Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Αυγουστου 2020


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Αυτο που λεει η φιλη σας να το θυμαστε ολες. ετσι ακριβως ειναι. εγω γεννησα ενα μωρο 3060 στις 38κ4 ειχα θεμα με αντισταση τις μητριαιες και δεν εβαζε βαρος 10μερες (υποψιν εγω αν κ ελλιποβαρης εβαλα ολη την εγκυμοσυνη 4κιλα κ μου λεγαν ολοι δεν θα βγαλεις παιδι, γατι θα βγαλεις κ τετοιες ωραιες...μλκιες), το παιδι νοσηλευτηκε μενν λογω αναπνευστικου προβληματος, ηρθαμε σπιτι στα 2830 κα με αποκλειστικο θηλασμο τον 1ο μηνα πηγε 4700 και τον 2ο 6200. δηλ διπλασιασε βαρος γεννησης σε 2 μηνες, που αλλα διπλασιαζουν γυρω στους 6. αντιστοιχα τα αλλα δυο μωρα που ηταν μαζι μου στο δωματιο στο μαιευτηριο, γεννηθηκαν μεγαλυτερα και τωρα ειναι  ακομα γυρω στο 1μιση κιλο μικροτερα απο εμας... οποτε το βαρος γεννησης δεν σχετιζεται απαραιτητα με την μετεπειτα πορεια αναπτυξης. καλα να ειναι τα μωρακια σας και οσο κι αν γεννηθουν, κανενα ρολο δεν παιζει..!! κι στο θηλασμο μια χαρα μπορουν να ανταπεξελθουν ολα τα μωρα, με επιμονη κι υπομονη... υπαρχουν προωρα μωρα που ξεπερναν ακομη κ τα τελειομηνα...! καλη λευτερια σε ολες!!!

Κοίταξε να δεις. Συμφωνώ. Εγω δε πιστεύω οτι το 4 κιλα ειναι πιο υγιες απο το 2200 . Μη τρελαθουμε αυτο ειναι κομπλεξικο. Και ναι οντως λενε παπ@ριες τι μικρη κοιλια η τι μεγάλη κοιλια πολλοι. Που καλο θα ήταν απλα να το βουλωνουν γιατι δε ξερεις τι σκεφτεται και πως νιωθει ο αλλος. Ομως εμενα τ παιδια μου με ταλαιπωρησαν εως εκει που δεν πήγαινε αλεργια στο γαλα γοπ επαιρναν 1.500 κιλο τον πρωτο μηνα και 1000 καθε επομενο με 20-30 ml ανα μια ωρα. Εγω δεν ειχα ζωη ειχα θηλαστρο αγκαλια αποστειρωτή και ταισμα για 4 μηνες. Δλδ γεννήθηκαν 4 κιλα και δεν ετρωγαν το χειρότερο. Και λες τωρα αν και αυτό δε τρωει την εβαψα με τοσες υποχρεωσεις και αμα ειναι και μικρο και κανει ίκτερο πως θα μεγαλωσει? Οταν εχεις ηδη παιδια με βαση τις εμπειριες σου εχεις και διαφορετικες φοβιες αυτό ηθελα να πω ας γεννηθει και 2500 και ας ειναι υγιης τιποτα αλλο δε θελω.  

Ωστοσο , γενναω εκτος απροόπτου στις. 27/8 προγραμματισμένα :)

οσες γεννησετε νωρίτερα οι περισσότερες δλδ να γράφετε ειναι ωραίο να μιλας με αλλες μαμαδες


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, alexia92 είπε:

Κοίταξε να δεις. Συμφωνώ. Εγω δε πιστεύω οτι το 4 κιλα ειναι πιο υγιες απο το 2200 . Μη τρελαθουμε αυτο ειναι κομπλεξικο. Και ναι οντως λενε παπ@ριες τι μικρη κοιλια η τι μεγάλη κοιλια πολλοι. Που καλο θα ήταν απλα να το βουλωνουν γιατι δε ξερεις τι σκεφτεται και πως νιωθει ο αλλος. Ομως εμενα τ παιδια μου με ταλαιπωρησαν εως εκει που δεν πήγαινε αλεργια στο γαλα γοπ επαιρναν 1.500 κιλο τον πρωτο μηνα και 1000 καθε επομενο με 20-30 ml ανα μια ωρα. Εγω δεν ειχα ζωη ειχα θηλαστρο αγκαλια αποστειρωτή και ταισμα για 4 μηνες. Δλδ γεννήθηκαν 4 κιλα και δεν ετρωγαν το χειρότερο. Και λες τωρα αν και αυτό δε τρωει την εβαψα με τοσες υποχρεωσεις και αμα ειναι και μικρο και κανει ίκτερο πως θα μεγαλωσει? Οταν εχεις ηδη παιδια με βαση τις εμπειριες σου εχεις και διαφορετικες φοβιες αυτό ηθελα να πω ας γεννηθει και 2500 και ας ειναι υγιης τιποτα αλλο δε θελω.  

Ωστοσο , γενναω εκτος απροόπτου στις. 27/8 προγραμματισμένα :)

οσες γεννησετε νωρίτερα οι περισσότερες δλδ να γράφετε ειναι ωραίο να μιλας με αλλες μαμαδες

καλησπερα

η μικρη μου εχει και νοσο γοπ και αλλεργια και κανω πολυ αυστηρη διατροφη αποκλεισμου τροφων απο οταν ηταν 20ημ (κοντευει 5μηνων) Θηλαζουμε αποκλειστικα.. δεν εχει κανενα ωραριο. Τη νυχτα ακομη ξυπναει καθε 1 με 2 ωρες.. οποτε νομιζω βιωνω κι εγω αρκετα κι εχω αναγκαστικα αποκτησει εμπειρια ακομη και σε πραγματα που δεν θα ηθελα. Απο εκει κι επειτα, εννοειται πως καμια μας δεν θελει ενα υπερβολικα μικρο μωρο, γιατι κυριως υπαρχει πιθανοτητα νοσηλειας στη μενν. Χωρις να σημαινει οτι μεγαλο μωρο δεν υπαρχει πιθανοτητα να νοαηλευτει. Στην ομαδα μας ειχαμε μωρακι ανω των 4κιλων που νοσηλευτηκε κι αυτο στη μενν για αναπνευστικο θεμα.. αλλα στα φυσιολογικα πλαισια ανω των 2500, δεν θεωρω οτι παιζει τοσο μεγαλο ρολο στην μετεπειτα αναπτυξη του βρεφους το αν γεννηθηκε 2700, 3200 ή 3500. Ολα εχουν να κανουν με τα γονιδια, με τις συνθηκες, με τυχον δυσκολιες οπως η γοπ που λεγαμε και οταν μιλαμε για θηλασμο, με την υπομονη και τη θεληση της μαμας... ολα τα μωρακια μεγαλωνουν, υπαρχει στενη παρακολουθηση και λυσεις σε ολα τα προβληματα πλεον. εγω το μονο που θελω να τονισω στις μελλουσες μανουλες ειναι να μην κολλαει το μυαλο τους στο βαρος γεννησης και αγχωνονται τοσο γι αυτο.. σπανια υποδηλωνει κατι για την πορεια του βρεφους... με το κλο το μωρο σου και να χαιρςσαι και τα αλλα δυο!

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2020 at 12:30 ΜΜ, Tzortzinaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κανετε; 37 και 5 σήμερα..αύριο μπαίνω για γέννα πρώτα ο Θεός!! Ζορίζεται πολύ το παιδί και μια μας ανεβαίνουν οι παλμοί μια μας κατεβαίνουν! 36 κ 1 ήμασταν 2.716. !!

