Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Κοριτσια προβληματα βοηθηστε...αρχικα μεχρι ποσα κιλα και ποσο μηνων αντεχει το πορτ μπεμπε?γιατι κοιμαται εκει η μπεμπα και 2 φορες που την εβαλα στο κρεββατι μου κοιμηθηκε κατι ωραια 3 ωρα το μεσημερι...δευτερον εχουμε 2 μερες ενω την κραταω ρευεται μου βγαζει συνεχεια γουλιες πολλες γιατί??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Μετά από πόσο καιρό είχατε επαφή εσείς????

Την πρώτη φορά στις 60 μέρες και τη δεύτερη στις 40.Αφου με είχε δει πρώτα ο γιατρός.Μου είπε πει να μην κάνω κάτι αν δεν με δει.

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια προβληματα βοηθηστε...αρχικα μεχρι ποσα κιλα και ποσο μηνων αντεχει το πορτ μπεμπε?γιατι κοιμαται εκει η μπεμπα και 2 φορες που την εβαλα στο κρεββατι μου κοιμηθηκε κατι ωραια 3 ωρα το μεσημερι...δευτερον εχουμε 2 μερες ενω την κραταω ρευεται μου βγαζει συνεχεια γουλιες πολλες γιατί??

Δεν ξέρω για κιλα αλλά όπως το λίκνο είναι έως 6 μηνών γιατί μετά πιάνονται και προσπαθούν να σηκωθούν κι επειδή είναι χαμηλά μπορεί να πέσουν έξω.Θυμησε μου θηλάζεις;

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Την πρώτη φορά στις 60 μέρες και τη δεύτερη στις 40.Αφου με είχε δει πρώτα ο γιατρός.Μου είπε πει να μην κάνω κάτι αν δεν με δει.

Δεν ξέρω για κιλα αλλά όπως το λίκνο είναι έως 6 μηνών γιατί μετά πιάνονται και προσπαθούν να σηκωθούν κι επειδή είναι χαμηλά μπορεί να πέσουν έξω.Θυμησε μου θηλάζεις;

Ναι θηλαζω και η αληθεια ειναι οτι με εχει βοηθησει πολυ που την εχω διπλα μου στο πορτ μπεμπε..αλλα σκεφτομαι μηπως δεν ειναι καταλληλο το στρωματακι ή δεν βολευεται...καλα  δεν νομιζωνα χωραει μεχρι εξι μξνων..κανα μηνα ακομη το πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Ναι θηλαζω και η αληθεια ειναι οτι με εχει βοηθησει πολυ που την εχω διπλα μου στο πορτ μπεμπε..αλλα σκεφτομαι μηπως δεν ειναι καταλληλο το στρωματακι ή δεν βολευεται...καλα  δεν νομιζωνα χωραει μεχρι εξι μξνων..κανα μηνα ακομη το πολυ...

Εγώ πάντως τον έχω στο λίκνο και κάποιες ώρες τα ξημερώματα θηλάζουμε αγκαλιά ξαπλωτοι και κοιμόμαστε μαζί στον καναπέ.Παντως σε κάνα μήνα θα τον βάλω στην κούνια του αλλά θα είναι 6 μηνών.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Εγώ πάντως τον έχω στο λίκνο και κάποιες ώρες τα ξημερώματα θηλάζουμε αγκαλιά ξαπλωτοι και κοιμόμαστε μαζί στον καναπέ.Παντως σε κάνα μήνα θα τον βάλω στην κούνια του αλλά θα είναι 6 μηνών.

Πωπω τι τελεια 6 μηνων...εμεις ενα μιση ειμαστε και τετοιο αγχος μια με το να κανουμε το πρωτο εμβολιο μια με τον κοροναιο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi! είπε:

Πωπω τι τελεια 6 μηνων...εμεις ενα μιση ειμαστε και τετοιο αγχος μια με το να κανουμε το πρωτο εμβολιο μια με τον κοροναιο...

