Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Ειναι ισχιακο ε ?

Ναι, μέχρι την 28η ήταν με το κεφάλι προς τα κάτω αλλά μετά έφερε τα πάνω-κατω. Ο γιατρός είπε ότι την επόμενη φορά που θα πάω (36 εβδ) αν δε γυρίσει , θα προγραμματίσουμε καισαρική αλλά μέχρι την τελευταία στιγμή θα το παρακολουθούμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Ναι, μέχρι την 28η ήταν με το κεφάλι προς τα κάτω αλλά μετά έφερε τα πάνω-κατω. Ο γιατρός είπε ότι την επόμενη φορά που θα πάω (36 εβδ) αν δε γυρίσει , θα προγραμματίσουμε καισαρική αλλά μέχρι την τελευταία στιγμή θα το παρακολουθούμε

Με το καλο κοριτσι μ

  • Ευχαριστώ 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Τα μωράκια σας πόσες φορές τη μέρα έχουν λοξυγγα ;; Εμένα έχει τουλάχιστον 5-6 φορές τη μέρα και ήθελα να δω αν είναι φυσιολογικό 

Evi εντελως τυχαια χτες ρωτησα τον εμβρυομητρικο μου και το γιατρο μου για το ιδιο θεμα, γιατι διαβασα καπου οτι αν ειναι πολλες φορες πρεπει να ανησυχησουμε. Μου ειπαν και οι δυο καμια σχεση και οτι ειναι μερος της φυσιολογικης αναπτυξης. Εμενα εχει σιγουρα καθε μερα λοξιγγα. Μετρησα χτες τρεις φορες απο λιγα δευτερολεπτα εως λιγα λεπτα καθε φορα.. Εσενα τι σου λεει ο γιατρος σου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, AspasiaT said:

Evi εντελως τυχαια χτες ρωτησα τον εμβρυομητρικο μου και το γιατρο μου για το ιδιο θεμα, γιατι διαβασα καπου οτι αν ειναι πολλες φορες πρεπει να ανησυχησουμε. Μου ειπαν και οι δυο καμια σχεση και οτι ειναι μερος της φυσιολογικης αναπτυξης. Εμενα εχει σιγουρα καθε μερα λοξιγγα. Μετρησα χτες τρεις φορες απο λιγα δευτερολεπτα εως λιγα λεπτα καθε φορα.. Εσενα τι σου λεει ο γιατρος σου;

Κι εμένα έτσι μου είπε όταν του το πα το θεώρησε απόλυτα φυσιολογικό 

Just now, evi1996 said:

Κι εμένα έτσι μου είπε όταν του το πα το θεώρησε απόλυτα φυσιολογικό 

Δεν έδωσε καν σημασία ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, evi1996 είπε:

Κι εμένα έτσι μου είπε όταν του το πα το θεώρησε απόλυτα φυσιολογικό 

Δεν έδωσε καν σημασία ...

Τι να σου πω... μηπως να τον ρωτουσες παλι; Εννοω αν σ ανησυχει...Να έπαιρνες και μια γνωμη για σενα γιατι ξερεις, αλλα λεει ο ενας κ αλλα ο αλλος για καθε περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Τελικά πήγα στο εξοχικό, όλα καλά δεν γέννησα!!!!! Ρώτησα τον γιατρό πριν πάω και μου είπε ότι αν έμενα Αθήνα και ήθελα 1 ώρα να πάω στο νοσοκομείο τι θα έκανα τότε; Είχα ένα άγχος αλλά περάσαμε τέλεια οπότε το ξεπέρασα.

Σήμερα έφτιαξα βαλίτσα, πήραμε και το κιτ για τα βλαστοκύτταρα και αναμένουμε. Καλά με τις δουλειές που λέγατε δεν το συζητάω, πηγαίνω ακόμα στη δουλειά τα πρωινά και μαζί με το σπίτι το απόγευμα και την μικρή μας είμαι πτώμα. Ο γιατρός μου έκοψε το μαγνήσιο και πλέον δεν κλείνω μάτι σας λέω το βράδυ. Ενω νυστάζω κοιμάμαι κανένα 5ωρο σύνολο. Αγχώνομαι πως θα γεννήσω αν είμαι πτώμα από την αυπνία.. Εσείς έχετε αυπνίες;;;

Ο μπέμπης έχει πάρει θέση οπότε πάμε για φυσιολογικό τοκετό όπως και στην πρωτη μου. Δεν θέλω να σκέφτομαι τους πόνους, ελπίζω να τελειώσω γρήγορα και να προλάβω να κάνω επισκληρίδιο. Την επόμενη εβδομάδα είπε ο γιατρός ότι θα με εξετάσει κολπικά, εντάξει αυτό δεν μπορώ.... Σας είπε για κολπική εξέταση;

Κορίτσια φτάνουμε στο τέλος!!!! Έχω αγωνία και ανυπομονησία μαζί!!!! Εύχομαι σε όλες μας να τελειώσουμε γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, smaro30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Τελικά πήγα στο εξοχικό, όλα καλά δεν γέννησα!!!!! Ρώτησα τον γιατρό πριν πάω και μου είπε ότι αν έμενα Αθήνα και ήθελα 1 ώρα να πάω στο νοσοκομείο τι θα έκανα τότε; Είχα ένα άγχος αλλά περάσαμε τέλεια οπότε το ξεπέρασα.

