Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Εξωσωματική σε φυσικό κύκλο ή σε φυσικό τροποποιημένο


Recommended Posts

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Καλησπέρα! Για το κόστος δεν ξέρω να σου πω δεν έχω πληρώσει ακόμα τον γιατρό. Είσαι Αθήνα ; Εγω όχι. Εξαρτάται η ηλικία αλλά απ όσο γνωρίζω ίσως να μην είναι όλοι οι κύκλοι καλοί. Δηλ να μην δώσει καλό ωάριο. Είναι χρονοβόρα διαδικασία κ απαιτεί μεγάλη υπομονή.

Ειμαι θεσσαλονικη και ειναι η πρωτη φορα ειμαι 40 χρομων εσυ εχεις κανει; η οχι ακομα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχω κάνει ένα φυσικό, πήραμε 1 ωάριο που δεν γονιμοποιηθηκε κ τώρα κάνω τροποποιημένο με puregon k certitude κ πάει πολύ καλύτερα. Είναι τι θα ταιριάξει σε κάθε οργανισμό.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Καλησπέρα! Για το κόστος δεν ξέρω να σου πω δεν έχω πληρώσει ακόμα τον γιατρό. Είσαι Αθήνα ; Εγω όχι. Εξαρτάται η ηλικία αλλά απ όσο γνωρίζω ίσως να μην είναι όλοι οι κύκλοι καλοί. Δηλ να μην δώσει καλό ωάριο. Είναι χρονοβόρα διαδικασία κ απαιτεί μεγάλη υπομονή.

Ειμαι θεσσαλονικη και ειναι η πρωτη φορα ειμαι 40 χρομων εσυ εχεις κανει; η οχι ακομα

Το κοστος των φαρμακων για τροποποιημενω ποσο ειναι;

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2019 at 6:14 ΜΜ, island1 είπε:

Εγώ έκανα ένα φυσικό τροποιημενο με ελάχιστα φάρμακα( σερπαφαρ) πήρα 4 προχώρησαν τα 3 κ είχα μια βλαστοκυστη...την έβαλα στον ίδιο κύκλο μαζί με μια κατεψυγμένη( για αυτό είχα κάνει τον φυσικό). Το αποτέλεσμα ήταν δίδυμη κύηση...απέβαλαν δυστυχώς την 8 βδομάδα για άλλους λόγους....

Τσ φαρμακα του τροποποιημενου τι κοστος έχουν; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, alexveli είπε:

Τσ φαρμακα του τροποποιημενου τι κοστος έχουν; 

Αναλογα,τι θα παρεις, αν παρεις χαπια κλομιφαινη πχ ειναι παρα πολυ φθηνα μπορει κ 10€ το πολυ(πηρε μια φιλη)δε το συστηνω παντως,αν και δεν εχω παρει ποτε.εγώ εκανα ενεσεις 150 μοναδες τη μερα για 6 μερες δηλαδή χρησιμοποιησα μόνο μια πενα που στοιχισε 360€ περιπου..με σκετο φυσικό δηλαδή με μονο μια οβιτρελ θεωρω ειναι καλυτερη η ποιοτητα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Αναλογα,τι θα παρεις, αν παρεις χαπια κλομιφαινη πχ ειναι παρα πολυ φθηνα μπορει κ 10€ το πολυ(πηρε μια φιλη)δε το συστηνω παντως,αν και δεν εχω παρει ποτε.εγώ εκανα ενεσεις 150 μοναδες τη μερα για 6 μερες δηλαδή χρησιμοποιησα μόνο μια πενα που στοιχισε 360€ περιπου..με σκετο φυσικό δηλαδή με μονο μια οβιτρελ θεωρω ειναι καλυτερη η ποιοτητα..

Την δευτερα εχω ραντεβου σε Ευχαριστώ.  για την απαντηση εχω αγωνια εσυ εκανες; ολοι μου λεν οτι η πρωτη φορα δεν πετυχαινει και ανχωθηκα

Link to comment
Share on other sites

Just now, alexveli είπε:

Την δευτερα εχω ραντεβου σε Ευχαριστώ.  για την απαντηση εχω αγωνια εσυ εκανες; ολοι μου λεν οτι η πρωτη φορα δεν πετυχαινει και ανχωθηκα

Μην αγχωνεσαι απο τωρα ομως,μη προτρεχεις κ μην ακους τι λενε..το αγχος ειναι κακό πραγμα.καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.και εγώ ειχα 3 εμβρυα κ διαβαζα οτι αποκλειεται να φτασουν βλαστοκυστες και τα 3 ,κ ομως φτασανε κ γινανε κ καλες και πηγαν και ολα καλα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, alexveli είπε:

Τσ φαρμακα του τροποποιημενου τι κοστος έχουν; 

Εξαρτάται από τοβσκεβασμα και την ποσότητα...εγώ έκανα 2 μεριοναλ για 3 μέρες...είναι από τα πιο οικονιμκα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας! Στις αρχές του μήνα έκανα την πρώτη μου προσπάθεια με φυσικό κύκλο. Ενώ κατάφερε κ έφτασε στο στάδιο της βλαστοκύστης 5 ημερών, δυστυχώς δεν προέκυψε εγκυμοσύνη. Σκέφτομαι από Σεπτέμβριο να συζητήσω με τον γιατρό για τον τροποποιημένο φυσικό κύκλο. Γνωρίζει κάποια εάν αυτή η μέθοδος είναι αυτό που λέμε mini ivf;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Καλημερα κοριτσια εκανα κ εγω φυσικο τροποποιημενο κυκλο...αρχικα επερνα τα φεμαρα αν το λεω καλα κ εκανα κ μια οβιτρελ πριν την ωοληψια...την Παρασκευη καναμε εμβρυομεταφορα...το πρωι πριν την μεταφορα ηταν 4 κυτταρακια κ λιγο πριν την εμφυτευση γιναν 6!!ολοι μου ειπαν οτι αυτο ειναι πολυ καλο!!μου εδωσε αρκετα χαπια filicine ,utrogestan,prolutex  ενεση,cyclacur k σαλοσπιρ...βλεπω οτι οι περισσοτερες κανετε βλαστοκυστες...κ ηθελα να ρωτησω αλλαζει κατι στις πιθανοτητες;;με πια βαση δλδ επιλεγουν αν θα βαλουν βλαστοκυστες η οχι;;αν γνωριζει καποια κοπελα θα ηθελα πολυ να με ενημερωσει ευχαριστω πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2020 at 4:42 ΜΜ, πελαργος είπε:

Καλημερα κοριτσια εκανα κ εγω φυσικο τροποποιημενο κυκλο...αρχικα επερνα τα φεμαρα αν το λεω καλα κ εκανα κ μια οβιτρελ πριν την ωοληψια...την Παρασκευη καναμε εμβρυομεταφορα...το πρωι πριν την μεταφορα ηταν 4 κυτταρακια κ λιγο πριν την εμφυτευση γιναν 6!!ολοι μου ειπαν οτι αυτο ειναι πολυ καλο!!μου εδωσε αρκετα χαπια filicine ,utrogestan,prolutex  ενεση,cyclacur k σαλοσπιρ...βλεπω οτι οι περισσοτερες κανετε βλαστοκυστες...κ ηθελα να ρωτησω αλλαζει κατι στις πιθανοτητες;;με πια βαση δλδ επιλεγουν αν θα βαλουν βλαστοκυστες η οχι;;αν γνωριζει καποια κοπελα θα ηθελα πολυ να με ενημερωσει ευχαριστω πολυ

Γεια σου κορίτσι μου!!!καταρχάς σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!να σου πανε ολα καλα και να εισαι ηδη έγκυος!!!καθώς τωρα ξεκίνησα δε ξερω πολλες λεπτομέρειες...ο γιατρος ομως μου είχε πει πως αφου ειναι η πρωτη μας φορα και ειμαι κατω των 40 καλύτερα να βαλουμε εμβρυακια 3η μερας και όχι βλαστοκυστες....νομίζω όμως πως οι πιθανότητες είναι οι ίδιες....

Ειναι η πρωτη σου φορά????πήγες με εμβρυα τρίτης μέρας????και τελικά πόσα βαλατε???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!!!καταρχάς σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!να σου πανε ολα καλα και να εισαι ηδη έγκυος!!!καθώς τωρα ξεκίνησα δε ξερω πολλες λεπτομέρειες...ο γιατρος ομως μου είχε πει πως αφου ειναι η πρωτη μας φορα και ειμαι κατω των 40 καλύτερα να βαλουμε εμβρυακια 3η μερας και όχι βλαστοκυστες....νομίζω όμως πως οι πιθανότητες είναι οι ίδιες....

Ειναι η πρωτη σου φορά????πήγες με εμβρυα τρίτης μέρας????και τελικά πόσα βαλατε???

σε ευχαριστω παρα πολυ..και γω σου ευχομαι συντομα εγκυουλα με μια ομορφη εγκυμοσυνη...ναι βαλαμε 3ων ημερων ..Τεταρτη η ωοληψια Παρασκευη εμβρυομεταφορα,ειναι η πρωτη προσπαθεια οποτε οι αποριες αρκετες που ειχα...εκανα φυσικο τροποποιημενο στον υπερηχο ειχα με δει 3,τα δυο ηταν καλα κ το 3 ηταν μικρο ..μονο το ενα προχωρησε οποτε βαλαμε ενα μοναχουλι του!!εσεις ποσα βαλατε;; η ακομη εισαι στην διαδικασια παραγωγης ωαριων;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, πελαργος είπε:

σε ευχαριστω παρα πολυ..και γω σου ευχομαι συντομα εγκυουλα με μια ομορφη εγκυμοσυνη...ναι βαλαμε 3ων ημερων ..Τεταρτη η ωοληψια Παρασκευη εμβρυομεταφορα,ειναι η πρωτη προσπαθεια οποτε οι αποριες αρκετες που ειχα...εκανα φυσικο τροποποιημενο στον υπερηχο ειχα με δει 3,τα δυο ηταν καλα κ το 3 ηταν μικρο ..μονο το ενα προχωρησε οποτε βαλαμε ενα μοναχουλι του!!εσεις ποσα βαλατε;; η ακομη εισαι στην διαδικασια παραγωγης ωαριων;;

Εγω ξεκίνησα για εξωσωματικη κανονικά...καθως εχω πρόωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια και δεν παραγω και κάθε μήνα ωαριο ειπαμε να μη χάσουμε χρόνο με φυσικους κυκλους....ετυχε ομως να εχω ραντεβού με το γιατρο μου πάνω π ειχα ενα καλο ωαριο...και πρότεινε να το παρουμε αμέσως....εκανα την ovitrelle τη τριτη το βράδυ και την  πεμπτη που μας πέρασε το πήραμε...δόξα το θεό πηγαν ολα καλα και γονιμοποιηθηκε και τη κυριακη το καταψυξαμε γιατί ο γιατρος θελει να έχουμε τουλάχιστον αλλο ενα για να μεταφέρουμε...εσυ το μετέφερες αμέσως ε???μακάρι να ειναι το τυχερό σου!!!!!!!πότε εχεις χοριακη???

Να ρωτησω και κατι αλλο???στο φυσικο τροποποιημενο τι αλλάζει??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...