Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Thaliamp είπε:

Μου είπαν να ανοίγω να τον βλεπει φως κ να τρώει καλά....κ θα ξανακάνουμε αύριο εξέταση!!!!!

Ναι τόσο πινει...90 σίγουρα κ 120 πολλές φορές....είχε 10,4 ενώ βγήκαμε με 8!!!!!

Κορίτσια ο δικός μου αγρυπνία το βράδυ....από τς 12 μέχρι 4 ξύπνιος κ από τς 6 κοιμήθηκε πριν καμιά ώρα.....εγώ φάντασμα:-D

Νομιζω γέννησαμε μαζί...Τεταρτη δε γέννησες;;;Εννοείς 120 τη Φορά;;;;γιατί μπερδευτηκα.... 

4 ώρες πρίν, SasT είπε:

Κ μενα εκλαιγε φουλ στο αλλαγμα στην αρχη και μου ειχε κανει εντυπωση. Τωρα το εχει ελαττωσει πολυ . Εκλαιγε και με τα μωρομαντηλα και στο πλυσιμο. Το ψαξα μετα γτ ειχα αγχωθει και βρηκα οτι ειναι συχνο και μαλιστα ειναι οροσημο, οσο μεγαλωνουν να μην κλαινε στο αλλαγμα. Ειμαστε τριων βδομαδων τωρα!

 Εν τω μεταξυ κανει κολικους νομιζω, αν και δεν εχω πειρα απο το προηγουμενο. Καθε φορα μετα το φαγητο κλαιει και πρεπει να ειναι μονο αγκαλια, δεν το βοηθαει καν να θηλασει εκεινη την ωρα, ισα ισα που εκνευριζεται. Απο τον πρωτο μου ειχα μαθει οτι με το θηλασμο περνανε ολα, αυτος ομως οταν εχει χορτασει και θελει να πιπιλισει για παρηγορια, παει στο στηθος και βλεπει οτι κατεβαινει γαλα και εκνευριζεται απιστευτα πολυ. Δοκιμασα τοτε να του δωσω πιπιλα (δεν ειχα δωσει στο πρωτο και δεν ειχα ιδεα ) και ηρεμησε αρκετα.

 

Καταλαβαα.... Πόσα έχουμε να μάθουμε παναγια μου... Εμεις τουλάχιστον που δεν έχουμε δευτερο.... Αφου ηρεμησε με την πιπιλα παλι καλά.... Η παιδιατρος τι ειπε για τους κολικους που λες;;;

On 21/9/2020 at 10:00 ΜΜ, Comet είπε:

Μην στενοχωριέσαι κοριτσάκι μου.Ο θηλασμός δεν είναι παντα τόσο εύκολος όσο νομίζουμε.Το μωράκι πως πάει από βάρος;

Αν κουράστηκες και αγχώνεσαι άφησε το τελείως Η κάνε μεικτή διατροφή.Βαζε το μωρό στο στήθος  και μετά δώσε ξένο κι όσο πάει.Ξερω ότι αλλιώς το σκεφτόσουν αλλά έτσι όπως ειναι τα πράγματα τι επιλογές έχεις;Δεν θα αφήσεις το μωρό να πειναει

Καπου το έχασα με το μωρό κ. Το άγχος κ. Δε. σου απάντησα... Σορυ....Εχασε 300 γραμμάρια με βάση την παιδιατρο μια μέρα αφου βγήκαμε απο το νοσοκομείο... Με βάση νοσοκομείο κ τη μέρα που βγήκαμε ήταν μόνο μείον 150 γραμμάρια... Ναι δίνω κ ξένο... Όπως τα λες... Δεν θέλω να πειναει κ τον λυπάμαι.... Σε ευχαριστωωω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Νομιζω γέννησαμε μαζί...Τεταρτη δε γέννησες;;;Εννοείς 120 τη Φορά;;;;γιατί μπερδευτηκα.... 

Καταλαβαα.... Πόσα έχουμε να μάθουμε παναγια μου... Εμεις τουλάχιστον που δεν έχουμε δευτερο.... Αφου ηρεμησε με την πιπιλα παλι καλά.... Η παιδιατρος τι ειπε για τους κολικους που λες;;;

Καπου το έχασα με το μωρό κ. Το άγχος κ. Δε. σου απάντησα... Σορυ....Εχασε 300 γραμμάρια με βάση την παιδιατρο μια μέρα αφου βγήκαμε απο το νοσοκομείο... Με βάση νοσοκομείο κ τη μέρα που βγήκαμε ήταν μόνο μείον 150 γραμμάρια... Ναι δίνω κ ξένο... Όπως τα λες... Δεν θέλω να πειναει κ τον λυπάμαι.... Σε ευχαριστωωω

120 τη φορά ναι....δεν χορταινει με τίποτα η τουλουμπα!!!!εσείς από ύπνο πως τα πάτε????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S said:

Νομιζω γέννησαμε μαζί...Τεταρτη δε γέννησες;;;Εννοείς 120 τη Φορά;;;;γιατί μπερδευτηκα.... 

