Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Christine. S είπε:

Πόσες φορές έκανες άντληση τη μέρα και σε βοήθησε;;;

Το έβαζες κ στήθος το μωρό ταυτόχρονα με αντλήσεις;;;

Είχες πάρει το ειδικό σουτιέν για να κρατάει και τις δυο χοάνες;;;

***ελπίζω να μη σε κουρασα με τις ερωτήσεις... 

Αχου!!!! Να σας ζήσει!!! Να είναι γέρο κ τυχερό!!!! 

Καλημέρα .Ευχαριστώ πολύ.Εβαζα το μωρό στο στήθος κανονικά και μόλις τελείωνε καπάκι έβαζα το θηλαστρο.Μετα από κάθε τάισμα και το βράδυ.Για 20 λεπτά τη φορά.Στην αρχή έβγαζα 20 μλ.τη φορά και στο τέλος της εβδομάδας 120μλ.Βοήθησε πολύ.Το θέμα είναι να δειξεις στον οργανισμό σου ότι το μωρό συνεχίζει να πίνει(κι ας έχει σταματήσει το μωρό και έχεις θηλαστρο)άρα πρέπει να παράγει κι άλλο γάλα.Η σύμβουλος θηλασμού μου το χε πει.Ειναι πολύ κουραστικό και χρονοβόρο.Δεν πήρα σουτιέν ,είχε μια βάση που ακουμπούσα τα μπουκάλια και κρατούσα τις χοάνες με τα χέρια.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου καλησπερα,τα φωτα σας! Η μπεμπα ειναι 17 ημερων πινει ξενο γαλα,πιπιλα δεν παίρνει με τιποτα,οποταν οταν πινει το γαλα μετα πρεπει να την εχω αγκαλια και κουνιμα περα δωθε,μερικες φορες κανει και μια ωρα να κοιμηθει με αποτελεσμα να μην νιωθω πλεον χερια ουτε μεση πολυ κουραση και ποσο μαλλον το βραδυ που ξυπναει,καμια φορα κλαει πολυυ,μαλλον κολικοι. Λετε να αλαξει αυτο αργοτερα; Γιατι τωρα νταξει μπορω να την εχω αγκαλια αλλα μετα που θα βαρύνει παραπανω τι θα κανω; ειναι ποκυ κουραστικο να την κοιμιζεις στην αγκαλια και να χορόπηδας για να αποκοιμηθει...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellie S είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα,τα φωτα σας! Η μπεμπα ειναι 17 ημερων πινει ξενο γαλα,πιπιλα δεν παίρνει με τιποτα,οποταν οταν πινει το γαλα μετα πρεπει να την εχω αγκαλια και κουνιμα περα δωθε,μερικες φορες κανει και μια ωρα να κοιμηθει με αποτελεσμα να μην νιωθω πλεον χερια ουτε μεση πολυ κουραση και ποσο μαλλον το βραδυ που ξυπναει,καμια φορα κλαει πολυυ,μαλλον κολικοι. Λετε να αλαξει αυτο αργοτερα; Γιατι τωρα νταξει μπορω να την εχω αγκαλια αλλα μετα που θα βαρύνει παραπανω τι θα κανω; ειναι ποκυ κουραστικο να την κοιμιζεις στην αγκαλια και να χορόπηδας για να αποκοιμηθει...

Ααααα κορίτσι μου κ εγώ στα ίδια ειμαι....εμένα 20 ημερων...ξένο κ εγώ δίνω....τρώει κ δεν σημαίνει ότι θα κοιμηθεί...κ μένα αγκαλιά γιατί αν τον βάλω κάτω σπαραζει....αλλά κ αγκαλιά κ κούνημα κ πάλι μπορεί το ματι γαρίδα....κ να κλαιει!!!!το βράδυ πόσες φορές σου ξυπνάει?????

