Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Αιμορραγία με πηγματα αίματος


Athina84

Recommended Posts

Just now, Athina84 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι πολύ μπερδεμένη και απογοητευμένη. Πήγα σήμερα για υπέρηχο. Η εικόνα της μήτρας είχε καθαρίσει, είδαμε σάκο με εμβρυικα στοιχεία αλλά χωρίς παλμό. Ο γιατρός είπε να περιμένω άλλη μια εβδομάδα και ότι είναι πιθανό να εμφανιστεί την επόμενη φορά. Όμως μίλησα και με το γιατρό της εξωσωματικής και με απογοήτευσε, ήταν σχεδόν σίγουρος ότι δεν προχωράει. Ότι θα πρεπε να έχω και σάκο και παλμό στην 6η εβδομάδα. Αυτά. 

Καλησπέρα!!!! Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να σου φουσκωσω τα μυαλά αλλά ξέρω κοπέλες που άκουσαν καρδούλα στην έβδομη βδομάδα!!! 

Αλλά αν δεν αντέχεις να περιμένεις γιατί δεν κανεις μια χοριακη να δεις τι γίνεται...ο γιατρός σου θα ξέρει να την αξιολογήσει με βάση τη βδομάδα που είσαι!!!! 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofoulis είπε:

Καλησπέρα!!!! Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να σου φουσκωσω τα μυαλά αλλά ξέρω κοπέλες που άκουσαν καρδούλα στην έβδομη βδομάδα!!! 

Αλλά αν δεν αντέχεις να περιμένεις γιατί δεν κανεις μια χοριακη να δεις τι γίνεται...ο γιατρός σου θα ξέρει να την αξιολογήσει με βάση τη βδομάδα που είσαι!!!! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Έκανα και περιμένω απάντηση. 

Just now, Ελλην είπε:

Δυστυχως δεν εχω τις γνωσεις να σου πω αν οντως στην 6η εβδομαδα θα επρεπε απαραιτητα και αναγκαια να υπαρχει παλμος ή μπορει να τον ακουσετε στον επομενο υπερηχο.. Αφου ομως ο ενας εκ των δυο γιατρων σου σου ειπε να περιμενετε μια εβδομαδα ακομη, αυτο σημαινει οτι ιατρικα θα συμβαινει ο παλμος να εμφανιζεται και λιγο αργοτερα απο την 6η εβδομαδα.. Μπορω να φανταστω πως νιωθεις και τι αγωνια περνας.. Κανε υπομονη μεχρι τον επομενο υπερηχο.. Σου ευχομαι το καλυτερο!!! Παντως το οτι καθαρισε η μητρα ειναι κι αυτο πολυ σημαντικο!

Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη, αν και μου είναι δύσκολο... Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina84 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Έκανα και περιμένω απάντηση. 

Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη, αν και μου είναι δύσκολο... Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

Ωραία!!! Πότε θα βγει η απάντηση??


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina84 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι πολύ μπερδεμένη και απογοητευμένη. Πήγα σήμερα για υπέρηχο. Η εικόνα της μήτρας είχε καθαρίσει, είδαμε σάκο με εμβρυικα στοιχεία αλλά χωρίς παλμό. Ο γιατρός είπε να περιμένω άλλη μια εβδομάδα και ότι είναι πιθανό να εμφανιστεί την επόμενη φορά. Όμως μίλησα και με το γιατρό της εξωσωματικής και με απογοήτευσε, ήταν σχεδόν σίγουρος ότι δεν προχωράει. Ότι θα πρεπε να έχω και σάκο και παλμό στην 6η εβδομάδα. Αυτά. 

Καλησπερα κοριτσι μου,ευχομαι ολα να πανε καλα με την εγκυμοσυνη σου.Εγω παντως σε 2 εγκυμοσυνες πηγα για καρδια στην 6 η βδομαδα και δεν ακουσαμε οποτε πηγαμε 1 βδομαδα μετα και ακουσαμε.Τωρα πηγα 6+5 και ακουσα καρδια.Κανε λιγο υπομονη ακομη...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Athina84 said:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι πολύ μπερδεμένη και απογοητευμένη. Πήγα σήμερα για υπέρηχο. Η εικόνα της μήτρας είχε καθαρίσει, είδαμε σάκο με εμβρυικα στοιχεία αλλά χωρίς παλμό. Ο γιατρός είπε να περιμένω άλλη μια εβδομάδα και ότι είναι πιθανό να εμφανιστεί την επόμενη φορά. Όμως μίλησα και με το γιατρό της εξωσωματικής και με απογοήτευσε, ήταν σχεδόν σίγουρος ότι δεν προχωράει. Ότι θα πρεπε να έχω και σάκο και παλμό στην 6η εβδομάδα. Αυτά. 

