Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

@Fofi! Μου θα συμφωνήσω απόλυτα με τη Θάλεια..δεν τα αφήνουμε αυτά γτ ο μη γένοιτο είναι κάτι εξελίσσονται ραγδαία κ όσο πιο γρήγορα το εντοπίσετε τόσο πιο γρήγορα κ αποτελεσματικά θα δράσετε..οπότε κατ εμέ ξανά σκέψου το..

@Thaliamp αχ φίλη παλούκι οι μετακομίσεις αλλά έχουν τη γλύκα τους κ οι αλλαγες..νέο σπίτι,νέα αρχή όλη η οικογένεια μαζι:x

Μια χαρά καλέ είναι το μωρό ίσα ίσα,αλλάζει παραστάσεις να μη βαριέται χαχαχχα

Εμείς είχαμε καλό βράδυ,αλλά το πρωί έφαγε στις 10:30 κοιμήθηκε μέχρι 12 κ όταν ξύπνησε για 2.5 ώρες είχε γκρίνια κ ενώ πεινούσε κ τον έβλεπα τον έβαζα στήθος κ δεν..έπινε 2' κ ξανά γκρίνια ένας φαύλος κύκλος κ ουσιαστικα έμενε νυστικος:sad: 

Με τα πολλά του έδωσα μπιμπερο κ ήπιε 90μλ κ ξεράθηκε το μαναρακι μου.μδε ξέρω γμτ γτ το έκανε αυτό κ το έχει ξανά κάνει 2-3 φορές πιο πριν..ίσως πονάει κ του είναι δυσκολο το στήθος ενώ το μπουκάλι πιο εύκολο κ το πίνει..

Μετά που του έδωσες στήθος ξανα έφαγε κανονικά έτσι?????μπορεί να είναι τυχαίο η όντως να του είναι πιο εύκολο!!!!κ εμείς ευτυχώς είχαμε καλό βράδυ....δύο φορές ξύπνησε αλλά ήπιε το γάλα του κ κοιμήθηκε κατευθείαν σε δέκα λεπτά....χωρίς κούνημα χωρίς τίποτα...λες κ κατάλαβε την κούραση μου κ με λυπήθηκε!!!!να σε ρωτήσω ηλεκτρονικά τα παίρνεις τα pampers????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Μετά που του έδωσες στήθος ξανα έφαγε κανονικά έτσι?????μπορεί να είναι τυχαίο η όντως να του είναι πιο εύκολο!!!!κ εμείς ευτυχώς είχαμε καλό βράδυ....δύο φορές ξύπνησε αλλά ήπιε το γάλα του κ κοιμήθηκε κατευθείαν σε δέκα λεπτά....χωρίς κούνημα χωρίς τίποτα...λες κ κατάλαβε την κούραση μου κ με λυπήθηκε!!!!να σε ρωτήσω ηλεκτρονικά τα παίρνεις τα pampers????

Ναι φίλη γτ ψάχνω προσφορές..

Δεν έχω στάνταρ ομως..οποία έχει τη καλύτερη κάθε φορά..

Just now, Thaliamp είπε:

Μετά που του έδωσες στήθος ξανα έφαγε κανονικά έτσι?????μπορεί να είναι τυχαίο η όντως να του είναι πιο εύκολο!!!!κ εμείς ευτυχώς είχαμε καλό βράδυ....δύο φορές ξύπνησε αλλά ήπιε το γάλα του κ κοιμήθηκε κατευθείαν σε δέκα λεπτά....χωρίς κούνημα χωρίς τίποτα...λες κ κατάλαβε την κούραση μου κ με λυπήθηκε!!!!να σε ρωτήσω ηλεκτρονικά τα παίρνεις τα pampers????

Όσο για το στήθος ξέχασα να απαντήσω,ναι ευτυχώς μετά κοιμήθηκε κ όταν ξύπνησε έπιασε κ έφαγε κανονικά!! Ίσως όπως είπα δυσκευοταν κ έφταιγε κ που πονούσε κ που ήταν άδειο το ζυζι γτ ειχα κάνει κ θηλαστρο..

Τι να πω? Άβυσσος αυτά το μωρά!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια δεν ψηλαφισα κατι..ειναι μικρο μου ειπε η ενδοκρινολογος και οτι τα μικρα φοβαται για κακοηθεια...μου συστησε εναν κορυφαιο γιατρο για την παρακεντηση οπως μου ειπε αλλα δεν τολμησα να παρω τηλ..ειπα στον αντρα μου να το αφησω για μετα τις γιορτες..δεν θελω να ξερω κατι τωρα..ακομη δεν προλαβα να την πιασω στα χερια μου δεν θα αντεξω να μαθω κατι που δεν θα μου αρεσει..

Αμαν βρε κ τυχαία πηγες;; Προληπτικά; Όλα περαστικά να είναι εύχομαι! Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια καλύτερα να μην το αφήσεις τόσο! Άσε που μπορεί να μην είναι κάτι κ τζάμπα τόσο καιρό να τραβήξεις το άγχος..