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Ααααα κορίτσι μου κ εγώ στα ίδια ειμαι....εμένα 20 ημερων...ξένο κ εγώ δίνω....τρώει κ δεν σημαίνει ότι θα κοιμηθεί...κ μένα αγκαλιά γιατί αν τον βάλω κάτω σπαραζει....αλλά κ αγκαλιά κ κούνημα κ πάλι μπορεί το ματι γαρίδα....κ να κλαιει!!!!το βράδυ πόσες φορές σου ξυπνάει?????

Κορίτσια πάντως και μεις που είμαστε στις 33 μέρες ακόμα έτσι συνεχίζουμε. εμένα θηλάσει αποκλειστικά.πιπιλα για κανένα λόγο δε παιρνει. Και για αν κοιμηθεί θέλει σίγουρα αγκαλιά και αρκετή ώρα. Βέβαια τις περισσότερες μέρες ξυπνάμε 1, 3+/4 και μετά 7. Οπότε ας πούμε κοιμόμαστε λίγο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2-3.. Πραγματικα οταν ερχεται η νυχτα νιωθω λες και πρεπει να ετοιμαστω για μαραθωνιο...εσενα; 

Just now, Thaliamp είπε:

Ααααα κορίτσι μου κ εγώ στα ίδια ειμαι....εμένα 20 ημερων...ξένο κ εγώ δίνω....τρώει κ δεν σημαίνει ότι θα κοιμηθεί...κ μένα αγκαλιά γιατί αν τον βάλω κάτω σπαραζει....αλλά κ αγκαλιά κ κούνημα κ πάλι μπορεί το ματι γαρίδα....κ να κλαιει!!!!το βράδυ πόσες φορές σου ξυπνάει?????

2-3.. Πραγματικα οταν ερχεται η νυχτα νιωθω οτι ετοιμάζομαι για ραδιομαραθωνιο... Εσενα ποσες φορες ξυπναει; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα μου ξυπνάει 2-3 αλλά δεν κοιμάται κατευθείαν....μπορεί να ξυπνήσει 1 κ να κοιμηθεί 3 ας πούμε....αυτό είναι το δύσκολο ότι το έχω ταισει το έχω αλλάξει αλλά δεν θέλει τιποτα....υπομονή κορίτσια τι να πωωωωωωω.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εμένα μου ξυπνάει 2-3 αλλά δεν κοιμάται κατευθείαν....μπορεί να ξυπνήσει 1 κ να κοιμηθεί 3 ας πούμε....αυτό είναι το δύσκολο ότι το έχω ταισει το έχω αλλάξει αλλά δεν θέλει τιποτα....υπομονή κορίτσια τι να πωωωωωωω.....

Κ τι τον κανεις οταν δεν κοιμαται;;


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρσιπος κοριτσια μου!! Αγια εφεύρεση!!! Κ αν θελει κοιμαται αν δν θελει χαζευει γυρω κ εχεις κ εσυ ησυχη την μεση σ κ ελευθερα τ χερια σ.. την νυχτα ειναι αναλογα τ παιδι αλλα τ πιο πολλα βελτιώνονται. Κατα τ αλλα ειναι τ πρωτο τριμηνο τ πιο δυσκολο..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dinakim είπε:

Κ τι τον κανεις οταν δεν κοιμαται;;

Τιποτα προσπσθω να τον κοιμησω....είτε στον ώμο είτε αγκαλιά κ βόλτα στο σπίτι.....όπως τώρα καλή ώρα χαχαχσχσ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Τιποτα προσπσθω να τον κοιμησω....είτε στον ώμο είτε αγκαλιά κ βόλτα στο σπίτι.....όπως τώρα καλή ώρα χαχαχσχσ

Το να ξαπλωσετε μαζί στο κρεβάτι δε καθεται; Εμείς ετσι πλέον κοιμόμαστε θα το πληρώσω βέβαια στο μέλλον αλλά τώρα είναι τέτοια η κούραση που λέω αφού βρέθηκε έστω αυτός ο τρόπος...

