Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      περιμένουμε τον ανδρολογο να μας παρει αλλα είχε πει οτι σε μερικούς δεν ανεβαίνουν τα επίπεδα παρόλο που παίρνουν συμπληρώματα. έχω αγωνία.. έχουμε πολυ κακή μορφολογία.

      Στην μικρογονιμοποιηση δεν βρίσκουν κάποιο καλό σπερματοζωάριο ;

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

13 με 8 στις πόσες εβδομάδες είσαι ? Βασικά το κακο είναι το λεύκωμα και λογικά θα σου ζητήσει Ούρα 24 ωρου  κάποια στιγμή.  Υπομονή κορίτσι. Και όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι. Εμένα πέφτει πάρα πολύ απότομα και συνήθως γενναω με 36 37 από ένα σημείο και μετά με το σίδηρο φτιάχνει.

Πω το σκέφτηκα και αγχώθηκα μην έχω λεύκωμα Γιατί η πίεση πάντα είναι στο οριο όταν πάω στο ιατρείο πιέζομαι από το άγχος και την έχω 13.5 με 8

13.5 με 8 είναι τώρα τη τελευταία βδομάδα πιο πριν δε ξέρω γιατί δε μέτραγα... θα κάνω επαναληπτική γενική κ αν βγει πάλι λεύκωμα θα κάνω 24 ωρου. Τώρα είμαι 23 κ 1.το καλό είναι ότι χθες είχα πίεση 11 κ 7 πρώτη φορά μετά από παρά πολλές μέρες κ χάρηκα παρά πολύ... 

Just now, GeoA είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ Β χοριακή θα κάνω 13 Απρίλη. Όταν πήγα την περασμένη εβδομάδα στον γιατρό δεν ήξερα ότι έπρεπε να πάρω ούρα (λόγω πρώτης εγκυμοσύνης) και έτσι γενικά οι εξετάσεις οι μηνιαίες παίρνουν παράταση για τον άλλο μήνα. Αυτή τη στιγμή το μεγάλο μου θέμα είναι τα πολλά νεύρα!!!! Και με αυτή την κλεισούρα ήρθαν και απέγιναν

Κουράγιο!! Σε κανένα δεν αρέσει να είναι κλεισμένος μέσα... βρες χόμπι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια Γεια σας και πάλι! Να ρωτήσω, από χθες το απόγευμα εγώ δυνατούς πόνους στη δεξια μεριά μου. Ξεκινάει από κάτω και απλώνετε μέχρι και τα πλευρά. Καμία φορά χτυπάει και πίσω ή στο πόδι. Πήγα σήμερα γιατρό από Γυναικολογικής άποψης δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Κοίταξε τον νεφρό και φαινόταν μια χαρά. Μου είπε αν συνεχίσει να πάω σε χειρουργό για να με εξετάσει περαιτέρω. Εγω νόμιζα πως ίσως είναι τα έντερα Και ίσως πιέζονται. Έχει καμία άλλη βιώσει κάτι αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπεραα...πως τα πατε με τα κιλα κοριτσια?

@GeoA δεν είχα κατι αντιστοιχο αλλα αν ηταν σοβαρο κατι θα ειχε δει κ ο γυναικολόγος!πάντως αν συνεχισει ο πόνος πηγαινε για να μην έχεις αγχος οχι τπτ αλλο!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, GeoA said:

Κορίτσια Γεια σας και πάλι! Να ρωτήσω, από χθες το απόγευμα εγώ δυνατούς πόνους στη δεξια μεριά μου. Ξεκινάει από κάτω και απλώνετε μέχρι και τα πλευρά. Καμία φορά χτυπάει και πίσω ή στο πόδι. Πήγα σήμερα γιατρό από Γυναικολογικής άποψης δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Κοίταξε τον νεφρό και φαινόταν μια χαρά. Μου είπε αν συνεχίσει να πάω σε χειρουργό για να με εξετάσει περαιτέρω. Εγω νόμιζα πως ίσως είναι τα έντερα Και ίσως πιέζονται. Έχει καμία άλλη βιώσει κάτι αντίστοιχο

