Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Αχ έχω βάζω κ κρέμα γτ φοβάμαι μη συγκαει στο δέρμα που έφτιαξε.. ευτυχώς μου το είπες κ πήρα υποσεντονα!! Κ εμένα πέρασαν 2 χρόνια από τον γιο μου κ δν θυμάμαι τίποτα!!! Απορώ πως τα διέγραψα όλα??? Κ την κούραση! Χαχα

Ωχ πολύ δύσκολη η αποχή από όλα . Δυστυχώς όλα έχουν γαλακτοκομικά. Υπομονή θα κάνεις όμως για να είναι καλά το μωράκι σου.  Δε έχω έμπειρια σε αυτό για να σου πω κάτι.  

Μια χαρά είστε από βάρος.  Τους 3 πρώτους μήνες παίρνουν από  1 σχεδόν κιλό σίγουρα μέ θηλασμό  ενώ με ξένο περισσότερο.  

Όσο για τον ύπνο , Υπομονή κ να κοιμάσαι μαζί με το μωρό τώρα που έχεις μόνο 1!!! Μετά θα τρέχεις!!!! Χαχαχα

Η δικιά μου κορίτσια εσύ φτιάξει ένα πρόγραμμα άστα.. λοιπόν την μέρα είναι : ξυπνάει 7-8 το πρωί , θηλασμός- αλλαγή  πάνας κ νάνι χωρίς καθόλου γκρίνια, ξανά 10,3-11 τα ίδια, ύπνος μέχρι τις 2 παρά , ξανά τα ίδια κ ήρεμα! Ύπνος ύπνος μέχρι τις 5.30 , ξανά τα ίδια (ύπνος 6 -8.30 το βράδυ ) κ μετα ξεκινάει το μαρτύριο.. Από τις 21.00 το βράδυ θα θηλάσει 30 λεπτά, κοιμάται πάνω μπου κ μόλις την αφήσω ξυπνάει.. Κ έχει πάρα πολλά αέρια κ κλαίει συνέχεια μετά.. κάνουμε μπάνιο μές τα κλάματα.. Αφού δεν θέλω να την κάνω μπάνιο γτ την λυπάμαι( μάλλον θα την κάνω μεσημέρι που είναι ήρεμη) κ όλο αυτό με πάει μέχρι τις 1.30 την νύχτα που κοιμάται κ ξυπνάει το πρωί 7-8 . 

Συμπέρασμα: όλη μέρα είναι άλλο μωρό πραγματικά, το βράδυ εκείνες τις 4 ώρες είναι άλλο , μές στην γκρινια κ το κλάμα. Έχω κ τον μεγάλο που κάνει κ αυτός φασαρία γτ παίζει κ που να ηρεμήσει η καημένη.. 

ΑΠΟΡΙΑ:γίνεται κάθε βράδυ την ίδια ώρα να έχει άερια κ κολικούς? Όλη μέρα πως κ δεν έχει? 

Επίσης έχω κ άλλο θέμα , την μέρα θήλαζρι πολύ καλά κ δν πνίγεται κ δεν κλαίει. Το βράδυ άσε που πνίγεται από το γάλα κ κλαίει αλλά κ όταν ρευεται κλαίει πολύ.  Σκέφτομαι για ΓΟΠ  αλλά να έχει μόνο το βράδυ??? Θα ρωτήσω παιδίατρο. @Thaliamp  εσείς πως καταλάβατε ότι έχει γοπ ? εμένα δεν βγάζει γουλιές  ούτε εμετό εκτός αν την θηλάζω κ την αφήσω κάτω  κατευθείαν ίσως βγάλει λίγο.  

Επίσης καλά κάνει συνέχεια  κ υδαρη.. Κ σε  αλλαγή πάνας με κατουραει κ μπορεί να κάνει κ από μια κουτσουλια  κακα όταν την σκουπίζω.. 

Έχω κ τη μαμά μου να με πρήζει συνέχεια, Δεν είναι φυσιολογικό τα υδαρη κακα, τα πολλα κακα, δεν είναι σωστο να πίνει ανά μια ώρα αλλά μόνο 3ωρο κτλ ..ΈΛΕΟΣ  .κ που της  λέω να σταματήσει, Έχω κάθε μέρα τα ίδια..