Σήμερα έφτιαξα βαλίτσα, πήραμε και το κιτ για τα βλαστοκύτταρα και αναμένουμε. Καλά με τις δουλειές που λέγατε δεν το συζητάω, πηγαίνω ακόμα στη δουλειά τα πρωινά και μαζί με το σπίτι το απόγευμα και την μικρή μας είμαι πτώμα. Ο γιατρός μου έκοψε το μαγνήσιο και πλέον δεν κλείνω μάτι σας λέω το βράδυ. Ενω νυστάζω κοιμάμαι κανένα 5ωρο σύνολο. Αγχώνομαι πως θα γεννήσω αν είμαι πτώμα από την αυπνία.. Εσείς έχετε αυπνίες;;;

Ο μπέμπης έχει πάρει θέση οπότε πάμε για φυσιολογικό τοκετό όπως και στην πρωτη μου. Δεν θέλω να σκέφτομαι τους πόνους, ελπίζω να τελειώσω γρήγορα και να προλάβω να κάνω επισκληρίδιο. Την επόμενη εβδομάδα είπε ο γιατρός ότι θα με εξετάσει κολπικά, εντάξει αυτό δεν μπορώ.... Σας είπε για κολπική εξέταση;

Κορίτσια φτάνουμε στο τέλος!!!! Έχω αγωνία και ανυπομονησία μαζί!!!! Εύχομαι σε όλες μας να τελειώσουμε γρήγορα!

Μια χαρά!!! Πότε είναι η Πητ σου; Αϋπνίες Όχι αλλά εδώ και 3 μέρες φουσκώνουν πολύ πόδια,  αστράγαλοι και με πονάνε. Ο μικρός κινείται πολύ και πιθανότατα να τα καταφέρει να γυρίσει και ίσως πάμε και εμείς για φυσιολογικό. Αλλά να πω την αλήθεια εκνευρίζομαι που έπρεπε μια να προετοιμάσω τη ψυχολογία μου για φυσιολογικό,  ύστερα για καισαρική και τώρα αβέβαιο. Το άλλο που σκέφτομαι είναι ότι το Σάββατο μπαίνω στον 9ο και είχα πει ότι θα δουλεύω μέχρι τις 9 Αυγούστου άλλα φοβάμαι μη σπάσουν τα νερά στη δουλειά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, GeoA said:

Μια χαρά!!! Πότε είναι η Πητ σου; Αϋπνίες Όχι αλλά εδώ και 3 μέρες φουσκώνουν πολύ πόδια,  αστράγαλοι και με πονάνε. Ο μικρός κινείται πολύ και πιθανότατα να τα καταφέρει να γυρίσει και ίσως πάμε και εμείς για φυσιολογικό. Αλλά να πω την αλήθεια εκνευρίζομαι που έπρεπε μια να προετοιμάσω τη ψυχολογία μου για φυσιολογικό,  ύστερα για καισαρική και τώρα αβέβαιο. Το άλλο που σκέφτομαι είναι ότι το Σάββατο μπαίνω στον 9ο και είχα πει ότι θα δουλεύω μέχρι τις 9 Αυγούστου άλλα φοβάμαι μη σπάσουν τα νερά στη δουλειά 

8 Αυγούστου έχω τελική, αλλά δεν ξέρω αν πάρω όλο τον μήνα. Θεωρώ ότι με την κολπική εξέταση ο γιατρός μπορεί να προκαλέσει τοκετό εφόσον το μωρό έχει εμπεδωθεί. Θα δείξει από εβδομάδα. Λένε ότι σε ένα πολύ μικρό ποσοστό σπάνε τα νερά για να ξεκινήσει τοκετός... Και εγώ το σκέφτομαι μη σπάσουν στη δουλειά ή ενώ είμαι έξω αλλά τι να κάνουμε. Αν συμβεί αυτό απλά θα φύγω αμέσως για το σπίτι για να ετοιμαστώ και όσον αφορά τους συναδέλφους μισή ντροπή δική μου μισή δική τους. Έχω πάρει σερβιέτες λοχείας όμως που τις έχω μαζί μου οπότε αν έχω καμια διαρροή θα τις βάλω. Να σας ρωτήσω, έχετε πολλές κολπικές εκκρίσεις; Έχω άσπρη ή διάφανη κολλώδης βλέννα, κατα καιρούς τόση ποσότητα ωστε να μουσκεύει το εσώρουχο. Σας συμβαίνει αυτό;;;; Θα ρωτήσω και τον γιατρό μου αύριο. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/15/2020 at 11:31 AM, smaro30 said:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Τελικά πήγα στο εξοχικό, όλα καλά δεν γέννησα!!!!! Ρώτησα τον γιατρό πριν πάω και μου είπε ότι αν έμενα Αθήνα και ήθελα 1 ώρα να πάω στο νοσοκομείο τι θα έκανα τότε; Είχα ένα άγχος αλλά περάσαμε τέλεια οπότε το ξεπέρασα.

