Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια! Για ακόμη μια φορά έχω πόνους δεξιά πλάγια και κάτω. Τον προηγούμενο μήνα είχα τα ίδια και τρέχαμε σε διάφορες ειδικότητες γιατρών γιατί υπήρχε το ενδεχόμενο σκωληκοειτιτιδάς. Πέρασε για κάποιες εβδομάδες και εδώ και 3 μέρες επανήλθε. Με ενοχλεί όταν ακουμπάω, όταν κάθομαι και γενικά όταν πιέζεται και νιώθω και λίγη αδυναμία στο πόδι. Ξανά πήγα σήμερα στον χειρουργό και μου είπε ότι από την εξέταση στην κοιλιά δεν πιστεύει ότι έχει να κάνει με σκωληκοειτιτιδα. Μου είπε ότι ίσως να επηρεάζεται η ουρήθρα. Σκέφτομαι είτε να πάω ουρολογο ή κατευθείαν για υπέρηχο. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, GeoA είπε:

Γεια σας κορίτσια! Για ακόμη μια φορά έχω πόνους δεξιά πλάγια και κάτω. Τον προηγούμενο μήνα είχα τα ίδια και τρέχαμε σε διάφορες ειδικότητες γιατρών γιατί υπήρχε το ενδεχόμενο σκωληκοειτιτιδάς. Πέρασε για κάποιες εβδομάδες και εδώ και 3 μέρες επανήλθε. Με ενοχλεί όταν ακουμπάω, όταν κάθομαι και γενικά όταν πιέζεται και νιώθω και λίγη αδυναμία στο πόδι. Ξανά πήγα σήμερα στον χειρουργό και μου είπε ότι από την εξέταση στην κοιλιά δεν πιστεύει ότι έχει να κάνει με σκωληκοειτιτιδα. Μου είπε ότι ίσως να επηρεάζεται η ουρήθρα. Σκέφτομαι είτε να πάω ουρολογο ή κατευθείαν για υπέρηχο. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία ;

Αγαπη ίσως να ειναι το εντερο το ειχα κ εγω στην 9βδομαδα με χτυπουσε εκει ειχα κανει υπερηχο κοιλιας 

  • Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annita tsoupani είπε:

Αγαπη ίσως να ειναι το εντερο το ειχα κ εγω στην 9βδομαδα με χτυπουσε εκει ειχα κανει υπερηχο κοιλιας 

Και εγώ αυτό πίστεψα στην αρχή απλά μου είπαν αν ήταν τα έντερα λογικά δε θα με "χτυπούσε" πάντα στο ίδιο σημείο. Είχα κάνει υπέρηχο την 1η φορά και η αλήθεια το μόνο που είδε ότι ήταν φουσκωμένα τα έντερα λόγω αερίων 

Link to comment
Share on other sites

Just now, GeoA είπε:

Και εγώ αυτό πίστεψα στην αρχή απλά μου είπαν αν ήταν τα έντερα λογικά δε θα με "χτυπούσε" πάντα στο ίδιο σημείο. Είχα κάνει υπέρηχο την 1η φορά και η αλήθεια το μόνο που είδε ότι ήταν φουσκωμένα τα έντερα λόγω αερίων 

Εμενα μου ειχαν κανει κ λευκα γεννικη αιματος κ crp κ επιδη η crp ηταν ανεβασμενη μου ειχε δωσει κ αντιβιωση προσεξα κ την δυσκοιλιοτητα λογω προγεστερονης κ περασε


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Annita tsoupani είπε:

Εμενα μου ειχαν κανει κ λευκα γεννικη αιματος κ crp κ επιδη η crp ηταν ανεβασμενη μου ειχε δωσει κ αντιβιωση προσεξα κ την δυσκοιλιοτητα λογω προγεστερονης κ περασε

Ναι τα έχω κάνει και  τότε και σήμερα. Ευτυχώς όλα φυσιολογικά γι αυτό είπα άρχισα και εκνευρίζομαι λίγο με την κατάσταση επειδή κάνεις προς το παρόν δε μου λέει με σιγουριά τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, GeoA said:

Γεια σας κορίτσια! Για ακόμη μια φορά έχω πόνους δεξιά πλάγια και κάτω. Τον προηγούμενο μήνα είχα τα ίδια και τρέχαμε σε διάφορες ειδικότητες γιατρών γιατί υπήρχε το ενδεχόμενο σκωληκοειτιτιδάς. Πέρασε για κάποιες εβδομάδες και εδώ και 3 μέρες επανήλθε. Με ενοχλεί όταν ακουμπάω, όταν κάθομαι και γενικά όταν πιέζεται και νιώθω και λίγη αδυναμία στο πόδι. Ξανά πήγα σήμερα στον χειρουργό και μου είπε ότι από την εξέταση στην κοιλιά δεν πιστεύει ότι έχει να κάνει με σκωληκοειτιτιδα. Μου είπε ότι ίσως να επηρεάζεται η ουρήθρα. Σκέφτομαι είτε να πάω ουρολογο ή κατευθείαν για υπέρηχο. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία ;

Εγώ κορίτσι μου το έχω αυτό . Έχω κάνει σκωληκοειδίτιδα και πονάω πάνω εκεί αν το πατήσω αν κουνήσω το πόδι μου . Λογικά πιέζεται εκείνο το σημείο ή έχει ερεθιστεί. Στον υπέρηχο που μου έκανε η γιατρός μου δεν φαίνεται τίποτα πάντως . Δεν νομίζω να ναι κάτι σοβαρό πάντως γιατί το έχω πολύ καιρο

On 4/29/2020 at 4:19 AM, alexia92 said:

Μυικος πονος η κατι νευρολογικο ειναι γλυκια μου απο τις πιεσεις που ασκει η μητρα. Μαγνήσιο και depon παιρνω εγω.