Κατά τ άλλα συμφωνώ και εγώ με το μάρσιπο που αναφέρθηκε παρά πάνω. Εμένα πάντως δε καθεται ρε γαμωτο στο μαρσιπο ελπίζω επειδή είναι νωρίς ακόμα γιατί αγκαλιά δε βγαίνει...

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημέρα .Ευχαριστώ πολύ.Εβαζα το μωρό στο στήθος κανονικά και μόλις τελείωνε καπάκι έβαζα το θηλαστρο.Μετα από κάθε τάισμα και το βράδυ.Για 20 λεπτά τη φορά.Στην αρχή έβγαζα 20 μλ.τη φορά και στο τέλος της εβδομάδας 120μλ.Βοήθησε πολύ.Το θέμα είναι να δειξεις στον οργανισμό σου ότι το μωρό συνεχίζει να πίνει(κι ας έχει σταματήσει το μωρό και έχεις θηλαστρο)άρα πρέπει να παράγει κι άλλο γάλα.Η σύμβουλος θηλασμού μου το χε πει.Ειναι πολύ κουραστικό και χρονοβόρο.Δεν πήρα σουτιέν ,είχε μια βάση που ακουμπούσα τα μπουκάλια και κρατούσα τις χοάνες με τα χέρια.

Καταλαβααα.... Κατέληξα ότι δε μπορω να θηλασω βασικά το μωρό δεν πινει κοιμαται, δε ρουφάει, δε βρίσκω στάση σωστή, είχα απαίσια καθοδήγηση απ την αρχή, η συμβουλος δε με βοήθησε καθόλου με τις στάσεις... Ότι κ να κάνω κοιμαται πανω στο στήθος...Όποτε θα κάνω θηλαστρο μόνο... Απλά δεν ξέρω κάθε ποσες φορες... Σίγουρα ανά 4 ώρες δε μπορω... Δεν μπορω να μη παιρνει βάρος...αλλα λέει η συκβουλος αλλά η παιδιατρος..είμαι κομμάτια ψυχικά κ σωματικα είμαι σχεδόν δυο εβδομάδες που δεν μπορώ να φροντίσω το μωρό μόνη μου... 

Σε ευχαριστώ κ παλι! 

7 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Εμένα μου ξυπνάει 2-3 αλλά δεν κοιμάται κατευθείαν....μπορεί να ξυπνήσει 1 κ να κοιμηθεί 3 ας πούμε....αυτό είναι το δύσκολο ότι το έχω ταισει το έχω αλλάξει αλλά δεν θέλει τιποτα....υπομονή κορίτσια τι να πωωωωωωω.....

Καλημερα, 

Σε έχω ξανά ρωτήσει νομίζω... Θα δίνω ξένο γιατί ο θηλασμός(δε θηλαζε το μωρο κοιμόταν) με διέλυσε στην κυριολεξία... Και ότι βγαλω με θηλαστρο... 

Πόσα ml την φορά πινει καθε ποσες ωρες περιπου... Νομίζω γέννησαμε μαζί... 

Εμένα είναι τριών εβδομάδων... 

 

8 ώρες πρίν, Ellie S είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα,τα φωτα σας! Η μπεμπα ειναι 17 ημερων πινει ξενο γαλα,πιπιλα δεν παίρνει με τιποτα,οποταν οταν πινει το γαλα μετα πρεπει να την εχω αγκαλια και κουνιμα περα δωθε,μερικες φορες κανει και μια ωρα να κοιμηθει με αποτελεσμα να μην νιωθω πλεον χερια ουτε μεση πολυ κουραση και ποσο μαλλον το βραδυ που ξυπναει,καμια φορα κλαει πολυυ,μαλλον κολικοι. Λετε να αλαξει αυτο αργοτερα; Γιατι τωρα νταξει μπορω να την εχω αγκαλια αλλα μετα που θα βαρύνει παραπανω τι θα κανω; ειναι ποκυ κουραστικο να την κοιμιζεις στην αγκαλια και να χορόπηδας για να αποκοιμηθει...