Θυμάμαι πάντως ότι με το μελάνι είχαν κλείσει γρήγορα κ μετά δεν ξανασυγκαηκε! 
Ασε πολύ δύσκολο η αποχή, θέλουν όλες οι ετικέτες ψάξιμο για ίχνη, κρυφά γαλακτοκομικά, δεν κάνει κρέατα πχ κοτόπουλο (θέλει μόνο ελευθερας).. Βουνό μου φαίνεται!

Μηπως το βράδυ κανεις παραπάνω ώρες να θηλάσεις κ έχεις πιο έντονη ροη κ γι αυτό πνίγεται;;; Εγώ την τραβάω από το στηθος όταν τρέχουν «συντριβανακια» γιατί παρατηρησα πως τότε πνιγόταν κ μετά έκανε εμετουλη. Κυρίως συνέβαινε όταν γέμιζε πολύ το στηθος. Τώρα που το αποσυμφοριζω δεν βγάζει, πολύ σπάνια καμία γουλιτσα. 

On 19/10/2020 at 1:27 ΠΜ, Comet είπε:

Καλησπέρα σε όλες.Τι κάνετε;Τώρα κοιμήθηκε ο μικρός και διάβασα τα νέα σας.Κριμα που έχει αλλεργία το μωράκι σου.Δυσκολο να κάνεις αποχή από τόσα πράγματα.

Πολύ δύσκολο! 
Κορίτσια δεν έφτανε η αϋπνία, η κουραση, η αποχη από γαλακτοκομικά, έχει κ η μεγάλη μου (2 χρόνων) δέκατα κ τρέμω μην ανεβάσει πυρετό κ κολλήσει τη μικρή!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Renez είπε:

Όχι όχι όχι αυτό που λέει η μανούλα σου φίλη είναι λάθος!! Όλα!! Η ποσότητα κ η σύσταση στα κακά σε μωρά που θηλάζουν διαφέρει κ μπορεί κ να διαφέρει κ στο ίδιο μωρό από μέρα σε μέρα!! 

Το να τρώει ανά μία ώρα είναι επίσης φυσιολογικοτατο για τον θηλασμό(παρότι βέβαια μαρτύριο για εμάς τις μανάδες αλλά το αξίζουν!!)

Να ακούς ΜΟΝΟ τον παιδίατρο σου κ εμπειρίες από μανουλες που θηλάζουν όπως εσύ κ έχουν εμπειρία!! Κ εμένα η μάνα μοθε επρηζε να ΜΗΝ θηλάσω κ να δίνω ξένο για να είναι λέει πιο ήρεμο το παιδί κ μλκιες..για δική μου ευκολία δλδ να κόψω από το παιδί μου κάτι τόσο αγνό που μπορώ να του προσφέρω ενώ το θέλω? Άσε μας καλέ!! Όταν είδε ότι σε 12 μέρες πήρε 600γρ κ 2.5 πόντους ύψος σταμάτησε να μουρμουραει!!

Υδαρη αυτό είναι αγάπη τα ρευστά που λες..από το υδωρ..σαν νεράκι δλδ τα κακακια..

 Ναι ότι να ναι είναι η μαμά μου.  Η δικιά μου είναι φανατική του θηλασμού.. να μην δώσω ξένο κ να μην δώσω μπιμπερό (Κ ασ' έχει δικό μου γάλα!!!)) 

Just now, LidaK είπε:

Θυμάμαι πάντως ότι με το μελάνι είχαν κλείσει γρήγορα κ μετά δεν ξανασυγκαηκε! 
Ασε πολύ δύσκολο η αποχή, θέλουν όλες οι ετικέτες ψάξιμο για ίχνη, κρυφά γαλακτοκομικά, δεν κάνει κρέατα πχ κοτόπουλο (θέλει μόνο ελευθερας).. Βουνό μου φαίνεται!