σ ευχαριστώ κορίτσι μου !!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annita tsoupani είπε:

Το μαγνησιο ?κανε αναλυση ουρων κ υπερηχο νεφρων η πηγαινε σε ουρολογο εμενα τοτε φοβούνταν για πετρα στον ουρητηρα

Ναι από βδομάδας θα τα κάνω. Υπολόγιζα για αύριο αλλά ξέχασα ότι είναι αργία  :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια ;;; Ήθελα να σας ρωτήσω το Doppler θα το κάνετε ;; Έμενε η γιατρός μου είπε δεν χρειάζεται σίγουρα να το κάνω και αν δει αυτή κάτι που θα την ανησυχήσει τότε θα μου πει να το κάνω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, GeoA είπε:

Ναι από βδομάδας θα τα κάνω. Υπολόγιζα για αύριο αλλά ξέχασα ότι είναι αργία  :)

Ποσων βδομαδων εισαι?

Just now, Annita tsoupani είπε:

Ποσων βδομαδων εισαι?

Εγω 24 βδομαδων!!!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

Εγώ κορίτσι μου το έχω αυτό . Έχω κάνει σκωληκοειδίτιδα και πονάω πάνω εκεί αν το πατήσω αν κουνήσω το πόδι μου . Λογικά πιέζεται εκείνο το σημείο ή έχει ερεθιστεί. Στον υπέρηχο που μου έκανε η γιατρός μου δεν φαίνεται τίποτα πάντως . Δεν νομίζω να ναι κάτι σοβαρό πάντως γιατί το έχω πολύ καιρο

σ ευχαριστώ κορίτσι μου !!!

 

Ε ναι λογικά αν έχεις βγάλει και σκωλεικοειτιτδα. Εμένα αυτό με φοβίζει επειδή δεν την έχω κάνει και απλά θα ήθελα να μου πουν τι είναι για να μου φύγει το άγχος. Αν δεν είναι κάτι σοβαρό όσο πονος κι αν είναι, θα μου είναι ευκολότερο να κάνω υπομονή. Τώρα έχω και το άγχος και αυτό με τρελαίνει.

Just now, Annita tsoupani είπε:

Ποσων βδομαδων εισαι?

Εγω 24 βδομαδων!!!

Και εγώ 24 + 2 μέρες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν σκωλυκοειδητιδα θα είχες αυξημενα λευκα!

Εγω εχω θεμα με οισοφαγο κ με πιανει ενα νευρο κ τοτε με πιανει κ σύσπαση χαμηλα κ φοβαμαι ο γιατρος μ το ξερει!!!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , GeoA είπε:

Γεια σας κορίτσια! Για ακόμη μια φορά έχω πόνους δεξιά πλάγια και κάτω. Τον προηγούμενο μήνα είχα τα ίδια και τρέχαμε σε διάφορες ειδικότητες γιατρών γιατί υπήρχε το ενδεχόμενο σκωληκοειτιτιδάς. Πέρασε για κάποιες εβδομάδες και εδώ και 3 μέρες επανήλθε. Με ενοχλεί όταν ακουμπάω, όταν κάθομαι και γενικά όταν πιέζεται και νιώθω και λίγη αδυναμία στο πόδι. Ξανά πήγα σήμερα στον χειρουργό και μου είπε ότι από την εξέταση στην κοιλιά δεν πιστεύει ότι έχει να κάνει με σκωληκοειτιτιδα. Μου είπε ότι ίσως να επηρεάζεται η ουρήθρα. Σκέφτομαι είτε να πάω ουρολογο ή κατευθείαν για υπέρηχο. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία ;

 

Γεια σου...ειχα κ εγω παρομοιο πονο.Ειναι ενοχλητικος αλλα μην σε ανησυχει...τσεκαρε στο ιντερνετ "συνδεσμοι μητρας" νομιζω λεγεται ..αυτο ηταν στην περιπτωση μου...ο γιατρος δεν ασχοληθηκε καν...το θεωρησε φυσιολογικο.

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

 

Γεια σου...ειχα κ εγω παρομοιο πονο.Ειναι ενοχλητικος αλλα μην σε ανησυχει...τσεκαρε στο ιντερνετ "συνδεσμοι μητρας" νομιζω λεγεται ..αυτο ηταν στην περιπτωση μου...ο γιατρος δεν ασχοληθηκε καν...το θεωρησε φυσιολογικο.

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι  :) αν και ο γιατρός μου αυτή τη φορά ήταν πιο ήρεμος που μου το είπα για τους πόνους, η αλήθεια δε μου ανέφερε τίποτα γι' αυτό, θα το ψάξω :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...