πρίν από 55 λεπτά , Renez είπε:

@Fofi! Μου θα συμφωνήσω απόλυτα με τη Θάλεια..δεν τα αφήνουμε αυτά γτ ο μη γένοιτο είναι κάτι εξελίσσονται ραγδαία κ όσο πιο γρήγορα το εντοπίσετε τόσο πιο γρήγορα κ αποτελεσματικά θα δράσετε..οπότε κατ εμέ ξανά σκέψου το..

@Thaliamp αχ φίλη παλούκι οι μετακομίσεις αλλά έχουν τη γλύκα τους κ οι αλλαγες..νέο σπίτι,νέα αρχή όλη η οικογένεια μαζι:x

Μια χαρά καλέ είναι το μωρό ίσα ίσα,αλλάζει παραστάσεις να μη βαριέται χαχαχχα

Εμείς είχαμε καλό βράδυ,αλλά το πρωί έφαγε στις 10:30 κοιμήθηκε μέχρι 12 κ όταν ξύπνησε για 2.5 ώρες είχε γκρίνια κ ενώ πεινούσε κ τον έβλεπα τον έβαζα στήθος κ δεν..έπινε 2' κ ξανά γκρίνια ένας φαύλος κύκλος κ ουσιαστικα έμενε νυστικος:sad: 

Με τα πολλά του έδωσα μπιμπερο κ ήπιε 90μλ κ ξεράθηκε το μαναρακι μου.μδε ξέρω γμτ γτ το έκανε αυτό κ το έχει ξανά κάνει 2-3 φορές πιο πριν..ίσως πονάει κ του είναι δυσκολο το στήθος ενώ το μπουκάλι πιο εύκολο κ το πίνει..

Κορίτσια κ εμείς επιτέλους χθες ήσυχο βράδυ! Ξύπνησε 1:30 κ μετά ξανά στις 7:30!!!! Βέβαια είχε φάει ξενο κ θήλασε κιολας, αλλά μάλλον τυχαίο πιστεύω... Για να δουμε! 
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Αμαν βρε κ τυχαία πηγες;; Προληπτικά; Όλα περαστικά να είναι εύχομαι! Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια καλύτερα να μην το αφήσεις τόσο! Άσε που μπορεί να μην είναι κάτι κ τζάμπα τόσο καιρό να τραβήξεις το άγχος..

Κορίτσια κ εμείς επιτέλους χθες ήσυχο βράδυ! Ξύπνησε 1:30 κ μετά ξανά στις 7:30!!!! Βέβαια είχε φάει ξενο κ θήλασε κιολας, αλλά μάλλον τυχαίο πιστεύω... Για να δουμε! 
 

Οχι εχω θυροειδη hashimoto οποτε το παρακολουθω χρονια...και τωρα πηγα διοτι λογο εγκυμοσυνης μου ειχε αυξησει την δοση και τωρα πρεπει να με ξανα ρυθμισει..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια δεν ψηλαφισα κατι..ειναι μικρο μου ειπε η ενδοκρινολογος και οτι τα μικρα φοβαται για κακοηθεια...μου συστησε εναν κορυφαιο γιατρο για την παρακεντηση οπως μου ειπε αλλα δεν τολμησα να παρω τηλ..ειπα στον αντρα μου να το αφησω για μετα τις γιορτες..δεν θελω να ξερω κατι τωρα..ακομη δεν προλαβα να την πιασω στα χερια μου δεν θα αντεξω να μαθω κατι που δεν θα μου αρεσει..

Ευχομαι να πάνε όλα καλά... Πάντως οι γιατροί πολλές φορές λένε αρλούμπες... Μην αγχώνεσαι χωρίς να κάνεις παρακεντηση κ εγώ βέβαια θα ααγχωνομουν αλλά πολλές φορές λένε για το χειροτερο κ δεν είναι τίποτα... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Μετά που του έδωσες στήθος ξανα έφαγε κανονικά έτσι?????μπορεί να είναι τυχαίο η όντως να του είναι πιο εύκολο!!!!κ εμείς ευτυχώς είχαμε καλό βράδυ....δύο φορές ξύπνησε αλλά ήπιε το γάλα του κ κοιμήθηκε κατευθείαν σε δέκα λεπτά....χωρίς κούνημα χωρίς τίποτα...λες κ κατάλαβε την κούραση μου κ με λυπήθηκε!!!!να σε ρωτήσω ηλεκτρονικά τα παίρνεις τα pampers????

Καλησπερα ποσο γαλα πινει το μωρο;εμενα τις τελευταίες ημέρες είναι πολύ κακοκεφος και δεν τρώει καλα!κολλησε στα 120 και λιγότερο μερικές φορές!αύριο έχουμε εμβολια!! 