22 hours ago, GeoA said:

Κορίτσια Γεια σας και πάλι! Να ρωτήσω, από χθες το απόγευμα εγώ δυνατούς πόνους στη δεξια μεριά μου. Ξεκινάει από κάτω και απλώνετε μέχρι και τα πλευρά. Καμία φορά χτυπάει και πίσω ή στο πόδι. Πήγα σήμερα γιατρό από Γυναικολογικής άποψης δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Κοίταξε τον νεφρό και φαινόταν μια χαρά. Μου είπε αν συνεχίσει να πάω σε χειρουργό για να με εξετάσει περαιτέρω. Εγω νόμιζα πως ίσως είναι τα έντερα Και ίσως πιέζονται. Έχει καμία άλλη βιώσει κάτι αντίστοιχο;

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Εγώ πάθαινα ακριβώς το ίδιο πριν λίγο καιρό . Τελικά ήταν το έντερο και πέρασε μετά από λίγες μέρες μόνο του . Τώρα μπορεί να με πιάσει που και που αν φάω πολύ ή αν έχω μέρες να πάω τουαλέτα .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, evi1996 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Εγώ πάθαινα ακριβώς το ίδιο πριν λίγο καιρό . Τελικά ήταν το έντερο και πέρασε μετά από λίγες μέρες μόνο του . Τώρα μπορεί να με πιάσει που και που αν φάω πολύ ή αν έχω μέρες να πάω τουαλέτα .

Και εγώ αυτό θέλω να πιστεύω ότι είναι το έντερο. Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου xx

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2020 at 2:56 ΜΜ, noni90 είπε:

Στη προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάλι έτσι μακρύ τράχηλο... κ έλεγα θα το βγάλω απ το στόμα το παιδί δεν υπάρχει περίπτωση να ανοίξει ο τράχηλος χαχαχα είχα απογοητευτεί. Όμως με λίγο περπατήμα κ επαφές όλα καλά κ γέννησα 38 εβδομάδων, με έπιασαν οι πόνοι. Όποτε τώρα λέω οκ είμαι μια χαρά! 

 

Να τρως κ τροφές πλούσιες σε σίδηρο.. κ να συνδυάζεις κ βιταμίνη c λεμόνι πορτοκαλί μανταρίνι κάτι... εγώ τώρα παίρνω αντιβίωση κ θα ξαναπάω για επαναληπτικές εξετάσεις από βδομάδα για τα λευκ αιμοσφαίρια που ήταν ψηλά κ το λεύκωμα στα ουρά.... 

Καλησπέρα, διάβασα ότι έχεις υψηλά λευκά.. Σου έδωσε αντιβίωση για τα λευκα ή επειδη και έχεις λεύκωμα στα ουρα το συνδυασε; όλα καλά θα πάνε.. Με το καλό εύχομαι το παιδάκι σου..

εγώ είμαι 26 εβδομάδων, μανούλα του Ιουλίου. έχω 16.000 λευκά με όριο 11.000 όπως έλεγε το εργαστήριο. Ανήσυχα λίγο.. Αλλά με καθησυχασε ο γιατρός αλλά με έβαλε να κανω επαναληπτικες και την cpr που δείχνει για λοιμωξη αλλά όλα ήταν καλά.. Μόνο τα λευκα είναι στο ίδιο σημείο.. Μου είπε ο γιατρος ότι είναι λόγω εγκυμοσύνης και συμβαίνει αυτό.. Και μέχρι να γεννήσω θα είναι μάλλον υψηλά.. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2020 at 4:53 ΠΜ, Αντζελίνα 30 είπε:

Καλησπέρα, διάβασα ότι έχεις υψηλά λευκά.. Σου έδωσε αντιβίωση για τα λευκα ή επειδη και έχεις λεύκωμα στα ουρα το συνδυασε; όλα καλά θα πάνε.. Με το καλό εύχομαι το παιδάκι σου..

