Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Χωρις περιδεση


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Christy32 είπε:

Ειναι καλες οι ποιοτητες στα σεντονακι που σου ηρθαν; το σκεφτομαι

Έστειλα τον άντρα μου να πάρει από λητω ένα σετ νεφ νεφ κ ήταν πολύ καλά.. τα υπόλοιπα σεντονακια μου τα έφεραν δώρο κ ειπα να μην πάρω αλλά για να δω και τι θα μου φέρουν μετά τη γεννα..

ολοι αυτό με συμβουλεύουν γενικά , να μην πάρω πολλά γιατί λένε ότι φέρνουν πολλά δώρα.. θα δούμε βέβαια..

τα βασικά τα έχω πάρει εννοείται , τα πλυναμε κιόλας & είμαστε εν αναμονή 

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 372
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Christy32 είπε:

@Agapakiii μπραβο, εισαι οργανωτικη! 

Ετοίμασα και τη βαλίτσα μου χθες.. το καθυστερούσα επίτηδες γιατί όσο το σκέφτομαι ότι μπορεί να γίνει από στιγμή σε στιγμή φοβάμαι πολύ! Αλλά δεν είχα άλλη επιλογή!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

την ετοίμασα προχτές εγώ. Τρεις νυχτικιες, ρόμπες ,σουτιέν θηλασμού ,επιθέματα , σερβιέτες λοχείας , πετσέτα προσώπου παντόφλες οδοντροκρεμα οδοντόβουρτσα χτένα .φορτιστή και καλλυντικά όταν έρθει η ώρα!τι άλλο βάλατε στη βαλίτσα ; 

κοριτσια επίσης τα χαρτιά τα μαζέψατε ; Πιστοποιητικό γάμου , οικογενειακής κατάστασης ; Τα είχα πάρει τον Οκτώβριο λες και κάτι ήξερα αλλά τώρα θα πάρω καινούργια γιατί πρέπει να έχουν βγει 3μηνες πριν.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofaki00 είπε:

την ετοίμασα προχτές εγώ. Τρεις νυχτικιες, ρόμπες ,σουτιέν θηλασμού ,επιθέματα , σερβιέτες λοχείας , πετσέτα προσώπου παντόφλες οδοντροκρεμα οδοντόβουρτσα χτένα .φορτιστή και καλλυντικά όταν έρθει η ώρα!τι άλλο βάλατε στη βαλίτσα ; 

κοριτσια επίσης τα χαρτιά τα μαζέψατε ; Πιστοποιητικό γάμου , οικογενειακής κατάστασης ; Τα είχα πάρει τον Οκτώβριο λες και κάτι ήξερα αλλά τώρα θα πάρω καινούργια γιατί πρέπει να έχουν βγει 3μηνες πριν.

Πιστοποιητικά γαμου και ένα μπλε χαρτάκι για το επώνυμο του παιδιού τα είχα πάρει από δημαρχείο όταν παντρεύτηκα! Θέλει κάτι αλλο;; Τι 3 μηνες πριν; το πιστοποιητικό γαμου; Να το ξαναεκδωσουν δηλαδη;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Sofaki00 είπε:

την ετοίμασα προχτές εγώ. Τρεις νυχτικιες, ρόμπες ,σουτιέν θηλασμού ,επιθέματα , σερβιέτες λοχείας , πετσέτα προσώπου παντόφλες οδοντροκρεμα οδοντόβουρτσα χτένα .φορτιστή και καλλυντικά όταν έρθει η ώρα!τι άλλο βάλατε στη βαλίτσα ; 

κοριτσια επίσης τα χαρτιά τα μαζέψατε ; Πιστοποιητικό γάμου , οικογενειακής κατάστασης ; Τα είχα πάρει τον Οκτώβριο λες και κάτι ήξερα αλλά τώρα θα πάρω καινούργια γιατί πρέπει να έχουν βγει 3μηνες πριν.

Αυτά έβαλα κ εγώ στη βαλίτσα συν τα ρουχαλάκια που θα βγάλω το μωράκι !

οσο για τα χαρτιά δεν μάζεψα κάτι! :|

δεν είναι κάτι που μπορεί να τα φέρει μετά ο σύζυγος;

Just now, Christy32 είπε:

Ααα μαζευουμε και χαρτια; καλα δεν μου εχουν πει τπτ! Πηρες και καλλυντικα;; χαρα στο κουραγιο σου! Εγω ουτε την τσαντα δεν θελω να ετοιμασω.. 

Κ εγώ έτσι δεν ήθελα καθόλου να ετοιμάσω τσάντα!! Και τώρα με μισή καρδιά το έκανα γιατί φοβάμαι! Αλλά ειπα να είμαι έτοιμη γιατί ποτε δεν ξέρεις!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Ααα μαζευουμε και χαρτια; καλα δεν μου εχουν πει τπτ! Πηρες και καλλυντικα;; χαρα στο κουραγιο σου! Εγω ουτε την τσαντα δεν θελω να ετοιμασω.. 

Ούτε εγώ ήθελα να την ετοιμάσω αλλά με δάκρυα στα μάτια το έκανα για να μην τρέχουν οι δικοί μου τελευταία στιγμή και με ρωτάνε που είναι το ένα και που το άλλο!!! 

