Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Αχ,,, μου άλλαξε εδώ κ δυο μερες. Μια. Μέρα πριν το εμβόλιο κοιμήθηκε 8 ώρες... Και μια μερα μετά το Εμβόλιο 9 ωρες..κοιμηθηκε 8.30 το βραδυ με 6.30.Τον ξυπνησα να τον αλλάξω....Έκανε τρία ουα σε διαφορετικές στιγμες στον υπνο, του έβαλα πιπιλα κ δεν ξυπνησε... Έχει μειώσει δραματικά το φαγητό  μετά το εμβόλιο... Κ έκοψε κ το βραδινό τώρα με το εμβόλιο κ με έχει τρομάξει... Είμαι σε επικοινωνία με τη γιατρό να δουμε τι θα κάνει ο σκατουλης.... 

Εσένα ποσο σου κοιμάται το βραδυ;;

Μέσα στη μέρα δε σου κοιμάται πια;

Καλησπερα κ μένα μετά το εμβόλιο σταμάτησε να τρώει οσο έτρωγε!με το ζόρι ολη μερα να φαει!με έσκασε 15 μερες τωρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου γυρίσαμε κ εμείς από το παιδίατρο....το μωρό είναι μια χαρά 6.680 κ 62 ποντους. Μας είπε ότι έχει ταχεία ανάπτυξη...κ επίσης βρε κορίτσια μου είπε ότι το παιδί κλαίει επειδή πεινάει κ δεν το ταιζω οσο πρέπει.κ ένιωσα άσχημα....εγώ του έδινα 180μλ ξένο...κ μου είπε αφού στο αδειάζει έπρεπε να δώσεις παραπάνω...εγώ δεν έδινα επειδή φοβόμουν για το στομάχι του λόγω γοπ....κ εγώ άφηνα το παιδί να πεινάει!!!

Για καλό το έκανες κοριτσάκι μου μη τρελαίνεσαι!! Κ εντάξει πόσο νομίζεις να ήθελε ακόμη? 20-30 γραμμάρια?? 

Αφού αναπτύσσεται το αντράκι σου όλα καλά!! Τώρα το έμαθες κ θα του δίνεις περισσότερο!!

Υγ: θα μπορούσαν να μας το λένε οι παιδίατροι ότι πχ μόλις δούμε ότι το πίνει όλο να δίνουμε κι άλλο κτλ..αχχχχχ!! Δεν είναι πάντα όλα αυτονόητα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα...τι κανετε??εγω πηγα χθες γιατρο..δυστυχως 2 φορες με τρυπησε...πονεσα και ποναω σημερα...οχι κατι ανυποφορω αλλα το δακρυ κυλησε....απο την εγκυμοσυνη μου ειπε πως προκληθηκε και σε μια βδομαδα περιμενω αποτελεσματα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα...τι κανετε??εγω πηγα χθες γιατρο..δυστυχως 2 φορες με τρυπησε...πονεσα και ποναω σημερα...οχι κατι ανυποφορω αλλα το δακρυ κυλησε....απο την εγκυμοσυνη μου ειπε πως προκληθηκε και σε μια βδομαδα περιμενω αποτελεσματα..

Εύχομαι να είναι όλα καλά στα αποτελέσματα σου ρε Φώφη μου..

Από την εγκυμοσύνη ε? Αφού κάνουν τρελό πάρτυ οι ορμόνες μας γμτ..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Καλησπερα κ μένα μετά το εμβόλιο σταμάτησε να τρώει οσο έτρωγε!με το ζόρι ολη μερα να φαει!με έσκασε 15 μερες τωρα!

Θυμάμαι που το λέγαμε... 15 μέρες ε;;;σοκ

πρίν από 21 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα...τι κανετε??εγω πηγα χθες γιατρο..δυστυχως 2 φορες με τρυπησε...πονεσα και ποναω σημερα...οχι κατι ανυποφορω αλλα το δακρυ κυλησε....απο την εγκυμοσυνη μου ειπε πως προκληθηκε και σε μια βδομαδα περιμενω αποτελεσματα..

Καλα αποτέλεσματα κορίτσι! Όλα καλά να πανε!

15 ώρες πρίν, Renez είπε:

Για καλό το έκανες κοριτσάκι μου μη τρελαίνεσαι!! Κ εντάξει πόσο νομίζεις να ήθελε ακόμη? 20-30 γραμμάρια?? 

