Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Ellie S είπε:

Κοριτσιαα Καλησπερα,θεμα κιλων πως τα πατε; Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 55 κιλά και εφτασα περιπου 69-70 γεννησα πριν 3 εβδομαδες τώρα είμαι 63-64 η μπεμπα γεννηθηκε 3.330 στην ουσία δεν έχασα τίποτα... Και δεν τρώω πολύ να πεις ότι τρώω δεν έχω ούτε χρόνο με το μωρό αλλά ούτε και διάθεση,σήμερα πήγα για ψώνια γιατί δεν εχω τίποτα να βάλω που να μου κάνει και δεν βρήκα τίποτα που να μαρεσει  ουτε ενιωθα καλά μέσα στα ρουχα, η ψυχολογία ηταν που ήταν χαλια τώρα δεν νιώθω καλά ουτε με αυτό... 

Είναι νωρίς ακόμη βρε κορίτσι να επανέλθεις κ μην συγκρίνεις με άλλες γυναίκες γτ όπως σε όλα ετσι κ σε αυτό ο κάθε οργανισμός κ μεταβολισμός διαφέρει..αν κάνεις μια καλή διατροφή κ βάλεις όσο μπορείς κάποια άσκηση στη καθημερινότητα σου θα φύγουν πιο εύκολα,θα δεις...

Εγώ πήρα 16.5 κιλά..από 60.5 πήγα 77..βγήκα από το μαιευτήριο 70 κ μια εβδομάδα μετά έφτασα 68.5.. έχω ακόμη να χάσω αλλά.δε τρελαίνομαι..ακόμη 15ημερων είναι ο μπέμπης..

Πάντως στο θέμα ρούχων δε καταλαβαινω ΑΠΌΛΥΤΑ σε όλα νιώθω χάλια αλλά να σου πω κάτι? Λάμπει το πρόσωπο μου από ευτυχία κ αρκεί! Κ είμαι σίγουρη πως κ το δικό σου θα λάμπει!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renez είπε:

Είναι νωρίς ακόμη βρε κορίτσι να επανέλθεις κ μην συγκρίνεις με άλλες γυναίκες γτ όπως σε όλα ετσι κ σε αυτό ο κάθε οργανισμός κ μεταβολισμός διαφέρει..αν κάνεις μια καλή διατροφή κ βάλεις όσο μπορείς κάποια άσκηση στη καθημερινότητα σου θα φύγουν πιο εύκολα,θα δεις...

Εγώ πήρα 16.5 κιλά..από 60.5 πήγα 77..βγήκα από το μαιευτήριο 70 κ μια εβδομάδα μετά έφτασα 68.5.. έχω ακόμη να χάσω αλλά.δε τρελαίνομαι..ακόμη 15ημερων είναι ο μπέμπης..

Πάντως στο θέμα ρούχων δε καταλαβαινω ΑΠΌΛΥΤΑ σε όλα νιώθω χάλια αλλά να σου πω κάτι? Λάμπει το πρόσωπο μου από ευτυχία κ αρκεί! Κ είμαι σίγουρη πως κ το δικό σου θα λάμπει!!

 

Άσκηση δεν έχω τον χρόνο ούτε και δύναμη να κάνω καθώς είμαι μόνη με το μωρό σπίτι ο σύζυγος δουλεύει μέχρι αργά το απόγευμα,και αν έχω λιγο χρόνο κάνω της δουλειές του σπιτιού η ξεκουράζομαι λίγο. Ψυχολογικά νιώθω ότι χάνω την υπομονή μου και ξεσπάσω συνέχεια,θα θέμα πολύ να πως όπως και εσύ πως λάμπει το πρόσωπο μου :( 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellie S είπε:

Άσκηση δεν έχω τον χρόνο ούτε και δύναμη να κάνω καθώς είμαι μόνη με το μωρό σπίτι ο σύζυγος δουλεύει μέχρι αργά το απόγευμα,και αν έχω λιγο χρόνο κάνω της δουλειές του σπιτιού η ξεκουράζομαι λίγο. Ψυχολογικά νιώθω ότι χάνω την υπομονή μου και ξεσπάσω συνέχεια,θα θέμα πολύ να πως όπως και εσύ πως λάμπει το πρόσωπο μου :( 

Φυσικά κ μπορείς να το πεις!! Να κοιτάξεις το μουτράκι από το μωρό σου που τόσο καιρό περιμενες κ τώρα το έχεις πλαι σου κ έπειτα το πρόσωπο σου στο καθρέπτη να δεις πως θα λάμπει!!

