Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα πως τα πατε??????

 Καλημέρα κορίτσι μου! Εμάς μας πιάνουν οι κολικοί στις 00.30 με 1 την νύχτα.. Κατά τα άλλα καλά , νύχτα κοιμόμαστε αλλά πιάνουμε δύσκολα το στήθος.. Λέω να χρησιμοποιήσω ψευδοθηλες... 

Επίσης σας πονάει καθόλου η μέση σας κ η κοιλιά σας? Εμένα πολύ , Λες κ θα μου έρθει περίοδος.. τα ντεπον δεν μπου κάνουν τίποτα..

Ο μπέμπης πως τα πάει? Έχει ηρεμησει?

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

 Ευχαριστω πολυ! Να χαίρεσαι κ εσύ τα παιδάκια σου!Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο κ πιο εύκολο από τον θηλασμό!

Αχ κ εγώ φοβάμαι την ζηλεια ..Αλλά θα ζηλεψει αν την πιάσει ο μπαμπάς του. Άσε πό ο άντρας μπου δεν την πιάνει πολύ γτ φοβάται ακόμα. Για τον λοξυγγα δεν το ήξερα.  Γενικά η μικρη μου είναι διαφορετική από τον μεγάλο. 

Αχ όσο για τα νύχια τα έχουμε πολύ μακριά.. Δεν ξέρω τι να κάνω.

 Με τι τα έκοψες?Κ εγώ θα το κάνω σήμερα γτ δεν γίνεται..

 Άρα έχω ελπίδες μέχρι να κλείσω  μήνα! Εγώ έχω 11 μέρες που γέννησα.  Μια χαρά σε βρίσκω από κιλά όσα έχασες κ θα τα χάσεις κ τα αλλά γρήγορα γτ δεν έχεις βοήθεια καθόλου.  Καλά κ εγώ σαν σε καραντίνα είμαι.  Όλη μέρα με την μικρή αφου ο γιος μου είναι στην μαμά γτ έχει δέκατα.. 

Μάλλον ο δικός σου θέλει στήθος οπότε κ ξένο να δώσεις πάλι τα ίδια θα είσαι!!! Εμείς βράδυ του έδωσες?

Εμείς παλεύουμε να το πιάσει κ να το κρατήσει παραπάνω από 15 λεπτά. Λέω να πάρω ψευδοθηλες, έχεις εμπειρία?

Με ψαλιδακι παιδικο!Την πετυχα σε φαση που ηταν ταϊσμενη κ ηρεμη κ της τα εκοψα!


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Με ψαλιδακι παιδικο!Την πετυχα σε φαση που ηταν ταϊσμενη κ ηρεμη κ της τα εκοψα!

 Ωραία. Θα πάω να πάρω κ εγώ να της τα κόψω . Στον γιο μου τα έκανα με λήμμα  αλλά τώρα είναι πολύ μακριά. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

 Καλημέρα κορίτσι μου! Εμάς μας πιάνουν οι κολικοί στις 00.30 με 1 την νύχτα.. Κατά τα άλλα καλά , νύχτα κοιμόμαστε αλλά πιάνουμε δύσκολα το στήθος.. Λέω να χρησιμοποιήσω ψευδοθηλες... 

Επίσης σας πονάει καθόλου η μέση σας κ η κοιλιά σας? Εμένα πολύ , Λες κ θα μου έρθει περίοδος.. τα ντεπον δεν μπου κάνουν τίποτα..

Ο μπέμπης πως τα πάει? Έχει ηρεμησει?

Να δοκιμάσεις γιατί όχι μπορεί να βοηθήσει!!!!εμένα η μέση από την αγκαλιά κοιλιά όχι....μου πέσαν κ τα ράμματα αλλά έχω ακόμα λοχεια!!!!ο μικρός δεν κάνει εμετό τόσο συχνά με το καινούργιο γάλα φαίνεται να τον βοηθάει... Αλλά γενικά έχει γκρίνια κ δεν κοιμάται πολύ....κ δεν θέλει ούτε αγκαλιά ούτε κάτω ούτε πουθενά όταν τον πιάνει!!!!επίσης βρε κορίτσια τρέμουν καθόλου τα δικά σας???!τρέμουν καμιά φορά τα ποδαράκια του μου το έκανε από το μαιευτήριο....σαν αντανακλαστικό είναι κάπως ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ada32 said:

 Ευχαριστω πολυ! Να χαίρεσαι κ εσύ τα παιδάκια σου!Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο κ πιο εύκολο από τον θηλασμό!