Αφού αναπτύσσεται το αντράκι σου όλα καλά!! Τώρα το έμαθες κ θα του δίνεις περισσότερο!!

Υγ: θα μπορούσαν να μας το λένε οι παιδίατροι ότι πχ μόλις δούμε ότι το πίνει όλο να δίνουμε κι άλλο κτλ..αχχχχχ!! Δεν είναι πάντα όλα αυτονόητα!!

Πες τα ρε κορίτσι... Να αγιασει το στόμα σου!!!! 

Θα μπορουσε ο παιδιατρος να μας το έχει πει... Ουτε εγώ το ήξερα αυτό για το μπουκάλι, κάπου εδώ τυχαία το ειχα διάβασει...

Γενικά τα έχουν χαμενα οι γιατροί.... 

18 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου γυρίσαμε κ εμείς από το παιδίατρο....το μωρό είναι μια χαρά 6.680 κ 62 ποντους. Μας είπε ότι έχει ταχεία ανάπτυξη...κ επίσης βρε κορίτσια μου είπε ότι το παιδί κλαίει επειδή πεινάει κ δεν το ταιζω οσο πρέπει.κ ένιωσα άσχημα....εγώ του έδινα 180μλ ξένο...κ μου είπε αφού στο αδειάζει έπρεπε να δώσεις παραπάνω...εγώ δεν έδινα επειδή φοβόμουν για το στομάχι του λόγω γοπ....κ εγώ άφηνα το παιδί να πεινάει!!!

Καλα ποσο να έτρωγε έξτρα;έχει δίκιο η Renez!!! Αφου παιρνει τα κιλάκια του μια χαρά είναι... Μην αγχώνεσαι!! Επίσης σίγουρα κλαει κ για άλλους λόγους... Ο, τι στοίχημα πας... Δες τώρα που θα του αυξήσεις το γάλα αν θα σταματήσει να κλαίει... 

Σίγουρα παλι θα κλαει, γιατί έχει πονακια πχ... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα...τι κανετε??εγω πηγα χθες γιατρο..δυστυχως 2 φορες με τρυπησε...πονεσα και ποναω σημερα...οχι κατι ανυποφορω αλλα το δακρυ κυλησε....απο την εγκυμοσυνη μου ειπε πως προκληθηκε και σε μια βδομαδα περιμενω αποτελεσματα..

Εύχομαι όλα να είναι καλα!!ενδοκρινολόγος στο βρηκε??? 

@Renez  @Christine. S...έλα ντε όλα πρέπει να τα ξέρουμε?????τελοσπαντων....πλέον κορίτσια του δινω 240!!!κ το τρώει!!!να δω αν θα μου φτιάξει τα γεύματα...απο χτες πάντως μέχρι τώρα είναι πιο ήσυχος κ έχει κοιμηθεί περισσότερο.... μπορεί βέβαια να είναι κ τυχαίο!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εύχομαι όλα να είναι καλα!!ενδοκρινολόγος στο βρηκε??? 

@Renez  @Christine. S...έλα ντε όλα πρέπει να τα ξέρουμε?????τελοσπαντων....πλέον κορίτσια του δινω 240!!!κ το τρώει!!!να δω αν θα μου φτιάξει τα γεύματα...απο χτες πάντως μέχρι τώρα είναι πιο ήσυχος κ έχει κοιμηθεί περισσότερο.... μπορεί βέβαια να είναι κ τυχαίο!!!!

Ναι η ενδοκρινολογος...

Κοριτσια για πειτε μου σημερα θα κανω την μπεμπα μπανιο στο μπανιερο ...πως τα κανετε τα μωρακια σας?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Ναι η ενδοκρινολογος...

Κοριτσια για πειτε μου σημερα θα κανω την μπεμπα μπανιο στο μπανιερο ...πως τα κανετε τα μωρακια σας?

Ααααα καλέ που την κάνεις τόσο καιρό?? 

Τεσπα ,έχει μέσα αυτό το καθισματακι για μωράκια? Εγώ βάζω πάνω σε αυτό πετσετουλα κ του αρέσει πιο πολύ γτ τη βρέχω με ζεστό νερό πριν κάτσει κ είναι ζεστά στη πλατουλα του..του βάζω νεράκι που καλύπτει μέχρι όλα τα ποδαράκια κ έχω ένα πλαστικό ποτήρι κ του ρίχνω νεράκι σιγά σιγά σε όλο το σωματακι..