Κ εμεις ειμαστε 1.5 κ εχω εδω κ μια εβδομαδα που την εβγαλα απο το πορτ μπεμπε κ την εβαλα στην κουνια της!!Μου φαινοτανε οτι δε χωραγε πολυ ανετα κ τη μετεφερα!


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Κ εμεις ειμαστε 1.5 κ εχω εδω κ μια εβδομαδα που την εβγαλα απο το πορτ μπεμπε κ την εβαλα στην κουνια της!!Μου φαινοτανε οτι δε χωραγε πολυ ανετα κ τη μετεφερα!

Καλημερα...και πως ηταν τα βραδια της στην κουνια?απλα νομιζω οτι ειναι πολυ μικρη για να παει μονη της στο δωματιο και με βολευει και με τον θηλασμο..μετα θα πρεπει να πηγαινοερχομαι στα δωματια..χωρια το αγχος ενω τωρα με το που ακουω κατι πεταγομαι και μες στον υπνο μου ξυπναω και της ριχνω ματιες..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Καλημερα...και πως ηταν τα βραδια της στην κουνια?απλα νομιζω οτι ειναι πολυ μικρη για να παει μονη της στο δωματιο και με βολευει και με τον θηλασμο..μετα θα πρεπει να πηγαινοερχομαι στα δωματια..χωρια το αγχος ενω τωρα με το που ακουω κατι πεταγομαι και μες στον υπνο μου ξυπναω και της ριχνω ματιες..

Καλημερα!Στον υπνο δεν αλλαξε κατι,ξυπναει για να φαει οπως κ πριν!Εγω εχω βαλει διπλα στην κουνια της ενα ραντζακι κ κοιμομουν εκει..τωρα ηρθα στο κρεβατι μου με ενδοεπικοινωνια διπλα μου!


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Καλημερα!Στον υπνο δεν αλλαξε κατι,ξυπναει για να φαει οπως κ πριν!Εγω εχω βαλει διπλα στην κουνια της ενα ραντζακι κ κοιμομουν εκει..τωρα ηρθα στο κρεβατι μου με ενδοεπικοινωνια διπλα μου!

Τι να πω φοβαμαι...ελεγα να παει 3 μηνων αν και δεν νομιζω να χωραει μεχρι τοτε και μετα να την αλλαζα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Τι να πω φοβαμαι...ελεγα να παει 3 μηνων αν και δεν νομιζω να χωραει μεχρι τοτε και μετα να την αλλαζα..

Καλημέρα.Σε καταλαβαίνω.Κι εγώ σκέφτομαι ότι λόγω θηλασμού πάλι θα ξυπνάει το βράδυ (ίσως όχι τόσο συχνά αφού θα τρώει στερεές)και θα πρέπει να πηγαινοερχομαι.Επισης η κούνια του δεν χωράει στο δωμάτιο μας (δεν θα ανοίγει η ντουλάπα) .Αλλά θα ναι μεγάλος να κοιμόμαστε στον καναπέ,ήδη γυρίζει πολύ .Τον μεγάλο τον πήγα 6 μηνών στο δωμάτιο του αλλά έκανα μεικτή διατροφή και δεν ξυπνούσε το βράδυ(τότε έπινε το ξένο).


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 49 λεπτά , Comet είπε:

Καλημέρα.Σε καταλαβαίνω.Κι εγώ σκέφτομαι ότι λόγω θηλασμού πάλι θα ξυπνάει το βράδυ (ίσως όχι τόσο συχνά αφού θα τρώει στερεές)και θα πρέπει να πηγαινοερχομαι.Επισης η κούνια του δεν χωράει στο δωμάτιο μας (δεν θα ανοίγει η ντουλάπα) .Αλλά θα ναι μεγάλος να κοιμόμαστε στον καναπέ,ήδη γυρίζει πολύ .Τον μεγάλο τον πήγα 6 μηνών στο δωμάτιο του αλλά έκανα μεικτή διατροφή και δεν ξυπνούσε το βράδυ(τότε έπινε το ξένο).