Αχ κ εγώ φοβάμαι την ζηλεια ..Αλλά θα ζηλεψει αν την πιάσει ο μπαμπάς του. Άσε πό ο άντρας μπου δεν την πιάνει πολύ γτ φοβάται ακόμα. Για τον λοξυγγα δεν το ήξερα.  Γενικά η μικρη μου είναι διαφορετική από τον μεγάλο. 

Αχ όσο για τα νύχια τα έχουμε πολύ μακριά.. Δεν ξέρω τι να κάνω.

 Με τι τα έκοψες?Κ εγώ θα το κάνω σήμερα γτ δεν γίνεται..

 Άρα έχω ελπίδες μέχρι να κλείσω  μήνα! Εγώ έχω 11 μέρες που γέννησα.  Μια χαρά σε βρίσκω από κιλά όσα έχασες κ θα τα χάσεις κ τα αλλά γρήγορα γτ δεν έχεις βοήθεια καθόλου.  Καλά κ εγώ σαν σε καραντίνα είμαι.  Όλη μέρα με την μικρή αφου ο γιος μου είναι στην μαμά γτ έχει δέκατα.. 

Μάλλον ο δικός σου θέλει στήθος οπότε κ ξένο να δώσεις πάλι τα ίδια θα είσαι!!! Εμείς βράδυ του έδωσες?

Εμείς παλεύουμε να το πιάσει κ να το κρατήσει παραπάνω από 15 λεπτά. Λέω να πάρω ψευδοθηλες, έχεις εμπειρία?

Κ γω σε ευχαριστώ πολυ!!! :)

Η ζηλεια ειναι φαση π περναει αρκει οντως ν νιωθει επιβεβαιωση τ παιδι..πισωγυρισματα γινονται αλλα σ λογικα πλαίσια..

Για τις ψευδοθηλες θ σ έλεγα απεφυγε τες..αυτο γτ επειδη βρισκεται ενας ενδιαμεσος αναμεσα στο μωρο κ υ στηθος δν αδειαζει παντα αποδοτικά κ μπορει ν σ μειωσει την παραγωγη...μπορει τ μωρο ν πινει αποδοτικα κ ν βαζει βαρος κ ν γεμιζει πάνες χωρις ν πινει πανω απο 15λεπτα.. αργότερα μπορει ν σ ξετιναξει στους μαραθωνιους αλλωστε.. :P

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Εγω κοριτσια της τα εκοψα τα νυχια κ μαλιστα δυο φορες γιατι γρατζουναγε συνεχεια το προσωπο της κ ποναγε!!Ειναι οντως πολυ μικρουλικα αλλα δε γινοτανε να τα αφησω!Ξερω ομως οτι υπαρχουν κ λιμες μικρες κ μαλακες για νυχακια μωρων.

Καλησπέρα σε όλες!Εμάς και στα δύο μας είπε μετά το μηνα να τα κόψουμε κι έτσι κάναμε.Μεχρι τότε γαντάκια.Χτες Βαπτιστηκαμε!

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπέρα σε όλες!Εμάς και στα δύο μας είπε μετά το μηνα να τα κόψουμε κι έτσι κάναμε.Μεχρι τότε γαντάκια.Χτες Βαπτιστηκαμε!

Να σου ζήσει κορίτσι μουυυυυυυυυ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Comet είπε:

Καλησπέρα σε όλες!Εμάς και στα δύο μας είπε μετά το μηνα να τα κόψουμε κι έτσι κάναμε.Μεχρι τότε γαντάκια.Χτες Βαπτιστηκαμε!

Να σου ζησει!!!!!Γερο κ τυχερο να ειναι το παιδακι σου κ εσυ να το χαιρεσαι!!!