Εγώ ήμουν από εξωσωματική και ο γιατρός μου είπε ότι περίπου στις 6w 4d ακούμε την καρδιά, ανάλογα κ το ποσό ευαίσθητο είναι το μηχανιμα του γιατρού! Είναι πιθανόν λοιπόν να ήσουν οριακά, γ αυτό να μην ακούσατε!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Ελλην είπε:

Δυστυχως δεν εχω τις γνωσεις να σου πω αν οντως στην 6η εβδομαδα θα επρεπε απαραιτητα και αναγκαια να υπαρχει παλμος ή μπορει να τον ακουσετε στον επομενο υπερηχο.. Αφου ομως ο ενας εκ των δυο γιατρων σου σου ειπε να περιμενετε μια εβδομαδα ακομη, αυτο σημαινει οτι ιατρικα θα συμβαινει ο παλμος να εμφανιζεται και λιγο αργοτερα απο την 6η εβδομαδα.. Μπορω να φανταστω πως νιωθεις και τι αγωνια περνας.. Κανε υπομονη μεχρι τον επομενο υπερηχο.. Σου ευχομαι το καλυτερο!!! Παντως το οτι καθαρισε η μητρα ειναι κι αυτο πολυ σημαντικο!

Κορίτσια μου χίλια ευχαριστώ για όλες για τις απαντήσεις σας... Πραγματικα μου έδωσαν πολλή δύναμη όλες αυτές τις μέρες. Δυστυχώς για εμάς τελείωσαν όλα... Η χοριακη έχει πέσει υπερβολικά άρα δεν υπάρχει πιθανότητα. Το μόνο που περιμένω πια είναι αν θα χρειαστεί αποξεση ή όχι... Είναι τεράστια η λύπη αλλά η ζωή συνεχίζεται... Σας εύχομαι να έχετε καλές γιορτές με τις οικογένειες σας και να χαίρεστε τους θησαυρούς σας. Κι εγώ τα μάτια του γιου μου θα κοιτώ και θα δυναμώσω... Ελπίζω... 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Athina84 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι πολύ μπερδεμένη και απογοητευμένη. Πήγα σήμερα για υπέρηχο. Η εικόνα της μήτρας είχε καθαρίσει, είδαμε σάκο με εμβρυικα στοιχεία αλλά χωρίς παλμό. Ο γιατρός είπε να περιμένω άλλη μια εβδομάδα και ότι είναι πιθανό να εμφανιστεί την επόμενη φορά. Όμως μίλησα και με το γιατρό της εξωσωματικής και με απογοήτευσε, ήταν σχεδόν σίγουρος ότι δεν προχωράει. Ότι θα πρεπε να έχω και σάκο και παλμό στην 6η εβδομάδα. Αυτά. 

Μην απογοητεύεσαι εμείς στην 7η ακουσαμε παλμό νομίζω είναι λίγο νωρίς ακόμα γιατρος δεν είμαι βέβαια αλλά κρατά κ την άποψη του γιατρού σου. Αν θες γράψε στο καφέ εξωσωματικής έχουν περισσότερη εμπειρία εκεί τα κοριτσια

τώρα ειδα την απάντηση συγνωμη σου εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου κοιτα το γιο σου κ πάτε δυναμη.

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Athina84 είπε:

Κορίτσια μου χίλια ευχαριστώ για όλες για τις απαντήσεις σας... Πραγματικα μου έδωσαν πολλή δύναμη όλες αυτές τις μέρες. Δυστυχώς για εμάς τελείωσαν όλα... Η χοριακη έχει πέσει υπερβολικά άρα δεν υπάρχει πιθανότητα. Το μόνο που περιμένω πια είναι αν θα χρειαστεί αποξεση ή όχι... Είναι τεράστια η λύπη αλλά η ζωή συνεχίζεται... Σας εύχομαι να έχετε καλές γιορτές με τις οικογένειες σας και να χαίρεστε τους θησαυρούς σας. Κι εγώ τα μάτια του γιου μου θα κοιτώ και θα δυναμώσω... Ελπίζω... 

Αθήνα μου, πραγματικά λυπάμαι πολύ!!!! Πάρε το χρόνο σου και πάμε δυνατά για την επόμενη φορά!!!

Ήταν η πρώτη σου φορά???