Αχ.... Έτσι κ εμεις... Όσο προσπαθουσα να θηλαζω κοιμόταν... Ποσα ml ξένο σου πινει τη φορά και κάθε ποση ωρα περιπου τρώει;αλλά μου λέει η συμβουλος θηλασμός αλλά η παιδιατρος... 

On 5/10/2020 at 4:50 ΜΜ, ada32 είπε:

 Καλημέρα κορίτσι μου! Εμάς μας πιάνουν οι κολικοί στις 00.30 με 1 την νύχτα.. Κατά τα άλλα καλά , νύχτα κοιμόμαστε αλλά πιάνουμε δύσκολα το στήθος.. Λέω να χρησιμοποιήσω ψευδοθηλες... 

Επίσης σας πονάει καθόλου η μέση σας κ η κοιλιά σας? Εμένα πολύ , Λες κ θα μου έρθει περίοδος.. τα ντεπον δεν μπου κάνουν τίποτα..

Ο μπέμπης πως τα πάει? Έχει ηρεμησει?

Υπομονή.... Εμένα η πλάτη μου με διέλυσε. Τρεις εβδομάδες τώρα με θηλασμό κ λιγο ξένο... 

On 5/10/2020 at 5:27 ΜΜ, Thaliamp είπε:

Να δοκιμάσεις γιατί όχι μπορεί να βοηθήσει!!!!εμένα η μέση από την αγκαλιά κοιλιά όχι....μου πέσαν κ τα ράμματα αλλά έχω ακόμα λοχεια!!!!ο μικρός δεν κάνει εμετό τόσο συχνά με το καινούργιο γάλα φαίνεται να τον βοηθάει... Αλλά γενικά έχει γκρίνια κ δεν κοιμάται πολύ....κ δεν θέλει ούτε αγκαλιά ούτε κάτω ούτε πουθενά όταν τον πιάνει!!!!επίσης βρε κορίτσια τρέμουν καθόλου τα δικά σας???!τρέμουν καμιά φορά τα ποδαράκια του μου το έκανε από το μαιευτήριο....σαν αντανακλαστικό είναι κάπως ....

Ναι το κάνει κ σε εμάς... Επίσης βγάζει κ Φωνουλες.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Καταλαβααα.... Κατέληξα ότι δε μπορω να θηλασω βασικά το μωρό δεν πινει κοιμαται, δε ρουφάει, δε βρίσκω στάση σωστή, είχα απαίσια καθοδήγηση απ την αρχή, η συμβουλος δε με βοήθησε καθόλου με τις στάσεις... Ότι κ να κάνω κοιμαται πανω στο στήθος...Όποτε θα κάνω θηλαστρο μόνο... Απλά δεν ξέρω κάθε ποσες φορες... Σίγουρα ανά 4 ώρες δε μπορω... Δεν μπορω να μη παιρνει βάρος...αλλα λέει η συκβουλος αλλά η παιδιατρος..είμαι κομμάτια ψυχικά κ σωματικα είμαι σχεδόν δυο εβδομάδες που δεν μπορώ να φροντίσω το μωρό μόνη μου... 

Σε ευχαριστώ κ παλι! 

Καλημερα, 

Σε έχω ξανά ρωτήσει νομίζω... Θα δίνω ξένο γιατί ο θηλασμός(δε θηλαζε το μωρο κοιμόταν) με διέλυσε στην κυριολεξία... Και ότι βγαλω με θηλαστρο... 

Πόσα ml την φορά πινει καθε ποσες ωρες περιπου... Νομίζω γέννησαμε μαζί... 

Εμένα είναι τριών εβδομάδων... 