Όλα στο μυαλό μας είναι κ να δεις πως όταν σταματήσεις να σκέφτεσαι τα κιλά(χωρίς να τρως παραπάνω έννοειται ) τότε θα φύγουν πιο ευκολα χωρίς να το καταλάβεις.

Κ εγώ στην ίδια φάση είμαι. Μόνη με το μωρό ο άντρας μου δουλεύει 6-6 κ γυρνάει 7+..οι γονείς μου δουλεύουν κ τα πεθερικά εκτός Αθηνών οπότε σε νιώθω..

Άσκηση εννοούσα το οτιδήποτε οχι γυμναστική. Πχ να πας μισή ώρα με το καρότσι ειδικά όσο κρατάει ο καιρός ή με μάρσιπο αν εχεις..ίσα να περπατάς έστω..πιστεύω θα κάνει καλό κ στη ψυχολογία σου να βγαίνεις πιο συχνά κ στον μεταβολισμό σου..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Φυσικά κ μπορείς να το πεις!! Να κοιτάξεις το μουτράκι από το μωρό σου που τόσο καιρό περιμενες κ τώρα το έχεις πλαι σου κ έπειτα το πρόσωπο σου στο καθρέπτη να δεις πως θα λάμπει!!

Όλα στο μυαλό μας είναι κ να δεις πως όταν σταματήσεις να σκέφτεσαι τα κιλά(χωρίς να τρως παραπάνω έννοειται ) τότε θα φύγουν πιο ευκολα χωρίς να το καταλάβεις.

Κ εγώ στην ίδια φάση είμαι. Μόνη με το μωρό ο άντρας μου δουλεύει 6-6 κ γυρνάει 7+..οι γονείς μου δουλεύουν κ τα πεθερικά εκτός Αθηνών οπότε σε νιώθω..

Άσκηση εννοούσα το οτιδήποτε οχι γυμναστική. Πχ να πας μισή ώρα με το καρότσι ειδικά όσο κρατάει ο καιρός ή με μάρσιπο αν εχεις..ίσα να περπατάς έστω..πιστεύω θα κάνει καλό κ στη ψυχολογία σου να βγαίνεις πιο συχνά κ στον μεταβολισμό σου..

Εχεις δίκαιο σκέφτομαι σκέφτομαι να πάρω μαρσιπο να πηγαίνω κανένα περπάτημα γιατι ολοι μερα μεσα στο σπιτι σχεδόν μόνη με ενα μωρο τρελενεσαι..Πιο  μου προτείνεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellie S είπε:

Εχεις δίκαιο σκέφτομαι σκέφτομαι να πάρω μαρσιπο να πηγαίνω κανένα περπάτημα γιατι ολοι μερα μεσα στο σπιτι σχεδόν μόνη με ενα μωρο τρελενεσαι..Πιο  μου προτείνεις; 

Σαν είδος θα σου πρότεινα ένα Mai Taiτωρα έχουν καλά στην εταιρεία "αστεράκι" κ εγώ έχω ένα της εταιρείας "amazona" (μου το έκαναν δώρο) το καλό είναι ότι μέχρι κ 2 χρόνων μπορείς να το χρησιμοποιεις εσύ ή ο άντρας σου είτε μπροστά όσο είναι μωρό είτε μετά στη πλάτη όταν μεγαλώσει σε διακοπές κτλ..

Κ επίσης είναι εύκολο σχετικά (μέχρι να πάρεις το κολλάει ) να το φοράς κ μόνη σου..

Το ξέρω κοριτσάκι μου δε παλεύεται σπίτι όλη μέρα με τα μωρά..κ εγώ περιμένω πως κ τι τις Κυριακές που δε δουλεύει ο άντρας μου κ πάμε οικογενειακώς βολτουλες με το καρότσι..αλλιώς καθημερινές πάω γύρω γύρω με τον μάρσιπο σε ότι χρειαστώ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Thaliamp @merl30 αυτο που βαζετε το μωρο στο πλαι σας το εχει πει ο γιατρος σας γτ εχουν γοπ πχ; Γιατι ειναι επικινδυνο για το μωρο να κοιμαται σε αλλη θεση εκτος απο το τελειως ανασκελα, εκτος κ αν το εχει συμβουλεψει παιδιατρος για αλλους λογους.

