Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts

16 hours ago, Sandykou said:

Σου ευχομαι καλη επιτυχια! Εμενα δυστυχως παλλινδρονησε την 8η εβδομαδα. Ακομα δεν εχω συνελθει αλλα τωρα λεμε καλα νεα μονο! Σου ευχομαι να ειναι ολα καλα κσι με το καλο το μωρακι μου!

λυπάμαι κορίτσι μου για αυτήν την εξέλιξη. Να είσαι δυνατή και να σκέφτεσαι θετικά! Θα ξαναμείνεις έγκυος και όλα θα πάνε καλά αυτή τη φόρα. Σε φιλώ <3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια , χάθηκα για λίγο διότι φτιάχνω το σπιτι μας μετακόμιση χαμός. Πέρασα και μια ίωση με τρομερό μπουκωμα και συνήλθα σήμερα. Αισίως 11 εβδομάδων και 5 ημερών. Την άλλη Τετάρτη στις 26 θα πάω για Αυχενική. Πιο αργά αυτή τη φορά. Στις άλλες 2 εγκυμοσύνες είχα πάει 11κ3. Ευτυχώς η αναγούλα και η κόπωση βελτιώνονται. Σήμερα θα έχω μια εξαιρετικά κουραστική μέρα Γιατί θέλω από βδομάδα να έχω τελειώσει εντελώς με το σπίτι. Διάβασα λίγο αυτά που γραψατε για την επιλοχειο Και τις κρίσεις. Δεν έχω εκτεθεί ποτέ σε κρίση πανικού έχω μάθει να διαχειρίζομαι Αλλά πιστεύω πως είναι μια δύσκολη κατάσταση βλέπω και γύρω μου φίλες που υποφέρουν από κρίσεις πανικού και ξέρω ότι είναι κάτι πολύ δύσκολο. Αλλά μονόδρομος είναι η διαχείριση των συναισθημάτων με την εκάστοτε κατάσταση. Όσο για την επιλοχειο εγώ την πέρασα με άγχος προς τα παιδιά αν τα κανω όλα καλά στο πρώτο πέρασα φρικτά στο δεύτερο πιο ήπια και τώρα στο τρίτο ελπίζω να το διαχειριστώ καλύτερα. 

  • Μου αρέσει 3

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mammatobe είπε:

Κορίτσια, πως ειστε; εμείς μαθαμε το φυλο σημερα, κοριτσακι! 

 

1 hour ago, noni90 είπε:

Κ εμείς το μάθαμε οριστικά σήμερα, αγοράκι έχουμε ξανά :)

Μπράβο κορίτσια με το καλό να τα δεχτείτε! Εγώ περιμένω την Πέμπτη για να το επιβεβαιώσουμε (αν μας κάνει το χατίρι ) και εμάς. Αν και νιωθω πολυ καλα εδώ και δύο μέρες έχω φτερουγίσματα ή ταχυπαλμία. Σας συμβαίνει και εσάς;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, GeoA είπε:

 

Μπράβο κορίτσια με το καλό να τα δεχτείτε! Εγώ περιμένω την Πέμπτη για να το επιβεβαιώσουμε (αν μας κάνει το χατίρι ) και εμάς. Αν και νιωθω πολυ καλα εδώ και δύο μέρες έχω φτερουγίσματα ή ταχυπαλμία. Σας συμβαίνει και εσάς;

