Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

28 minutes ago, Vag1a said:

Καλησπέρα κορίτσια!! Γεννήσαμε!! Υγιέστατο κοριτσάκι 2800!!! 50εκ. Φυσιολογικός τοκετός, πρώτο παιδάκι. Πήγαμε 10 παρά στο μαιευτήριο και 12:55 γέννησα. Όλα καλά!! Σε 2 μέρες βγήκαμε. Είμαστε σπίτι τώρα :wub::wub:

Εσείς τι κάνετε;;

Να σας ζήσειι!!

Με πρόκληση πήγες ή άρχισαν πόνοι/έσπασαν τα νερά; 

Γέννησες και γρήγορα, τυχερή!! Δεν παιδεύτηκες πολύ...ξεκουράσου τώρα και να χαρείς τις πρώτες μέρες με το μωράκι σου :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κ εγώ τα βαρέθηκα όλα αυτά δεν έχεις κ αδικο!!!ναι αύριο μετά τς 12 το βράδυ θα μπω....δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί βραδιάτικα!!!!!έτοιμη είναι ναι.... ψυχολογικά όχι πολυ:-D

Αντε με το καλό!!!! 

8 ώρες πρίν, Vag1a είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Γεννήσαμε!! Υγιέστατο κοριτσάκι 2800!!! 50εκ. Φυσιολογικός τοκετός, πρώτο παιδάκι. Πήγαμε 10 παρά στο μαιευτήριο και 12:55 γέννησα. Όλα καλά!! Σε 2 μέρες βγήκαμε. Είμαστε σπίτι τώρα :wub::wub:

Εσείς τι κάνετε;;

Να σας ζήσει! Να είναι γέρο και δυνατό!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κ εγώ τα βαρέθηκα όλα αυτά δεν έχεις κ αδικο!!!ναι αύριο μετά τς 12 το βράδυ θα μπω....δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί βραδιάτικα!!!!!έτοιμη είναι ναι.... ψυχολογικά όχι πολυ:-D

Με το καλοοοο να πανε ολα καλα ευχομαι

8 ώρες πρίν, Vag1a είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Γεννήσαμε!! Υγιέστατο κοριτσάκι 2800!!! 50εκ. Φυσιολογικός τοκετός, πρώτο παιδάκι. Πήγαμε 10 παρά στο μαιευτήριο και 12:55 γέννησα. Όλα καλά!! Σε 2 μέρες βγήκαμε. Είμαστε σπίτι τώρα :wub::wub:

Εσείς τι κάνετε;;

Να σου ζήσει κορίτσι ΙΙΙ να ναι καλότυχο και γέρο!!! Μια χαρά είναι η μπεμπα σας!!! Ευγε!!! Καλη ανάρρωση ευχομαι

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κ να σας ζήσουν τα μωράκια σας!! Σε όσες περιμένουν , με το καλό κ με ένα πόνο!!

Επειδή το είδα πιο πάνω..κι εγώ μετά τις 12 είχα μπει στο πρώτο παιδί για πρόκληση. Κ έγινε έτσι για τον λόγο που είπε μια κοπέλα πριν, για να πάρουμε όλη την πρώτη μέρα!

Η προετοιμασία για την πρόκληση ξεκίνησε με το που έκανα εισαγωγή! Κ το αναφέρω γιατί εγώ πίστευα ότι θα πάω στο δωματιάκι μου κ θα κοιμηθώ..οοοοοχι όμως!:tongue:

Ήθελα να ρωτήσω αν γέννησε κάποια από εσάς στο Λητώ? Ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με συνοδούς? Εγώ ήδη έχω πει σε συγγενείς ότι απαγορεύεται κι επιτρέπεται μόνο ένας που δεν αλλάζει κ κάνει κ το τεστ. Είδα όμως ότι σε άλλα μαιευτήρα επιτρέπεται το επισκεπτήριο στο κυλικείο...