@Comet σε καταλαβαινω απολυτως και μενα το πρωτο μου ηταν ετσι. Υπαρχουν ομως κ τα λιγο πιο ευκολα κ ισως τελικα εν μερει ειναι θεμα παιδιου παρα ειδους διατροφής.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , SasT είπε:

@Thaliamp @merl30 αυτο που βαζετε το μωρο στο πλαι σας το εχει πει ο γιατρος σας γτ εχουν γοπ πχ; Γιατι ειναι επικινδυνο για το μωρο να κοιμαται σε αλλη θεση εκτος απο το τελειως ανασκελα, εκτος κ αν το εχει συμβουλεψει παιδιατρος για αλλους λογους.

@Comet σε καταλαβαινω απολυτως και μενα το πρωτο μου ηταν ετσι. Υπαρχουν ομως κ τα λιγο πιο ευκολα κ ισως τελικα εν μερει ειναι θεμα παιδιου παρα ειδους διατροφής.

Εμένα μου το είπε η παιδιατρος.Οχι δεν έχουμε ΓΟΠ.Απλα η μικρή μου αν την βάλω ανάσκελα με το κεφάλι στο πλάι,έχει δύναμη και το γυρνάει ίσιο το κεφαλι της (κάθετα)με αποτέλεσμα αν ρευτεί στον ύπνο της,πνίγεται.Ενω όταν την βάζω στο πάλι και γουλια να βγάλει καμιά φορα,τρέχει γιατί δεν μπορεί ακόμη να γυρίσει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, merl30 είπε:

Εμένα μου το είπε η παιδιατρος.Οχι δεν έχουμε ΓΟΠ.Απλα η μικρή μου αν την βάλω ανάσκελα με το κεφάλι στο πλάι,έχει δύναμη και το γυρνάει ίσιο το κεφαλι της (κάθετα)με αποτέλεσμα αν ρευτεί στον ύπνο της,πνίγεται.Ενω όταν την βάζω στο πάλι και γουλια να βγάλει καμιά φορα,τρέχει γιατί δεν μπορεί ακόμη να γυρίσει.

Πολυ σωστά τα λες.. Και ο δικός μου απο τριών μηνών κοιμόταν μπρουμυτα.. Απλά γιατί έτσι του άρεσε.. Τι να κάνουμε.? Γνωρίζουμε όλες τις βασικές οδηγίες μα αφουγγραζομαστε και τις ανάγκες των μωρων μας και ειμαστε απο πανω τους... 

Μια χαρά τα πας!!! 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε??να σας ρωτησω πως τα ντυνεται τα μικρουλια σας??εγω με μακρυμανικο φορμακι μονο...να αρχισουμε να βαλουμε και φανελακι???24 βαθμοι μεσα στο σπιτι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε??να σας ρωτησω πως τα ντυνεται τα μικρουλια σας??εγω με μακρυμανικο φορμακι μονο...να αρχισουμε να βαλουμε και φανελακι???24 βαθμοι μεσα στο σπιτι...

Καλησπέρα.Εγω του φοραω αμανίκο φανελάκι και μακρυμάνικα πιτζαμακια λεπτά.Κι εμείς 24 βαθμούς εχουμε

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε??να σας ρωτησω πως τα ντυνεται τα μικρουλια σας??εγω με μακρυμανικο φορμακι μονο...να αρχισουμε να βαλουμε και φανελακι???24 βαθμοι μεσα στο σπιτι...

Καλησπέρα Φώφη μου....κ εγώ μόνο μακρυμάνικο φορμακι φόραγα μέχρι τώρα....αν του βάλω κάτι παραπάνω ιδρώνει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Καλησπέρα Φώφη μου....κ εγώ μόνο μακρυμάνικο φορμακι φόραγα μέχρι τώρα....αν του βάλω κάτι παραπάνω ιδρώνει!!!

Και εμενα μια μερα ιδρωσε αλλα σημερα τη  ειδα κρυωνε και αποψε της εβαλα ραντακι φανελακι...να δουμε πως θα παει το βραδυ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε??να σας ρωτησω πως τα ντυνεται τα μικρουλια σας??εγω με μακρυμανικο φορμακι μονο...να αρχισουμε να βαλουμε και φανελακι???24 βαθμοι μεσα στο σπιτι...

Κ εγώ όπως η @Comet Φώφη μου..κοντομανικα ή μανίκι ζιπουνακι από μέσα κ φορμακι λεπτό βαμβακερό απ' έξω. 

Σίγουρα όχι ακόμη βελουτε φίλη..μετά τι θα φοράνε..? Κ έχετε πολύ καλή θερμοκρασία στο σπίτι!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Και εμενα μια μερα ιδρωσε αλλα σημερα τη  ειδα κρυωνε και αποψε της εβαλα ραντακι φανελακι...να δουμε πως θα παει το βραδυ..

Κουβερτουλα από πάνω???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...