Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Dinakim είπε:

Ειμαστε 2 εβδομαδων!!Το σιροπι λεγεται Neo baby gripe water κ της δινω 2.5ml λιγο νωριτερα απο την ωρα που συνηθως την πιανει ο πονος!

 Ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 45 λεπτά , Athenaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε;

Ο μπέμπης μας είναι 13 ημερών και από χθες έχουμε ένα θέμα!! Έχει κολλήσει ο μπέμπης στο στήθος και με το που τον βάζω στο κρεβάτι ξυπνάει και θέλει πάλι στήθος...τρώει εντωμεταξύ, δεν πιπιλάει απλά...με το που κοιμάται τον βάζω πάλι στο κρεβάτι μετά από λίγο πάλι τα ίδια! Πάλι καλά το βράδυ μας άφησε 3 ώρες να κοιμηθούμε γεμάτες... Ξέρετε γιατί μπορεί να το κάνει αυτό;

Λέγαμε μήπως πονάει κάπου κ ενοχλείται, αλλά αν ήταν το στομαχάκι του πχ θα ηρεμούσε στο στήθος κατευθείαν; Νομίζω δε θα ηρεμούσε τόσο εύκολα...

Και μένα ακριβώς τα ίδια κάνει η μικρή.ειναι 13 ημερών και μένα . Η παιδίατρος είπε πως είναι απόλυτα φυσιολογικό και να κάνουμε υπομονή.θα περάσει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Έλα ντε αυτό σκέφτομαι... Χαχαχα βαμπιρακια μας βλέπωοπως ειπες χαχαχα

Α την πας σχολείο? Πόσο είναι? Τουλάχιστον έτσι έχεις κάποιες ώρες με το μωρό και άμα κάνεις ότι πρέπει φαγητό πχ κανένα πλυντήριο δεν προλαβαίνεις μετά να κοιμηθείς λίγο? Εμένα είναι 2,5 δεν την έστειλα παιδικό με όλα αυτά γιατί είναι πολύ μικρό το μωρό και φοβάμαι. Του χρόνου θα την στείλω που θα είναι 3,5... Αλλά θέλει και αυτή την προσοχή της να παίξουμε όταν κοιμάται ο μικρός.  Και πρέπει να κάνω και του τα σπιτιού μαγείρεμα κτλ.. άσε.. εμένα ο άντρας μου δουλεύει φεύγει από τις 5:30 και γυρνάει 5 με 6 το απόγευμα. Και μετά θέλει να ξαπλώσει λίγο να ξεκουραστεί. Άμα του ζητήσω βέβαια να κάτσει λίγο με τον μικρό να κάνω ένα μπάνιο κάτι βοηθάει όσο μπορεί αλλά είναι και αυτός κουρασμένος και τον καταλαβαίνω και έτσι δεν έχω βοήθεια πολύ. 

Αχ αγάπη εμας είναι κοντά και τα δύο παιδάκια μας.. τα πρώτα έχουν ένα μήνα ακριβώς διάφορα και τα μικρά 3 μήνες.. σε καταλαβαίνω απόλυτα πως είναι..  ακόμα δεν έχετε βρεί ρυθμούς εσείς ε?? Πω πω πόσους μήνες ξενύχτι έχω μπροστά μου??  και εγώ θηλάζω αποκληστικο άρα όπως θυμάμαι και από την μικρή που πάλι θήλαζα έχω να κάνω ακόμα 2 ώρα  πολλα ξυπνήματα... Να φανταστώ δεν τον έχεις στείλει παιδικό ε? Του χρόνου και εσύ???

Ναι κι εγώ δεν τον έστειλα ,του χρόνου θα πάει πού θα γυρίσω κι εγώ στη δουλειά.Ασε ακόμη ξενυχτάμε πολύ.Ευτυχως ο μεγάλος κοιμάται 10ωρα το βράδυ και δεν έχω κι αυτον.Μαλλον περνάμε και άλμα τώρα και τρώμε συνέχεια όπως στις αρχές.Σαν γουβαρλακι είναι...:x

Just now, ada32 είπε:

@ΚατεριναΣκ @Comet @Anna3 ωχ δύσκολα τα πράγματα σε?? Εμένα είναι 23 μηνών κ φοβάμαι κ τν αντίδραση του για το μωρό , σίγουρα θα θέλει να το ταΐσει κτλ.. αλλά κ ο ύπνος είναι τόσο σημαντικός , σαν ζόμπι θα είμαστε μάλλον! Έχω τους γονείς για βοήθεια αλλά δεν έχω αποφασίσει τι θα κάνω.  Αν θα τον στείλω τον μεγάλο να τον κρατάνε οι γονείς όλη μέρα για να μπορώ να κοιμάμαι την μέρα με το μωρό , τουλάχιστον μέχρι να 40σει γτ μετά κοιμούνται 4-5 σερί την νύχτα, η να έρχονται το πρωί κ να φεύγουν το βράδυ από μένα . Το κακό είναι είναι όταν είμαι  εγώ στο σπίτι ο μεγάλος μου δεν πάει σε κανένα μόνο σε μένα κ στον μπαμπά του είναι κολλημένος.. άντε να δούμε.. λέω τον άντρα μου , ετοιμάσου για 2 χρόνια ακόμα ότι θα έχουμε ξενύχτι!!!

 Να ξέρεις ότι το κάνουν τα νεογέννητα αλλά αν τα έχεις στο στήθος όσο γίνεται περισσότερο , έχουν κ λιγότερο κολικούς. Ήρεμουν πολύ στο στήθος. Εγώ το πρώτο επειδή ήμουν μόνη μου στο σπίτι , την μέρα κάθε 1 -1.3 ώρα τον είχα στο στήθος κ δεν κατάλαβαμε κολικούς. Μέτα τον έβαζα στην καλαθουνα κ έβαζα white  noises !! Έτσι κοιμόμουν κ εγώ λίγο. Αλλά η κούραση κούραση.. Όταν κοιμόμουν απλά δεν άκουγα τίποτα!!!

Το χειρότερο είναι να πας το μεγάλο άλλου.Θα νομίζει ότι το διώχνεις για να φέρεις το μωρό.Κρατα το σε σένα κι ας έρθουν εκεί να σε βοηθάνε.Και θα ασχολησε με τον μεγάλο.Εμεις τη γλυτώσαμε φτηνά γιατί θήλαζα το μωρό το έδινα στη μαμά μου και έπαιζα με τον μεγάλο.Το βράδυ που κοιμόταν έκανα συγκοιμηση με το μωρό και το ΧΑ ώρες αγκαλίτσα(οπότε το χορταινεις κι αυτό).Επίσης ποτέ δεν του πάμε να μην το πιάνει,απλά ειμασταν δίπλα.Εβγαλε την περιέργεια του την πρώτη μέρα και δεν πολυασχολιοταν μετά.Αλλα μας έκανε τρελό πισωγυρισμα στην πάνα.Την είχαμε σχεδόν βγάλει και μετά την ήθελε παλι.Τον αφησαμε.Τωρα την βγάζουμε πάλι.Μας το είχε πει ο παιδίατρος ότι θα γίνει αυτο

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Αχ σε ευχαριστωωωω τοοοοσοοοο πολυυυυ για τις απαντήσεις!!!!! Κάτι τελευταίο οοο και σε αφήνω...... Μόνο και μόνο επειδή τα έχω στη λίστα μου..... Και κρίμα είναι να γεμιζω με πραγματα που δεν θα τα χρησιμοποιήσω εκεί....... Σερβιετες, κάλυμμα τα θηλασμόυ, σλιπ μιας χρησεως, κοχυλια στήθους, κρέμα για τις θηλες χρειάζεται να παρω μαζι μου?????? 

Επίσης μπορεσεες να κάνεις μπάνιο εκεί??? Είχες παρει μαζι σου δικά σου αφρολουτρα σαμπουάν???? 

 

Α επίσης έκανες rooming in???? 