  • Μου αρέσει 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Vag1a είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Γεννήσαμε!! Υγιέστατο κοριτσάκι 2800!!! 50εκ. Φυσιολογικός τοκετός, πρώτο παιδάκι. Πήγαμε 10 παρά στο μαιευτήριο και 12:55 γέννησα. Όλα καλά!! Σε 2 μέρες βγήκαμε. Είμαστε σπίτι τώρα :wub::wub:

Εσείς τι κάνετε;;

Να σου ζησει το μωρακι σου...να το χαιρεσαι...

Κοριτσια μου καλημερα τι κανετε??εμεις ηρθαμε σπιτι κοριτσια...καλη αρχη ειχαμε αλλα κοριτσια σφιξιμο τα δοντια στον θηλασμο μεχρι να δουμε..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!! Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σας!! Να παίρνετε και εσείς σειρά τώρα..

 Γέννησα χωρίς πρόκληση. Θα σας πω την δίκη μου εμπειρία καθώς διαφέρει αρκετά.. τα νερά μου σπάσανε σταδιακά.. είμαι η εξαίρεση στον κανόνα είπε ο γιατρός μου.. λίγες σταγόνες μου έφυγαν όταν πήγα στο μπάνιο όρθια και δεν ήμουν σίγουρη αν σπάσανε. Τα υπόλοιπα φύγανε στην τουαλέτα σε 3 δόσεις.. πάλι νόμιζα κατουρούσα.

Πόνοι ξεκίνησαν στις 6 αλλά στη μέση.. σαν μαχαιριές... σούβλισες.. πόνους περιόδου εγώ δεν είχα.! Ούτε συσπάσεις μέχρι την ώρα που πήγα στο μαιευτήριο! Μέχρι της 10 παρά διαχειριζόμουν σπίτι τον πόνο αλλά ουσιαστικά δεν ήταν πόνος που δεν μπορούσα να αντέξω και επειδή είχα θέμα με ισχιαλγία στη μέση ήταν κάπως έτσι οι πόνοι.

Για να μην μακρηγορώ, στο μαιευτήριο έφτασα 10 παρά με διαστολή 5.. μέχρι τότε οι ¨πόνοι ¨ ήταν υποφερτοί με βάλανε στο δωμάτιο τοκετού και δυστυχώς ήμουν μόνη γιατί ο σύζυγος μου δεν είχε κάνει τεστ Covid και δεν μπορούσε να είναι.. τότε ένιωσα ολομόναχη νομίζοντας θα με κυριεύσει ο πανικός αλλά τα κατάφερα!!  στις 11:20 που ήρθε ο αναισθησιολόγο για την επισκληρίδειο είχα διαστολή 8 και μου έκανε μερική επισκληρίδειο εκεί λίγο υπέφερα αλλά για λίγο καθώς 12:55 είχα γεννήσει με δυο εξωθήσεις. Ο γιατρός μου είπε «όλα μόνη σου τα έκανες, φιλική συμμετοχή εγώ».
 
Δυο ράμματα μόνο και βγήκαμε στις 2 μέρες.

12 ώρες πρίν, Renez είπε:

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!! Γερο κ ευτυχισμένο μια ζωή εύχομαι!!

Πως έγινε ?! Έσπασαν νερά? Είχες συσπάσεις? Πες να προετοιμαζόμαστε:D

Επισκληριδιο έκανες? Πως κ βγήκες σε 2 μέρες σε ποιο Μαιευτηρίο ησουν?? Πόσων εβδομαδων γεννησες??

Σόρρυ για τον βομβαρδισμό ερωτήσεων αλλαααααα αγωνιώ!!

Ήμουν Θεσσαλονίκη, Βιοκλινική. Ήμουν άριστα και εγώ και η μικρή όπως είπαν οι γιατροί και βγήκαμε.. ήμουν 39+2 εβδομάδων, ουσιαστικά σήμερα είχα ΠΗΤ.. τα αλλά τα αναφέρω παραπάνω :-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2020 at 12:25 ΠΜ, Anna3 είπε:

Μόνο ο σύζυγος τίποτα άλλο. Και το βράδυ αν θέλει μένει αλλά σε εμένα δε γινόταν με ένα παιδί σπιτι. Αλλά οι κοπέλες ήταν μια χαρά κάνεις και παρέα στο δωμάτιο με τα άλλα κορίτσια περνάει η μέρα.