Τα pampers ηλεκτρονικα μόνο τα παιρνω συμφέρει πολυ κ τα μωρομαντηλα και τα αφρόλουτρα!!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Καλησπερα ποσο γαλα πινει το μωρο;εμενα τις τελευταίες ημέρες είναι πολύ κακοκεφος και δεν τρώει καλα!κολλησε στα 120 και λιγότερο μερικές φορές!αύριο έχουμε εμβολια!! 

Τα pampers ηλεκτρονικα μόνο τα παιρνω συμφέρει πολυ κ τα μωρομαντηλα και τα αφρόλουτρα!!

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!180 πίνει σίγουρα!!!!μήπως έχει πονακια κ δεν έχει όρεξη???εμένα πάντα τρώει δεν χάνει την όρεξη του κ το γεύμα του ο κόσμος να χαλάσει!!!!!ναι το ξέρω ότι συμφέρει κ λέω να τα παίρνω όλα έτσι πλέον!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2020 at 9:00 ΜΜ, Angelina87 είπε:

Καλησπερα ποσο γαλα πινει το μωρο;εμενα τις τελευταίες ημέρες είναι πολύ κακοκεφος και δεν τρώει καλα!κολλησε στα 120 και λιγότερο μερικές φορές!αύριο έχουμε εμβολια!! 

Τα pampers ηλεκτρονικα μόνο τα παιρνω συμφέρει πολυ κ τα μωρομαντηλα και τα αφρόλουτρα!!

Κ εμένα τόσο πίνει Αντζελίνα μου. 

Μη κάνεις πάντως το λάθος κ τον συγκρίνεις γτ κάθε μωράκι ξέρεις ότι έχει διαφορετικές ανάγκες κ διαφορετικό Ρυθμό ανάπτυξης..

 

@Fofi! Μου πως είσαι?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!Fofi θα συμφωνησω με τα υπολοιπα κοριτσια οτι αυτα τα πραγματα πρεπει να τα κοιταμε αμεσα!!Πως θα αντεξεις μεχρι να περασουν οι γιορτες;;;;Δε θα ευχαριστηθεις τιποτα κ ειναι κριμα!!

 

Κοριτσια χθες το βραδυ δοκιμασα κατι κ πετυχε!!Κοιμηθηκε η μικρη στις 9 αλλα νυσταζε πολυ κ ηπιε ελαχιστο γαλα γι’αυτο στις 11:30,πριν κοιμηθω τη σηκωσα κ της εδωσα κοιμησμενη γαλα κ ηπιε 120ml κ συνεχισε να κοιμαται μεχρι τις 4 που ξυπνησε,εφαγε κ ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 8:30!!!!

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα τι κανετε??να σας πω την αληθεια δεν το σκεφτομαι καθολου ισως επειδη εχω την μπεμπα..περναει τοσο γρηγορα η ωρα με το μωρο και την δουλεια που δεν προλαβαινω να σκεφτω.και το βραδυ πεφτω ξερη...λες και το εχει καταλαβει η μπεμπα και μου κοιμαται σχεδον ολο το βραδυ εδω και δυο μερες...ξαπλωνουμε 10 και ξυπναει 5 η ωρα για φαγητο...μετα απο πολυ πιεση απο τον αντρα μου εκλεισα για τις 18 του μηνα..ακομη το σκεφτομαι για να παω αλλα το εχω το ραντεβου..και σημερα περιμενω αποτελεσματα απο εξετασεις αιματος...εσεις τι νεα??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο κορίτσια! Πόσο είναι τα μωράκια σας και έχετε δει βελτίωση στον ύπνο; Είμαι από τις μαμάδες Οκτωβρίου κ τις τελευταίες μέρες έχω δει μια μικρή βελτίωση, τόση ώστε την αλλη μέρα να μη νυστάζω (μάλλον συνήθισα). :lol:

  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις κλεινουμε την αλλη εβδομαδα τπυς 2 μηνες...πιστευω κοριτσια οτι γενικα πρεπει να περασουν οι πρωτοι 3 4 μηνες για να ηρεμησουμε λιγο...αν και βεβαια μετα αρχιζουν τα δοντια αλλα θελω να πιστευω οτι τοτε θα μπουμε σε ενα προγραμμα....οσες θηλαζουν μεχρι ποτε λετε να το συνεχισετε??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Και εμεις κλεινουμε την αλλη εβδομαδα τπυς 2 μηνες...πιστευω κοριτσια οτι γενικα πρεπει να περασουν οι πρωτοι 3 4 μηνες για να ηρεμησουμε λιγο...αν και βεβαια μετα αρχιζουν τα δοντια αλλα θελω να πιστευω οτι τοτε θα μπουμε σε ενα προγραμμα....οσες θηλαζουν μεχρι ποτε λετε να το συνεχισετε??

Εγώ θέλω μέχρι κ να αρχίσει τις τροφές δλδ μέχρι 5ο..έπειτα θα δούμε..ίσως κρατήσω πρωί βράδυ θηλασμό όταν θα έχει τις τροφές..

Γενικά θα προσπαθήσω όσο περισσότερο πρώτα ο Θεός αλλά όχι πάνω από 12 μηνων..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...