Μηπως το βράδυ κανεις παραπάνω ώρες να θηλάσεις κ έχεις πιο έντονη ροη κ γι αυτό πνίγεται;;; Εγώ την τραβάω από το στηθος όταν τρέχουν «συντριβανακια» γιατί παρατηρησα πως τότε πνιγόταν κ μετά έκανε εμετουλη. Κυρίως συνέβαινε όταν γέμιζε πολύ το στηθος. Τώρα που το αποσυμφοριζω δεν βγάζει, πολύ σπάνια καμία γουλιτσα. 

Πολύ δύσκολο! 
Κορίτσια δεν έφτανε η αϋπνία, η κουραση, η αποχη από γαλακτοκομικά, έχει κ η μεγάλη μου (2 χρόνων) δέκατα κ τρέμω μην ανεβάσει πυρετό κ κολλήσει τη μικρή!

Όχι αντιθέτως το βράδυ από τις 9 που έχει κολικούς , θέλει να πίνει κάθε μια ώρα.  Θα κοιτάξω για κρυφή  γοπ

Εντωμεταξύ μου ρευεται δύσκολα εμένα.  Εσάς με θηλασμό ρευεται σε κάθε γευμα?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

 Ναι ότι να ναι είναι η μαμά μου.  Η δικιά μου είναι φανατική του θηλασμού.. να μην δώσω ξένο κ να μην δώσω μπιμπερό (Κ ασ' έχει δικό μου γάλα!!!)) 

Όχι αντιθέτως το βράδυ από τις 9 που έχει κολικούς , θέλει να πίνει κάθε μια ώρα.  Θα κοιτάξω για κρυφή  γοπ

Εντωμεταξύ μου ρευεται δύσκολα εμένα.  Εσάς με θηλασμό ρευεται σε κάθε γευμα?

Οχι δεν ρευεται και πολλες φορες την βςζω κατευθειαν για υπνο και την εχω στο πλαι..με το μητρικο μου λενε οτι δεν χρειαζεται καθε φορα να ρευτει γιατι ειναι πιο ελαφρυ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

 Ναι ότι να ναι είναι η μαμά μου.  Η δικιά μου είναι φανατική του θηλασμού.. να μην δώσω ξένο κ να μην δώσω μπιμπερό (Κ ασ' έχει δικό μου γάλα!!!)) 

Όχι αντιθέτως το βράδυ από τις 9 που έχει κολικούς , θέλει να πίνει κάθε μια ώρα.  Θα κοιτάξω για κρυφή  γοπ

Εντωμεταξύ μου ρευεται δύσκολα εμένα.  Εσάς με θηλασμό ρευεται σε κάθε γευμα?

Σχεδόν σε κανένα φίλη!! Τον παλεύω μέχρι 10' κ μετά τον ξαπλωνω ανάσκελα με το κεφαλάκι στο πλάι..έτσι μου πε ο παιδίατρος πάντως..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

 Ναι ότι να ναι είναι η μαμά μου.  Η δικιά μου είναι φανατική του θηλασμού.. να μην δώσω ξένο κ να μην δώσω μπιμπερό (Κ ασ' έχει δικό μου γάλα!!!)) 

Όχι αντιθέτως το βράδυ από τις 9 που έχει κολικούς , θέλει να πίνει κάθε μια ώρα.  Θα κοιτάξω για κρυφή  γοπ

Εντωμεταξύ μου ρευεται δύσκολα εμένα.  Εσάς με θηλασμό ρευεται σε κάθε γευμα?

Όχι σε κάθε γεύμα, πού κ πού ρεύεται. Την κρατάω κ εγώ λίγο όρθια όπως τα κορίτσια κ αν τύχει κ ρευτεί καλώς, αλλιώς ανάσκελα κ κεφαλάκι στο πλαι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , ada32 είπε:

 Ναι ότι να ναι είναι η μαμά μου.  Η δικιά μου είναι φανατική του θηλασμού.. να μην δώσω ξένο κ να μην δώσω μπιμπερό (Κ ασ' έχει δικό μου γάλα!!!)) 

Όχι αντιθέτως το βράδυ από τις 9 που έχει κολικούς , θέλει να πίνει κάθε μια ώρα.  Θα κοιτάξω για κρυφή  γοπ

Εντωμεταξύ μου ρευεται δύσκολα εμένα.  Εσάς με θηλασμό ρευεται σε κάθε γευμα?