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Athina84 είπε:

Κορίτσια μου χίλια ευχαριστώ για όλες για τις απαντήσεις σας... Πραγματικα μου έδωσαν πολλή δύναμη όλες αυτές τις μέρες. Δυστυχώς για εμάς τελείωσαν όλα... Η χοριακη έχει πέσει υπερβολικά άρα δεν υπάρχει πιθανότητα. Το μόνο που περιμένω πια είναι αν θα χρειαστεί αποξεση ή όχι... Είναι τεράστια η λύπη αλλά η ζωή συνεχίζεται... Σας εύχομαι να έχετε καλές γιορτές με τις οικογένειες σας και να χαίρεστε τους θησαυρούς σας. Κι εγώ τα μάτια του γιου μου θα κοιτώ και θα δυναμώσω... Ελπίζω... 

Λυπαμαι πολυ,παρε δυναμη απο το αγορακι σου και ευχομαι να σαι συντομα ξανα εγκυος κι ολα να πανε καλα.Ελπιζω να μην χρειαστεις αποξεση

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Athina84 είπε:

Κορίτσια μου χίλια ευχαριστώ για όλες για τις απαντήσεις σας... Πραγματικα μου έδωσαν πολλή δύναμη όλες αυτές τις μέρες. Δυστυχώς για εμάς τελείωσαν όλα... Η χοριακη έχει πέσει υπερβολικά άρα δεν υπάρχει πιθανότητα. Το μόνο που περιμένω πια είναι αν θα χρειαστεί αποξεση ή όχι... Είναι τεράστια η λύπη αλλά η ζωή συνεχίζεται... Σας εύχομαι να έχετε καλές γιορτές με τις οικογένειες σας και να χαίρεστε τους θησαυρούς σας. Κι εγώ τα μάτια του γιου μου θα κοιτώ και θα δυναμώσω... Ελπίζω... 

Λυπάμαι κορίτσι... κ εγώ έχασα στις πενήντα μέρες ένα έμβρυο πριν ακούσουμε παλμό με ξαφνική αιμορραγία, παρόλο που ήμουν στο κρεβάτι με ενέσεις προγεστερόνης... δεν χρειάστηκα απόξεση, γιατί ήταν νωρίς. Καλή δύναμη με το παιδάκι που μεγαλώνεις και με την επόμενη εγκυμοσύνη :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, solena73 είπε:

Λυπάμαι κορίτσι... κ εγώ έχασα στις πενήντα μέρες ένα έμβρυο πριν ακούσουμε παλμό με ξαφνική αιμορραγία, παρόλο που ήμουν στο κρεβάτι με ενέσεις προγεστερόνης... δεν χρειάστηκα απόξεση, γιατί ήταν νωρίς. Καλή δύναμη με το παιδάκι που μεγαλώνεις και με την επόμενη εγκυμοσύνη :wub:

Να είσαι καλά, να περάσεις όμορφες γιορτές! Σε ευχαριστώ από καρδιάς... Μακάρι ο χρόνος να απαλύνει τον πόνο που νιώθω... 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Athina84 said:

Κορίτσια μου χίλια ευχαριστώ για όλες για τις απαντήσεις σας... Πραγματικα μου έδωσαν πολλή δύναμη όλες αυτές τις μέρες. Δυστυχώς για εμάς τελείωσαν όλα... Η χοριακη έχει πέσει υπερβολικά άρα δεν υπάρχει πιθανότητα. Το μόνο που περιμένω πια είναι αν θα χρειαστεί αποξεση ή όχι... Είναι τεράστια η λύπη αλλά η ζωή συνεχίζεται... Σας εύχομαι να έχετε καλές γιορτές με τις οικογένειες σας και να χαίρεστε τους θησαυρούς σας. Κι εγώ τα μάτια του γιου μου θα κοιτώ και θα δυναμώσω... Ελπίζω... 

Λυπάμαι πολύ.. Είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς! Το πέρασα το καλοκαίρι, έπειτα από την 1η μου εξωσωματική για το 1ο παιδάκι. Ήλπιζα ότι η δική σου ιστορία θα είχε καλό τέλος.. Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Zoibil είπε:

Λυπάμαι πολύ.. Είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς! Το πέρασα το καλοκαίρι, έπειτα από την 1η μου εξωσωματική για το 1ο παιδάκι. Ήλπιζα ότι η δική σου ιστορία θα είχε καλό τέλος.. Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!!! 

Σε ευχαριστώ για την αγκαλιά. Την έχω πολλή ανάγκη. Αύριο έχω ραντεβού για απόξεση... Πολύ δύσκολο είναι... 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...