Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      έχεις εικονα αν τις σταματούν μετά απο ενα διάστημα αν επιτευχθει εγκυμοσυνη;;

      Ακούω και εγω αυτη την αποψη απο μερικους οτι δεν ειναι απαραιτητες

      Συνήθως δεν τις σταματάνε εξαρτάτε κ η ηλικία της γυναίκας . Γενικά εγώ που είχα ρωτήσει αιματολογο αν Κ μπορεί να μην είναι πάντα απαραίτητες μετά τα 35 τις δίνουν γιατί υπάρχουν Κ τα αναπάντεχα γεγονότα οπότε βοηθάνε γενικότερα κακό δεν κάνουν. 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

1 hour ago, Christine. S είπε:

Κορίτσια καλησπερα.... 

Βοηθειααααα

Ανέβασα πυρετό 10 μέρες μετά την καισαρική και ο γιατρός είπε ότι είχα πηγματα κ ήθελε να με κρατήσει κ μέσα... Σας παρακαλώ όσες γεννησατε με καισαρική ποσες μερες είχατε αίμα μετα;;;;

Επίσης σας τραβουσε η κοιλιά κάτω από τον αφαλο;;;;;

Εχω ακομα αιμα τρεις βδομαδες μετα αλλα εσυ εχεις πυρετο ειναι διαφορετικο. Λογικα θα θελει να σου δωσει αντιβιωση δε σε κραταει για το αιμα.

6 ώρες πρίν, Comet είπε:

Εγώ την πρώτη φορά έδωσα στους 3 μήνες(έβαζε όλο το χέρι κι έβγαζε το γάλα)και τώρα στις 50 μερες.Η παιδίατρος μου είπε αφού σαραντησουν δεν παθαίνουν πια σύγχυση θηλών.Ξερω και κοπέλα που έδωσε από την αρχή και το μωράκι της και δεν είχε θέμα με το θηλασμό.Βεβαια ο δικός μου δεν την θέλει και το παλεύω κάθε μέρα,(χώνει κι αυτός όλη τη μπουνιά και αναγουλιαζει)μόνο αν νυστάζει πολύ την παίρνει και τη φτύνει μόλις κοιμηθεί,αλλιώς δεν την κρατάει καθόλου.

Εγω την πατησα με το πρωτο. Θηλαζε αποκλειστικα (εκτος απο ελαχιστο συμπληρωμα πρωτων ημερων) και οταν τον δευτερο μηνα θελησα να δωσω αντλημενο δικο μου δεν πηρε ποτε απο κανενα μπιμπερο. Επρεπε μια μερα να λειψω και ηταν νηστικο για ωρες, φοβηθηκαμε. Οποτε τωρα αποφασισα να δινω οποτε προλαβαινω λιγα μλ με δικο μου για να μην το ξεχναει. Τωρα εχω τρεις μερες αλλα λεω να του δωσω σημερα. Ειλικρινα μετα απο αυτο που συνεβη με το πρωτο δεν με ενδιαφερουν οι θεωριες περι συγχυσης θηλης. Μαλιστα μια συμβουλος μου ειπε οτι μπορει και να καταρριφθει αυτο στο μελλον με τη συγχυση θηλης, πολλες φορες Για τη  συμπεριφορα του μωρο φταιει κατι αλλο αλλα αποδιδεται εκει. Κ τωρα δινω και πιπιλα , μπορει να δοθει απο τριτη με τεταρτη βδομαδα αρκει να θηλαζει καλα.

8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Όχι εγώ έμεινα έγκυος όσο θήλαζα... αλλά είχα κανονική περίοδο.  

Να σου ζησει η μπεμπα!! Να τη χαιρεσαι! Πηγαν ολα τελεια λοιπον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, SasT είπε:

Εχω ακομα αιμα τρεις βδομαδες μετα αλλα εσυ εχεις πυρετο ειναι διαφορετικο. Λογικα θα θελει να σου δωσει αντιβιωση δε σε κραταει για το αιμα.

Εγω την πατησα με το πρωτο. Θηλαζε αποκλειστικα (εκτος απο ελαχιστο συμπληρωμα πρωτων ημερων) και οταν τον δευτερο μηνα θελησα να δωσω αντλημενο δικο μου δεν πηρε ποτε απο κανενα μπιμπερο. Επρεπε μια μερα να λειψω και ηταν νηστικο για ωρες, φοβηθηκαμε. Οποτε τωρα αποφασισα να δινω οποτε προλαβαινω λιγα μλ με δικο μου για να μην το ξεχναει. Τωρα εχω τρεις μερες αλλα λεω να του δωσω σημερα. Ειλικρινα μετα απο αυτο που συνεβη με το πρωτο δεν με ενδιαφερουν οι θεωριες περι συγχυσης θηλης. Μαλιστα μια συμβουλος μου ειπε οτι μπορει και να καταρριφθει αυτο στο μελλον με τη συγχυση θηλης, πολλες φορες Για τη  συμπεριφορα του μωρο φταιει κατι αλλο αλλα αποδιδεται εκει. Κ τωρα δινω και πιπιλα , μπορει να δοθει απο τριτη με τεταρτη βδομαδα αρκει να θηλαζει καλα.

Να σου ζησει η μπεμπα!! Να τη χαιρεσαι! Πηγαν ολα τελεια λοιπον!

Σε ευχαριστώ ρε κορίτσι... Έχεις πολυ αίμα όπως στην περίοδο ή πιο λίγο;;σορυ για τις συνεχείς ερωτησεις

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ada32 said:

Όχι εγώ έμεινα έγκυος όσο θήλαζα... αλλά είχα κανονική περίοδο.  