Πώς είστε κορίτσι μου;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Πώς είστε κορίτσι μου;;;;

Κορίτσι μού επιτέλους γέννησα...ειμαι πολύ καλά τώρα δεν πονάω πολύ γιατί με έχουν με παυσίπονα...2.680 βγήκε.μπυ φάνηκε αρκετή απόκλιση από τον προηγούμενο υπέρηχο. Αλλά δόξα τ Θεό είμαστε πολύ καλά κ οι 2..είναι ένας κούκλος ❤❤❤❤

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Tzortzinaki είπε:

Κορίτσι μού επιτέλους γέννησα...ειμαι πολύ καλά τώρα δεν πονάω πολύ γιατί με έχουν με παυσίπονα...2.680 βγήκε.μπυ φάνηκε αρκετή απόκλιση από τον προηγούμενο υπέρηχο. Αλλά δόξα τ Θεό είμαστε πολύ καλά κ οι 2..είναι ένας κούκλος ❤❤❤❤

Να σου ζησει το μωρο σου, να το χαιρεσαι! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Tzortzinaki είπε:

Κορίτσι μού επιτέλους γέννησα...ειμαι πολύ καλά τώρα δεν πονάω πολύ γιατί με έχουν με παυσίπονα...2.680 βγήκε.μπυ φάνηκε αρκετή απόκλιση από τον προηγούμενο υπέρηχο. Αλλά δόξα τ Θεό είμαστε πολύ καλά κ οι 2..είναι ένας κούκλος ❤❤❤❤

Πολύ χαίρομαι !!!! Να σας ζήσει, να είναι πάντα υγιής και ευλογημένος. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2020 at 4:58 PM, alexia92 said:

Οχι 3240. Μεγαλο φαίνεται αλλα ο υπερηχος παιζει.  Και αν ειναι 2900 ??? Καισαρική είναι η τριτη.

Μα όσο μικρότερο κ να’ναι πάλι μεγάλο θα βγει, αν ήταν 2900 στις 35+5..είναι πολύ πάνω απ’το μέσο όρο..μη βγει κοντά στα 4 να λες!

3ο παιδάκι ε; Φτου φτου να σου ζήσει! Πότε λέτε να πάτε για την καισαρική;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athenaa είπε:

Μα όσο μικρότερο κ να’ναι πάλι μεγάλο θα βγει, αν ήταν 2900 στις 35+5..είναι πολύ πάνω απ’το μέσο όρο..μη βγει κοντά στα 4 να λες!

3ο παιδάκι ε; Φτου φτου να σου ζήσει! Πότε λέτε να πάτε για την καισαρική;

Αν ολα πανε καλα , 27/8 αυριο εχω γιατρο.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, evi1996 είπε:

Κορίτσια γέννησα κι εγώ χθες το αγοράκι μου !! Ήθελα να σας ρωτήσω εγώ έχω Α θετικό και ο σύζυγος επίσης Α θετικό πως γίνεται το μωρό να έχει 0 θετικό ;;

Η ομάδα Α δεν είναι σκέτο Α. Είναι ΑΟ οπότε ΑΟ+ και ΑΟ+ δίνει παιδιά και με ΑΟ+ και με Ο+. Να σας ζήσει! :)


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

Κορίτσια γέννησα κι εγώ χθες το αγοράκι μου !! Ήθελα να σας ρωτήσω εγώ έχω Α θετικό και ο σύζυγος επίσης Α θετικό πως γίνεται το μωρό να έχει 0 θετικό ;;

Να σας ζησει. 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, evi1996 είπε:

Κορίτσια γέννησα κι εγώ χθες το αγοράκι μου !! Ήθελα να σας ρωτήσω εγώ έχω Α θετικό και ο σύζυγος επίσης Α θετικό πως γίνεται το μωρό να έχει 0 θετικό ;;

Να σας ζήσει, καλότυχο!!! Ελπίζω όλα να πήγαν κατ' ευχήν. Ναι δύο γονείς με Α+ μπορούν  να βγάλουν παιδί με Ο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Πώς είστε; 39 + 2 σήμερα και πήγαμε στον γιατρό για κολπική εξέταση. Το κεφαλάκι όπως μας είπε είναι σε καλό σημείο, διαστολή 0 και ελπίζουμε μέχρι την ΠΗΤ να μας κάνει την τιμή να βγει διαφορετικά πάμε για πρόκληση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...