 

Αχ.... Έτσι κ εμεις... Όσο προσπαθουσα να θηλαζω κοιμόταν... Ποσα ml ξένο σου πινει τη φορά και κάθε ποση ωρα περιπου τρώει;αλλά μου λέει η συμβουλος θηλασμός αλλά η παιδιατρος... 

Υπομονή.... Εμένα η πλάτη μου με διέλυσε. Τρεις εβδομάδες τώρα με θηλασμό κ λιγο ξένο... 

Ναι το κάνει κ σε εμάς... Επίσης βγάζει κ Φωνουλες.. 

Καλημέρα κορίτσι μου,μην στενοχωριέσαι τόσο έκανες οτι μπορούσες.Ιδανικα θα έπρεπε να βάζεις θηλαστρο ανά 3ωρο και μια φορά το βράδυ(σαν να είχες το μωρό δηλ.)Πάλι θέλει χρόνο και να αποστειρωνεις τα υλικά και μπουκάλια 3 φορές τη μέρα και αυτά που ταιζεις το μωρό.Αν έχεις καλό θηλαστρο ήδη δοκίμασε για λίγο όσο συχνά μπορείς.Βγαζεις καθόλου γάλα με το θηλαστρο;

3 ώρες πρίν, Anna3 είπε:

Το να ξαπλωσετε μαζί στο κρεβάτι δε καθεται; Εμείς ετσι πλέον κοιμόμαστε θα το πληρώσω βέβαια στο μέλλον αλλά τώρα είναι τέτοια η κούραση που λέω αφού βρέθηκε έστω αυτός ο τρόπος...

Κατά τ άλλα συμφωνώ και εγώ με το μάρσιπο που αναφέρθηκε παρά πάνω. Εμένα πάντως δε καθεται ρε γαμωτο στο μαρσιπο ελπίζω επειδή είναι νωρίς ακόμα γιατί αγκαλιά δε βγαίνει...

 

Καλημέρα.Δεν είναι απαραίτητο να το "πληρώσεις".Στον πρώτο έκανα συγκοιμηση 3,5 μήνες και μόλις ηρέμησε από κολικούς τον έβαλα στο λίκνο στο δωμάτιο μας ένα βράδυ και μια χαρά κοιμήθηκε.Και στους 7 μήνες που σταμάτησα το θηλασμό και το βραδυνό τάισμα γενικά πήγε στο δωμάτιο του στην κούνια χωρίς προβλημα.

Προς το παρόν με αυτόν ακόμη κάνω μισή συγκοιμηση γιατί τρώει ακόμη ανά 2ωρο τη νύχτα και κάνει και κακά του και κλαίει και δεν θέλω να ξυπνάει τον άντρα μου συνέχεια.Απλα τι εννοώ μισή;Κόλλησα το λίκνο δίπλα στον καναπέ και κοιμάται εκεί.Μετα τα 2 πρώτα ξυπνήματα τον βάζω στο λίκνο και στα 2 επόμενα που κάνει κακά και δεν ξανακοιμαται αμέσως τον παιρνώ στον καναπέ μαζί μου.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου,μην στενοχωριέσαι τόσο έκανες οτι μπορούσες.Ιδανικα θα έπρεπε να βάζεις θηλαστρο ανά 3ωρο και μια φορά το βράδυ(σαν να είχες το μωρό δηλ.)Πάλι θέλει χρόνο και να αποστειρωνεις τα υλικά και μπουκάλια 3 φορές τη μέρα και αυτά που ταιζεις το μωρό.Αν έχεις καλό θηλαστρο ήδη δοκίμασε για λίγο όσο συχνά μπορείς.Βγαζεις καθόλου γάλα με το θηλαστρο;

Καλημέρα.Δεν είναι απαραίτητο να το "πληρώσεις".Στον πρώτο έκανα συγκοιμηση 3,5 μήνες και μόλις ηρέμησε από κολικούς τον έβαλα στο λίκνο στο δωμάτιο μας ένα βράδυ και μια χαρά κοιμήθηκε.Και στους 7 μήνες που σταμάτησα το θηλασμό και το βραδυνό τάισμα γενικά πήγε στο δωμάτιο του στην κούνια χωρίς προβλημα.