Ευχαριστώ για τις ευχές σας κορίτσια !!!! Όπως καταλάβατε κοιμούνται και τα δύο και απλά τα χαζευω:x. Ένας νορμάλ θα μου έλεγε τραβά κοιμήσου θα ξυπνήσει σε λίγο ο μπέμπης ... Αλλά δε μπορώ...

@Nina13Λοιπόν οσες είμαστε 2 φορές μαμάδες. Στη πρώτη καισαρική μου πήγα αέρας μπήκα βγήκα δε κατάλαβα σχεδόν τπτ οκ... Τα εντερακια μόνο τη δεύτερη μέρα αλλά όχι κάτι τρελο.. για να μη φοβάστε οι  πρωταρες...

Στη δεύτερη τώρα... Όλα πάνε πιο αργά από την διαδικασία μέχρι όλα ...δηλαδή σηκώθηκα την επόμενη μέρα .... έσκαγα περισσότερο... οι ορμόνες σίγουρα τα έπαιξαν πιο πολύ. Βέβαια κάθε μέρα έλεγες ωχ πωπωπωπ καμία σχέση με χτες σήμερα πετάω.

Τώρα στο σπίτι... Το πρώτο μου εμένα είναι 3. Μια φάση από μόνη της τρέλας... Είδε το μπέμπη τρελάθηκε απο τη χαρά της ... Αλλά ήθελε να του δώσει μπισκότα να φάει, κέικ να κάτσει κάτω στο πάτωμα να κάνουν πικ Νικ.. να θέλει να τον κάνει αγκαλιά να του τραβάει το πόδι μόνο που τα σκέφτομαι ..... απλα δεν εχω Συνέλθει και εγώ πλήρως και πέρα απ' το σύζυγο δεν έχω άλλη βοήθεια....όσες έχετε τη μαμά σας πάρτε την ρεζερβε λοιπόν!!! 

Ότι άλλο θέλετε τώρα που κοιμούνται μου λέτε απαντάω χαχα 

Σας ευχαριστώ και πάλι ήσασταν πολύ ωραία παρέα... Πρέπει κάτι να κάνουμε να μοιραστούμε το από εδώ και πέρα οποία το έχει ας μας οργανώσει !!!!!

Να σας ζήσει και παλι... Και εγώ μόνο το συζυγο...Καλή δυναμη κορίτσι!Εγώ ήρθα τελευταία στην παρεα σας, αλλά το φόρουμ πραγματικα ειναι μια ωραία συντροφιά!!! 

12 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Με έκανες κ γέλασα παρά το άγχος χαχαχα!!!!!έχουν πλάκα τα παιδιά....η μικρή θέλει να παίξει....καλά ξεκινήσατε νομίζω...θα τα πάει καλά με τον μπέμπη!!!!εγώ έχω της θείας μου τις μικρές...η μία 6 η άλλη 4.... απίστευτα ζωηρά παιδιά....τον περιμένουν πώς κ πώς.....βασανιστήρια λέω που τον περιμένουν!!!!!εγώ θα συνεχίσω να γράφω....ως νέα μαμά κιόλας σίγουρα θα χω πολλά ερωτήματα....αλλά μου αρέσει κ να τα μοιράζομαι...κ τα καλά κ τα κακα βοηθάει τόσο καιρό νομίζω!!!!

Ευχαριστώ πολυυυυυυ!!!

Αυτά σκέφτομαι για να ξεχνάω τα άλλα χαχαχαχα.... ευχαριστω πολύ αρετή μου!!με το καλό κ εσυυυυυ!!!!!:x:x

Να σου ζησειιιι....λέω κ εγώ δεν έχει γράψει ήμουν σίγουρη ότι γεννησες....κ πήγατε κιόλας σπίτι....τι ωραία!!!!!!!!

