Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Εγώ θέλω μέχρι κ να αρχίσει τις τροφές δλδ μέχρι 5ο..έπειτα θα δούμε..ίσως κρατήσω πρωί βράδυ θηλασμό όταν θα έχει τις τροφές..

Γενικά θα προσπαθήσω όσο περισσότερο πρώτα ο Θεός αλλά όχι πάνω από 12 μηνων..

6 δεν αρχιζουμε τροφες και σταματαει η αποστειρωση?Και εγω λεω αν μπορεσω λογο δουλειας να θηλασω μεχρι 6..και μετα δεν ξερω..καλο θα ηταν πρωι βραδυ οπως λες γιατι πλεον ειναι παιχνιδακι ο θηλασμος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κ εμένα τόσο πίνει Αντζελίνα μου. 

Μη κάνεις πάντως το λάθος κ τον συγκρίνεις γτ κάθε μωράκι ξέρεις ότι έχει διαφορετικές ανάγκες κ διαφορετικό Ρυθμό ανάπτυξης..

 

@Fofi! Μου πως είσαι?

Είναι το πρώτο μου και δεν έχω μετρο σύγκρισης ο γιατρος μου ειπε πως μεγαλωσε μια χαρά!!πηρε μέσα σε 25 μερες 1200 και 5 πόντους αλλα και πάλι αδύνατος μου φαίνεται!!είναι δυο μηνων και είναι 5560 και 61 πόντους!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Είναι το πρώτο μου και δεν έχω μετρο σύγκρισης ο γιατρος μου ειπε πως μεγαλωσε μια χαρά!!πηρε μέσα σε 25 μερες 1200 και 5 πόντους αλλα και πάλι αδύνατος μου φαίνεται!!είναι δυο μηνων και είναι 5560 και 61 πόντους!

Νομιζω ειστε τελεια...εμεις την αλλη εβδομαδα θα γινουμε 2 μηνων και το προηγουμενο σαββατο ημασταν 4760 και 58 ποντους..

Κοριτσια εχετε σκεφτει καθολου ππτε θα θελατε να προχωρησετε για 2 ή 3 παιδι αναλογα ποσα παιδια εχετε..???μια γνωστη μου προχωρησε στους 4 μηνες παλι για 2 εγκυμοσυνη γιατι μου λεει μια χρονια γαλατα ξενυχτια pumbers κλπ...ο θηλασμος εμποδιζει κατα ενα ποσοστο την εγκυμοσυνη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Νομιζω ειστε τελεια...εμεις την αλλη εβδομαδα θα γινουμε 2 μηνων και το προηγουμενο σαββατο ημασταν 4760 και 58 ποντους..

Κοριτσια εχετε σκεφτει καθολου ππτε θα θελατε να προχωρησετε για 2 ή 3 παιδι αναλογα ποσα παιδια εχετε..???μια γνωστη μου προχωρησε στους 4 μηνες παλι για 2 εγκυμοσυνη γιατι μου λεει μια χρονια γαλατα ξενυχτια pumbers κλπ...ο θηλασμος εμποδιζει κατα ενα ποσοστο την εγκυμοσυνη..

Εγω δεν σκέφτομαι για αλλο ο συζυγος έχει ήδη δύο από προηγούμενο γάμο!επίσης με την καισαρικη θελω ένα χρονο να περιμένω!για την ωρα οχι!δύσκολη εγκυμοσυνη είχα!ας χαρώ λιγο το παιδακι μου τωρα!!αν και νομίζω πως κανω αυτά που έλεγα δεν θα κάνω!όπως το να κοιμάται μαζί μου!!αλλα τρεις μερες την εβδομαδα λειπει ο συζυγος και τον παίρνω και κοιμόμαστε μαζι οταν γυρίζει ο συζυγος ξανά στο κρεβατι του βέβαια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

6 δεν αρχιζουμε τροφες και σταματαει η αποστειρωση?Και εγω λεω αν μπορεσω λογο δουλειας να θηλασω μεχρι 6..και μετα δεν ξερω..καλο θα ηταν πρωι βραδυ οπως λες γιατι πλεον ειναι παιχνιδακι ο θηλασμος...

Ναι μωρέ κ η επαφή με το μωρό.....:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια, μόλις γυρίσαμε από το πρώτο μας εμβολιο κ το πόσιμο για τον ροταιο! Η μικρή 5800 κ ύψος 60,5 :) Εγώ δίνω εδώ κ μια βδομάδα ξενο το βράδυ κ κοιμάται λίγο παραπάνω.. Κορίτσια εγώ για τρίτο δεν το σκέφτομαι με τίποτα!! Ήδη τα έχουμε παίξει κ εγώ κ ο άντρας μου κ η Μαμα μου γιατί έχουν διαφορα μόνο δυο χρόνια κ είμαστε στο τρεξιμο.  

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια παντως απο σεξ τιποτα....πολυ πονος....ουτε καν...

Πηγες στον γυναικολογο σου μετα τις σαράντα μερες;τι σου ειπε;

Η αληθεια πως την πρώτη φορά πονεσα μετα όχι!