Λένε ότι συνήθως μετά τις 40μερες εδραιώνεται ο θηλασμός,ποτέ δεν ξέρεις όμως.Δεν πρίζεται το στήθος σου;Εμένα και στους 2 εδραιώθηκε στους 3,5 μήνες.Κι εμένα σπάνια ρευεται


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτη τη φορα ο θηλασμος εδραιωθηκε νωριτερα!Το καταλαβα γιατι δεν πρηζοτανε το στηθος μου!Ηταν μαλακο αλλα ειχα κανονικα γαλα!Καπου διαβασα οτι αν εχεις ξαναθηλασει την επομενη φορα εδραιωνεται πιο γρηγορα ο θηλασμος,αλλα δεν ξερω αν ισχυει..

 

Επισης,εμεις ειμαστε 1.5 μηνα κ σηκωνουμε κεφαλακι κ το κραταει για λιγο κ κοριτσια..αρχισε τα χαμογελα κ λιωωωωωνουμε!!!!!Οταν ειναι ξεκουραστη κ χορτατη της μιλαμε,της χαμογελαμε κ χαμογελαει κ εκεινη!!!Ειναι απιστευτο..κ εχει αρχισει κ κανει φωνουλες.. «α» κ «ου»Σκετη γλυκα...:wub:

  • Μου αρέσει 4

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα ο γιος μου δεν ρευοταν καθόλου με τον θηλασμό ! Η μπέμπα ρευεταί κ δυνατά κάποιες φορές μεμετά τον θηλασμό Αλλά μετά κλαιει πολύ..  Αυτό συμβαίνει κυρίως το βράδυ που έχει γκρίνια από τις 9.30 -1.30 . Υποψιάζομαι ΓΟΠ γτ είναι 25 μέρων κ μου έκανε 3 φορές εμετό μόλις ήπιε  (την είχα αφήσει κατευθείαν στην καλαθουνα) κ σήμερα μου έβγαλε  κ μία γουλιά.  Απλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι από το ζόρι από τόυς κολικούς η από παλινδρόμηση(όταν την έχω αγκαλιά την ακούω σαν να καταπίνει κιόλας). Θα ζητήσω σίγουρα υπέρηχο  κ βλέπουμε. 

Πάντως ο απόρροφητηρας είναι σωτήριος το βράδυ!!!!

@Fofi! εγώ από ράμματα  δεν κατάλαβα τίποτα αυτή την φορά.  Είχα εσωτερικά κ 1-2 εξωτερικά Αλλά καθόλου πόνο (στο πρώτο θυμάμαι για 1 εβδομάδα με πονούσαν λιγάκι). Ίσως επειδή είναι 2ός τοκετος βέβαια! Αλλά νιώθω πολύ καλά κάτω κ δεν ξέρω αν έχουν  πέσει τα ράμματα.. Λοχεία έχω ακόμα.. φοράω σερβιετακι γτ έχω ροζ ακόμα . @Comet @Dinakim αν δεν θηλάσει η μπέμπα στον 3ώρο το νιώθω πρησμένο κ τρέχει  Αλλά όχι πολύ( την προηγούμενη φορά γινόμουν  μούσκεμα κ Αλλάζα πολλά φανελάκια). Αλλά κ όταν θηλάζει κάθε 1.5 ώρα ενώ μαλακό  ,Η μπέμπα καταπίνει..  οπότε πιστεύω ότι μάλλον εδραιώνεται σιγά σιγά. Σίγουρα το πρωί μετά από 5ώρες είναι πρησμένο κ πονάει. 