Συγνωμη που απανταω τωρα αλλα με το μικρο τωρα καταφερα να μπω!! Τα πραγματα που θα χρειαστεις ειναι 3-4 νυχτικα, παρε φορεματα για να σου ειναι πιο ευκολο οταν θα αλλαζεις σερβιετα!! Ζεστη ή κρυο δεν καταλαβαινεις καθολου αλλα παρε και ρομπα καλου κακου και ας μην την χρησιμοποιησεις!! Πετσετες δεν χρειαζεσαι θα σου δωσουν στο μαιευτηριο και σωματος και προσωπου τις οποιες αλλαζουν καθε μερα!! Σερβιετες θα σου δωσουν στο μαιευτηριο οπως και εσωρουχα μιας χρησης, ειναι λιγο μεγαλα αλλα θα σε βολεψουν γιατι θα εχεις ροη τις πρωτες μερες!! Κρεμα για θηλες εχω παρει της medela πολυ καλη αλλα να σου πω την αληθεια ακομα δεν εχει χρειαστει να την χρησιμοποιησω, παρτην ομως μαζι σου σε περιπτωση που χρειαστει να την χρησιμοποιησεις!! Αφρολουτρο σαμπουαν παρε δικα σου μαζι και μπανιο κανεις κανονικα οποτε θελεις!! Το rooming in τι ειναι κοριτσια μου?? Αν θελεις μπορω να σου στειλω το κινητο μου ή να μου δωσεις το δικο σου να μιλησουμε να σου πω οτιδηποτε χρειαστεις!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα....γέννησα κ εγώ γύρω στς 5 το απόγευμα...κορίτσια δεν μπορώ να σας περιγράψω τι πέρασα.ποσο ταλαιπωρήθηκα κ πόσο πόνεσα παρά την επισκληριδιο...κ να πω ότι ο γιατρός έπαθε πλάκα με το πόσο άντεχα καθώς έχω κ ανοχή στο πόνο ήτανε μεγάλο το μωρό 4.400 και γέννησα φυσιολογικά.Δεν θέλω να τρομοκρατησω καμιά κοπέλα που ακόμα περιμένει...!!!Απλά ήταν πολύ δύσκολη μέρα σήμερα.το μωρό μου το πήρανε το βάλανε στη μονάδα....επειδή είναι μεγάλο κ να δούνε για ζάχαρο..  δεν το θήλασα έχω να το δω από την ώρα που βγήκε....πριν λίγο με φέρανε στο δωμάτιο κ σιγά σιγά θέλω να προσπαθήσω να σηκωθώ ..κ να πάω να τον δω.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα....γέννησα κ εγώ γύρω στς 5 το απόγευμα...κορίτσια δεν μπορώ να σας περιγράψω τι πέρασα.ποσο ταλαιπωρήθηκα κ πόσο πόνεσα παρά την επισκληριδιο...κ να πω ότι ο γιατρός έπαθε πλάκα με το πόσο άντεχα καθώς έχω κ ανοχή στο πόνο ήτανε μεγάλο το μωρό 4.400 και γέννησα φυσιολογικά.Δεν θέλω να τρομοκρατησω καμιά κοπέλα που ακόμα περιμένει...!!!Απλά ήταν πολύ δύσκολη μέρα σήμερα.το μωρό μου το πήρανε το βάλανε στη μονάδα....επειδή είναι μεγάλο κ να δούνε για ζάχαρο..  δεν το θήλασα έχω να το δω από την ώρα που βγήκε....πριν λίγο με φέρανε στο δωμάτιο κ σιγά σιγά θέλω να προσπαθήσω να σηκωθώ ..κ να πάω να τον δω.

Κορίτσι μου να σου ζήσει ο παίδαρος!Καλέ τι παλικάρι είναι αυτό.Φτου φτου γερό να ναι!Λογικό να πονέσες πολύ,πλάκα κάνεις;Ήρωας είσαι.Εγω γέννησα μωρό 2900 φυσιολογικά και πέθανα στον πόνο.

Εύχομαι να αναρωσεις γρήγορα και να το πάρεις αγκαλίτσα ...:wub:

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα....γέννησα κ εγώ γύρω στς 5 το απόγευμα...κορίτσια δεν μπορώ να σας περιγράψω τι πέρασα.ποσο ταλαιπωρήθηκα κ πόσο πόνεσα παρά την επισκληριδιο...κ να πω ότι ο γιατρός έπαθε πλάκα με το πόσο άντεχα καθώς έχω κ ανοχή στο πόνο ήτανε μεγάλο το μωρό 4.400 και γέννησα φυσιολογικά.Δεν θέλω να τρομοκρατησω καμιά κοπέλα που ακόμα περιμένει...!!!Απλά ήταν πολύ δύσκολη μέρα σήμερα.το μωρό μου το πήρανε το βάλανε στη μονάδα....επειδή είναι μεγάλο κ να δούνε για ζάχαρο..  δεν το θήλασα έχω να το δω από την ώρα που βγήκε....πριν λίγο με φέρανε στο δωμάτιο κ σιγά σιγά θέλω να προσπαθήσω να σηκωθώ ..κ να πάω να τον δω.