Προς το παρόν με αυτόν ακόμη κάνω μισή συγκοιμηση γιατί τρώει ακόμη ανά 2ωρο τη νύχτα και κάνει και κακά του και κλαίει και δεν θέλω να ξυπνάει τον άντρα μου συνέχεια.Απλα τι εννοώ μισή;Κόλλησα το λίκνο δίπλα στον καναπέ και κοιμάται εκεί.Μετα τα 2 πρώτα ξυπνήματα τον βάζω στο λίκνο και στα 2 επόμενα που κάνει κακά και δεν ξανακοιμαται αμέσως τον παιρνώ στον καναπέ μαζί μου.

Εννοεις ανά τρεις ώρες για νΑ διατηρήσω το γαλα;θέλω να δίνω λίγο ξένο μόνο κ τρεις αντλήσεις θέλω να κάνω δε μπορω παραπανω αλλά δε ξερω αν μπορώ να διατηρήσω τρεις αντλήσεις μόνο... Φοβάμαι μην πετρωσει

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Καταλαβααα.... Κατέληξα ότι δε μπορω να θηλασω βασικά το μωρό δεν πινει κοιμαται, δε ρουφάει, δε βρίσκω στάση σωστή, είχα απαίσια καθοδήγηση απ την αρχή, η συμβουλος δε με βοήθησε καθόλου με τις στάσεις... Ότι κ να κάνω κοιμαται πανω στο στήθος...Όποτε θα κάνω θηλαστρο μόνο... Απλά δεν ξέρω κάθε ποσες φορες... Σίγουρα ανά 4 ώρες δε μπορω... Δεν μπορω να μη παιρνει βάρος...αλλα λέει η συκβουλος αλλά η παιδιατρος..είμαι κομμάτια ψυχικά κ σωματικα είμαι σχεδόν δυο εβδομάδες που δεν μπορώ να φροντίσω το μωρό μόνη μου... 

Σε ευχαριστώ κ παλι! 

Καλημερα, 

Σε έχω ξανά ρωτήσει νομίζω... Θα δίνω ξένο γιατί ο θηλασμός(δε θηλαζε το μωρο κοιμόταν) με διέλυσε στην κυριολεξία... Και ότι βγαλω με θηλαστρο... 

Πόσα ml την φορά πινει καθε ποσες ωρες περιπου... Νομίζω γέννησαμε μαζί... 

Εμένα είναι τριών εβδομάδων... 

 

Αχ.... Έτσι κ εμεις... Όσο προσπαθουσα να θηλαζω κοιμόταν... Ποσα ml ξένο σου πινει τη φορά και κάθε ποση ωρα περιπου τρώει;αλλά μου λέει η συμβουλος θηλασμός αλλά η παιδιατρος... 

Υπομονή.... Εμένα η πλάτη μου με διέλυσε. Τρεις εβδομάδες τώρα με θηλασμό κ λιγο ξένο... 

Ναι το κάνει κ σε εμάς... Επίσης βγάζει κ Φωνουλες.. 

Κορίτσι μου μη στεναχωριέσαι!!!!το προσπάθησες πολύ κοίτα να ηρεμήσεις τώρα!!!!βγαζε με το θηλαστρο για οσο κ όποτε μπορείς!!!εγώ με το ξένο σωθηκα από άποψη ψυχολογίας θα ήμουν πιο πεσμένη!!!! τρώει περίπου κάθε 3 ώρες....120ml σίγουρα μπορεί κ 150....αν κοιμηθεί 4 ώρες σερί...μπορεί να φάει κ 210.τα 120 σίγουρα.