Μια χαρά τα λες κορίτσι! Εγώ ήρθα στο τέλος στην ομορφη παρεα σας κ λυπάμαι που δε σας είχα βρει νωριτερα, αλλά πραγματικα ειναι πολυ σημαντικό το φόρουμ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Να σου ζησει το μωρακι σου...να το χαιρεσαι...

Κοριτσια μου καλημερα τι κανετε??εμεις ηρθαμε σπιτι κοριτσια...καλη αρχη ειχαμε αλλα κοριτσια σφιξιμο τα δοντια στον θηλασμο μεχρι να δουμε..

Πως είσαι? Να σας ζήσει, να ναι γέρο!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vag1a είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σας!! Να παίρνετε και εσείς σειρά τώρα..

 Γέννησα χωρίς πρόκληση. Θα σας πω την δίκη μου εμπειρία καθώς διαφέρει αρκετά.. τα νερά μου σπάσανε σταδιακά.. είμαι η εξαίρεση στον κανόνα είπε ο γιατρός μου.. λίγες σταγόνες μου έφυγαν όταν πήγα στο μπάνιο όρθια και δεν ήμουν σίγουρη αν σπάσανε. Τα υπόλοιπα φύγανε στην τουαλέτα σε 3 δόσεις.. πάλι νόμιζα κατουρούσα.

Πόνοι ξεκίνησαν στις 6 αλλά στη μέση.. σαν μαχαιριές... σούβλισες.. πόνους περιόδου εγώ δεν είχα.! Ούτε συσπάσεις μέχρι την ώρα που πήγα στο μαιευτήριο! Μέχρι της 10 παρά διαχειριζόμουν σπίτι τον πόνο αλλά ουσιαστικά δεν ήταν πόνος που δεν μπορούσα να αντέξω και επειδή είχα θέμα με ισχιαλγία στη μέση ήταν κάπως έτσι οι πόνοι.

Για να μην μακρηγορώ, στο μαιευτήριο έφτασα 10 παρά με διαστολή 5.. μέχρι τότε οι ¨πόνοι ¨ ήταν υποφερτοί με βάλανε στο δωμάτιο τοκετού και δυστυχώς ήμουν μόνη γιατί ο σύζυγος μου δεν είχε κάνει τεστ Covid και δεν μπορούσε να είναι.. τότε ένιωσα ολομόναχη νομίζοντας θα με κυριεύσει ο πανικός αλλά τα κατάφερα!!  στις 11:20 που ήρθε ο αναισθησιολόγο για την επισκληρίδειο είχα διαστολή 8 και μου έκανε μερική επισκληρίδειο εκεί λίγο υπέφερα αλλά για λίγο καθώς 12:55 είχα γεννήσει με δυο εξωθήσεις. Ο γιατρός μου είπε «όλα μόνη σου τα έκανες, φιλική συμμετοχή εγώ».
 
Δυο ράμματα μόνο και βγήκαμε στις 2 μέρες.

Ήμουν Θεσσαλονίκη, Βιοκλινική. Ήμουν άριστα και εγώ και η μικρή όπως είπαν οι γιατροί και βγήκαμε.. ήμουν 39+2 εβδομάδων, ουσιαστικά σήμερα είχα ΠΗΤ.. τα αλλά τα αναφέρω παραπάνω :-)

Να σας ζήσει το μωρακι σας, γερό και υγιές να είναι! ο σύζυγος πρόλαβε τουλάχιστον να μπει στις εξωθησεις ή όλα μόνη σου; και εγώ Θεσσαλονίκη θα γεννήσω στο Γένεσις και μου είπαν ότι για δύο ώρες μέχρι να βγει το αποτέλεσμα θα είναι μόνη μου... :-?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini_ka είπε:

Να σας ζήσει το μωρακι σας, γερό και υγιές να είναι! ο σύζυγος πρόλαβε τουλάχιστον να μπει στις εξωθησεις ή όλα μόνη σου; και εγώ Θεσσαλονίκη θα γεννήσω στο Γένεσις και μου είπαν ότι για δύο ώρες μέχρι να βγει το αποτέλεσμα θα είναι μόνη μου... :-?