Να σας ζήσει!ξεκουράσου τώρα :) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Ναι κι εγώ δεν τον έστειλα ,του χρόνου θα πάει πού θα γυρίσω κι εγώ στη δουλειά.Ασε ακόμη ξενυχτάμε πολύ.Ευτυχως ο μεγάλος κοιμάται 10ωρα το βράδυ και δεν έχω κι αυτον.Μαλλον περνάμε και άλμα τώρα και τρώμε συνέχεια όπως στις αρχές.Σαν γουβαρλακι είναι...:x

Το χειρότερο είναι να πας το μεγάλο άλλου.Θα νομίζει ότι το διώχνεις για να φέρεις το μωρό.Κρατα το σε σένα κι ας έρθουν εκεί να σε βοηθάνε.Και θα ασχολησε με τον μεγάλο.Εμεις τη γλυτώσαμε φτηνά γιατί θήλαζα το μωρό το έδινα στη μαμά μου και έπαιζα με τον μεγάλο.Το βράδυ που κοιμόταν έκανα συγκοιμηση με το μωρό και το ΧΑ ώρες αγκαλίτσα(οπότε το χορταινεις κι αυτό).Επίσης ποτέ δεν του πάμε να μην το πιάνει,απλά ειμασταν δίπλα.Εβγαλε την περιέργεια του την πρώτη μέρα και δεν πολυασχολιοταν μετά.Αλλα μας έκανε τρελό πισωγυρισμα στην πάνα.Την είχαμε σχεδόν βγάλει και μετά την ήθελε παλι.Τον αφησαμε.Τωρα την βγάζουμε πάλι.Μας το είχε πει ο παιδίατρος ότι θα γίνει αυτο

Και μένα μεν έχουν προετοιμάσει για τη πάνα... Και το κακό είναι ότι την κόψαμε τώρα τον Αύγουστο είχα τη κοιλια στο στόμα είχα και αυτό.... Και τώρα πάλι άρχισε να κάνει τα τσισα πάνω της ... Ελπίζω να μείνει εκεί....

 

Just now, mar6487 είπε:

Συγνωμη που απανταω τωρα αλλα με το μικρο τωρα καταφερα να μπω!! Τα πραγματα που θα χρειαστεις ειναι 3-4 νυχτικα, παρε φορεματα για να σου ειναι πιο ευκολο οταν θα αλλαζεις σερβιετα!! Ζεστη ή κρυο δεν καταλαβαινεις καθολου αλλα παρε και ρομπα καλου κακου και ας μην την χρησιμοποιησεις!! Πετσετες δεν χρειαζεσαι θα σου δωσουν στο μαιευτηριο και σωματος και προσωπου τις οποιες αλλαζουν καθε μερα!! Σερβιετες θα σου δωσουν στο μαιευτηριο οπως και εσωρουχα μιας χρησης, ειναι λιγο μεγαλα αλλα θα σε βολεψουν γιατι θα εχεις ροη τις πρωτες μερες!! Κρεμα για θηλες εχω παρει της medela πολυ καλη αλλα να σου πω την αληθεια ακομα δεν εχει χρειαστει να την χρησιμοποιησω, παρτην ομως μαζι σου σε περιπτωση που χρειαστει να την χρησιμοποιησεις!! Αφρολουτρο σαμπουαν παρε δικα σου μαζι και μπανιο κανεις κανονικα οποτε θελεις!! Το rooming in τι ειναι κοριτσια μου?? Αν θελεις μπορω να σου στειλω το κινητο μου ή να μου δωσεις το δικο σου να μιλησουμε να σου πω οτιδηποτε χρειαστεις!!

Το rooming in είναι να έχεις το μωρό μαζι σου στο δωμάτιο όλη τη μέρα κ νύχτα , σου το περνούν μόνο για εξετάσεις.

 

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα....γέννησα κ εγώ γύρω στς 5 το απόγευμα...κορίτσια δεν μπορώ να σας περιγράψω τι πέρασα.ποσο ταλαιπωρήθηκα κ πόσο πόνεσα παρά την επισκληριδιο...κ να πω ότι ο γιατρός έπαθε πλάκα με το πόσο άντεχα καθώς έχω κ ανοχή στο πόνο ήτανε μεγάλο το μωρό 4.400 και γέννησα φυσιολογικά.Δεν θέλω να τρομοκρατησω καμιά κοπέλα που ακόμα περιμένει...!!!Απλά ήταν πολύ δύσκολη μέρα σήμερα.το μωρό μου το πήρανε το βάλανε στη μονάδα....επειδή είναι μεγάλο κ να δούνε για ζάχαρο..  δεν το θήλασα έχω να το δω από την ώρα που βγήκε....πριν λίγο με φέρανε στο δωμάτιο κ σιγά σιγά θέλω να προσπαθήσω να σηκωθώ ..κ να πάω να τον δω.