 Και εμενα η κουνια δεν χωραει στο δωματιο....δεν ξερω τι θα κανω...

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Πωπω τι τελεια 6 μηνων...εμεις ενα μιση ειμαστε και τετοιο αγχος μια με το να κανουμε το πρωτο εμβολιο μια με τον κοροναιο...

Αχ κ εγώ έτσι με αυτό το άγχος είμαι.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

 Κοριτσια τι ώρα τα βάζετε για ύπνο το βράδυ???κ πως είναι η ρουτίνα σας???

Ξυπνάμε για πρωί γύρω στις 10-10:30..

Θηλάζει κ ξανά κοιμάται 30' όπου εγώ τρέχω να πλυθω/ντυθώ/ξεκινήσω μαγείρεμα..

Έπειτα μέχρι τις 3 περίπου είναι ξύπνιος με κάτι 30' ύπνου ενδιάμεσα από θηλασμους ανά 1 ώρα περίπου κ του κάνω κ ένα 20' μουσικοχορευτικό πρόγραμμα:mrgreen:.. το μεσημέρι κοιμάται 2 ώρες σχεδον κ εγώ κάνω δουλίτσες ή μπάνιο κ τρώω..

Μετά πάμε πάλι από τις 5-6 μέχρι 8 θηλασμό κ 30' ύπνου κ 8:30 τον κάνω μπανάκι,τρώει κ τον νανουριζω για τον 1ο βραδυνό όπως λέω ύπνο..μέχρι 10 έχει κοιμηθεί..μετά ξυπνάει περίπου ανά 3ωρο να φαει..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ξυπνάμε για πρωί γύρω στις 10-10:30..

Θηλάζει κ ξανά κοιμάται 30' όπου εγώ τρέχω να πλυθω/ντυθώ/ξεκινήσω μαγείρεμα..

Έπειτα μέχρι τις 3 περίπου είναι ξύπνιος με κάτι 30' ύπνου ενδιάμεσα από θηλασμους ανά 1 ώρα περίπου κ του κάνω κ ένα 20' μουσικοχορευτικό πρόγραμμα:mrgreen:.. το μεσημέρι κοιμάται 2 ώρες σχεδον κ εγώ κάνω δουλίτσες ή μπάνιο κ τρώω..

Μετά πάμε πάλι από τις 5-6 μέχρι 8 θηλασμό κ 30' ύπνου κ 8:30 τον κάνω μπανάκι,τρώει κ τον νανουριζω για τον 1ο βραδυνό όπως λέω ύπνο..μέχρι 10 έχει κοιμηθεί..μετά ξυπνάει περίπου ανά 3ωρο να φαει..

 

Πολύ ωραίοι είστε!!!!!εμένα είναι πολύ άστατο το πρόγραμμα του ρε παιδί μου....ξυπνάει γύρω στς 6κ30 με 7.. συνήθως δεν κοιμάται ξανά άντε καμιά ώρα....τρώει στο τρίωρο κ μετά κοιμάται ανάμεσα στα γεύματα σίγουρα καμιά ώρα....κάνει συνήθως ένα τρίωρο εκεί κοντά στο μεσημέρι....κ το απόγευμα κοιμάται αρκετά....τώρα δηλαδή κοιμόταν από τς 4 μέχρι 6 κ 30...σηκώθηκε έφαγε το μισό γάλα του γιατί νυστάζει κ ξανακοιμαται.... απλά δεν έχει στάνταρ ώρες....κ όταν πάει μέχρι αργά ο απογευματινές ύπνος μετά αργεί να κοιμηθεί....ενώ τον κάνω μπάνιο χαλαρώνει πολύ πίνει κ γάλα μετά...κ αν έχει κοιμηθεί πολύ πιο πριν δεν νυστάζει.αλλα τι να τον κάνω να τον ξυπνάω μέσα στη μέρα????θα γκρινιάζει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...