηγορα γτ πηγαινε σφαιρα η διαδικαδια οπως ειπε κ ο γιατρος. Κοιτα, πονουσα ναι αλλα υποφερτα. Μην φανταζεσαι τρελα πραγματα. Καμια σχεση με το οπως το ειχα στο μυαλο μου..

Στο πρωτο μου παιδάκι ουτε εγκυμοσύνη καταλαβα ούτε γέννα φ.τ επισκληριδιο και μέσα σε 3 ώρες τσουπ ο μικρούλης μου....

Τώρα στην δεύτερη....με έχει στο κρεβάτι από 25 εβδομάδα  αντε οταν ερθει η ωρα της να δουμε και την γεννα της....

Κορίτσι τώρα από μικρή βλέπω να μας χορεύει...  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...