Να σου ζήσει κορίτσι μου πωπωπω παίδαρος !!!! Άντε να στο φέρουν  να ευχαριστηθείς αγκαλιταες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 είπε:

Και μένα μεν έχουν προετοιμάσει για τη πάνα... Και το κακό είναι ότι την κόψαμε τώρα τον Αύγουστο είχα τη κοιλια στο στόμα είχα και αυτό.... Και τώρα πάλι άρχισε να κάνει τα τσισα πάνω της ... Ελπίζω να μείνει εκεί....

 

Το rooming in είναι να έχεις το μωρό μαζι σου στο δωμάτιο όλη τη μέρα κ νύχτα , σου το περνούν μόνο για εξετάσεις.

 

Να σου ζήσει κορίτσι μου πωπωπω παίδαρος !!!! Άντε να στο φέρουν  να ευχαριστηθείς αγκαλιταες

Ωραια!! Το μωρακι το ειχα διπλα μου συνεχεια αλλα οποτε ηθελα να ξεκουραστω μπορουσαν να το παρουν λιγο και να μου το φερουν να το θηλασω!! Να σου ζησει ο αντρακλας κοριτσι μου!! Έζησες ενα θαυμα σημερα!! Όλα θα πανε καλα, να το δεις το μωρακι σου να το χορτασεις!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 είπε:

Και μένα μεν έχουν προετοιμάσει για τη πάνα... Και το κακό είναι ότι την κόψαμε τώρα τον Αύγουστο είχα τη κοιλια στο στόμα είχα και αυτό.... Και τώρα πάλι άρχισε να κάνει τα τσισα πάνω της ... Ελπίζω να μείνει εκεί....

 

Το rooming in είναι να έχεις το μωρό μαζι σου στο δωμάτιο όλη τη μέρα κ νύχτα , σου το περνούν μόνο για εξετάσεις.

 

Να σου ζήσει κορίτσι μου πωπωπω παίδαρος !!!! Άντε να στο φέρουν  να ευχαριστηθείς αγκαλιταες

Κι εγώ όταν μπήκα στο μηνα μου την κόψαμε και μόλις φέραμε το μωρό σπιτι ήθελε να τη φοραει.Του δώσαμε χρόνο να συνηθίσει το μωρό.( υπήρξε μια βδομάδα στους 2 μήνες που μου ζητούσε αγκαλιά όταν κρατούσα το μωρό,είχε να το κάνει από όταν περπάτησε)αλλά γενικώς είμαστε ήρεμα .Τώρα το φιλάει,του δίνει τα παιχνίδια του και όταν κλαίει ο μπέμπης μου λέει να τον πάρω.Εχει λίγες μέρες που βγάζουμε πάλι την πανα

 


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα....γέννησα κ εγώ γύρω στς 5 το απόγευμα...κορίτσια δεν μπορώ να σας περιγράψω τι πέρασα.ποσο ταλαιπωρήθηκα κ πόσο πόνεσα παρά την επισκληριδιο...κ να πω ότι ο γιατρός έπαθε πλάκα με το πόσο άντεχα καθώς έχω κ ανοχή στο πόνο ήτανε μεγάλο το μωρό 4.400 και γέννησα φυσιολογικά.Δεν θέλω να τρομοκρατησω καμιά κοπέλα που ακόμα περιμένει...!!!Απλά ήταν πολύ δύσκολη μέρα σήμερα.το μωρό μου το πήρανε το βάλανε στη μονάδα....επειδή είναι μεγάλο κ να δούνε για ζάχαρο..  δεν το θήλασα έχω να το δω από την ώρα που βγήκε....πριν λίγο με φέρανε στο δωμάτιο κ σιγά σιγά θέλω να προσπαθήσω να σηκωθώ ..κ να πάω να τον δω.

Αχχ πουλάκι μου,πέρασε όμως τώρα καιιιιι σου εύχομαι με όλη μου τη καρδιά να σου ζήσει να είναι υγιες κ καλότυχο σε οοοολη του τη ζωουλα!! Κ συγχαρητήρια που ανταπεξηλθες παρά το πόνο κ τη ταλαιπωρία σου κ δε τα παρατήσει!!

Πω πω πω είναι κ ζουμπουρλιδικο !! Να πας να το δεις να του δαγκώσεις μπουτακια που σε λαχταρισε!!

Να το χαίρεσαι κορίτσι μου!!