εγώ είμαι 26 εβδομάδων, μανούλα του Ιουλίου. έχω 16.000 λευκά με όριο 11.000 όπως έλεγε το εργαστήριο. Ανήσυχα λίγο.. Αλλά με καθησυχασε ο γιατρός αλλά με έβαλε να κανω επαναληπτικες και την cpr που δείχνει για λοιμωξη αλλά όλα ήταν καλά.. Μόνο τα λευκα είναι στο ίδιο σημείο.. Μου είπε ο γιατρος ότι είναι λόγω εγκυμοσύνης και συμβαίνει αυτό.. Και μέχρι να γεννήσω θα είναι μάλλον υψηλά.. 

Καλησπέρα!! Για τα λευκά από ότι κατάλαβα μου έδωσε αντιβίωση μια ευρεου φάσματος γιατί δεν ήξερε τι είναι. Τελικά  έπεσαν εμένα τα λευκά μου. Το λεύκωμα εκεί ακάθεκτο αλλά έκανα εξετάσεις για νεφρά συκώτι για όλα κ ειναι όλα καθαρά. Πίεση δεν έχω.... Οπότε το παρακολουθούμε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !!!ηθελα να ρωτήσω αν έχεις συμβεί σε καμία να είναι χαμηλά ο πλακούντας !!!!ετσι μου είπαν σήμερα στην β επιπέδου αλλά να μην ανυσηχω ανεβαίνει σιγα σιγα απλως να προσέχω μη σηκώνω βάρη απότομες κινήσεις κ τέτοια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2020 at 7:45 ΜΜ, Mariats82 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!αντε με το καλό όλες !εγω περιμενω να κάνω β επιπέδου 13 του μήνα αντε να δούμε !!!σημερα μπηκα στο 5ο κ νομίζω οτι τα βραδιά δειλά δειλά ψεκινανε τα πεταρισματα!!!!@evi1996 από τράχηλο εμενα με είχα μετρήσει στο προηγούμενο υπέρηχο κ ολα καλά!!!

Γεια σας κοπελες 21 κ 1 σημερα κ εχω λιγες συσπασουλες κ εχω μια εννοια αλλα ο γιατρός λεει να μην φοβαμαι


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Annita tsoupani είπε:

Γεια σας κοπελες 21 κ 1 σημερα κ εχω λιγες συσπασουλες κ εχω μια εννοια αλλα ο γιατρός λεει να μην φοβαμαι

ειχα στην πρωτη μου κορη...ξεκουρασει κ φανταζομαι αν συνεχίσουν μηπως σου δωσει μαγνησιο ή αν παίρνεις ηδη μηπως το αυξησεις...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakii22 είπε:

ειχα στην πρωτη μου κορη...ξεκουρασει κ φανταζομαι αν συνεχίσουν μηπως σου δωσει μαγνησιο ή αν παίρνεις ηδη μηπως το αυξησεις...

Το αυξησα ναι αλλα δεν ξερω κ πως να το παιρνω παιρνω 3 την μερα κ ουτροτζεσταν

Just now, Annita tsoupani είπε:

Το αυξησα ναι αλλα δεν ξερω κ πως να το παιρνω παιρνω 3 την μερα κ ουτροτζεσταν

Προσπαθω να ξαπλωνω κ καναπε αγχωθηκα κ φοβαμαι πολυ

Μπορει καμια κοπελα να μου κανει τικερακι γιατι δεν τα καταφερνω!

Θελετε να μιλουμε ποιο συχνα η να κανουμε βαιπερ?εγω ειμαι απο κυπρο!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2020 at 5:59 PM, Mariats82 said:

Γεια σας κορίτσια !!!ηθελα να ρωτήσω αν έχεις συμβεί σε καμία να είναι χαμηλά ο πλακούντας !!!!ετσι μου είπαν σήμερα στην β επιπέδου αλλά να μην ανυσηχω ανεβαίνει σιγα σιγα απλως να προσέχω μη σηκώνω βάρη απότομες κινήσεις κ τέτοια!!!!!

Καλημέρα κορίτσι μου. Κι εμένα μου είπε ότι είναι χαμηλά αλλά θα ανεβεί λογικά σιγά σιγά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...