Τελικά στο πρώτο παιδί εγώ ήμουν στην κοσμάρα μου!! Δεν είχα φοβιες ούτε άγχος.. θεωρούσα φυσιολογικό να θηλάζει κ μετά να κοιμάται..(έβαζα κ λευκούς ήχους στο κινητό) ήμουν κ όλη μέρα μόνη στο σπίτι χωρίς βοήθεια. Ούτε συγκαματα είχα ουτε να παλεύουμε να αλλάξουμε πανα. Κτλ . Τώρα τα έχω όλα κ επειδή ξέρω κ Αλλά , φοβάμαι κ περισσότερο.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Thaliamp καλα το ειπα εγω, θηριακι. 
Εμεις χαμογελαμε συνειδητα και με ηχο εδω και καποιες μερες αλλα δεν μπορω να πω οτι κραταει καλα το κεφαλι του. Μπορει να φταιω που δεν τον βαζω μπρουμυτα... δυσφορει πολυ . Ενας λογος ειναι μαλλον που πινει πολυ αερα στο θηλασμο, οποτε κανει πολλα και δυνατα ρεψιματα μετα. Ενω εχει εδραιωθει με την εννοια οτι δεν κανουμε πολλα γευματα και το μωρο πινει αρκετα, σιγουρα δεν εχει ρυθμιστει η ποσοτητα μου και ακομα πνιγεται. Στο πρωτο μου η κατασταση εφτιαξε μετα το εξαμηνο και εντελως στο εννιαμηνο, ελπιζω τωρα να παμε λιγο νωριτερα  γιατι ειναι εξαντλητικο να ρευουμε ολη μερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Κορίτσια εμένα ο γιος μου δεν ρευοταν καθόλου με τον θηλασμό ! Η μπέμπα ρευεταί κ δυνατά κάποιες φορές μεμετά τον θηλασμό Αλλά μετά κλαιει πολύ..  Αυτό συμβαίνει κυρίως το βράδυ που έχει γκρίνια από τις 9.30 -1.30 . Υποψιάζομαι ΓΟΠ γτ είναι 25 μέρων κ μου έκανε 3 φορές εμετό μόλις ήπιε  (την είχα αφήσει κατευθείαν στην καλαθουνα) κ σήμερα μου έβγαλε  κ μία γουλιά.  Απλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι από το ζόρι από τόυς κολικούς η από παλινδρόμηση(όταν την έχω αγκαλιά την ακούω σαν να καταπίνει κιόλας). Θα ζητήσω σίγουρα υπέρηχο  κ βλέπουμε. 

Πάντως ο απόρροφητηρας είναι σωτήριος το βράδυ!!!!

@Fofi! εγώ από ράμματα  δεν κατάλαβα τίποτα αυτή την φορά.  Είχα εσωτερικά κ 1-2 εξωτερικά Αλλά καθόλου πόνο (στο πρώτο θυμάμαι για 1 εβδομάδα με πονούσαν λιγάκι). Ίσως επειδή είναι 2ός τοκετος βέβαια! Αλλά νιώθω πολύ καλά κάτω κ δεν ξέρω αν έχουν  πέσει τα ράμματα.. Λοχεία έχω ακόμα.. φοράω σερβιετακι γτ έχω ροζ ακόμα . @Comet @Dinakim αν δεν θηλάσει η μπέμπα στον 3ώρο το νιώθω πρησμένο κ τρέχει  Αλλά όχι πολύ( την προηγούμενη φορά γινόμουν  μούσκεμα κ Αλλάζα πολλά φανελάκια). Αλλά κ όταν θηλάζει κάθε 1.5 ώρα ενώ μαλακό  ,Η μπέμπα καταπίνει..  οπότε πιστεύω ότι μάλλον εδραιώνεται σιγά σιγά. Σίγουρα το πρωί μετά από 5ώρες είναι πρησμένο κ πονάει. 

Τελικά στο πρώτο παιδί εγώ ήμουν στην κοσμάρα μου!! Δεν είχα φοβιες ούτε άγχος.. θεωρούσα φυσιολογικό να θηλάζει κ μετά να κοιμάται..(έβαζα κ λευκούς ήχους στο κινητό) ήμουν κ όλη μέρα μόνη στο σπίτι χωρίς βοήθεια. Ούτε συγκαματα είχα ουτε να παλεύουμε να αλλάξουμε πανα. Κτλ . Τώρα τα έχω όλα κ επειδή ξέρω κ Αλλά , φοβάμαι κ περισσότερο.. 