Υγ: θύμισε μου σε ποιο Μαιευτηρίο εισαι?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Comet είπε:

Ναι κι εγώ δεν τον έστειλα ,του χρόνου θα πάει πού θα γυρίσω κι εγώ στη δουλειά.Ασε ακόμη ξενυχτάμε πολύ.Ευτυχως ο μεγάλος κοιμάται 10ωρα το βράδυ και δεν έχω κι αυτον.Μαλλον περνάμε και άλμα τώρα και τρώμε συνέχεια όπως στις αρχές.Σαν γουβαρλακι είναι...:x

Το χειρότερο είναι να πας το μεγάλο άλλου.Θα νομίζει ότι το διώχνεις για να φέρεις το μωρό.Κρατα το σε σένα κι ας έρθουν εκεί να σε βοηθάνε.Και θα ασχολησε με τον μεγάλο.Εμεις τη γλυτώσαμε φτηνά γιατί θήλαζα το μωρό το έδινα στη μαμά μου και έπαιζα με τον μεγάλο.Το βράδυ που κοιμόταν έκανα συγκοιμηση με το μωρό και το ΧΑ ώρες αγκαλίτσα(οπότε το χορταινεις κι αυτό).Επίσης ποτέ δεν του πάμε να μην το πιάνει,απλά ειμασταν δίπλα.Εβγαλε την περιέργεια του την πρώτη μέρα και δεν πολυασχολιοταν μετά.Αλλα μας έκανε τρελό πισωγυρισμα στην πάνα.Την είχαμε σχεδόν βγάλει και μετά την ήθελε παλι.Τον αφησαμε.Τωρα την βγάζουμε πάλι.Μας το είχε πει ο παιδίατρος ότι θα γίνει αυτο

Είναι μαθημένος γτ όσο δούλευα τον αφηνα άπο το πρωί έως το απόγευμα στους γονείς μου . Κ τώρα τον αφήνω 1-2 μέρες έκει όταν νιώθω ότι δεν μπορώ.  Απλά Ναι όπως λες κ εσύ , Θέλω να ασχοληθώ κ μαζί του , Να παίξουμε κτλ γτ 8 μήνες  δεν τον έχω φροντίσει πολύ .. Θα δω τι αντοχές θα έχω κ δοκιμάσω κ τα 2 σενάρια.  Όσο για την πάνα., την βγάλατε  ευκολα?

8 ώρες πρίν, Comet είπε:

Ναι κι εγώ δεν τον έστειλα ,του χρόνου θα πάει πού θα γυρίσω κι εγώ στη δουλειά.Ασε ακόμη ξενυχτάμε πολύ.Ευτυχως ο μεγάλος κοιμάται 10ωρα το βράδυ και δεν έχω κι αυτον.Μαλλον περνάμε και άλμα τώρα και τρώμε συνέχεια όπως στις αρχές.Σαν γουβαρλακι είναι...:x

Το χειρότερο είναι να πας το μεγάλο άλλου.Θα νομίζει ότι το διώχνεις για να φέρεις το μωρό.Κρατα το σε σένα κι ας έρθουν εκεί να σε βοηθάνε.Και θα ασχολησε με τον μεγάλο.Εμεις τη γλυτώσαμε φτηνά γιατί θήλαζα το μωρό το έδινα στη μαμά μου και έπαιζα με τον μεγάλο.Το βράδυ που κοιμόταν έκανα συγκοιμηση με το μωρό και το ΧΑ ώρες αγκαλίτσα(οπότε το χορταινεις κι αυτό).Επίσης ποτέ δεν του πάμε να μην το πιάνει,απλά ειμασταν δίπλα.Εβγαλε την περιέργεια του την πρώτη μέρα και δεν πολυασχολιοταν μετά.Αλλα μας έκανε τρελό πισωγυρισμα στην πάνα.Την είχαμε σχεδόν βγάλει και μετά την ήθελε παλι.Τον αφησαμε.Τωρα την βγάζουμε πάλι.Μας το είχε πει ο παιδίατρος ότι θα γίνει αυτο

Είναι μαθημένος γτ όσο δούλευα τον αφηνα άπο το πρωί έως το απόγευμα στους γονείς μου . Κ τώρα τον αφήνω 1-2 μέρες έκει όταν νιώθω ότι δεν μπορώ.  Απλά Ναι όπως λες κ εσύ , Θέλω να ασχοληθώ κ μαζί του , Να παίξουμε κτλ γτ 8 μήνες  δεν τον έχω φροντίσει πολύ .. Θα δω τι αντοχές θα έχω κ δοκιμάσω κ τα 2 σενάρια.  Όσο για την πάνα., την βγάλατε  ευκολα?