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Να δοκιμάσεις γιατί όχι μπορεί να βοηθήσει!!!!εμένα η μέση από την αγκαλιά κοιλιά όχι....μου πέσαν κ τα ράμματα αλλά έχω ακόμα λοχεια!!!!ο μικρός δεν κάνει εμετό τόσο συχνά με το καινούργιο γάλα φαίνεται να τον βοηθάει... Αλλά γενικά έχει γκρίνια κ δεν κοιμάται πολύ....κ δεν θέλει ούτε αγκαλιά ούτε κάτω ούτε πουθενά όταν τον πιάνει!!!!επίσης βρε κορίτσια τρέμουν καθόλου τα δικά σας???!τρέμουν καμιά φορά τα ποδαράκια του μου το έκανε από το μαιευτήριο....σαν αντανακλαστικό είναι κάπως ....

 Άντε ωραία με το γάλα γτ είναι κρίμα να κάνει εμετό.  Εμένα η δικιά μου θέλει να κοιμηθεί πάνω μου μπρούμυτα κ μόλις την αφήνω ξυπνάει! Πρεπ ει να κοιμηθεί καλά για να την αφήσω.  Γενικά νομίζω τρέμουν λίγο τα μωράκια.

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Καλησπέρα σε όλες!Εμάς και στα δύο μας είπε μετά το μηνα να τα κόψουμε κι έτσι κάναμε.Μεχρι τότε γαντάκια.Χτες Βαπτιστηκαμε!

Να σας ζήσει ! Καλοφωτιστο να είναι!

2 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Κ γω σε ευχαριστώ πολυ!!! :)

Η ζηλεια ειναι φαση π περναει αρκει οντως ν νιωθει επιβεβαιωση τ παιδι..πισωγυρισματα γινονται αλλα σ λογικα πλαίσια..

Για τις ψευδοθηλες θ σ έλεγα απεφυγε τες..αυτο γτ επειδη βρισκεται ενας ενδιαμεσος αναμεσα στο μωρο κ υ στηθος δν αδειαζει παντα αποδοτικά κ μπορει ν σ μειωσει την παραγωγη...μπορει τ μωρο ν πινει αποδοτικα κ ν βαζει βαρος κ ν γεμιζει πάνες χωρις ν πινει πανω απο 15λεπτα.. αργότερα μπορει ν σ ξετιναξει στους μαραθωνιους αλλωστε.. :P

 Λες Ε?? Θα το προσπαθήσω ακόμα απλά μέχρι να πιάσει τν θηλή νευριάζει τόσο πολύ ειδικά την δεξιά.. αν με ψευδοθηλες άπορω πως θα ρουφαει αφού  έχω μεγάλες κ δεν ξέρω αν χωράνε!! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ada32 είπε:

 Άντε ωραία με το γάλα γτ είναι κρίμα να κάνει εμετό.  Εμένα η δικιά μου θέλει να κοιμηθεί πάνω μου μπρούμυτα κ μόλις την αφήνω ξυπνάει! Πρεπ ει να κοιμηθεί καλά για να την αφήσω.  Γενικά νομίζω τρέμουν λίγο τα μωράκια.

Να σας ζήσει ! Καλοφωτιστο να είναι!

 Λες Ε?? Θα το προσπαθήσω ακόμα απλά μέχρι να πιάσει τν θηλή νευριάζει τόσο πολύ ειδικά την δεξιά.. αν με ψευδοθηλες άπορω πως θα ρουφαει αφού  έχω μεγάλες κ δεν ξέρω αν χωράνε!! Χαχαχα

Θα χωρέσουν αγάπη να πάρεις τις large..

Πάντως εγώ όταν μου πλήγωσε τις θηλές έβαλα ψευδοθηλες πριν πάρω το θηλαστρο μπας και άλλα δεν....πονούσα σχεδόν το ίδιο..:|

Όσο για τα νυχακια εμείς του τα κόψαμε από τη 2η ημέρα κ εχθές την 7η μέρα ξανά..μεγαλώνουν κ γρήγορα τα άτιμα!! Μόνο στα πατουσακια δεν έχουν μεγαλώσει..

