Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 15 hours ago, Fay_ said:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!! Είναι η πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής ;

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Ίρις.Ν είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Ελπίζω να είστε όλες καλά! Κάθε πόσο πηγαίνετε εσείς στο γιατρό σας? Από ποια βδομάδα σας είπε πως θα πηγαίνετε κάθε βδομάδα?

Εγώ είμαι 34 εβδομάδα κ τον τελευταίο μήνα πηγαινω κάθε τρεις εβδομάδες αντί για τις 4 στην αρχή... Επίσης η μαία μου είχε πει παλια οτι στο τέλος θα πηγαινω κάθε δέκα μέρες κ μου φάνηκε πολυ... Νομίζω από 36η παντως αρχίζουν οι εβδομαδιαίες επισκέψεις... Εμένα μάλλον τις κανει 10ημερες κ όχι εβδομαδιαίες... 

1 hour ago, Thaliamp είπε:

Δεν νομίζω ότι είναι πολύ μια χαρά είναι!!!!!δεν χρειάζεται να φτάσει 140....μην το αφήσεις μέχρι εκεί....αλλά κ 110 δεν είναι κακό!!!δεν γίνεται να μην τρώμε κ τίποτα....εγώ τα φρούτα πλέον δεν μετράω δεν ασχολούμαι....τρώω απλά δεν υπερβάλλω κιόλας!!!έχει επηρεαστεί το μωρό σου από το ζάχαρο??..

Ο γυναικολόγος κ αυτός που έκανε το doppler είπαν όχι, περιμενωνα δω κ τι θα πει ο διαβητολογος που θα δει το doopler την άλλη εβδομάδα... 

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ κ παλι... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ πήγα την τρίτη κ έχω σε δύο βδομάδες....μετά κάθε βδομάδα κ εγώ φαντάζομαι....κ εμένα γίνεται πέτρα.... εντωμεταξυ δεν παίρνω κ τα συμπληρώματα τα ξεχνάω αλλά ευτυχώς οι εξετάσεις αίματος χτες βγήκαν καλές.κοριτσια υπάρχει κάποια που γεννάει στο Ρέα????

 

Επίσης χρόνια πολλά για τη μέρα να χαίρεστε όποιον έχετε!!!!!:x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Μου είπε πως μετά τις 36 θα πηγαίνω κάθε βδομάδα.. Πήγα στις 36+1 και επειδή θα απουσιαζει την επόμενη βδομάδα για διακοπές, θα πάω ξανά στις 38.. Μου είπε πως ότι χρειαστώ να του τηλεφωνήσω αλλά επειδη είχε πει για κάθε βδομάδα, τώρα που θα περάσουν 2 αγχώνομαι. . Ο άντρας μου λέει πως αν έβλεπε κάτι ανησυχητικό θα μας έβλεπε πιο νωρίς, δεν θα περίμενε 2 βδομάδες.. 

Και εμενα η κοιλιά μου γίνεται πέτρα.. Κάποιες φορές νιώθω και λίγα πονακια περιόδου αλλά για πολύ λίγη ώρα και πολύ αραια.. Όχι κάθε μέρα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ίρις.Ν είπε:

Μου είπε πως μετά τις 36 θα πηγαίνω κάθε βδομάδα.. Πήγα στις 36+1 και επειδή θα απουσιαζει την επόμενη βδομάδα για διακοπές, θα πάω ξανά στις 38.. Μου είπε πως ότι χρειαστώ να του τηλεφωνήσω αλλά επειδη είχε πει για κάθε βδομάδα, τώρα που θα περάσουν 2 αγχώνομαι. . Ο άντρας μου λέει πως αν έβλεπε κάτι ανησυχητικό θα μας έβλεπε πιο νωρίς, δεν θα περίμενε 2 βδομάδες.. 

Και εμενα η κοιλιά μου γίνεται πέτρα.. Κάποιες φορές νιώθω και λίγα πονακια περιόδου αλλά για πολύ λίγη ώρα και πολύ αραια.. Όχι κάθε μέρα.. 

Με αγχωνουν οι διακοπές τους τώρα που κοντευουμε....δεν λέω να πάνε οι άνθρωποι απλά λες κ άμα γίνει κάτι????μην αγχώνεσαι κορίτσι μου....αφού σε είδε δεν υπάρχει θέμα....συμφωνώ αν έβλεπε κάτι δεν θα έφευγε....πόσο ακριβώς είσαι τώρα?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ εμενα πετρα η κοιλια,ειδικα τα απογευματα κ προχθες ειχα για μιαμιση ωρα πονους περιοδου ανα 4-7-6’ περιπου!Μετα μου περασαν!Προπαρασκευαστικες ειναι αυτες κ τις θελουμε...κοντευουμε!!!Εγω λεω να μπουμε 37η κ μετα ο,τι θελει ας γινει!!

