Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Εγώ δεν θέλω γιατί θέλω να ζήσω την εμπειρία αυτή στο φουλ. Όπως ήθελα να το ζήσω έτσι και στην πρώτη γέννα και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Επίσης εχω ακούσει και κάποια αρνητικά λίγα μεν αλλά δεν ξέρω με έχουν επηρεάσει. Προτιμώ χωρίς όπως παλιά.. πως γενναγαν??

Βρε εννοείται πως γενναγαν μια χαρά....κ γι'αυτό δεν ειναι υποχρεωτικο να κάνουμε είναι κάτι που μπορούμε να παραλείψουμε!!!!Εγώ ας πούμε δεν θέλω καθόλου να το ζήσω στο φουλ:-Dθελω να βγει όσο πιο ανώδυνα γίνεται να τελειώνουμε...:grin:

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτό το ενοχικό με την επισκληρίδιο δεν το καταλαβαίνω. Παλιά έκαναν κ απονεύρωση χωρίς αναισθησία αλλά η επιστήμη εξελίσσεται κ εμείς μπορούμε να απολαμβάνουμε τα ωφέλη της. Δεν παίρνει παραπάνω παράσημα κάποια που επιλέγει να γεννήσει χωρίς αναλγησία. Τα παράσημα τα παίρνεις στην ανατροφή ενός παιδιού. Εννοείται ότι είναι προσωπική επιλογή της κάθε μίας πως θα διαχειριστεί τον τοκετό της. Όση επιλογή μπορεί να έχει τελοσπάντων γιατί εκείνη την ώρα κάνεις ότι πρέπει για το παιδί σου, μπορεί να μην έρθουν όλα όπως τα έχουμε φανταστεί. Ας κάνει η καθεμία ότι εκείνη αισθάνεται καλύτερα με το σώμα της. Εύχομαι να έχουμε όλες μας υγιή μωράκια , για μένα δεν έχει τίποτα άλλο σημασία!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Λοιπόν πήρα κ μιας χρήσης ένα πακετακι πήρα κ 6 από τα μεγάλα τα ελκυστικά που είπα...  Ε πόσα ποια να χρειαστούμε???????σερβιετες όλο το ξεχνάω ρε γαμωτο.....κ εγώ τα tena lady έλεγα να πάρω κάποια εδώ το είπε ότι είναι καλά.... Σαν πάνα είναι αυτό??????έχει νούμερα????πω πωωω τι άλλο θα παρουμεεεεε

Ναι σαν πάνα είναι... έχει νούμερα S/M/L νομίζω...


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εγώ θυμάμαι απ' τη πρώτη γέννα και βρακιά μιας χρήσης αυτά τα γιγάντια και σερβιετες γίγας λες και φόραγες μαξιλάρι μου τα είχαν δώσει στο νοσοκομείο χωρίς extra χρέωση .

Τα  μιας χρήσης χρειάστηκαν μόνο τη δεύτερη  μέρα μετά χρησιμοποίησα τα δικά μου.

Ήμουν με καισαρική και τη πρώτη μέρη αραζα με το καθετήρα μου αγκαλίτσα χαχχα.

Σίγουρα πάντως δεν είχα αγοράσει τπτ από αυτα.

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anna3 είπε:

Βρε κορίτσια εγώ θυμάμαι απ' τη πρώτη γέννα και βρακιά μιας χρήσης αυτά τα γιγάντια και σερβιετες γίγας λες και φόραγες μαξιλάρι μου τα είχαν δώσει στο νοσοκομείο χωρίς extra χρέωση .

Τα  μιας χρήσης χρειάστηκαν μόνο τη δεύτερη  μέρα μετά χρησιμοποίησα τα δικά μου.

Ήμουν με καισαρική και τη πρώτη μέρη αραζα με το καθετήρα μου αγκαλίτσα χαχχα.

Σίγουρα πάντως δεν είχα αγοράσει τπτ από αυτα.

 

Καλά εγώ πήρα γιατι είμαι και λιιιιιγοοοοο περίεργη....:rolleyes:

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Anna3 είπε:

Βρε κορίτσια εγώ θυμάμαι απ' τη πρώτη γέννα και βρακιά μιας χρήσης αυτά τα γιγάντια και σερβιετες γίγας λες και φόραγες μαξιλάρι μου τα είχαν δώσει στο νοσοκομείο χωρίς extra χρέωση .

