Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια!! Κάναμε κ εμείς β επιπέδου στις 30 Μαρτίου, όλα καλά εκτός από το ότι η νεφρική Πυελος είναι ορατή κ θα πρέπει να το ξαναδούμε στο ντόπλερ πως θα είναι... όμως δεν με άγχωσαν μου είπαν είναι πολύ συχνό εύρημα..εγώ κλασσικά ινσουλίνες κ έκοψα κ το περπάτημα λόγω απαγόρευσης κυκλοφορίας που βοηθούσε λίγο... στις τελευταίες εξετάσεις μου βρήκαν κ λεύκωμα στα ουρά κ υψηλά λευκά αιμοσφαίρια κ έχω λίγο αγχωθεί με όλα αυτά... ελπίζω να είστε όλες καλά, κουράγιο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, noni90 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!! Κάναμε κ εμείς β επιπέδου στις 30 Μαρτίου, όλα καλά εκτός από το ότι η νεφρική Πυελος είναι ορατή κ θα πρέπει να το ξαναδούμε στο ντόπλερ πως θα είναι... όμως δεν με άγχωσαν μου είπαν είναι πολύ συχνό εύρημα..εγώ κλασσικά ινσουλίνες κ έκοψα κ το περπάτημα λόγω απαγόρευσης κυκλοφορίας που βοηθούσε λίγο... στις τελευταίες εξετάσεις μου βρήκαν κ λεύκωμα στα ουρά κ υψηλά λευκά αιμοσφαίρια κ έχω λίγο αγχωθεί με όλα αυτά... ελπίζω να είστε όλες καλά, κουράγιο!

ολα καλα θα πανε!να βγαινεις να περπατας λιγακι!!

  • Ευχαριστώ 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2020 at 12:31 AM, elenakii22 said:

@GeoA ασε τα κιλα πονεμενη ιστορια!

Εκανα Β επιπεδου σμρ!ολα πολυ καλα!ζωηρουλα η μικρη!1.30 ωρα κ κατι μας πηρε!επομενο ραντεβου μετα το Πάσχα!

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια !! Εγώ έχω την Τρίτη και έχω άγχος και αγωνία. Να σε ρωτήσω σου έκανε και κολπική μέτρηση τραχήλου ;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!αντε με το καλό όλες !εγω περιμενω να κάνω β επιπέδου 13 του μήνα αντε να δούμε !!!σημερα μπηκα στο 5ο κ νομίζω οτι τα βραδιά δειλά δειλά ψεκινανε τα πεταρισματα!!!!@evi1996 από τράχηλο εμενα με είχα μετρήσει στο προηγούμενο υπέρηχο κ ολα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, evi1996 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια !! Εγώ έχω την Τρίτη και έχω άγχος και αγωνία. Να σε ρωτήσω σου έκανε και κολπική μέτρηση τραχήλου ;;

ολα καλα θα πανε!ναι στη Β επιπεδου τον μετρησε κολπικα για πιο σιγουρο αποτελεσμα...αλλες φορες τον μετρούσε αππ την κοιλια!καλο θα ήταν να στο μετρησει!με εβαζε κιολας κ εβηχα δυνατα κ εβλεπε αν ανοιγει!

3 ώρες πρίν, Mariats82 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!αντε με το καλό όλες !εγω περιμενω να κάνω β επιπέδου 13 του μήνα αντε να δούμε !!!σημερα μπηκα στο 5ο κ νομίζω οτι τα βραδιά δειλά δειλά ψεκινανε τα πεταρισματα!!!!@evi1996 από τράχηλο εμενα με είχα μετρήσει στο προηγούμενο υπέρηχο κ ολα καλά!!!

καλα αποτελέσματα!σιγα σιγα θα το αισθάνεσαι περισσοτεροα

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα δε μου τον μέτρησε κολπικά στη β επιπέδου τον τράχηλο, μόνο από την κοιλιά. Αλλά εγώ έχω κ τράχηλο 4.5.... αν έβλεπε κάτι λογικά θα μου έλεγε για κολπικο, εγώ είχα Πάει προετοιμασμένη χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 30.4 την εξέταση ( Β επιπέδου ) , τράχηλο είχα 5.7 στην προηγούμενη εξέταση κολπικα. Έκανα σήμερα εξετάσεις όλα καλά. Αλλά χαμηλό αιματοκρίτη μου έδωσε έξτρα σίδηρο 

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@noni90 ου μια χαρα ειναι δε χρειάζεται μετρημα...εμενα στην πρωτη εγκυμοσυνη ηταν 2.8-2.9...τωρα ηταν 3.10

Στη προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάλι έτσι μακρύ τράχηλο... κ έλεγα θα το βγάλω απ το στόμα το παιδί δεν υπάρχει περίπτωση να ανοίξει ο τράχηλος χαχαχα είχα απογοητευτεί. Όμως με λίγο περπατήμα κ επαφές όλα καλά κ γέννησα 38 εβδομάδων, με έπιασαν οι πόνοι. Όποτε τώρα λέω οκ είμαι μια χαρά! 