Ευχαριστούμε πολύ!! Άντε και σε εσάς με το καλό !!!Όχι ήμουν ολομόναχη και ο σύζυγος μου σιχτίριζε τους πάντες έξω από το δωμάτιο τοκετού κ μπόρεσε να μπει στο μονόκλινο που είχαμε μαζί μου την επόμενη μέρα στις 11 το πρωί αφού είχε βγει το τεστ. Το βράδυ δεν μπορούσαν να κάνουν τεστ..όποτε κ στο δωμάτιο ήμουν κ πάλι μόνη.

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , Vag1a είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σας!! Να παίρνετε και εσείς σειρά τώρα..

 Γέννησα χωρίς πρόκληση. Θα σας πω την δίκη μου εμπειρία καθώς διαφέρει αρκετά.. τα νερά μου σπάσανε σταδιακά.. είμαι η εξαίρεση στον κανόνα είπε ο γιατρός μου.. λίγες σταγόνες μου έφυγαν όταν πήγα στο μπάνιο όρθια και δεν ήμουν σίγουρη αν σπάσανε. Τα υπόλοιπα φύγανε στην τουαλέτα σε 3 δόσεις.. πάλι νόμιζα κατουρούσα.

Πόνοι ξεκίνησαν στις 6 αλλά στη μέση.. σαν μαχαιριές... σούβλισες.. πόνους περιόδου εγώ δεν είχα.! Ούτε συσπάσεις μέχρι την ώρα που πήγα στο μαιευτήριο! Μέχρι της 10 παρά διαχειριζόμουν σπίτι τον πόνο αλλά ουσιαστικά δεν ήταν πόνος που δεν μπορούσα να αντέξω και επειδή είχα θέμα με ισχιαλγία στη μέση ήταν κάπως έτσι οι πόνοι.

Για να μην μακρηγορώ, στο μαιευτήριο έφτασα 10 παρά με διαστολή 5.. μέχρι τότε οι ¨πόνοι ¨ ήταν υποφερτοί με βάλανε στο δωμάτιο τοκετού και δυστυχώς ήμουν μόνη γιατί ο σύζυγος μου δεν είχε κάνει τεστ Covid και δεν μπορούσε να είναι.. τότε ένιωσα ολομόναχη νομίζοντας θα με κυριεύσει ο πανικός αλλά τα κατάφερα!!  στις 11:20 που ήρθε ο αναισθησιολόγο για την επισκληρίδειο είχα διαστολή 8 και μου έκανε μερική επισκληρίδειο εκεί λίγο υπέφερα αλλά για λίγο καθώς 12:55 είχα γεννήσει με δυο εξωθήσεις. Ο γιατρός μου είπε «όλα μόνη σου τα έκανες, φιλική συμμετοχή εγώ».
 
Δυο ράμματα μόνο και βγήκαμε στις 2 μέρες.

Ήμουν Θεσσαλονίκη, Βιοκλινική. Ήμουν άριστα και εγώ και η μικρή όπως είπαν οι γιατροί και βγήκαμε.. ήμουν 39+2 εβδομάδων, ουσιαστικά σήμερα είχα ΠΗΤ.. τα αλλά τα αναφέρω παραπάνω :-)

Σαν να περιγράφεις εμένα αλλά χωρίς το σπάσιμο των νερών κ τν επισκληριδιο! 

Να σε ρωτήσω τι ώρα έσπασαν τα νερά σου κ σε πόσες ώρες πήγες κλινική? Εγώ φοβάμαι ότι δεν θα καταλάβω αν σπάσουν.. αλλά φαντάζομαι ότι μετά το σπάσιμο ξεκινάνε οι πόνοι


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπερα!! Πως ειστε?? Γεννησαμε και εμεις εναν κουκλο!! Εύχομαι σε όλες με έναν πόνο και να μην φοβάστε τίποτα!! Εχουμε πολύ δύναμη μέσα μας και ειμαστε γεννημενες για να ζησουμε το θαύμα της μητρότητας! Όποια κοπέλα θέλει ενθάρρυνση εδω είμαστε!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vag1a είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σας!! Να παίρνετε και εσείς σειρά τώρα..