Καταλαβαα.... Πόσα έχουμε να μάθουμε παναγια μου... Εμεις τουλάχιστον που δεν έχουμε δευτερο.... Αφου ηρεμησε με την πιπιλα παλι καλά.... Η παιδιατρος τι ειπε για τους κολικους που λες;;;

Καπου το έχασα με το μωρό κ. Το άγχος κ. Δε. σου απάντησα... Σορυ....Εχασε 300 γραμμάρια με βάση την παιδιατρο μια μέρα αφου βγήκαμε απο το νοσοκομείο... Με βάση νοσοκομείο κ τη μέρα που βγήκαμε ήταν μόνο μείον 150 γραμμάρια... Ναι δίνω κ ξένο... Όπως τα λες... Δεν θέλω να πειναει κ τον λυπάμαι.... Σε ευχαριστωωω

Να ξέρεις η κάθε ζυγαριά είναι διαφορετική! Εμάς η παιδίατρος μόλις φύγαμε από το μαιευτήριο μας είπε να το ζυγίσουμε την ίδια μέρα με τη δική μας για να δούμε μήπως έχει διαφορά γι’αυτό το λόγο...και μετά από 2 μέρες που ήρθε εκείνη το ζυγίσαμε ταυτόχρονα με τη δική μας ζυγαριά και με τη δική της..με τη δική μας έλεγε 3220, με τη δική της 3290

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

120 τη φορά ναι....δεν χορταινει με τίποτα η τουλουμπα!!!!εσείς από ύπνο πως τα πάτε????

Σαν φραντζολακι θα ειναι:wub:Τρελαινομαι για φουσκωτά μωράκια.Ο πρώτος έπαιρνε οριακά βάρος μέχρι τις στερεές.Ο δεύτερος ομως έχει κάτι μπουτακια,για δαγκωμα:rolleyes:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thaliamp είπε:

120 τη φορά ναι....δεν χορταινει με τίποτα η τουλουμπα!!!!εσείς από ύπνο πως τα πάτε????

Γυρισαμε Κυριακή... Δεν έχει προσαρμοστει ακόμα...Αν έχει φάει ξένο κοιμάται ένα διομισαωρο... Με το δικό μου πολυ λιγότερο... Εσείς;;;

Just now, Athenaa είπε:

Να ξέρεις η κάθε ζυγαριά είναι διαφορετική! Εμάς η παιδίατρος μόλις φύγαμε από το μαιευτήριο μας είπε να το ζυγίσουμε την ίδια μέρα με τη δική μας για να δούμε μήπως έχει διαφορά γι’αυτό το λόγο...και μετά από 2 μέρες που ήρθε εκείνη το ζυγίσαμε ταυτόχρονα με τη δική μας ζυγαριά και με τη δική της..με τη δική μας έλεγε 3220, με τη δική της 3290

Ναι ρε γαμωτο, εμείς δεν το ζυγισαμε την ίδια μέρα... Μόνο με τη ζυγαριά της παιδιατρου το ζυγισαμε μαζί, για να έχουμε έναν μπουσουλα... Σε ευχαριστωωωωω!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα τι κανετε???εμεις εδω προσπαθουμε με τον υπνο και τον θηλασμο...πολλα κακακια κανουμε συνεχως και φοβαμαι μηπως δεν την καταλαβω και συγγαει...επισης ξεκινησα και συλλογη και αποθηκευση γαλακτος σημερα...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, SasT είπε:

Σ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον:wub: Θα δειξει... βγαζει καποιες γουλιες. Στο πρωτο αγχωνομουν για ολα τα πιθανα νοσηματα, μην εχει αλλεργια, μην κανει παλινδρομηση κτλ. Τωρα αν δε δω και κατι αλλο, πχ να μην παιρνει βαρος, να μην κοιμαται καθολου, να εχει αιμα στα κακα, να μην παρηγορειται με τιποτα, δεν θα ανησυχησω. Προς το παρον παιρνει καλο βαρος, εχουμε παρει 1200 και κλεινουμε μηνα σε οχτω μερες. Αυτο που παιζει σιγουρα ειναι οτι καταπινει πολυ αερα οταν τρωει.τρεχει το γαλα πολυ εντονα και ταλαιπωρειται. Θα φανει στην πορεια...

Αυτος δεν θελει να φαει αλλο μαλλον, θελει να πιπιλισει. Εχω ζυγαρια ακριβειας (μου μεινε απο τον προηγουμενο που ειχαμε δυσκολιες στο θηλασμο), τον εχω ζυγισει πριν και μετα το γευμα και ειναι 120 γραμμαρια περισσοτερο, αρα τρωει αρκετα για την ηλικια του. Με την πιπιλα ηρεμει. Οταν βγαινει απο το στηθος βγαινει μονος του και ειναι ευχαριστημενος... μετα ξεκιναει το πανηγυρι!