Για να τον ξεβγαλω αδειάζω το μπανάκι κ γεμίζω τη κούπα 2-3 φορές από το νυοτηρσ κ του ρίχνω σκέτο νεράκι..

Το μαλλί το κάνω μέρα παρα μέρα τώρα που είναι χειμώνας..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ααααα καλέ που την κάνεις τόσο καιρό?? 

Τεσπα ,έχει μέσα αυτό το καθισματακι για μωράκια? Εγώ βάζω πάνω σε αυτό πετσετουλα κ του αρέσει πιο πολύ γτ τη βρέχω με ζεστό νερό πριν κάτσει κ είναι ζεστά στη πλατουλα του..του βάζω νεράκι που καλύπτει μέχρι όλα τα ποδαράκια κ έχω ένα πλαστικό ποτήρι κ του ρίχνω νεράκι σιγά σιγά σε όλο το σωματακι..

Για να τον ξεβγαλω αδειάζω το μπανάκι κ γεμίζω τη κούπα 2-3 φορές από το νυοτηρσ κ του ρίχνω σκέτο νεράκι..

Το μαλλί το κάνω μέρα παρα μέρα τώρα που είναι χειμώνας..

Την εκανα στο νεροχυτη ασε..παει το χερι μου..στα μαλλια την κανεις παραλληλα οταν την βαζεις στο μπανιερο ή οχι?εγω αποψε που την εκανα δεν της αρεσεενω της αρεσει το μπανιο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Την εκανα στο νεροχυτη ασε..παει το χερι μου..στα μαλλια την κανεις παραλληλα οταν την βαζεις στο μπανιερο ή οχι?εγω αποψε που την εκανα δεν της αρεσεενω της αρεσει το μπανιο..

Καλέ "τον" παρακαλώ:mrgreen:

Ναι όπως είναι στο μπανακι πάλι με το πατηρακι του ρίχνω νεράκι σιγά σιγά (να μην πέσει στα ματάκια/μύτη ) γτ τον ενοχλεί λίγο κ μετά σαμπουάν απαλά..

Αν την ενοχλεί έχεις δύο λύσεις(προτείνω τη πρώτη για να μαθαίνει βέβαια!) Λοιπόν ή θα αρχίζεις από το κεφάλι που δε της πολύ αρέσει κ συνεχίζεις με το κορμάκι μετά ώστε να ηρεμήσει που της αρέσει πιο πολύ ή θα κάνετε το σωματακι στο μπανάκι κ όταν θα τη τυλίγεις με τη πετσετουλα που θα έχετε τελειώσει θα της κάνεις το κεφαλάκι στο νιπτήρα (αλλά έτσι δε θα μάθει στο μπανάκι κ πάλι θα σε πονάνε τα χέρια σου..) οπότε υπομονή,πρώτη της φορά ήταν μωρέ:x

Εγώ τον κάνω από 15 ημερών..10 του έπεσε ο αφαλός κ μου είχε πει 5 μέρες μετα ο γιατρός κ δεν έχασα στιγμή γτ το έχω στην βραδυνή ρουτίνα..τον χαλαρώνει περισσότερο εκεί πιστεύω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Καλέ "τον" παρακαλώ:mrgreen:

Ναι όπως είναι στο μπανακι πάλι με το πατηρακι του ρίχνω νεράκι σιγά σιγά (να μην πέσει στα ματάκια/μύτη ) γτ τον ενοχλεί λίγο κ μετά σαμπουάν απαλά..

Αν την ενοχλεί έχεις δύο λύσεις(προτείνω τη πρώτη για να μαθαίνει βέβαια!) Λοιπόν ή θα αρχίζεις από το κεφάλι που δε της πολύ αρέσει κ συνεχίζεις με το κορμάκι μετά ώστε να ηρεμήσει που της αρέσει πιο πολύ ή θα κάνετε το σωματακι στο μπανάκι κ όταν θα τη τυλίγεις με τη πετσετουλα που θα έχετε τελειώσει θα της κάνεις το κεφαλάκι στο νιπτήρα (αλλά έτσι δε θα μάθει στο μπανάκι κ πάλι θα σε πονάνε τα χέρια σου..) οπότε υπομονή,πρώτη της φορά ήταν μωρέ:x

Εγώ τον κάνω από 15 ημερών..10 του έπεσε ο αφαλός κ μου είχε πει 5 μέρες μετα ο γιατρός κ δεν έχασα στιγμή γτ το έχω στην βραδυνή ρουτίνα..τον χαλαρώνει περισσότερο εκεί πιστεύω..