 Γέννησα χωρίς πρόκληση. Θα σας πω την δίκη μου εμπειρία καθώς διαφέρει αρκετά.. τα νερά μου σπάσανε σταδιακά.. είμαι η εξαίρεση στον κανόνα είπε ο γιατρός μου.. λίγες σταγόνες μου έφυγαν όταν πήγα στο μπάνιο όρθια και δεν ήμουν σίγουρη αν σπάσανε. Τα υπόλοιπα φύγανε στην τουαλέτα σε 3 δόσεις.. πάλι νόμιζα κατουρούσα.

Πόνοι ξεκίνησαν στις 6 αλλά στη μέση.. σαν μαχαιριές... σούβλισες.. πόνους περιόδου εγώ δεν είχα.! Ούτε συσπάσεις μέχρι την ώρα που πήγα στο μαιευτήριο! Μέχρι της 10 παρά διαχειριζόμουν σπίτι τον πόνο αλλά ουσιαστικά δεν ήταν πόνος που δεν μπορούσα να αντέξω και επειδή είχα θέμα με ισχιαλγία στη μέση ήταν κάπως έτσι οι πόνοι.

Για να μην μακρηγορώ, στο μαιευτήριο έφτασα 10 παρά με διαστολή 5.. μέχρι τότε οι ¨πόνοι ¨ ήταν υποφερτοί με βάλανε στο δωμάτιο τοκετού και δυστυχώς ήμουν μόνη γιατί ο σύζυγος μου δεν είχε κάνει τεστ Covid και δεν μπορούσε να είναι.. τότε ένιωσα ολομόναχη νομίζοντας θα με κυριεύσει ο πανικός αλλά τα κατάφερα!!  στις 11:20 που ήρθε ο αναισθησιολόγο για την επισκληρίδειο είχα διαστολή 8 και μου έκανε μερική επισκληρίδειο εκεί λίγο υπέφερα αλλά για λίγο καθώς 12:55 είχα γεννήσει με δυο εξωθήσεις. Ο γιατρός μου είπε «όλα μόνη σου τα έκανες, φιλική συμμετοχή εγώ».
 
Δυο ράμματα μόνο και βγήκαμε στις 2 μέρες.

Ήμουν Θεσσαλονίκη, Βιοκλινική. Ήμουν άριστα και εγώ και η μικρή όπως είπαν οι γιατροί και βγήκαμε.. ήμουν 39+2 εβδομάδων, ουσιαστικά σήμερα είχα ΠΗΤ.. τα αλλά τα αναφέρω παραπάνω :-)

Τα πήγατε υπέροχα κ μπράβο σας κορίτσια ;)

Χμμμ ρώτησα γτ άλλη μια κοπέλα (είχα ακούσει από εδώ) που βγήκε τη 2η μέρα κ γέννησε σε νοσοκομείο στη Κύπρο..

Εγώ ρώτησα τον γιατρό μου αν μπορώ να φύγω νωρίτερα αν όλα είναι καλά αλλά μου είπε όχι επειδή 3η μέρα θέλουν να δουν τον ίκτερο του παιδιού κ κάτι άλλο νομιζω..τώρα δε ξέρω αν μπορούμε να φυγουμε κ να το πάμε εμείς την επόμενη αλλά περισσότερη ταλαιπωρία μου φαίνεται.. 

Just now, mar6487 είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα!! Πως ειστε?? Γεννησαμε και εμεις εναν κουκλο!! Εύχομαι σε όλες με έναν πόνο και να μην φοβάστε τίποτα!! Εχουμε πολύ δύναμη μέσα μας και ειμαστε γεννημενες για να ζησουμε το θαύμα της μητρότητας! Όποια κοπέλα θέλει ενθάρρυνση εδω είμαστε!!