Just now, LidaK είπε:

Γεια σας κορίτσια, μόλις γυρίσαμε από το πρώτο μας εμβολιο κ το πόσιμο για τον ροταιο! Η μικρή 5800 κ ύψος 60,5 :) Εγώ δίνω εδώ κ μια βδομάδα ξενο το βράδυ κ κοιμάται λίγο παραπάνω.. Κορίτσια εγώ για τρίτο δεν το σκέφτομαι με τίποτα!! Ήδη τα έχουμε παίξει κ εγώ κ ο άντρας μου κ η Μαμα μου γιατί έχουν διαφορα μόνο δυο χρόνια κ είμαστε στο τρεξιμο.  

Κ εγω που νομίζω πως ο δικός μου είναι μεγάλος εχθες κάναμε τα πρώτα τα εμβολια και είναι 5590 και 61 ποντους!στις σαράντα μερες ηταν 4490 και 57 πόντους!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Πηγες στον γυναικολογο σου μετα τις σαράντα μερες;τι σου ειπε;

Η αληθεια πως την πρώτη φορά πονεσα μετα όχι!

Κ εγω που νομίζω πως ο δικός μου είναι μεγάλος εχθες κάναμε τα πρώτα τα εμβολια και είναι 5590 και 61 ποντους!στις σαράντα μερες ηταν 4490 και 57 πόντους!

Πηγα και με βρηκε τελεια λες και δεν εχω γεννησει...μου εδωσε ενα τζελτο οποιο δεν εχω παρει ακομη διοτι λογο θηλασμου υπαρχει ξηροτητα στον κολπο...οχι εγω δεν το προχωρησα καν..ενιωσα πονο και στοπ...χωρια που το μυαλο ειναι μονιμως στο μωρο...πωςνα αφεθεις μετα..χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Fofi! είπε:

Πηγα και με βρηκε τελεια λες και δεν εχω γεννησει...μου εδωσε ενα τζελτο οποιο δεν εχω παρει ακομη διοτι λογο θηλασμου υπαρχει ξηροτητα στον κολπο...οχι εγω δεν το προχωρησα καν..ενιωσα πονο και στοπ...χωρια που το μυαλο ειναι μονιμως στο μωρο...πωςνα αφεθεις μετα..χαχαχα

Η πρώτη φορά είναι δύσκολη και ζορίζεσαι οχι μόνο αν πονάς αλλα και το να έχεις στο μυαλό σου το μωρο!!μετα θα ξεκινήσεις κανονικα!!η κούραση βέβαια δεν βοηθάει και πολύ η αληθεια ειναι αλλα οι άντρες και αυτοί παιδια ειναι και τωρα με το μωρο ζητούν προσοχή πιο πολυ από εμάς!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Πηγα και με βρηκε τελεια λες και δεν εχω γεννησει...μου εδωσε ενα τζελτο οποιο δεν εχω παρει ακομη διοτι λογο θηλασμου υπαρχει ξηροτητα στον κολπο...οχι εγω δεν το προχωρησα καν..ενιωσα πονο και στοπ...χωρια που το μυαλο ειναι μονιμως στο μωρο...πωςνα αφεθεις μετα..χαχαχα

Καλημέρα.Την πρώτη φορά που γέννησα στην πρώτη επαφή είχα απίστευτο πόνο,υγρασία μηδέν.Μας είχε προειδοποιήσει ο γυναικολόγος.Φαντασου ο άντρας μου ήθελε να σταματήσουμε έτσι όπως πονούσα αλλά είπα όχι γιατί μας είπε ο γιατρός για να επανέλθει η περιοχή θέλει συχνές επαφές.Οποτε έκανα ύπομονη.Ειχαμε 4 επαφές σε μια βδομάδα.Καθε φορά πονούσα λιγότερο.Τις 2 επόμενες μόνο λίγο στην αρχή και μετα την 6η καθόλου.Οσο το καθυστερείς είναι χειρότερα.

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Κοριτσια εμενα ο αντρας μου θελει κ 4ο!!!!!!!!!Δεν υπαρχει περιπτωση...Ειμαστε κ μονο οι δυο μας χωρις βοηθεια οποτε...ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Ουαου!! Μπράβο του πάντως!!:D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Dinakim είπε:

Κοριτσια εμενα ο αντρας μου θελει κ 4ο!!!!!!!!!Δεν υπαρχει περιπτωση...Ειμαστε κ μονο οι δυο μας χωρις βοηθεια οποτε...ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Τα καταφέρνετε με 3 παιδιά μόνοι σας;; Ποσο χρόνων είναι; Μπράβο σας πραγματικά! Δεύτερη μέρα καραντίνας κορίτσια εδώ Θεσσαλονίκη κ έχουμε ήδη τρελαθεί, η 2χρονη κόρη μου δεν κρατιέται με τίποτα είναι μες στην ενέργεια το πουλάκι μου κ εγώ άυπνη απ το μωρό 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...