4 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα....γέννησα κ εγώ γύρω στς 5 το απόγευμα...κορίτσια δεν μπορώ να σας περιγράψω τι πέρασα.ποσο ταλαιπωρήθηκα κ πόσο πόνεσα παρά την επισκληριδιο...κ να πω ότι ο γιατρός έπαθε πλάκα με το πόσο άντεχα καθώς έχω κ ανοχή στο πόνο ήτανε μεγάλο το μωρό 4.400 και γέννησα φυσιολογικά.Δεν θέλω να τρομοκρατησω καμιά κοπέλα που ακόμα περιμένει...!!!Απλά ήταν πολύ δύσκολη μέρα σήμερα.το μωρό μου το πήρανε το βάλανε στη μονάδα....επειδή είναι μεγάλο κ να δούνε για ζάχαρο..  δεν το θήλασα έχω να το δω από την ώρα που βγήκε....πριν λίγο με φέρανε στο δωμάτιο κ σιγά σιγά θέλω να προσπαθήσω να σηκωθώ ..κ να πάω να τον δω.

Θάλεια μου να σας ζήσει! Γερό κ καλοτυχος να είναι.  Μεγάλο μωράκι , μπράβο σου που τα κατάφερες.  Πόσες ώρες μετά την πρόκληση γεννησες? Έχεις ράμματα από κάτω? Γτ πόνεσες , δν έπιανε η επισκληριδιος?

Πολλές ερωτήσεις.. τελικά έμεινα η τελευταία που δεν έχω γεννήσει ακόμα..39η σήμερα κ περιμένω..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Είναι μαθημένος γτ όσο δούλευα τον αφηνα άπο το πρωί έως το απόγευμα στους γονείς μου . Κ τώρα τον αφήνω 1-2 μέρες έκει όταν νιώθω ότι δεν μπορώ.  Απλά Ναι όπως λες κ εσύ , Θέλω να ασχοληθώ κ μαζί του , Να παίξουμε κτλ γτ 8 μήνες  δεν τον έχω φροντίσει πολύ .. Θα δω τι αντοχές θα έχω κ δοκιμάσω κ τα 2 σενάρια.  Όσο για την πάνα., την βγάλατε  ευκολα?

Είναι μαθημένος γτ όσο δούλευα τον αφηνα άπο το πρωί έως το απόγευμα στους γονείς μου . Κ τώρα τον αφήνω 1-2 μέρες έκει όταν νιώθω ότι δεν μπορώ.  Απλά Ναι όπως λες κ εσύ , Θέλω να ασχοληθώ κ μαζί του , Να παίξουμε κτλ γτ 8 μήνες  δεν τον έχω φροντίσει πολύ .. Θα δω τι αντοχές θα έχω κ δοκιμάσω κ τα 2 σενάρια.  Όσο για την πάνα., την βγάλατε  ευκολα?

Θάλεια μου να σας ζήσει! Γερό κ καλοτυχος να είναι.  Μεγάλο μωράκι , μπράβο σου που τα κατάφερες.  Πόσες ώρες μετά την πρόκληση γεννησες? Έχεις ράμματα από κάτω? Γτ πόνεσες , δν έπιανε η επισκληριδιος?

Πολλές ερωτήσεις.. τελικά έμεινα η τελευταία που δεν έχω γεννήσει ακόμα..39η σήμερα κ περιμένω..

Έλα έλα σε μια βδομάδα θα είσαι και εσύ εδώ με το μπεμπακι αγκαλιά να μοιράζεσαι εμπειρίες εδώ στο ατελείωτο ξενύχτι και παιχνίδι το πρωί με αντοχές άπειρες... το μόνο που ήταν πιο εύκολο στη δεύτερη ήταν ο θηλασμός κ λιγότερος πόνος κ πιο άμεση συνεργασία ... Ελπίζω και πιο άμεση εδραιωση χαχα 