 

12 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Εγώ έχω 30.4 την εξέταση ( Β επιπέδου ) , τράχηλο είχα 5.7 στην προηγούμενη εξέταση κολπικα. Έκανα σήμερα εξετάσεις όλα καλά. Αλλά χαμηλό αιματοκρίτη μου έδωσε έξτρα σίδηρο 

Να τρως κ τροφές πλούσιες σε σίδηρο.. κ να συνδυάζεις κ βιταμίνη c λεμόνι πορτοκαλί μανταρίνι κάτι... εγώ τώρα παίρνω αντιβίωση κ θα ξαναπάω για επαναληπτικές εξετάσεις από βδομάδα για τα λευκ αιμοσφαίρια που ήταν ψηλά κ το λεύκωμα στα ουρά.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Στη προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάλι έτσι μακρύ τράχηλο... κ έλεγα θα το βγάλω απ το στόμα το παιδί δεν υπάρχει περίπτωση να ανοίξει ο τράχηλος χαχαχα είχα απογοητευτεί. Όμως με λίγο περπατήμα κ επαφές όλα καλά κ γέννησα 38 εβδομάδων, με έπιασαν οι πόνοι. Όποτε τώρα λέω οκ είμαι μια χαρά! 

 

Να τρως κ τροφές πλούσιες σε σίδηρο.. κ να συνδυάζεις κ βιταμίνη c λεμόνι πορτοκαλί μανταρίνι κάτι... εγώ τώρα παίρνω αντιβίωση κ θα ξαναπάω για επαναληπτικές εξετάσεις από βδομάδα για τα λευκ αιμοσφαίρια που ήταν ψηλά κ το λεύκωμα στα ουρά.... 

Είχες λεύκωμα ? Κουράζεσαι Μήπως ? Η ΠΙΕΣΗ σου ήταν καλή ? Κοίταξε να δεις και μοσχάρι τρώω και φρέσκο χυμό και τις 3 φορες από 45 έπεσε 27 ο αιματοκρίτης...


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Είχες λεύκωμα ? Κουράζεσαι Μήπως ? Η ΠΙΕΣΗ σου ήταν καλή ? Κοίταξε να δεις και μοσχάρι τρώω και φρέσκο χυμό και τις 3 φορες από 45 έπεσε 27 ο αιματοκρίτης...

Ίσως κ να είναι οργανικό να παίρνεις το σίδηρο σου ρε κοριτσι... η πίεση τώρα ξεκίνησα να τη μετράω γύρω στο 13κ 8 παίζω αλλά από κούραση άλλο τίποτα... ειδικά τώρα που είμαστε σπίτι όλη μέρα....

Link to comment
Share on other sites

@noni90 μια χαρα!ειχες θεμα με την πιεση στη γεννα??

20 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Είχες λεύκωμα ? Κουράζεσαι Μήπως ? Η ΠΙΕΣΗ σου ήταν καλή ? Κοίταξε να δεις και μοσχάρι τρώω και φρέσκο χυμό και τις 3 φορες από 45 έπεσε 27 ο αιματοκρίτης...

τόσο πολυ σ πεφτει?εμενα απο 43 παει 36 με ενα χαπι...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@noni90 μια χαρα!ειχες θεμα με την πιεση στη γεννα??

τόσο πολυ σ πεφτει?εμενα απο 43 παει 36 με ενα χαπι...

Όχι κανένα θέμα στη προηγούμενη... τώρα δε ξέρω τι έγινε.... είναι στον οργανισμό νομίζω το θέμα του σιδήρου εγώ είμαι στο 36 χωρις σίδηρο... δε πέφτει γενικά... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , noni90 είπε:

Όχι κανένα θέμα στη προηγούμενη... τώρα δε ξέρω τι έγινε.... είναι στον οργανισμό νομίζω το θέμα του σιδήρου εγώ είμαι στο 36 χωρις σίδηρο... δε πέφτει γενικά... 

13 με 8 στις πόσες εβδομάδες είσαι ? Βασικά το κακο είναι το λεύκωμα και λογικά θα σου ζητήσει Ούρα 24 ωρου  κάποια στιγμή.  Υπομονή κορίτσι. Και όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι. Εμένα πέφτει πάρα πολύ απότομα και συνήθως γενναω με 36 37 από ένα σημείο και μετά με το σίδηρο φτιάχνει.

Just now, alexia92 είπε:

13 με 8 στις πόσες εβδομάδες είσαι ? Βασικά το κακο είναι το λεύκωμα και λογικά θα σου ζητήσει Ούρα 24 ωρου  κάποια στιγμή.  Υπομονή κορίτσι. Και όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι. Εμένα πέφτει πάρα πολύ απότομα και συνήθως γενναω με 36 37 από ένα σημείο και μετά με το σίδηρο φτιάχνει.

Πω το σκέφτηκα και αγχώθηκα μην έχω λεύκωμα Γιατί η πίεση πάντα είναι στο οριο όταν πάω στο ιατρείο πιέζομαι από το άγχος και την έχω 13.5 με 8


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ Β χοριακή θα κάνω 13 Απρίλη. Όταν πήγα την περασμένη εβδομάδα στον γιατρό δεν ήξερα ότι έπρεπε να πάρω ούρα (λόγω πρώτης εγκυμοσύνης) και έτσι γενικά οι εξετάσεις οι μηνιαίες παίρνουν παράταση για τον άλλο μήνα. Αυτή τη στιγμή το μεγάλο μου θέμα είναι τα πολλά νεύρα!!!! Και με αυτή την κλεισούρα ήρθαν και απέγιναν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...