Κι εγώ στο 2ο με τα ράμματα μετά δεν πονούσα.Ο γιατρός είπε γιατί ήταν η δεύτερη γέννα.Δεν ξέρω αν η μικρή σου έχει ΓΟΠ .Να κάνεις υπέρηχο αλλά αν είχε δεν θα έβγαζε και τη μέρα;Ο δικός μου από νεογέννητο έβγαζε γουλιες(ο πρώτος ούτε μια φορά).αλλά είναι πολύ πιο λαίμαργος και δεν έβγαζε αν ήταν ήσυχος μετά η κοιμοταν(ποτέ το βράδυ) μόνο όταν κουνιόταν πολύ η έκανε κακά του και στο λοξυγγα.(στο ζόρισμα δηλ .)Δεν ασχολήθηκα.Τωρα βγάζει πολύ πιο λίγο .Ίσως έχουν ήπια ΓΟΠ.Να το τσεκαρεις όμως για να ξέρεις.

Εγώ πάλι είμαι πολύ πιο ήρεμη στο 2ο.Ειναι πολλά με τα οποία δεν ασχολούμαι ενώ στο πρώτο αγχωνομουν.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα!!!!όσο έλεγα ότι θα αργήσω να έχω ξανα επαφές με τον αντρα μου τελικά άλλαξαν τα πράγματα χαχαχα κ χτες έγινε!!!!!έχει κάνει καμία κ αν ναι πως νιώσατε???νόμιζα ότι θα πονέσω αλλά τίποτα.....σχεδόν όπως πριν πόνο καθόλου μόνο λίγο άβολα στην αρχή!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!όσο έλεγα ότι θα αργήσω να έχω ξανα επαφές με τον αντρα μου τελικά άλλαξαν τα πράγματα χαχαχα κ χτες έγινε!!!!!έχει κάνει καμία κ αν ναι πως νιώσατε???νόμιζα ότι θα πονέσω αλλά τίποτα.....σχεδόν όπως πριν πόνο καθόλου μόνο λίγο άβολα στην αρχή!!!!

Μπράβο κορίτσι μια χαρά δηλ.Εγω στον μεγάλο πονούσα πολύ τις πρώτες 3-4 φορές.Σε αυτόν μονο τις πρώτες 2-3 πόνεσα αλλά λίγο.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Thaliamp είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!όσο έλεγα ότι θα αργήσω να έχω ξανα επαφές με τον αντρα μου τελικά άλλαξαν τα πράγματα χαχαχα κ χτες έγινε!!!!!έχει κάνει καμία κ αν ναι πως νιώσατε???νόμιζα ότι θα πονέσω αλλά τίποτα.....σχεδόν όπως πριν πόνο καθόλου μόνο λίγο άβολα στην αρχή!!!!

Άντε καλη αρχή φίλη:D

Εμείς ακόμη μόνο γύρω γύρω..

Ρε συ εμένα δεν έχουν απορροφηθεί όλα τα ράμματα ακόμη κ μου είπε ο γιατρός αφού 40ντισω να με δει κ έπειτα..

Εσύ θύμισε μου φυσιολογικα γεννησες?? Πόσων ημερών είσαι τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Άντε καλη αρχή φίλη:D

Εμείς ακόμη μόνο γύρω γύρω..

Ρε συ εμένα δεν έχουν απορροφηθεί όλα τα ράμματα ακόμη κ μου είπε ο γιατρός αφού 40ντισω να με δει κ έπειτα..

Εσύ θύμισε μου φυσιολογικα γεννησες?? Πόσων ημερών είσαι τώρα?

Ναι φυσιολογικααα κ αξέχαστα!!!34 ημέρες έχουν περάσει!!!κ μένα έτσι μου είχε πει αλλά έτυχε....τα ράμματα έχουν πέσει 2 εβδομάδες περίπου κ δεν είχα καθόλου πόνο από την αρχή....κ είπα να κάνω δοκιμαστικό!!!!:Dεσυ είσαι πιο φρέσκια ακομααα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Μπράβο κορίτσι μια χαρά δηλ.Εγω στον μεγάλο πονούσα πολύ τις πρώτες 3-4 φορές.Σε αυτόν μονο τις πρώτες 2-3 πόνεσα αλλά λίγο.

Μετά από πόσο καιρό είχατε επαφή εσείς????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...