 Kατσε γιατι ειναι κ πρωι ακομα,, εννοεις στη καρδια η στη κοιλια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. Εμείς ας τα λέμε καλά. Έχουμε πολλές αλλαγές, όπως ότι η μικρή ξεκίνησε παιδικό και η κυρία που την κρατούσε σταμάτησε. Οπότε ξεκινάμε από πρωί να την ετοιμάσουμε και μετά να την πάω στο σχολείο και να πάω στη δουλειά, το μεσημέρι να την πάρω και γρήγορα σπίτι να ξεντυθεί-πλυθεί και νάνι. Μαζί με τις δουλειές του σπιτιού, το σίδερο και την δουλειά μου χθες το βράδυ δεν κοιμήθηκα καθόλου. Σήμερα το πρωί είχα πόνους περιόδου ακανόνιστους και πολλά υγρά. Πήρα τηλέφωνο τον γιατρό και μου έδωσε μαγνήσιο, μου είπε λίγο ξεκούραση. Αλλά σήμερα έχουμε το πάρτυ της μικρής, θα έχουμε 15 άτομα, δεν θα κάνω φαγητά βέβαια, θα τα αναλάβει όλα ο σύζυγος, θα ψήσει και θα πάρουμε έτοιμες σαλάτες, θα πάει και σουπερμάρκετ. Εγώ θα ξαπλώσω στις 2 και θα σηκωθώ από το κρεβάτι στις 6. Κατα τις 7 θα έρθει κόσμος αλλά αγχώθηκα. Η αλήθεια είναι ότ δεν έχω αίμα ούτε ροζ και τώρα δεν αισθάνομαι κανέναν πόνο, απλά φοβήθηκα. Ο γιατρός μου είπε αν συνεχιστούν να πάω να με δεί αύριο αλλιώς την Δευτέρα έχω προγραμματισμένο ραντεβού. Δεν ξέρω ίσως να μην είναι και τίποτα. Εν τω μεταξύ κανόνισα και γυναίκα πλέον να καθαρίζει το σπίτι και λίγο να σιδερώνει, έτσι δεν θα κουράζομαι. Είναι και τρίπατο και μου είπε ο γιατρός να ανεβαίνω τις σκάλες σιγ[α σιγά, εγώ πήγαινα τρέχοντας. Ουφ μάλλον τζάμπα αγχώθηκα, απλά επειδή είναι και νωρίς δεν το καταλαβαίνω το μωρό και έχω άγχος. Ο άντρας μου λεεί να χαλαρώσω και ότι θα τα κάνει όλα αυτός, εγώ απλά να φάω και να περάσω καλα.... Είμαι όμως καλά τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όσες είστε άνω των 14 εβδομάδων , σταμάτησαν οι ανάγουλες τα έντονα συμπτώματα? Εγώ είμαι 12 αλλά ακόμη με ταλαιπωρεί ώρες ώρες η αναγούλα και η υπνηλία και όταν έχεις ήδη 2 παιδιά δεν έχεις και τα χρονικά περιθώρια για ύπνο.. @smaro30 εμένα ο γιατρός μου μου έδωσε μαγνήσιο και προγεστερόνη utrogestan Γιατί κουράζομαι με τα παιδιά πιεστηκα πάρα πολύ ψυχικα για το σπίτι με τη μετακόμιση να τα κάνω όλα ( χωρίς φυσικά να κουβαλησω Τιποτα ) και πραγματικά βοηθάνε νομίζω αυτά τα 2 . Κοίταξε να ξεκουράζεσαι όσο πιο πολύ μπορείς.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, smaro30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εμείς ας τα λέμε καλά. Έχουμε πολλές αλλαγές, όπως ότι η μικρή ξεκίνησε παιδικό και η κυρία που την κρατούσε σταμάτησε. Οπότε ξεκινάμε από πρωί να την ετοιμάσουμε και μετά να την πάω στο σχολείο και να πάω στη δουλειά, το μεσημέρι να την πάρω και γρήγορα σπίτι να ξεντυθεί-πλυθεί και νάνι. Μαζί με τις δουλειές του σπιτιού, το σίδερο και την δουλειά μου χθες το βράδυ δεν κοιμήθηκα καθόλου. Σήμερα το πρωί είχα πόνους περιόδου ακανόνιστους και πολλά υγρά. Πήρα τηλέφωνο τον γιατρό και μου έδωσε μαγνήσιο, μου είπε λίγο ξεκούραση. Αλλά σήμερα έχουμε το πάρτυ της μικρής, θα έχουμε 15 άτομα, δεν θα κάνω φαγητά βέβαια, θα τα αναλάβει όλα ο σύζυγος, θα ψήσει και θα πάρουμε έτοιμες σαλάτες, θα πάει και σουπερμάρκετ. Εγώ θα ξαπλώσω στις 2 και θα σηκωθώ από το κρεβάτι στις 6. Κατα τις 7 θα έρθει κόσμος αλλά αγχώθηκα. Η αλήθεια είναι ότ δεν έχω αίμα ούτε ροζ και τώρα δεν αισθάνομαι κανέναν πόνο, απλά φοβήθηκα. Ο γιατρός μου είπε αν συνεχιστούν να πάω να με δεί αύριο αλλιώς την Δευτέρα έχω προγραμματισμένο ραντεβού. Δεν ξέρω ίσως να μην είναι και τίποτα. Εν τω μεταξύ κανόνισα και γυναίκα πλέον να καθαρίζει το σπίτι και λίγο να σιδερώνει, έτσι δεν θα κουράζομαι. Είναι και τρίπατο και μου είπε ο γιατρός να ανεβαίνω τις σκάλες σιγ[α σιγά, εγώ πήγαινα τρέχοντας. Ουφ μάλλον τζάμπα αγχώθηκα, απλά επειδή είναι και νωρίς δεν το καταλαβαίνω το μωρό και έχω άγχος. Ο άντρας μου λεεί να χαλαρώσω και ότι θα τα κάνει όλα αυτός, εγώ απλά να φάω και να περάσω καλα.... Είμαι όμως καλά τώρα...