Ωχ συγνωμη....ΤΟΝ με κεφαλαια βεβαιως...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Ωχ συγνωμη....ΤΟΝ με κεφαλαια βεβαιως...

Φωφη μου αρχικα καλα αποτελεσματα!!Οσο για το μπανακι την κανω πρωτα τοπικα στο πιπι κ τον πωπο στο νιπτηρα κ μετα ολοκληρη στο μπανακι!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/11/2020 at 4:24 ΜΜ, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα...τι κανετε??εγω πηγα χθες γιατρο..δυστυχως 2 φορες με τρυπησε...πονεσα και ποναω σημερα...οχι κατι ανυποφορω αλλα το δακρυ κυλησε....απο την εγκυμοσυνη μου ειπε πως προκληθηκε και σε μια βδομαδα περιμενω αποτελεσματα..

Καλά αποτελέσματα κορίτσι! Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Όσο για το μπανάκι , εγώ έχω βάλει μέσα στο μπανιερο μια μικρότερη βάση (αναφέρεται κ ως γλιστρα μπάνιου, ή μικρό μπανάκι με βεντούζα ή stand bath αν το ψάξεις στο Σκρουτζ) κ τη βάζω εκεί. Με είχε βολέψει κ στην πρώτη μου κόρη παρα πολύ. Είναι δηλαδή ξαπλωμένη κ μέχρι να τη φτάσει το νεράκι έχω χρόνο να της κάνω μπανιο. 
Να σε ρωτήσω για την κάμερα, πρώτον έχει καλή ανάλυση εικόνας στο σκοτάδι, δεύτερον ποσο κρατάει η μπαταρία της και τρίτον έχει μεγάλο καλώδιο φόρτισης; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , LidaK είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι! Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Όσο για το μπανάκι , εγώ έχω βάλει μέσα στο μπανιερο μια μικρότερη βάση (αναφέρεται κ ως γλιστρα μπάνιου, ή μικρό μπανάκι με βεντούζα ή stand bath αν το ψάξεις στο Σκρουτζ) κ τη βάζω εκεί. Με είχε βολέψει κ στην πρώτη μου κόρη παρα πολύ. Είναι δηλαδή ξαπλωμένη κ μέχρι να τη φτάσει το νεράκι έχω χρόνο να της κάνω μπανιο. 
Να σε ρωτήσω για την κάμερα, πρώτον έχει καλή ανάλυση εικόνας στο σκοτάδι, δεύτερον ποσο κρατάει η μπαταρία της και τρίτον έχει μεγάλο καλώδιο φόρτισης; 

Καλησπερα,οσο αναφορα την καμερα μην περιμενεις και την τελεια αναλυση αλλα νομιζω οτι μας καλυπτει..οσο αναφορα το καλωδιο αναλογως ποσο το θες γιατι εγω εχω πριζα κοντα ατην κουνια οποτε μου φτανει..και δευτερον δεν το εχω ολη την μερα αναμμενο διοτι το πρωι την εχω μαζι μου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια, 

Τι κάνετε;

Ήθελα να μοιραστω μαζί σας έναν φόβο μου.. 

Ο Μπεμπης δεν θέλει καθόλου αγκαλιά... Είναι ενα μηνα τώρα που κλαίει αν τον παρουμε αγκαλιά... Ανησυχώ παρα πολυ γιατί στο ίντερνετ γράφει οτι σχετίζεται με αυτισμό... Μιλησα λίγο στην παιδιατρο την προηγ. φορά ότι δε θέλει αγκαλιά , φάνηκε να το σκεφτεται λίγο κ μου είπε απλά να μην τον παιρνουμε οταν δεν θελει... Τώρα όμως μια εβδομαδα βλέπω ότι ποτε δεν είναι χαρουμενος στην αγκαλιά μου... Στην κουνια του ή το ριλαξ μας κάνει γελάκια κ μας χαμογελάει... Στην αγκαλιά ποτέ κ γκρινιαζει, κάθεται μόνο με πιπιλα

Εσας κλαίνε;;;δεν θα έπρεπε να νιώθει ασφάλεια στην αγκαλιά μου;;;

Κορίτσια είμαι να σκάσω.... Επίσης κ στο μπάνιο όση ώρα είναι στο μπανάκι φαίνεται ότι του αρέσει.... Όταν τον σηκώσει ο άντρας μου  κ τον πιανεκ για να τον ξεπλυνω με το μπρίκι ουρλιάζει... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...