Μας το είπαν κ εμάς αυτό για το ζυγισμα πριν κ μετα το φαγητό... Το κάνεις αφου του έχεις αλλάξει πανα ε;;;Η παιδιατρος βέβαια δεν το θεώρησε αξιόπιστη μέθοδο... 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.Για διάφορους λόγους έπρεπε να σταματήσω τον θηλασμό και δίνω ξένο.Παιδευομαι με το ρέψιμο της μικρής.Καθε φορά τρώμε συνολικά 90ml περίπου.Οταν φάει περίπου τα 70ml ρευεται και μετά συνεχίζουμε με τα υπολοιπα 20ml.Οταν φάει και τα τελευταία δεν ρευεται.περιμενω να περάσουν 10 λεπτά και την βάζω για υπνο στο πλάι.Υπαρχειβπροβλημα που δεν ρευεται στα τελευταία;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα τι κανετε???εμεις εδω προσπαθουμε με τον υπνο και τον θηλασμο...πολλα κακακια κανουμε συνεχως και φοβαμαι μηπως δεν την καταλαβω και συγγαει...επισης ξεκινησα και συλλογη και αποθηκευση γαλακτος σημερα...

Μπράβο κορίτσι μου,μακάρι να έχεις αρκετό γάλα και χρόνο για αυτό.Εγω δυστυχώς δεν έχω.Μαλλον δεν θα ξανανοικιασω το θηλαστρο τον άλλο μηνα.Απογοητευτηκα αλλά με 2 μωρά δεν γίνεται.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Comet είπε:

Μπράβο κορίτσι μου,μακάρι να έχεις αρκετό γάλα και χρόνο για αυτό.Εγω δυστυχώς δεν έχω.Μαλλον δεν θα ξανανοικιασω το θηλαστρο τον άλλο μηνα.Απογοητευτηκα αλλά με 2 μωρά δεν γίνεται.

Δεν θα κανω πολυ απλα για 5 6 φορες εκτακτης αναγκης..προσπαθω να πινω πολυ νερο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Μας το είπαν κ εμάς αυτό για το ζυγισμα πριν κ μετα το φαγητό... Το κάνεις αφου του έχεις αλλάξει πανα ε;;;Η παιδιατρος βέβαια δεν το θεώρησε αξιόπιστη μέθοδο... 

Οχι, οπως ειναι με τα ρουχα, τη διαφορα πριν και μετα το ταισμα θελω να δω. Η ζυγαρια μου ειναι πααααρα πολυ ακριβης οποτε Θα δειχνει πιστευω. Η παιδιατρος ηταν καθησυχαστικη για το κλαμα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Christine. S είπε:

Γυρισαμε Κυριακή... Δεν έχει προσαρμοστει ακόμα...Αν έχει φάει ξένο κοιμάται ένα διομισαωρο... Με το δικό μου πολυ λιγότερο... Εσείς;;;

Ναι ρε γαμωτο, εμείς δεν το ζυγισαμε την ίδια μέρα... Μόνο με τη ζυγαριά της παιδιατρου το ζυγισαμε μαζί, για να έχουμε έναν μπουσουλα... Σε ευχαριστωωωωω!!!! 

Εμείς τη μέρα κοιμάται...το βράδυ όχι....δεν ξέρω τι παθαίνει ...τον πιάνει μια ανησυχια....κ δεν κλείνει μάτι....

Λέτε να τον πειράζει τιποτα βρε κορίτσια?????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κυριακή βράδυ με βάζει ο γιατρός για πρόκληση (υπολογίζει υπόθετο τη νύχτα κ ορο το πρωί).. γέννησε κάποια με πρόκληση;

Σκέφτομαι ότι με μόνο κ μόνο από το ξενύχτι θα είμαι τόσο κομμάτια που μπορεί να μην έχω δυνάμεις για το τοκετό.. κ γενικά ομολογώ ότι με έχει πιάσει ένας μικρός πανικός (τόσο καιρό χαλαρη τώρα μου ήρθε κ μένα...)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εμείς τη μέρα κοιμάται...το βράδυ όχι....δεν ξέρω τι παθαίνει ...τον πιάνει μια ανησυχια....κ δεν κλείνει μάτι....

Λέτε να τον πειράζει τιποτα βρε κορίτσια?????

Αχ και εμείς έτσι είμαστε.Τετοια ώρα την σηκωνω,κάνουμε μπάνιο την ταιζω και προσπαθώ να την κρατήσω ξυπνια.οσο μπορώ φυσικά.Μετα το μπάνιο χαλαρώνει και κοιμάται κάποιες ώρες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...