Κ εγώ αγχώνομαι μέχρι να ξεκινήσουν οι κλωτσιές.. η βοήθεια στο σπίτι είναι πολύτιμη εμεις Που δουλεύουμε κ οι 2 έχουμε μια κυρία 2 φορές την εβδομάδα να κάνει κάποια πράγματα κ τα υπόλοιπα εμείς. Αλλά κάνει πχ σίδερο μπάνιο σκούπισμα σφουγγάρισμα αρκετά πράγματα κ η βοήθεια της είναι ανεκτίμητη... 

 

2 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Κορίτσια όσες είστε άνω των 14 εβδομάδων , σταμάτησαν οι ανάγουλες τα έντονα συμπτώματα? Εγώ είμαι 12 αλλά ακόμη με ταλαιπωρεί ώρες ώρες η αναγούλα και η υπνηλία και όταν έχεις ήδη 2 παιδιά δεν έχεις και τα χρονικά περιθώρια για ύπνο.. @smaro30 εμένα ο γιατρός μου μου έδωσε μαγνήσιο και προγεστερόνη utrogestan Γιατί κουράζομαι με τα παιδιά πιεστηκα πάρα πολύ ψυχικα για το σπίτι με τη μετακόμιση να τα κάνω όλα ( χωρίς φυσικά να κουβαλησω Τιποτα ) και πραγματικά βοηθάνε νομίζω αυτά τα 2 . Κοίταξε να ξεκουράζεσαι όσο πιο πολύ μπορείς.

Εγώ είμαι 16+4 κ ακόμα τ χάλια μου έχω.... σταμάτησαν οι εμετοί με αγωγή αλλά ναυτίες ακόμα φουλ. σήμερα ήταν κ άρρωστος ο μικρός κ πήρα άδεια για να τον κρατήσω σπίτι... ήθελε αγκαλιές ο γλυκούλης μου κ τα έφτυσα.... 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Κ εγώ αγχώνομαι μέχρι να ξεκινήσουν οι κλωτσιές.. η βοήθεια στο σπίτι είναι πολύτιμη εμεις Που δουλεύουμε κ οι 2 έχουμε μια κυρία 2 φορές την εβδομάδα να κάνει κάποια πράγματα κ τα υπόλοιπα εμείς. Αλλά κάνει πχ σίδερο μπάνιο σκούπισμα σφουγγάρισμα αρκετά πράγματα κ η βοήθεια της είναι ανεκτίμητη... 

 

Εγώ είμαι 16+4 κ ακόμα τ χάλια μου έχω.... σταμάτησαν οι εμετοί με αγωγή αλλά ναυτίες ακόμα φουλ. σήμερα ήταν κ άρρωστος ο μικρός κ πήρα άδεια για να τον κρατήσω σπίτι... ήθελε αγκαλιές ο γλυκούλης μου κ τα έφτυσα.... 

Κ εμένα άρρωστος ο μικρός.. υπομονή 

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες. 13η εβδομαδα! Μου είχαν σταματήσει οι αναγουλες αλλά έχει 2 μέρες που μου ήρθαν ξανα! Αύριο κάνουμε Αυχενική Διαφάνεια! Δεν περνάνε με τίποτα οι ώρες! Χαχαχαχα. Μαθατε το φύλλο στην Αυχενική? Μπορεί να φαίνεται μπορει και όχι ή είναι νωρις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...