Τα  μιας χρήσης χρειάστηκαν μόνο τη δεύτερη  μέρα μετά χρησιμοποίησα τα δικά μου.

Ήμουν με καισαρική και τη πρώτη μέρη αραζα με το καθετήρα μου αγκαλίτσα χαχχα.

Σίγουρα πάντως δεν είχα αγοράσει τπτ από αυτα.

 

Σε ιδιωτικό νομίζω σου παρέχουν  αλλά κ εγώ νομίζω για να είμαι σίγουρη θέλω να υπάρχουν στη βαλίτσα...το πολύ πολύ τα ξαναγυρναω!!!!!!!:-D

Για το μωρό μου είπαν μόνο ρούχα εξόδου εσάς???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Σε ιδιωτικό νομίζω σου παρέχουν  αλλά κ εγώ νομίζω για να είμαι σίγουρη θέλω να υπάρχουν στη βαλίτσα...το πολύ πολύ τα ξαναγυρναω!!!!!!!:-D

Για το μωρό μου είπαν μόνο ρούχα εξόδου εσάς???

Μου ειπαν και πανακια για γουλιες και σεντονι αγκαλιας και πανες αγκαλιας..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρούχα εξόδου και ότι είπε η Φωφη...

Της έχω βάλει στη βαλίτσα από ρούχα ότι φαντάζεστε... ας τα δουν εκεί οι μαίες και ας την ντύσουν... πφφφφ όλοι λένε τα δικά τους, άλλοι λένε μακρυμανικα, άλλοι λένε αμάνικα, άλλοι Καλτσάκια... 

  • Μου αρέσει 2

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα....ναι επειδή η περίοδος αυτή θα είναι ότι να ναι. .  εγώ θα πάρω από ρούχα 2 ζιπουνακια....ένα φορμακι βαμβακερό κ ένα πιο καλοκαιρινό συν καλτσακια....κ ανάλογα με το καιρό ότι του βάλουν....!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε??εγω μες τα νευρα ειμαι...πως σας φαινεται το οτι δεχομαι απειλες για το ονομα του παιδιου που ακομη καν δεν εχω γεννησει???οπως επισης πως νομιζουν οτι λεω ψεμματα οτι ειναι κοριτσι?μιλαμε παρανοικα πραγματα...

  • Χαχα 1
  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε??εγω μες τα νευρα ειμαι...πως σας φαινεται το οτι δεχομαι απειλες για το ονομα του παιδιου που ακομη καν δεν εχω γεννησει???οπως επισης πως νομιζουν οτι λεω ψεμματα οτι ειναι κοριτσι?μιλαμε παρανοικα πραγματα...

Από ποιον από πεθερικά????εσύ με τον άντρα σου έχετε αποφασίσει όνομα για τη μπέμπα?????όταν θα το γεννήσεις βγάλε μία κοντινή φωτό το κουτί της να τους την δώσεις!!!!!!!ε μα πια. ..αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα με τα σόγια....τι κόλλημα τρώνε μερικοί με τα ονόματα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Από ποιον από πεθερικά????εσύ με τον άντρα σου έχετε αποφασίσει όνομα για τη μπέμπα?????όταν θα το γεννήσεις βγάλε μία κοντινή φωτό το κουτί της να τους την δώσεις!!!!!!!ε μα πια. ..αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα με τα σόγια....τι κόλλημα τρώνε μερικοί με τα ονόματα!!!!!

Ναι..θα τσακωθουμε νυφη λεει...αλλα τα ποδαρακια τους δεν ηρθαν σπιτι να με βοηθησουν που ημουν χαλια..εχουν και απαιτηση..ειχαμε αποφασισει ουδετερο ονομα και εχω μια βδομαδα τσακωνομαι και με τον αντρα μου γιατι αλλαξε γνωμη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Ναι..θα τσακωθουμε νυφη λεει...αλλα τα ποδαρακια τους δεν ηρθαν σπιτι να με βοηθησουν που ημουν χαλια..εχουν και απαιτηση..ειχαμε αποφασισει ουδετερο ονομα και εχω μια βδομαδα τσακωνομαι και με τον αντρα μου γιατι αλλαξε γνωμη...