Σήμερα έφτιαξα βαλίτσα, πήραμε και το κιτ για τα βλαστοκύτταρα και αναμένουμε. Καλά με τις δουλειές που λέγατε δεν το συζητάω, πηγαίνω ακόμα στη δουλειά τα πρωινά και μαζί με το σπίτι το απόγευμα και την μικρή μας είμαι πτώμα. Ο γιατρός μου έκοψε το μαγνήσιο και πλέον δεν κλείνω μάτι σας λέω το βράδυ. Ενω νυστάζω κοιμάμαι κανένα 5ωρο σύνολο. Αγχώνομαι πως θα γεννήσω αν είμαι πτώμα από την αυπνία.. Εσείς έχετε αυπνίες;;;

Ο μπέμπης έχει πάρει θέση οπότε πάμε για φυσιολογικό τοκετό όπως και στην πρωτη μου. Δεν θέλω να σκέφτομαι τους πόνους, ελπίζω να τελειώσω γρήγορα και να προλάβω να κάνω επισκληρίδιο. Την επόμενη εβδομάδα είπε ο γιατρός ότι θα με εξετάσει κολπικά, εντάξει αυτό δεν μπορώ.... Σας είπε για κολπική εξέταση;

Κορίτσια φτάνουμε στο τέλος!!!! Έχω αγωνία και ανυπομονησία μαζί!!!! Εύχομαι σε όλες μας να τελειώσουμε γρήγορα!

Αφου περασες καλα κοριτσι μου καλα εκανες!! κι εμενα τα βραδια μου εχουν γινει μαρτυρειο εκτοσ του οτι ζοριζομαι να αλλαξω πλευρο δεν μπορω να κοιμηθω καθολου,,,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 15/7/2020 at 3:41 ΜΜ, smaro30 είπε:

8 Αυγούστου έχω τελική, αλλά δεν ξέρω αν πάρω όλο τον μήνα. Θεωρώ ότι με την κολπική εξέταση ο γιατρός μπορεί να προκαλέσει τοκετό εφόσον το μωρό έχει εμπεδωθεί. Θα δείξει από εβδομάδα. Λένε ότι σε ένα πολύ μικρό ποσοστό σπάνε τα νερά για να ξεκινήσει τοκετός... Και εγώ το σκέφτομαι μη σπάσουν στη δουλειά ή ενώ είμαι έξω αλλά τι να κάνουμε. Αν συμβεί αυτό απλά θα φύγω αμέσως για το σπίτι για να ετοιμαστώ και όσον αφορά τους συναδέλφους μισή ντροπή δική μου μισή δική τους. Έχω πάρει σερβιέτες λοχείας όμως που τις έχω μαζί μου οπότε αν έχω καμια διαρροή θα τις βάλω. Να σας ρωτήσω, έχετε πολλές κολπικές εκκρίσεις; Έχω άσπρη ή διάφανη κολλώδης βλέννα, κατα καιρούς τόση ποσότητα ωστε να μουσκεύει το εσώρουχο. Σας συμβαίνει αυτό;;;; Θα ρωτήσω και τον γιατρό μου αύριο. 

Ναι και εγω έχω κολπικές εκκρίσεις κατά διαστήματα αλλά θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό.

5 ώρες πρίν, Athenaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι 34η εβδομάδα και έχω ΠΗΤ 02/09..οπότε είπα να μπω στο γκρουπάκι σας γιατί μπορεί να είμαι και μανούλα Αυγούστου

Καλωσόρισες και καλώς να δεχτείς το μωράκι σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Athenaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι 34η εβδομάδα και έχω ΠΗΤ 02/09..οπότε είπα να μπω στο γκρουπάκι σας γιατί μπορεί να είμαι και μανούλα Αυγούστου

Εχουμε την ιδια ΠΗΤ (εγω ειμαι 1-2). Θα παω σιγουρα νωριτερα με καισαρικη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AspasiaT said:

Εχουμε την ιδια ΠΗΤ (εγω ειμαι 1-2). Θα παω σιγουρα νωριτερα με καισαρικη!

Με το καλό το μωράκι σου!

Τι εννοείς 1-2; ΠΗΤ μία ημερομηνία δε σου δίνουν;

Γιατί θα πας με καισαρική; Έχεις κάποιο θέμα;

15 hours ago, GeoA said:

Ναι και εγω έχω κολπικές εκκρίσεις κατά διαστήματα αλλά θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό.

Καλωσόρισες και καλώς να δεχτείς το μωράκι σου 

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!! Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Athenaa είπε:

Με το καλό το μωράκι σου!

Τι εννοείς 1-2; ΠΗΤ μία ημερομηνία δε σου δίνουν;

Γιατί θα πας με καισαρική; Έχεις κάποιο θέμα;

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!! Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι;

2 ημερολογιακα, 1 απο την αυχενικη διαφανεια. Θα κρατησουμε μαλλον το 1 που ειναι πιο ακριβες αλλα μικρη η διαφορα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...