Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts

On 5/1/2020 at 1:52 AM, GeoA said:

Ε ναι λογικά αν έχεις βγάλει και σκωλεικοειτιτδα. Εμένα αυτό με φοβίζει επειδή δεν την έχω κάνει και απλά θα ήθελα να μου πουν τι είναι για να μου φύγει το άγχος. Αν δεν είναι κάτι σοβαρό όσο πονος κι αν είναι, θα μου είναι ευκολότερο να κάνω υπομονή. Τώρα έχω και το άγχος και αυτό με τρελαίνει.

Και εγώ 24 + 2 μέρες 

καλημέρα κορίτσια ! Μπήκα 26 εβδομάδα και νιώθω το μωρο από χθες χαμηλά . Το έχει καμία ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 5/1/2020 at 1:52 AM, GeoA said:

Κορίτσια είμαι 26η εβδομάδα και εδώ καί κάποιες βδομάδες φαίνονται στη κοιλιά μου σαν βουναλάκια μια σε ένα σημείο και μια σε άλλο και μετά εξαφανίζονται . Ξέρετε αν είναι το μωρό ή σύσπαση ;;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

Κορίτσια είμαι 26η εβδομάδα και εδώ καί κάποιες βδομάδες φαίνονται στη κοιλιά μου σαν βουναλάκια μια σε ένα σημείο και μια σε άλλο και μετά εξαφανίζονται . Ξέρετε αν είναι το μωρό ή σύσπαση ;;

 

 

Μωρο λογικά. Η συσπαση ποναει πετρωνει.

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, evi1996 είπε:

καλημέρα κορίτσια ! Μπήκα 26 εβδομάδα και νιώθω το μωρο από χθες χαμηλά . Το έχει καμία ;;

Εγώ είμαι στην 24η και τον νιώθω χαμηλά από την περασμένη εβδομάδα. Και αυτό που νιώθεις λογικά είναι το μωράκι  :)))

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κορίτσια!!!!μπηκα στον 7ο!!περναει ο καιρος σιγα σιγα!νιωθω οτι η κοιλια μ ειναι πιο χαμηλα απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη!η γραμμη στην κοιλια περιμενω να δω ποτε θα γινει..δε θυμάμαι κ στην κορη μ ποτε εμφανίστηκε...

On 1/5/2020 at 1:48 ΠΜ, evi1996 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ;;; Ήθελα να σας ρωτήσω το Doppler θα το κάνετε ;; Έμενε η γιατρός μου είπε δεν χρειάζεται σίγουρα να το κάνω και αν δει αυτή κάτι που θα την ανησυχήσει τότε θα μου πει να το κάνω 

το θεωρω απαραιτητο!

18 ώρες πρίν, evi1996 είπε:

Κορίτσια είμαι 26η εβδομάδα και εδώ καί κάποιες βδομάδες φαίνονται στη κοιλιά μου σαν βουναλάκια μια σε ένα σημείο και μια σε άλλο και μετά εξαφανίζονται . Ξέρετε αν είναι το μωρό ή σύσπαση ;;

 

 

ετσι οπως το περιγραφεις το μωρο ειναι!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, evi1996 είπε:

Κορίτσια πως είστε ;; Η γιατρός μου είπε ότι μάλλον έχω τις συσπάσεις Braxton Hicks . Είμαι στην 26η εβδομάδα . Δεν είναι λόγο νωρίς ;; 

στις συσπασεις μολις το ακουμπας οσο κ να το πιεζεις δεν αλλαζει κατι,ενω αν ειναι το μωρο κ το πιεσεις αλλαζει θεση...επισηςστις συσπασεις πιθανο να νιωθεις εντονο τραβηγμα μπορει κ λιγο πονο...μαγνήσιο σ εδωσε?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakii22 said:

στις συσπασεις μολις το ακουμπας οσο κ να το πιεζεις δεν αλλαζει κατι,ενω αν ειναι το μωρο κ το πιεσεις αλλαζει θεση...επισηςστις συσπασεις πιθανο να νιωθεις εντονο τραβηγμα μπορει κ λιγο πονο...μαγνήσιο σ εδωσε?

ναι ναι επινα ηδη! σ ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!!! Μετά από τόσες ειδικότητες, σήμερα πήγα και σε ουρολόγο για τον πόνο στη δεξια πλευρά. Τελικά πρόκειται για κολικό νεφρού, είναι λίγο φουσκωμένος ο νεφρός και πιέζεται και ουρητήρας από τον μικρό. Καμία ανησυχία είπε, απλά υπομονή και αν μετακινηθεί ο μικρούλης θα φύγει και ο πόνος. Η αλήθεια μια ανάσα την πήρα  :))) Ελπίζω όλες να είστε καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2020 at 9:14 PM, elenakii22 said:

Καλησπέρα κορίτσια !! Τι κάνετε;; Μόλις γύρισα από τη γιατρό . Μου είπε ότι το μωρό φαίνεται μια εβδομάδα μικρότερο στις μετρήσεις . Έχω αγχωθεί λίγο αν και δεν Μου είπε κάτι . Το έχει πάθει καμία;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Τι κάνετε;; Μόλις γύρισα από τη γιατρό . Μου είπε ότι το μωρό φαίνεται μια εβδομάδα μικρότερο στις μετρήσεις . Έχω αγχωθεί λίγο αν και δεν Μου είπε κάτι . Το έχει πάθει καμία;;

Δεν νομιζω να ειναι κατι μην ανησυχεις θα ακολουθήσει τη δική του ανάπτυξη το παιδι

 Σε εμενα στην β επιπεδου ηταν 2 εβδομαδες μεγαλύτερο και μου αλλαξαν πητ και πρεπει να προσέχω μη κανω και ζακχαρο. Τώρα θα παω αυριο στο γιατρο μου να με δει να δω ποτε θα γεννησω.

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, evi1996 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Τι κάνετε;; Μόλις γύρισα από τη γιατρό . Μου είπε ότι το μωρό φαίνεται μια εβδομάδα μικρότερο στις μετρήσεις . Έχω αγχωθεί λίγο αν και δεν Μου είπε κάτι . Το έχει πάθει καμία;;

Κ μενα μου ειπε οτι η κοιλιτσα της ηταν μια βδομαδα πισω ενω το υπολοιπο σωματακι της ηταν μια χαρα!!!θα το παρακολουθουμε ποιο στενα καθε 3 βδομαδες!!!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...