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπέρα σε όλες!Εμάς και στα δύο μας είπε μετά το μηνα να τα κόψουμε κι έτσι κάναμε.Μεχρι τότε γαντάκια.Χτες Βαπτιστηκαμε!

Καλοφωτιστος να είναι!!:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, mar6487 είπε:

κοριτσια μου καλησπερα!! πως ειστε?? Θελω εμπειριες απο θηλαστρο, αν μεινατε ευχαριστημενες απο τη μαρκα και πως αποθηκευουμε το γαλα?? Σας ευχαριστω!!

Καλησπερα..εγω ειμαι ικανομοιημενη με το θηλαστρο αν και αν αγοραζα τωρα θα επαιρνα διπλο γιατι αυτο το ειχε δικος μου ανθρωπος και μου το εδωσε..ειναι ηλεκτρικο μονο...εχω ειδικα πλαστικα μπουκαλακια και υπαρχουν και σακουλακια αποθηκευσης γαλακτος..καθε φορα που θα βγαζεις μεσα στην ιδια ημερα θα το βαζεις στο μπουκαλακι και στο ψυγειο.και αφου αποκτησουν την ιδια θερμοκρασια θα τα ενωσεις.αναμιγνυουμε γαλα μονο της ιδιας μερες.και μην ξεχασεις να γραψεις ημερομηνια συλλογης..και μετά ετοιμο για καταψυξη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας.Εκλαψε αρκετά ο μικρούλης μου αλλά νυστάζε ο καημενουλης.Μετα κοιμήθηκε 2 ώρες!

πρίν από 39 λεπτά , mar6487 είπε:

κοριτσια μου καλησπερα!! πως ειστε?? Θελω εμπειριες απο θηλαστρο, αν μεινατε ευχαριστημενες απο τη μαρκα και πως αποθηκευουμε το γαλα?? Σας ευχαριστω!!

Εγώ και στους 2 νοίκιασα νοσοκομειακό ,το symphony της mendela.Με βοήθησε στον πρώτο να αυξήσω την παραγωγή μου.Εμεινα πολύ ευχαριστημένη.Και από την κουνιάδα μου έχω το mini elektric για περιστασιακή χρήση (2-3 φορές τη βδομάδα)καλό είναι.Στο ψυγείο το γάλα αποθηκεύεται μέχρι 48 ώρες(προσωπικά μέχρι 38 ώρες το κρατάω) ,μέσα στο ψυγείο και πίσω(όχι στην πόρτα)που έχει πιο καλή ψύξη.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Comet είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας.Εκλαψε αρκετά ο μικρούλης μου αλλά νυστάζε ο καημενουλης.Μετα κοιμήθηκε 2 ώρες!

Εγώ και στους 2 νοίκιασα νοσοκομειακό ,το symphony της mendela.Με βοήθησε στον πρώτο να αυξήσω την παραγωγή μου.Εμεινα πολύ ευχαριστημένη.Και από την κουνιάδα μου έχω το mini elektric για περιστασιακή χρήση (2-3 φορές τη βδομάδα)καλό είναι.Στο ψυγείο το γάλα αποθηκεύεται μέχρι 48 ώρες(προσωπικά μέχρι 38 ώρες το κρατάω) ,μέσα στο ψυγείο και πίσω(όχι στην πόρτα)που έχει πιο καλή ψύξη.

Πόσες φορές έκανες άντληση τη μέρα και σε βοήθησε;;;

Το έβαζες κ στήθος το μωρό ταυτόχρονα με αντλήσεις;;;

Είχες πάρει το ειδικό σουτιέν για να κρατάει και τις δυο χοάνες;;;

***ελπίζω να μη σε κουρασα με τις ερωτήσεις... 

15 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπέρα σε όλες!Εμάς και στα δύο μας είπε μετά το μηνα να τα κόψουμε κι έτσι κάναμε.Μεχρι τότε γαντάκια.Χτες Βαπτιστηκαμε!

Αχου!!!! Να σας ζήσει!!! Να είναι γέρο κ τυχερό!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...