  • Μου αρέσει 3

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Τί κάνετε? Έπίτελους κοντεύουμε!! Εγώ εδώ άλλές 5.5 εβδομάδες... άλλα μπου φαίνονται ατελείωτες.. ο ύπνος είναι χάλια, κοιμάται τη μισή νύχτα το κρεβάτι κ τν άλλη μισή στον καναπέ με 2 τουλάχιστον στάσεις στην τουαλέτα.. δύσπνοια είχα όταν είχε πολύ ζέστη , νόμιζα ότι θα μπου κοπεί η ανάσα.  Κ ξεκίνησαν κ οι εμετοί πάλι.  

Από την άλλη πήρα τα ρουχαλάκια του μωρού κ θα τα πλύνουμε τέλη Αυγούστου. Αν κ μπερδεύτηκα λίγο τί να πάρω.  Άλλα κατέληξα σε φορμακια μακρυ μάνικα για 23.9 . Από κουβέρτες έχω πάρει πικε κ θέλω κ μια βελουτέ να πάρω.  Πάπλωμα λέω να μην πάρω  ακόμα. απορρυπαντικό κακό για τα ρούχα είναι το αρκαδι, το χρησιμοποιώ 2 χρόνια κ είμαι ικανοποιημένη πολύ. 

Γενικά έχω πολλά  τραβήγματα στην κοιλιά ειδικά αν σηκώθω απότομα  κ κουράζομαι πολύ. Η κοιλιά εχέι γίνει σαν μπαλόνι!!  Την άλλη Τετάρτη έχω γιατρό.  Εγώ γενικά είμσι της άποψης Όχι κ τόσο συχνά στον γιατρό.  Κ εννοείται Όχι κάθε εβδομάδα τον τελευταίο μήνα,είναι υπερβολικό.. να φανταστείτε στο εξωτερικό κάνουν μόνο 3 υπέρηχους κ εδώ συνέχεια (αναφέρομαι σε φυσιολ. Κυησεις χωρίς προβλήματα). Όπως κ κάποιες γυναίκες που πάνε με πρόκληση για να έχουν τον γιατρό τους κ καταλήγουν σε καισαρική..

Μου μένει επίσης να δω τι γίνεται με τα δημόσια νοσοκομεία με τους τοκετόύς γτ σε δημόσιο θα γεννήσω.  Γνωρίζει καμία αν αφήνουν σύνοδο?

 

  • Μου αρέσει 4

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Τί κάνετε? Έπίτελους κοντεύουμε!! Εγώ εδώ άλλές 5.5 εβδομάδες... άλλα μπου φαίνονται ατελείωτες.. ο ύπνος είναι χάλια, κοιμάται τη μισή νύχτα το κρεβάτι κ τν άλλη μισή στον καναπέ με 2 τουλάχιστον στάσεις στην τουαλέτα.. δύσπνοια είχα όταν είχε πολύ ζέστη , νόμιζα ότι θα μπου κοπεί η ανάσα.  Κ ξεκίνησαν κ οι εμετοί πάλι.  

Από την άλλη πήρα τα ρουχαλάκια του μωρού κ θα τα πλύνουμε τέλη Αυγούστου. Αν κ μπερδεύτηκα λίγο τί να πάρω.  Άλλα κατέληξα σε φορμακια μακρυ μάνικα για 23.9 . Από κουβέρτες έχω πάρει πικε κ θέλω κ μια βελουτέ να πάρω.  Πάπλωμα λέω να μην πάρω  ακόμα. απορρυπαντικό κακό για τα ρούχα είναι το αρκαδι, το χρησιμοποιώ 2 χρόνια κ είμαι ικανοποιημένη πολύ. 

Γενικά έχω πολλά  τραβήγματα στην κοιλιά ειδικά αν σηκώθω απότομα  κ κουράζομαι πολύ. Η κοιλιά εχέι γίνει σαν μπαλόνι!!  Την άλλη Τετάρτη έχω γιατρό.  Εγώ γενικά είμσι της άποψης Όχι κ τόσο συχνά στον γιατρό.  Κ εννοείται Όχι κάθε εβδομάδα τον τελευταίο μήνα,είναι υπερβολικό.. να φανταστείτε στο εξωτερικό κάνουν μόνο 3 υπέρηχους κ εδώ συνέχεια (αναφέρομαι σε φυσιολ. Κυησεις χωρίς προβλήματα). Όπως κ κάποιες γυναίκες που πάνε με πρόκληση για να έχουν τον γιατρό τους κ καταλήγουν σε καισαρική..

Μου μένει επίσης να δω τι γίνεται με τα δημόσια νοσοκομεία με τους τοκετόύς γτ σε δημόσιο θα γεννήσω.  Γνωρίζει καμία αν αφήνουν σύνοδο?