Καλημέρα αγάπη!! Ποσο μηνών ήταν το μωράκι σου όταν ξαναέμεινες έγκυος; Και στους πόσους μήνες σου ήρθε περιοδος;

Έχει μια φίλη μου ένα μωράκι 4 μηνών και προσπαθεί για δεύτερο..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, mar6487 είπε:

Κοριτσια μου θελω να μου πειτε τη γνωμη σας για το θεμα πιπιλα!! Ο παιδιατρος μας μας ειπε να μην δωσουμε πιπιλα ακομα, ειμαστε 20 ημερων!! Όμως παρατηρω ότι μεσα στη μερα θελει να πιπιλαει κατι και τον βαζω πανω μου και πιπιλαει το στηθος μου!! Εσεις τι κανατε με τα μωρακια σας??

Εμενα θηλαζει,πινει ποτε ποτε κ απο μπιμπερο κ παιρνει κ πιπιλα!!Δεν εχει παθει συγχυση!

2 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Κορίτσια καλησπερα.... 

Βοηθειααααα

Ανέβασα πυρετό 10 μέρες μετά την καισαρική και ο γιατρός είπε ότι είχα πηγματα κ ήθελε να με κρατήσει κ μέσα... Σας παρακαλώ όσες γεννησατε με καισαρική ποσες μερες είχατε αίμα μετα;;;;

Επίσης σας τραβουσε η κοιλιά κάτω από τον αφαλο;;;;;

Εγω γεννησα πριν 25 μερες κ ακομα εχω αιμα(λιγοτερο απο περιοδου) κ με τραβαει στο σημειο της τομης!


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:
Just now, Christine. S είπε:

Σε ευχαριστώ ρε κορίτσι... Έχεις πολυ αίμα όπως στην περίοδο ή πιο λίγο;;σορυ για τις συνεχείς ερωτησεις

Ασε μη ρωτας καλυτερα γιατι εχω απειρο αιμα στην περιοδο... ας πουμε οπως σε μια φυσιολογικη περιοδο. Να σου πω κατι κ γω φοβαμαι μηπως δεν ειναι νορμαλ. Θα παω στο γιατρο σε πεντεξι μερες κ θα δειξει. Στην πρωτη μου καισαρικη ειχα ελαχιστο αιμα ελαχιστες μερες . Επισης  εχω τραβηγματα κ τσιμπιες οποτε εχω αιμα.

@mar6487 Ανεξαρτητα με το τι κανουμε εμεις, νομιζω  οι περισσοτεροι παιδιατροι λενε μετα τις 3 4 βδομαδες κ αν ειναι πολυ αυστηροι μπορει κ μετα τις 6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dinakim είπε:

Εμενα θηλαζει,πινει ποτε ποτε κ απο μπιμπερο κ παιρνει κ πιπιλα!!Δεν εχει παθει συγχυση!

Εγω γεννησα πριν 25 μερες κ ακομα εχω αιμα(λιγοτερο απο περιοδου) κ με τραβαει στο σημειο της τομης!

Κατάλαβα ααα.... Σε ευχαριστωωωω

Just now, SasT είπε:

@mar6487 Ανεξαρτητα με το τι κανουμε εμεις, νομιζω  οι περισσοτεροι παιδιατροι λενε μετα τις 3 4 βδομαδες κ αν ειναι πολυ αυστηροι μπορει κ μετα τις 6

Ασε ρε συ, εμένα κάτι δεν πηγε καλά κ είναι εξαλλη.... Και παιρνω χάπια για να καθαρίσει η μήτρα από το αίμα...σε ευχαριστώ κ παλι! 

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2020 at 2:18 ΜΜ, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Να  σου ζήσει η πριγκίπισσα,πάντα υγιής και τυχερή! 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως είστε????εμείς χτες το βράδυ κοιμηθήκαμε 3 κ 30 με 5 κ 30.....κ ένα θα σας πω... Όταν ξύπνησε στς 5 κ 30...δεν μπορούσα να καταλάβω τι συμβαίνει... Από τη νυστα μου δεν επικοινωνούσα....το κοίταγα 3-4 λεπτά πριν καταλάβω ότι το μωρό είναι σηκω:grin:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια πως τα πάτε;εμένα τις τελευταίες μέρες ένα βάσανο η μικρή.ηρεμει μόνο στο στήθος. Και όλη μέρα κάνει κακα. Και πολλά σε ποσότητα. Ο ύπνος δεν το συζητώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen_2 είπε:

Κορίτσια πως τα πάτε;εμένα τις τελευταίες μέρες ένα βάσανο η μικρή.ηρεμει μόνο στο στήθος. Και όλη μέρα κάνει κακα. Και πολλά σε ποσότητα. Ο ύπνος δεν το συζητώ.

Εμένα δεν κάνει τόσα από χτες κ σαν να ζοριζεται λίγο..  αλλά ύπνο ουτε εμείς δεν μας αρέσει!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εμένα δεν κάνει τόσα από χτες κ σαν να ζοριζεται λίγο..  αλλά ύπνο ουτε εμείς δεν μας αρέσει!!!!

Εμάς ζοριζεται και κλαίει αλλά είναι να μην τα αμολησει :p 2 φορές λέρωσε και το φορμακι απ' έξω.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πονάνε τα χέρια μου και η πλατη μου από τη πολύ αγκάλιααα....έχει φύγει κ ο άντρας μου από τς 3 το βράδυ για δουλειά και τα χω παίξει......

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εμένα πονάνε τα χέρια μου και η πλατη μου από τη πολύ αγκάλιααα....έχει φύγει κ ο άντρας μου από τς 3 το βράδυ για δουλειά και τα χω παίξει......

Προς το παρόν είναι η μαμά μου και με βοηθάει αλλά απ' Παρασκευή και μετά μόνη και ο θεός βοηθός 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...