Όσο για τη πάνα εμένα μ βοήθησε πολύ το σχολειο που έβλεπε τα άλλα να πηγαίνουν στις μικρές λεκανιτσες κ το είχε σαν εικονα. Πήρα γιογιό δε κάναμε ποτέ εκεί τπτ πήρα το άλλο το αξεσουρ που μπαίνει πανωωστη λεκάνη επισης τπτ ... Με αυτό που τα κατάφερα ήταν μια μικρή λεκανη απο τζάμπο(ούτε μουσικές ούτε σχεδιακια) δίπλα στη μεγαλη δε τη βγάζω απο το μπανιο... 1αυγουστου της την έβγαλα τη πανα . Και συνέχεια της το έλεγα πάμε πάμε βοηθαγε που πήγαινα κ εγώ κάθε δέκα λεπτά μη ξεχνιόμαστε.κ τα καταφέραμε με ελάχιστα ατυχήματα. Τώρα με το μωρό τα ατυχήματα αυξήθηκαν...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα....γέννησα κ εγώ γύρω στς 5 το απόγευμα...κορίτσια δεν μπορώ να σας περιγράψω τι πέρασα.ποσο ταλαιπωρήθηκα κ πόσο πόνεσα παρά την επισκληριδιο...κ να πω ότι ο γιατρός έπαθε πλάκα με το πόσο άντεχα καθώς έχω κ ανοχή στο πόνο ήτανε μεγάλο το μωρό 4.400 και γέννησα φυσιολογικά.Δεν θέλω να τρομοκρατησω καμιά κοπέλα που ακόμα περιμένει...!!!Απλά ήταν πολύ δύσκολη μέρα σήμερα.το μωρό μου το πήρανε το βάλανε στη μονάδα....επειδή είναι μεγάλο κ να δούνε για ζάχαρο..  δεν το θήλασα έχω να το δω από την ώρα που βγήκε....πριν λίγο με φέρανε στο δωμάτιο κ σιγά σιγά θέλω να προσπαθήσω να σηκωθώ ..κ να πάω να τον δω.

Θαλεια μου να σου ζησει το μωρακι σου να ειναι καλοτυχο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες να στε καλά να χαίρεστε τα μωράκια σας!!!!!!

4 ώρες πρίν, Renez είπε:

Αχχ πουλάκι μου,πέρασε όμως τώρα καιιιιι σου εύχομαι με όλη μου τη καρδιά να σου ζήσει να είναι υγιες κ καλότυχο σε οοοολη του τη ζωουλα!! Κ συγχαρητήρια που ανταπεξηλθες παρά το πόνο κ τη ταλαιπωρία σου κ δε τα παρατήσει!!

Πω πω πω είναι κ ζουμπουρλιδικο !! Να πας να το δεις να του δαγκώσεις μπουτακια που σε λαχταρισε!!

Να το χαίρεσαι κορίτσι μου!!

Υγ: θύμισε μου σε ποιο Μαιευτηρίο εισαι?

Γέννησα στο Ρέα αρετή μου!!

1 hour ago, ada32 είπε:

Είναι μαθημένος γτ όσο δούλευα τον αφηνα άπο το πρωί έως το απόγευμα στους γονείς μου . Κ τώρα τον αφήνω 1-2 μέρες έκει όταν νιώθω ότι δεν μπορώ.  Απλά Ναι όπως λες κ εσύ , Θέλω να ασχοληθώ κ μαζί του , Να παίξουμε κτλ γτ 8 μήνες  δεν τον έχω φροντίσει πολύ .. Θα δω τι αντοχές θα έχω κ δοκιμάσω κ τα 2 σενάρια.  Όσο για την πάνα., την βγάλατε  ευκολα?

Είναι μαθημένος γτ όσο δούλευα τον αφηνα άπο το πρωί έως το απόγευμα στους γονείς μου . Κ τώρα τον αφήνω 1-2 μέρες έκει όταν νιώθω ότι δεν μπορώ.  Απλά Ναι όπως λες κ εσύ , Θέλω να ασχοληθώ κ μαζί του , Να παίξουμε κτλ γτ 8 μήνες  δεν τον έχω φροντίσει πολύ .. Θα δω τι αντοχές θα έχω κ δοκιμάσω κ τα 2 σενάρια.  Όσο για την πάνα., την βγάλατε  ευκολα?

Θάλεια μου να σας ζήσει! Γερό κ καλοτυχος να είναι.  Μεγάλο μωράκι , μπράβο σου που τα κατάφερες.  Πόσες ώρες μετά την πρόκληση γεννησες? Έχεις ράμματα από κάτω? Γτ πόνεσες , δν έπιανε η επισκληριδιος?

Πολλές ερωτήσεις.. τελικά έμεινα η τελευταία που δεν έχω γεννήσει ακόμα..39η σήμερα κ περιμένω..

Μου είχαν βάλει υπόθετο με πόνους αλλά όρο μου βάλανε 8 το πρωί!!ναι έχω 4...πάλι καλά μου είπε ο γιατρός με τέτοιο μωρό...με τραβανε κ τσούζουν η αλήθεια είναι!!!!πόνεσα γιατί ενώ μου έβαλε μια σωστή επισκληριδιο....μετά το μωρό είχε κολλησει....κ ήθελε να καταλαβαίνω που ακριβώς να σπρώξω για να κατέβει....κ ήταν πολύ λίγη η δόση κ τα ένιωθα όλα...φαντάσου στο τέλος έβαλε βεντούζα!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...