6 ώρες πρίν, Anna3 είπε:

Το να ξαπλωσετε μαζί στο κρεβάτι δε καθεται; Εμείς ετσι πλέον κοιμόμαστε θα το πληρώσω βέβαια στο μέλλον αλλά τώρα είναι τέτοια η κούραση που λέω αφού βρέθηκε έστω αυτός ο τρόπος...

Κατά τ άλλα συμφωνώ και εγώ με το μάρσιπο που αναφέρθηκε παρά πάνω. Εμένα πάντως δε καθεται ρε γαμωτο στο μαρσιπο ελπίζω επειδή είναι νωρίς ακόμα γιατί αγκαλιά δε βγαίνει...

 

Πολύ θα το ήθελα αλλά δεν κάθεται ούτε εκεί ρε γαμωτο...ίσως επειδή δε θηλάζω????δεν ξέρω....μάρσιπο έχω ένα ring sling αν το λέω καλα μου έχουν πάρει....αλλά δεν ξέρω μου φαίνεται περίπλοκο το να το βάλω φοβάμαι ότι θα μου πέσει το παιδι...κ δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Ellie S είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα,τα φωτα σας! Η μπεμπα ειναι 17 ημερων πινει ξενο γαλα,πιπιλα δεν παίρνει με τιποτα,οποταν οταν πινει το γαλα μετα πρεπει να την εχω αγκαλια και κουνιμα περα δωθε,μερικες φορες κανει και μια ωρα να κοιμηθει με αποτελεσμα να μην νιωθω πλεον χερια ουτε μεση πολυ κουραση και ποσο μαλλον το βραδυ που ξυπναει,καμια φορα κλαει πολυυ,μαλλον κολικοι. Λετε να αλαξει αυτο αργοτερα; Γιατι τωρα νταξει μπορω να την εχω αγκαλια αλλα μετα που θα βαρύνει παραπανω τι θα κανω; ειναι ποκυ κουραστικο να την κοιμιζεις στην αγκαλια και να χορόπηδας για να αποκοιμηθει...

Ενα κολπακι που κανουν πολλες ιδιως τις πρωτες 40μερες που το καροτσι δεν χρησιμοποειται και εχει καθαρα ροδακια το βαζεις στην καλαθουνα του το πηγαινεις εμπρός - πισω 20ποντους.. το κουνας δηλαδη στην ουσια μεχρι να νανουριστει να αποκοιμηθει ετσι μπορεις να το μεταφερεις σε οποιο δωματιο θελεις και θα εχεις και ελευθερα τα χερια σ και δεν θα κουραζεσαι τοσο... 

ΤΙΠ: μπορεις να κουνας το καροτσι με το ποδι καθως πλενεις πιατα η καθως καθεσαι καναπε... εχει κατω χαμηλα καποιο σιδερο που μπορεις να ακουμπησεις με το ποδι... αν ασχολεισαι και με τον αθλητισμό πολλες το κανουν για να γυμναστουν παραλληλα παρα να ελευθερώσουν τα χερια τους (μου το ειπε περσοναλ τρεινερ μανουλα)

υγ: εφοσον κοιμηθει αλλες το αφηνουν στο υπνοδωματιο για ησυχια αλλες στο σαλονι να μαθαινει στην φασαρια καθως κοιτανε τηλεοραση η βαζουν ηλεκτρικη...

Υγ2: εχεις δοκιμασει να αγορασει πιπίλα αλλης εταιριας με αλλο στομιο?? οταν το ακουσα δεν το πιστευα αλλα ο πρωτος μου επιασε αμεσως την 3η διαφορετικη πιπιλα (ΜUM) αν θυμαμαι καπως και την ρουφηξε αμεσως ενω τις αλλες τις εφτυνε ο καλος μου... ποιος ξερει τι μουρλιτσα κουβαλανε...

με αγαπη....

μια παρακολουθησασα :-)26και2...

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...