Κοίτα αυτό είναι κάτι που το αποφασίζουμε από κοινού πιστεύω..... γιατί άλλαξε γνώμη τον πρήζουν οι δικοί του?????θυμάμαι ότι σε υποστηρίζει με τους δικούς του!!!εγώ ας πούμε είπα στον άντρα μου ότι θελει αυτός το πρώτο.... συνήθως παραδοσιακά έτσι παει.....αν κάνω δεύτερο σίγουρα θα το βγάλω άσχετο!!!!!!

Επίσης βρε κορίτσια να ρωτήσω....νιώθετε τη κοιλιά σας πιο σκληρή????όχι να έρχεται να φεύγει.....γενικά είναι σκληρή όλη την μέρα....κ επίσης κουνιεται έντονα ο μικρός κ η κύστη μου νομίζω ότι θα σκάσει....τις τελευταίες μέρες όλο τουαλέτα είμαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κοίτα αυτό είναι κάτι που το αποφασίζουμε από κοινού πιστεύω..... γιατί άλλαξε γνώμη τον πρήζουν οι δικοί του?????θυμάμαι ότι σε υποστηρίζει με τους δικούς του!!!εγώ ας πούμε είπα στον άντρα μου ότι θελει αυτός το πρώτο.... συνήθως παραδοσιακά έτσι παει.....αν κάνω δεύτερο σίγουρα θα το βγάλω άσχετο!!!!!!

Επίσης βρε κορίτσια να ρωτήσω....νιώθετε τη κοιλιά σας πιο σκληρή????όχι να έρχεται να φεύγει.....γενικά είναι σκληρή όλη την μέρα....κ επίσης κουνιεται έντονα ο μικρός κ η κύστη μου νομίζω ότι θα σκάσει....τις τελευταίες μέρες όλο τουαλέτα είμαι!!!!

Γενικως ναι με υποστηριζει αλλα δεν ξερω τωρα τι να πω...εγω την νιωθω πιο φουσκωμενη πολυ χαμηλα σημερα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε??εγω μες τα νευρα ειμαι...πως σας φαινεται το οτι δεχομαι απειλες για το ονομα του παιδιου που ακομη καν δεν εχω γεννησει???οπως επισης πως νομιζουν οτι λεω ψεμματα οτι ειναι κοριτσι?μιλαμε παρανοικα πραγματα...

Απαράδεκτες καταστάσεις! Μα καλά που ζουν αυτοί οι άνθρωποι; Δεν ντρέπονται έστω και λίγο; Τι αρρώστια είναι αυτή με τα ονόματα;;

Εγω είχα πει ότι αν είναι αγόρι θα το πούμε το όνομα του πεθερού μου και πως αν είναι κορίτσι (που είναι) θα διαλέξουμε από κοινού ένα όνομα που θα μας αρέσει. Πήγε να μου το αλλάξει αλλά δεν το συζήτησα ούτε μια φορά.

Μιλά του ήρεμα, εξήγησε του ποσό πολύ σε στεναχωρεί αυτή η κατάσταση... τι να πω... προσπάθησε να μην στεναχωριέσαι...

Just now, Thaliamp είπε:

Κοίτα αυτό είναι κάτι που το αποφασίζουμε από κοινού πιστεύω..... γιατί άλλαξε γνώμη τον πρήζουν οι δικοί του?????θυμάμαι ότι σε υποστηρίζει με τους δικούς του!!!εγώ ας πούμε είπα στον άντρα μου ότι θελει αυτός το πρώτο.... συνήθως παραδοσιακά έτσι παει.....αν κάνω δεύτερο σίγουρα θα το βγάλω άσχετο!!!!!!

Επίσης βρε κορίτσια να ρωτήσω....νιώθετε τη κοιλιά σας πιο σκληρή????όχι να έρχεται να φεύγει.....γενικά είναι σκληρή όλη την μέρα....κ επίσης κουνιεται έντονα ο μικρός κ η κύστη μου νομίζω ότι θα σκάσει....τις τελευταίες μέρες όλο τουαλέτα είμαι!!!!

Θαλεια μάλλον κατέβηκε και μπήκε στη λεκάνη για να αισθάνεσαι έτσι. 

  • Μου αρέσει 2

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...