Να σου ζήσει κοριτσι μου το αντράκι σου!! Πες μας κ εσύ την εμπειρία σου αν θες...

Υγ: μανουλες Σεπτεμβρίου με Οκτωβρίου έπρεπε να έχουμε ενωθεί εξ αρχής τελικά..κ από εμάς ήδη 3 έχουν γεννησει:P

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τα πήγατε υπέροχα κ μπράβο σας κορίτσια ;)

Χμμμ ρώτησα γτ άλλη μια κοπέλα (είχα ακούσει από εδώ) που βγήκε τη 2η μέρα κ γέννησε σε νοσοκομείο στη Κύπρο..

Εγώ ρώτησα τον γιατρό μου αν μπορώ να φύγω νωρίτερα αν όλα είναι καλά αλλά μου είπε όχι επειδή 3η μέρα θέλουν να δουν τον ίκτερο του παιδιού κ κάτι άλλο νομιζω..τώρα δε ξέρω αν μπορούμε να φυγουμε κ να το πάμε εμείς την επόμενη αλλά περισσότερη ταλαιπωρία μου φαίνεται.. 

Να σου ζήσει κοριτσι μου το αντράκι σου!! Πες μας κ εσύ την εμπειρία σου αν θες...

Υγ: μανουλες Σεπτεμβρίου με Οκτωβρίου έπρεπε να έχουμε ενωθεί εξ αρχής τελικά..κ από εμάς ήδη 3 έχουν γεννησει:P

Μπήκα με πρόκληση στις 39 εβδομαδες!! Πήγα στο μαιευτήριο στις 9 το πρωί και γέννησα το αντράκι μου στις 8 το βράδυ!! Είχα μία υπέροχη μαία που με βοήθησε σε ότι χρειαζόμουνα όλες τις ώρες, μου έκαναν επισκληρίδιο οπότε δεν πονεσα καθόλου, όταν ένιωθα ότι πονάω μου έβαζαν φάρμακο και ηρεμούσα!! Όταν φτάσαμε διαστολή 8 ξεκίνησαν οι εξωθήσεις!! Είχα τον άντρα μου δίπλα μου όλες τις ώρες, πολύ σημαντικό στήριγμα, και με βοήθησε πολύ στις αναπνοές όπως και η μαία!! Σε μισή ώρα με τις εξωθήσεις γέννησα φυσιολογικα το αντράκι μου 2880 κιλα!! Όταν βγήκε με πιάσαν τα κλάματα, δεν το πίστευα ότι τα καταφέραμε και είμαστε καλά και οι δύο! Είναι το πρώτο μου παιδάκι οπότε είχα φοβηθεί μήπως κάτι στραβώσει!! Τον εφεραν πάνω μου και η αίσθηση είναι μοναδική κορίτσια μου! Είναι σαν να ξαναερωτεύεσαι από την αρχή, μοναδικό συναίσθημα!! Μου έκανε ο γιατρός μου δύο ραμματα από κάτω γιατι ο μικρός με εσκισε λίγο για να βγει, αλλά δεν πονούσα καθόλου γιατι είχα την επισκληρίδιο ακόμα!! Οπότε μην φοβάστε από θέμα πόνου καθόλου, απλά ζητήστε επισκληρίδιο όσες θα γεννήσετε ωστε να είναι υποφερτό όλο αυτό!! Το προσωπικό του μαιευτηρίου, στο ΜΗΤΕΡΑ γέννησα, άψογο, οι μαίες υπέροχες, να σου εξηγήσουν, να σου δείξουν ότι χρειαστείς με το χαμόγελο εξυπηρετικότατες!! Κορίτσια μου όσες θέλετε να με ρωτήσετε οτιδήποτε που σας αγχώνει ή σας ανησυχεί πείτε μου!! Να σκέφτεστε αισιόδοξα και όλα θα πάνε καλα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...