 

Καλησπέρα κορίτσι μουυυυυ....αν είναι δύο οι στάσεις στην τουαλέτα είσαι καλά....εγώ χτες 6....που θα πάει αυτή η κατάσταση δεν ξέρω!!!!!!από ότι μου είχε πει πριν ένα μήνα γιατρός στο Έλενα επιτρέπεται ένας σύνοδος!!!ρωτά συγκεκριμένα κ στο νοσοκομείο που θα γεννήσεις να σου πουν τι ισχύει!!!!!πάπλωμα εμένα μου φέραν κ πήρα κ ένα αλλά ούτε που τα έπλυνα αυτά από τώρα τα έχω αφήσει για όταν χρειαστεί!!!!νομίζω ότι με τις κουβερτουλες είμαστε καλά για αρχή!!!!εγώ εκτός από τα τραβήγματα....έτσι κ κάτσω κάπου πολύ ώρα πονάω χαμηλα όταν σηκώνομαι θέλω δύο τρία λεπτά να συνελθωωω......

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.παρακολουθω καιρό αλλά τώρα γράφω πρώτη φορά. Γεννάω αρχές Σεπτεμβρίου και δε μπορώ να περιμένω άλλο.Είναι και ο κορωνοιος που όσο να πεις ένα άγχος το προκαλεί! Ξέρει καμία σε περίπτωση που βγεις θετική ενώ σπάσαν τα νερά και έχεις πάει για γέννα τι γίνεται; Σε στέλνουν νοσοκομειο εκείνη την ώρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elen_2 είπε:

Γεια σας κορίτσια.παρακολουθω καιρό αλλά τώρα γράφω πρώτη φορά. Γεννάω αρχές Σεπτεμβρίου και δε μπορώ να περιμένω άλλο.Είναι και ο κορωνοιος που όσο να πεις ένα άγχος το προκαλεί! Ξέρει καμία σε περίπτωση που βγεις θετική ενώ σπάσαν τα νερά και έχεις πάει για γέννα τι γίνεται; Σε στέλνουν νοσοκομειο εκείνη την ώρα;

Καλησπέρα.Και εγω το ίδιο άγχος έχω.Αποφασισα να γεννησω με τον γιατρό μου σε ιδιωτική κλινική αλλά φοβάμαι σε περίπτωση που βγει το τεστ τρεις μέρες νωρίτερα θετικό τι κάνεις μετά;;;Λέω τρεις ημέρες γιατί θα γεννησω προγραμματισμένα με καισαρικη.Τώρα αν σπάσουν τα νερά σου λογικά θα σε μεταφέρουν σε νοσοκομείο αναφοράς.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, merl30 είπε:

Καλησπέρα.Και εγω το ίδιο άγχος έχω.Αποφασισα να γεννησω με τον γιατρό μου σε ιδιωτική κλινική αλλά φοβάμαι σε περίπτωση που βγει το τεστ τρεις μέρες νωρίτερα θετικό τι κάνεις μετά;;;Λέω τρεις ημέρες γιατί θα γεννησω προγραμματισμένα με καισαρικη.Τώρα αν σπάσουν τα νερά σου λογικά θα σε μεταφέρουν σε νοσοκομείο αναφοράς.

Ναι το αναφέρω γιατί ρωτησα, εφόσον όταν πας τελείως φυσιολογικά δε μπορείς να ξέρεις ποια μέρα είναι 3 μέρες πριν για να κάνεις το τεστ και μου είπαν πως στο κάνουν εκείνη την ώρα που πας να γεννήσεις. Αν βγει θετικό φεύγεις έτσι άρον άρον πιστεύω για νοσοκομειο.ελπιζω να μη το μαθουμε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen_2 είπε:

Ναι το αναφέρω γιατί ρωτησα, εφόσον όταν πας τελείως φυσιολογικά δε μπορείς να ξέρεις ποια μέρα είναι 3 μέρες πριν για να κάνεις το τεστ και μου είπαν πως στο κάνουν εκείνη την ώρα που πας να γεννήσεις. Αν βγει θετικό φεύγεις έτσι άρον άρον πιστεύω για νοσοκομειο.ελπιζω να μη το μαθουμε!

Πραγματικά μακάρι να μην το μάθουμε.Θα γεννήσεις σε ιδιωτικό ή σε δημόσιο νοσοκομείο;;;Εμένα αυτό που με αγχωνει πιο πολύ είναι το ότι η μητέρα είναι χωριστα από το μωρό μεχρι να βγει το τεστ αρνητικο.Και πάλι όμως μακάρι να μην το μάθουμε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, merl30 είπε:

Πραγματικά μακάρι να μην το μάθουμε.Θα γεννήσεις σε ιδιωτικό ή σε δημόσιο νοσοκομείο;;;Εμένα αυτό που με αγχωνει πιο πολύ είναι το ότι η μητέρα είναι χωριστα από το μωρό μεχρι να βγει το τεστ αρνητικο.Και πάλι όμως μακάρι να μην το μάθουμε ποτέ.

Σε ιδιωτικο. Όλα καλά θα πάνε όλως και να έχει.τωρα που φτάσαμε ως εδώ, αναγκαστικα we will go with the flow!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!!!! Πειτε μου για τα ποδια σας!!! Πρηστηκαν; εμενα αρκετα εκει στα δαχτυλα φαινεται σαν κατακρατηση!! Αγχωνομαι να τα βλεπω ετσι!! Και διαβαζω θα υποχωρησει μετα τη γεννα!! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...