Ναι θέλει κάποια χαρτιά , εγώ τα μάζεψα για ν μην τρέχει ο αντρας μου τελευταία στιγμή , και επειδή είναι και γιορτινές μερες αυτές που ακολουθούν και φοβόμαστε τον πρόωρο τοκετό τα μαζέψαμε ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις! Αυριο κι ολας θα ασχοληθω με αυτο. Αλλωστε ειμαι μεσα στο 3μηνο που ειπες σιιιιγουρα. Με την βαλιτσα θα το καθυστερησω λιγο ακομα, δεν νιωθω ακομα ετοιμη.. 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα όλη μέρα σκέφτομαι και τρομάζω στην ιδέα όχι να γεννήσω πιο νωρίς , αλλά αν συμβεί πως θα γυρίσω χωρίς αυτό σπίτι!! 

Η αλήθεια είναι ότι έχω ταλαιπωρηθεί πολύ ψυχολογικά, και ενώ για κάποιες γυναίκες είναι το πιο ευχάριστο πράγμα και η πιο γλυκιά αναμονή για μας έχει καταντήσει τρενάκι ψυχολογίας , και ειδικά τους τελευταίους δυο μήνες ένα διαρκές άγχος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofaki00 είπε:

Σήμερα όλη μέρα σκέφτομαι και τρομάζω στην ιδέα όχι να γεννήσω πιο νωρίς , αλλά αν συμβεί πως θα γυρίσω χωρίς αυτό σπίτι!! 

Η αλήθεια είναι ότι έχω ταλαιπωρηθεί πολύ ψυχολογικά, και ενώ για κάποιες γυναίκες είναι το πιο ευχάριστο πράγμα και η πιο γλυκιά αναμονή για μας έχει καταντήσει τρενάκι ψυχολογίας , και ειδικά τους τελευταίους δυο μήνες ένα διαρκές άγχος 

Δεν φανταζεσαι ποσο σε καταλαβαινω! Ειδα οτι ειχες γραψει και στην ομαδα για την μενν. Εγω να δεις τι κλαμα εχω ριξει. Θα ειναι πολυ ψυχοφθορο να πηγαινεις στο μαιευτηριο και να βλεπεις το μικρακι σου, μην πω για το θηλαστρο. 

Εν τω μεταξυ, σημερα μου εχει κατσει οτι δεν μεγαλωνει το μωρο η οτι δεν το ακουω. Τι αγχος ειναι αυτο.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Δεν φανταζεσαι ποσο σε καταλαβαινω! Ειδα οτι ειχες γραψει και στην ομαδα για την μενν. Εγω να δεις τι κλαμα εχω ριξει. Θα ειναι πολυ ψυχοφθορο να πηγαινεις στο μαιευτηριο και να βλεπεις το μικρακι σου, μην πω για το θηλαστρο. 

Εν τω μεταξυ, σημερα μου εχει κατσει οτι δεν μεγαλωνει το μωρο η οτι δεν το ακουω. Τι αγχος ειναι αυτο.... 

Έφαγες σοκολάτα ;;; Εγώ θα πήγαινα μέχρι το τοπικό νοσοκομείο η κέντρο υγείας η ότι έχεις δίπλα σου για να ακούσω καρδιά και να είμαι ήρεμη το βραδυ, γιατί όλα μας συμβαίνουν το βραδυ από το άγχος μας!! 

Αν θέλεις έλα κι σπίτι μου έχω μηχάνημα που ακούω την καρδιά το πηρα για τέτοια περίπτωση αλλά δεν το έχω χρειαστεί ακόμα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω παρα παρα πολυ!

Εφαγα μιση παστα και μου εδωσε 2 κλωτσιτσες αλλα γενικα εχει μειωθει η κινητικοτητα της τις τελευταιες 2 με 3 μερες. 

Αληθεια δεν σ' εχω ρωτησει, Αθηνα εισαι ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christy32 είπε:

Σ' ευχαριστω παρα παρα πολυ!

Εφαγα μιση παστα και μου εδωσε 2 κλωτσιτσες αλλα γενικα εχει μειωθει η κινητικοτητα της τις τελευταιες 2 με 3 μερες. 

Αληθεια δεν σ' εχω ρωτησει, Αθηνα εισαι ;

Όχι είμαστε πολύ βόρεια Ελλάδα !! Έχει μειωθεί γιατί δεν έχει πολύ χώρο να κινηθεί , αλλά αν έχεις οποία υποψία μιλά με τον γιατρό σου για να είσαι σίγουρη!! Αυτή τη βδομάδα δεν θα πας ;; 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη τη βδομαδα παω και φανταζεσαι την αγωνια μου! Καλα, τον παιρνω συχνα τηλεφωνο. Εχθες π.χ. νομιζα οτι βγαζω αμνιακα υγρα αλλα μαλλον ειναι ακρατεια. Σιγουρα το αγχος μου φταιει.. Γενικα τα περιεγραψες πολυ σωστα πριν. Αντι να ειναι η καλυτερη περιοδος της ζωης μας οι 2 τελευταιοι μηνες ειναι τραγικοι. Αξιζει τον κοπο το ξερω. Μακαρι να κατσω κι αλλο στο κρεβατι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...